Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια. 

Είχα και εγώ καφέ για 3 μέρες και πέρα από utrogestan που μου δώσε ο γιατρός μουπε να κάνω και ένεση προγεστερονης στην κοιλιά κάθε 3 μέρες.  Σταμάτησαν για 2 μέρες τα καφέ και από σήμερα έχω κόκκινο κανονικότατο αίμα... Μουπε να κάνω την ένεση κάθε μέρα και ξεκούραση. Μαλλον δεν πάνε καλά τα πράγματα. Εσύ ήταν η αρχή και  των 2 αποβολων που είχα στο παρελθόν. Θα πάω σε 2 μέρες να κάνουμε υπέρηχο και βλέπουμε.. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλες... σας ζηλεύω για τα συμπτωματα να ξέρετε όσο αστείο κι αν σας φαίνεται.  Λένε ότι τα έντονα συμπτωματα σημαίνουν κ γερή εγκυμοσύνη...

Εγώ σήμερα 6 βδομάδες ακριβώς, λόγω των καφέ πήγα στη γυναικολόγο εκτάκτως. Πρώτος υπέρηχος. 

Είδαμε έμβρυο 3 χιλιοστών,  φαινόταν να αναβοσβήνει η καρδούλα του αλλά δεν την ακούσαμε, δεν την έπιανε ο υπέρηχος. Μου είπε ότι για τις μέρες αυτές είναι ευχαριστημένη.  Κ θα με ξαναδεί σε μια βδομάδα ακριβώς. Όμως τώρα μόλις ήρθαν τα απότελεσματα της χοριακη... Δεν έχει διπλασιαστεί... Από 11.888 την Δευτέρα μόλις 16.512 σήμερα.  Πήρα την γιατρό,  μου είπε ήθελε λίγο παραπάνω... να κάνω υπομονή ως την άλλη βδομάδα κι αν έχω πόνους να την πάρω τηλέφωνο. 

Σε αλλά νέα έχω κ μια ωραιότατη αποκόλληση.  Μου έγραψε άδεια κ να μείνω δυο κρεβάτι,  μα σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα.  1 utrogestan το πρωί κ 2 το βράδυ κι ο Θεός βοηθός.

Μου επιβεβαίωσε την δίκερη... Δύσκολα τα πράγματα γενικά...

Στείλτε μου την θετική σας ενέργεια... Δεν θα αντέξω να το χάσω κ αυτό....

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , EvEvEv είπε:

Καλησπέρα σε όλες... σας ζηλεύω για τα συμπτωματα να ξέρετε όσο αστείο κι αν σας φαίνεται.  Λένε ότι τα έντονα συμπτωματα σημαίνουν κ γερή εγκυμοσύνη...

Εγώ σήμερα 6 βδομάδες ακριβώς, λόγω των καφέ πήγα στη γυναικολόγο εκτάκτως. Πρώτος υπέρηχος. 

Είδαμε έμβρυο 3 χιλιοστών,  φαινόταν να αναβοσβήνει η καρδούλα του αλλά δεν την ακούσαμε, δεν την έπιανε ο υπέρηχος. Μου είπε ότι για τις μέρες αυτές είναι ευχαριστημένη.  Κ θα με ξαναδεί σε μια βδομάδα ακριβώς. Όμως τώρα μόλις ήρθαν τα απότελεσματα της χοριακη... Δεν έχει διπλασιαστεί... Από 11.888 την Δευτέρα μόλις 16.512 σήμερα.  Πήρα την γιατρό,  μου είπε ήθελε λίγο παραπάνω... να κάνω υπομονή ως την άλλη βδομάδα κι αν έχω πόνους να την πάρω τηλέφωνο. 

Σε αλλά νέα έχω κ μια ωραιότατη αποκόλληση.  Μου έγραψε άδεια κ να μείνω δυο κρεβάτι,  μα σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα.  1 utrogestan το πρωί κ 2 το βράδυ κι ο Θεός βοηθός.

Μου επιβεβαίωσε την δίκερη... Δύσκολα τα πράγματα γενικά...

Στείλτε μου την θετική σας ενέργεια... Δεν θα αντέξω να το χάσω κ αυτό....

