Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Bbboob είπε:

Γειά σας κορίτσια. 

Είχα και εγώ καφέ για 3 μέρες και πέρα από utrogestan που μου δώσε ο γιατρός μουπε να κάνω και ένεση προγεστερονης στην κοιλιά κάθε 3 μέρες.  Σταμάτησαν για 2 μέρες τα καφέ και από σήμερα έχω κόκκινο κανονικότατο αίμα... Μουπε να κάνω την ένεση κάθε μέρα και ξεκούραση. Μαλλον δεν πάνε καλά τα πράγματα. Εσύ ήταν η αρχή και  των 2 αποβολων που είχα στο παρελθόν. Θα πάω σε 2 μέρες να κάνουμε υπέρηχο και βλέπουμε.. 

Εύχομαι κορίτσι μ να πάνε όλα! Δύο μερούλες υπομονή 

πρίν από 12 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ. Να είστε όλες καλά για τη θετική σας ενέργεια. 

Περιμένουμε τα νέα σου! Όλα να πάνε καλά κορίτσι μ

3 ώρες πρίν, EvEvEv είπε:

Καλησπέρα σε όλες... σας ζηλεύω για τα συμπτωματα να ξέρετε όσο αστείο κι αν σας φαίνεται.  Λένε ότι τα έντονα συμπτωματα σημαίνουν κ γερή εγκυμοσύνη...

Εγώ σήμερα 6 βδομάδες ακριβώς, λόγω των καφέ πήγα στη γυναικολόγο εκτάκτως. Πρώτος υπέρηχος. 

Είδαμε έμβρυο 3 χιλιοστών,  φαινόταν να αναβοσβήνει η καρδούλα του αλλά δεν την ακούσαμε, δεν την έπιανε ο υπέρηχος. Μου είπε ότι για τις μέρες αυτές είναι ευχαριστημένη.  Κ θα με ξαναδεί σε μια βδομάδα ακριβώς. Όμως τώρα μόλις ήρθαν τα απότελεσματα της χοριακη... Δεν έχει διπλασιαστεί... Από 11.888 την Δευτέρα μόλις 16.512 σήμερα.  Πήρα την γιατρό,  μου είπε ήθελε λίγο παραπάνω... να κάνω υπομονή ως την άλλη βδομάδα κι αν έχω πόνους να την πάρω τηλέφωνο. 

Σε αλλά νέα έχω κ μια ωραιότατη αποκόλληση.  Μου έγραψε άδεια κ να μείνω δυο κρεβάτι,  μα σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα.  1 utrogestan το πρωί κ 2 το βράδυ κι ο Θεός βοηθός.

Μου επιβεβαίωσε την δίκερη... Δύσκολα τα πράγματα γενικά...

Στείλτε μου την θετική σας ενέργεια... Δεν θα αντέξω να το χάσω κ αυτό....

 

Να ξεκουραστείς, να χαλαρώσεις κ όλα θα πάνε καλά! Μια βδομαδουλα υπομονή 

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ μετά από 1 μέρα χωρίς καφέ... Πάλι κάτι ψιλά εμφανίστηκαν σήμερα.Ειμαι ακόμα με utragestan βέβαια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου όλα πήγαν μια χαρά. Είμαι 6+2 αλλά στον υπέρηχο με βγάζει 6 ακριβώς. Μου είπε πως τόσο μικρή διαφορά δεν παίζει ρόλο. Μπορεί να φταίει ακόμη και ο υπέρηχος γιατί η εικόνα είναι δύσκολη. Όλα είναι μια χαρά κι άκουσα μια υπέροχη καρδούλα να χτυπάει!!!! 

  • Μου αρέσει 14
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια μου όλα πήγαν μια χαρά. Είμαι 6+2 αλλά στον υπέρηχο με βγάζει 6 ακριβώς. Μου είπε πως τόσο μικρή διαφορά δεν παίζει ρόλο. Μπορεί να φταίει ακόμη και ο υπέρηχος γιατί η εικόνα είναι δύσκολη. Όλα είναι μια χαρά κι άκουσα μια υπέροχη καρδούλα να χτυπάει!!!! 

Πόσο χαίρομαι!!!!!!αντε και στα δικά μας! Παρασκευή εχω τον πρώτο υπέρηχο!!! Άκουσες και καρδούλα!!! Τι τέλειο!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , amelie77 είπε:

Πόσο χαίρομαι!!!!!!αντε και στα δικά μας! Παρασκευή εχω τον πρώτο υπέρηχο!!! Άκουσες και καρδούλα!!! Τι τέλειο!!!!!

Ακουγόταν πεντακάθαρα!!! Άντε τη Παράσκευη να μας πεις κι εσύ τα ίδια νέα!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 29 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια μου όλα πήγαν μια χαρά. Είμαι 6+2 αλλά στον υπέρηχο με βγάζει 6 ακριβώς. Μου είπε πως τόσο μικρή διαφορά δεν παίζει ρόλο. Μπορεί να φταίει ακόμη και ο υπέρηχος γιατί η εικόνα είναι δύσκολη. Όλα είναι μια χαρά κι άκουσα μια υπέροχη καρδούλα να χτυπάει!!!! 