 

Να ξεκουραζεσαι και θα πάνε όλα καλά!!!,πρόσεχε πολύ τον εαυτό σου κ το μωράκι σου!!προσπάθησε να έχεις θετική διάθεση κ δώσε δύναμη στην καρδούλα που είδες να αναβοσβήνει εκεί μέσα την ευκαιρία να τη σφίξεις στην αγκαλιά σου!!

Σου στέλνω οοοοολη τη θετική μου ενέργεια, αγαπη και ευχές να πάνε όλα τέλεια κοπέλα μου!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Όλα θα πάνε καλά θα το δεις κ εγώ στο πρώτο Μ παιδάκι είχα αιμμοραγεια για πολύ αίμα κ ήμουν ξάπλα μέχρι κ τουαλέτα φοβόμουν που πήγαινα να είσαι ξαπλωμένη να βλέπεις ταινίες και να περνάς όπως σαρεσει ευχαριστώ τον χρόνο σου κ όλα θα πάνε καλά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, EvEvEv είπε:

Καλησπέρα σε όλες... σας ζηλεύω για τα συμπτωματα να ξέρετε όσο αστείο κι αν σας φαίνεται.  Λένε ότι τα έντονα συμπτωματα σημαίνουν κ γερή εγκυμοσύνη...

Εγώ σήμερα 6 βδομάδες ακριβώς, λόγω των καφέ πήγα στη γυναικολόγο εκτάκτως. Πρώτος υπέρηχος. 

Είδαμε έμβρυο 3 χιλιοστών,  φαινόταν να αναβοσβήνει η καρδούλα του αλλά δεν την ακούσαμε, δεν την έπιανε ο υπέρηχος. Μου είπε ότι για τις μέρες αυτές είναι ευχαριστημένη.  Κ θα με ξαναδεί σε μια βδομάδα ακριβώς. Όμως τώρα μόλις ήρθαν τα απότελεσματα της χοριακη... Δεν έχει διπλασιαστεί... Από 11.888 την Δευτέρα μόλις 16.512 σήμερα.  Πήρα την γιατρό,  μου είπε ήθελε λίγο παραπάνω... να κάνω υπομονή ως την άλλη βδομάδα κι αν έχω πόνους να την πάρω τηλέφωνο. 

Σε αλλά νέα έχω κ μια ωραιότατη αποκόλληση.  Μου έγραψε άδεια κ να μείνω δυο κρεβάτι,  μα σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα.  1 utrogestan το πρωί κ 2 το βράδυ κι ο Θεός βοηθός.

Μου επιβεβαίωσε την δίκερη... Δύσκολα τα πράγματα γενικά...

Στείλτε μου την θετική σας ενέργεια... Δεν θα αντέξω να το χάσω κ αυτό....

 

πρίν από 4 λεπτά , amelie77 είπε:
1 hour ago, EvEvEv είπε:

Καλησπέρα σε όλες... σας ζηλεύω για τα συμπτωματα να ξέρετε όσο αστείο κι αν σας φαίνεται.  Λένε ότι τα έντονα συμπτωματα σημαίνουν κ γερή εγκυμοσύνη...

Εγώ σήμερα 6 βδομάδες ακριβώς, λόγω των καφέ πήγα στη γυναικολόγο εκτάκτως. Πρώτος υπέρηχος. 

Είδαμε έμβρυο 3 χιλιοστών,  φαινόταν να αναβοσβήνει η καρδούλα του αλλά δεν την ακούσαμε, δεν την έπιανε ο υπέρηχος. Μου είπε ότι για τις μέρες αυτές είναι ευχαριστημένη.  Κ θα με ξαναδεί σε μια βδομάδα ακριβώς. Όμως τώρα μόλις ήρθαν τα απότελεσματα της χοριακη... Δεν έχει διπλασιαστεί... Από 11.888 την Δευτέρα μόλις 16.512 σήμερα.  Πήρα την γιατρό,  μου είπε ήθελε λίγο παραπάνω... να κάνω υπομονή ως την άλλη βδομάδα κι αν έχω πόνους να την πάρω τηλέφωνο. 

Σε αλλά νέα έχω κ μια ωραιότατη αποκόλληση.  Μου έγραψε άδεια κ να μείνω δυο κρεβάτι,  μα σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα.  1 utrogestan το πρωί κ 2 το βράδυ κι ο Θεός βοηθός.

Μου επιβεβαίωσε την δίκερη... Δύσκολα τα πράγματα γενικά...

Στείλτε μου την θετική σας ενέργεια... Δεν θα αντέξω να το χάσω κ αυτό....

 

Read more  

 

πρίν από 4 λεπτά , amelie77 είπε:
1 hour ago, EvEvEv είπε:

Καλησπέρα σε όλες... σας ζηλεύω για τα συμπτωματα να ξέρετε όσο αστείο κι αν σας φαίνεται.  Λένε ότι τα έντονα συμπτωματα σημαίνουν κ γερή εγκυμοσύνη...

Εγώ σήμερα 6 βδομάδες ακριβώς, λόγω των καφέ πήγα στη γυναικολόγο εκτάκτως. Πρώτος υπέρηχος. 

Είδαμε έμβρυο 3 χιλιοστών,  φαινόταν να αναβοσβήνει η καρδούλα του αλλά δεν την ακούσαμε, δεν την έπιανε ο υπέρηχος. Μου είπε ότι για τις μέρες αυτές είναι ευχαριστημένη.  Κ θα με ξαναδεί σε μια βδομάδα ακριβώς. Όμως τώρα μόλις ήρθαν τα απότελεσματα της χοριακη... Δεν έχει διπλασιαστεί... Από 11.888 την Δευτέρα μόλις 16.512 σήμερα.  Πήρα την γιατρό,  μου είπε ήθελε λίγο παραπάνω... να κάνω υπομονή ως την άλλη βδομάδα κι αν έχω πόνους να την πάρω τηλέφωνο. 

Σε αλλά νέα έχω κ μια ωραιότατη αποκόλληση.  Μου έγραψε άδεια κ να μείνω δυο κρεβάτι,  μα σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα.  1 utrogestan το πρωί κ 2 το βράδυ κι ο Θεός βοηθός.

Μου επιβεβαίωσε την δίκερη... Δύσκολα τα πράγματα γενικά...

Στείλτε μου την θετική σας ενέργεια... Δεν θα αντέξω να το χάσω κ αυτό....

 

Read more  

Καλησπερα εχω ακούσει οτι πάνω απο 6000 χοριακη δεν περιμένεις διπλασιασμό οπως στην αρχή.. ξεκούραση τωρα και όλα θα πάνε καλά :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, amelie77 είπε:

 

Καλησπερα εχω ακούσει οτι πάνω απο 6000 χοριακη δεν περιμένεις διπλασιασμό οπως στην αρχή.. ξεκούραση τωρα και όλα θα πάνε καλά :) 

Σε ευχαριστώ πολύ... Μου δίνεις κουράγιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρε κορίτσια έχω,άλλο πρόβλημα τώρα που με έχει αγχώσει πάρα πολύ!έκανα εξετάσεις προγεστερονης και είναι στο 17,80 δηλαδή χαμηλά βεβαια δεν εχω,ουτε καφε ουτε καποια αιμορραγία!Μου έδωσε αμέσως ο γιατρός utrogestan, είδα που το γράφατε παραπάνω και δεν ήξερα τι είναι. Τώρα έμαθα δυστυχώς!ελπίζω να πάνε όλα καλά και,να μην άργησα πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια μου έχω ραντεβού στις 10 το βράδυ και τρέμει η ψυχή μου. Έφτασε η στιγμή και σκέφτομαι πως η α πάω σε λίγο και θα μου πει για ποια εγκυμοσύνη μιλάς; Ποιος σου το είπε; Είμαι πάρα πολύ φοβισμένη!

πρίν από 4 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Εγώ βρε κορίτσια έχω,άλλο πρόβλημα τώρα που με έχει αγχώσει πάρα πολύ!έκανα εξετάσεις προγεστερονης και είναι στο 17,80 δηλαδή χαμηλά βεβαια δεν εχω,ουτε καφε ουτε καποια αιμορραγία!Μου έδωσε αμέσως ο γιατρός utrogestan, είδα που το γράφατε παραπάνω και δεν ήξερα τι είναι. Τώρα έμαθα δυστυχώς!ελπίζω να πάνε όλα καλά και,να μην άργησα πολύ!

Αφού δεν έχεις καν καφέ μην αγχώνεσαι καθόλου! Όλα καλά!!!