μπράβο κοπέλα μου,μπραβο!!!τι χαρα!!!!!Όλα να πάνε τέλεια!!!να έχεις μια υπέροχη  τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου εχω συγκλονιστει..παρολο που καταβαθος ολοι ξερουμε ποιος σκοτωσε τα αθωα παιδακια στην πατρα αλλα οταν το επιβεβεωνεις ειναι αλλο πραγμα..δεν το χωραει ο νους μου πως μια μανα μπορει να σκοτωσει τα παιδια της;! Δεν εχω λογια πραγματικα!! Επιτελους θα δικαιοθουνε οι αθωες ψυχουλες!

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια μου όλα πήγαν μια χαρά. Είμαι 6+2 αλλά στον υπέρηχο με βγάζει 6 ακριβώς. Μου είπε πως τόσο μικρή διαφορά δεν παίζει ρόλο. Μπορεί να φταίει ακόμη και ο υπέρηχος γιατί η εικόνα είναι δύσκολη. Όλα είναι μια χαρά κι άκουσα μια υπέροχη καρδούλα να χτυπάει!!!! 

Καλημέρα!!! Μαζί είμαστε!! Εγώ δεν την άκουσα, την είδαμε όμως να πάλλεται κι ελπίζω την επόμενη βδομάδα να την ακούσουμε!! Συγχαρητήρια!! Όλα με το καλό!!

2 ώρες πρίν, Nantiaki al είπε:

Καλημέρα κορίτσια όσο αφορά το θέμα με την Πάτρα μέχρι κ χθες έλεγα θα γίνει ένα θαύμα κ δν θα είναι αυτό που φανταζόμαστε δν το χωραει ο νους μου  !!!! 

 

Εγώ κάνω πολύ άσχημες σκέψεις.... κάποιο προσπαθούν, προσπαθούν... πως το έκανε; πως;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια !! Μπράβο Laky χάρηκα πάρα πάρα πολύ ,είσαι τρανή απόδειξη ότι οι τιμές της αναθεματισμενης χοριακης έχουν τεράστια απόκλιση και κανονικά δεν θα έπρεπε καν να μας βάζουν σε αυτήν την ταλαιπωρία αλλά τελοσπαντων...τέλος καλό όλα καλά!! Εύχομαι σε όλες να συνεχίσετε έτσι!! Εγώ πέρασα μια μέρα με εμετούς και τρελές ναυτίες ,από κει και έπειτα έχω απλά μια μόνιμη ζάλη και ανακατοσουρα και καφέ υγρά τα οποία έχουν γίνει καθημερινά πλέον και τα έχω συνηθίσει τόσο που δεν ανησυχώ καν. Ότι είναι να γίνει θα γίνει, το χω πάρει απόφαση. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Nantiaki al είπε:
17 ώρες πρίν, Bbboob είπε:

Πόσο εβδομάδων είσαι. Κορίτσι μου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

Είμαι 8&1, έχω λιγότερο σήμερα καφέ. Ευτυχώς υποχώρησε λίγο το κόκκινο και πήρα θάρρος. Θα δούμε... 

Είναι και το ιστορικό μου μωρέ που 8 εβδομάδων ειχα την πρώτη αποβολη, 9 εβδομάδων την δεύτερη. Είναι και το αίμα κόκκινο και καφέ. Δεν το παίρνεις χαλαρά και ας έχω ήδη ένα μωρό ... Τελοσπάντων θα δούμε... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Laky είπε:

Ακουγόταν πεντακάθαρα!!! Άντε τη Παράσκευη να μας πεις κι εσύ τα ίδια νέα!!!

Αντε μπράβο κορίτσι μου! 

πρίν από 47 λεπτά , Bbboob είπε:

Είμαι 8&1, έχω λιγότερο σήμερα καφέ. Ευτυχώς υποχώρησε λίγο το κόκκινο και πήρα θάρρος. Θα δούμε... 

Είναι και το ιστορικό μου μωρέ που 8 εβδομάδων ειχα την πρώτη αποβολη, 9 εβδομάδων την δεύτερη. Είναι και το αίμα κόκκινο και καφέ. Δεν το παίρνεις χαλαρά και ας έχω ήδη ένα μωρό ... Τελοσπάντων θα δούμε... 

Υπομονή κ πίστη κορίτσι μου, αφού μειώθηκαν είναι θετικό σημάδι. Εμένα είναι η 1η εγκυμοσυνη και τα καφέ με έχουν φρικαρει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια. Μακάρι η χοριακη τελικά να μην έχει καμία σημασία και να εξελιχθεί η εγκυμοσύνη φυσιολογικα. Για την ώρα πήρα μια τεράστια χαρά και δύναμη και εύχομαι όλες μας να κρατήσουμε τον Νοέμβριο γερά παιδάκια στην αγκαλιά μας!!! ❤️

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...