πρίν από 14 λεπτά , EvEvEv είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ... Μου δίνεις κουράγιο!!!

Κούκλα μου εγώ προχθές είχα χοριακη μόνο 2650. Μην αγχώνεσαι. Όλα καλά θα πάνε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Laky είπε:

Εγώ κορίτσια μου έχω ραντεβού στις 10 το βράδυ και τρέμει η ψυχή μου. Έφτασε η στιγμή και σκέφτομαι πως η α πάω σε λίγο και θα μου πει για ποια εγκυμοσύνη μιλάς; Ποιος σου το είπε; Είμαι πάρα πολύ 

Μακάρι να πάνε όλα καλά και σε σένα κορίτσι μου!θετική ενέργεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, amelie77 είπε:

 

Καλησπερα εχω ακούσει οτι πάνω απο 6000 χοριακη δεν περιμένεις διπλασιασμό οπως στην αρχή.. ξεκούραση τωρα και όλα θα πάνε καλά :) 

Φίλη μου με έντονα συμπτώματα έχασε το μωράκι λίγο πριν συμπληρώσει τον τρίτο μήνα. Μη δίνεις σημασία στα συμπτώματα. Είναι καθαρά θέμα οργανισμού.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Laky είπε:

Εγώ κορίτσια μου έχω ραντεβού στις 10 το βράδυ και τρέμει η ψυχή μου. Έφτασε η στιγμή και σκέφτομαι πως η α πάω σε λίγο και θα μου πει για ποια εγκυμοσύνη μιλάς; Ποιος σου το είπε; Είμαι πάρα πολύ φοβισμένη!

Αφού δεν έχεις καν καφέ μην αγχώνεσαι καθόλου! Όλα καλά!!!

Κούκλα μου εγώ προχθές είχα χοριακη μόνο 2650. Μην αγχώνεσαι. Όλα καλά θα πάνε!

Να πάνε όλα καλά Laky μου!! Σε σκεφτόμαστε όλες. Να πας με αισιοδοξία! Περιμένουμε τα νέα σου ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Laky είπε:

Εγώ κορίτσια μου έχω ραντεβού στις 10 το βράδυ και τρέμει η ψυχή μου. Έφτασε η στιγμή και σκέφτομαι πως η α πάω σε λίγο και θα μου πει για ποια εγκυμοσύνη μιλάς; Ποιος σου το είπε; Είμαι πάρα πολύ φοβισμένη!

Αφού δεν έχεις καν καφέ μην αγχώνεσαι καθόλου! Όλα καλά!!!

Κούκλα μου εγώ προχθές είχα χοριακη μόνο 2650. Μην αγχώνεσαι. Όλα καλά θα πάνε!

Aντε να πας να ακουσουμε καλα νεα..ολα καλα θα πανε...εγω κοριτσια μιλησα με την μαια μου της ειπα για τα υγρα μου λεει μην ανησυχεις καθολου δεν ειναι τιποτα..στην εγκυμοσυνη μου λεει η μητρα ειναι πολυ ευαισθητη μπορει να εχεις κανει καποια κινηση μου λεει ή ακομα και στο φτερνισμα και θα εχει σπασει κανενα μικρο αγγειο και γι'αυτο εχεις αυτα τα υγρα..να σημειωσω οτι τωρα δεν εχω τιποτα..και οταν μου ειπε για το φτερνισμα θυμηθικα οτι ειμουν ξαπλωμενη ηταν 28 του μηνος πριν παω για τον υπερηχο και φτερνιστικα και κατι ενιωσα χαμηλα στην κοιλια..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , amelie77 είπε:

Να πάνε όλα καλά Laky μου!! Σε σκεφτόμαστε όλες. Να πας με αισιοδοξία! Περιμένουμε τα νέα σου ! 

Γλυκιά μου πόσο σ ευχαριστώ. Την προσευχή σας κορίτσια. Νομίζω έχουν κοπεί τα πόδια μου.

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου  όλα θα πάνε καλά με την βοήθεια της Παναγίας!!Περιμένουμε να ακούσουμε τα ευχάριστα νέα  από τον γιατρό!!Και εγώ στο πρώτο ραντεβού έλεγα τον άντρα μου μην χαίρεσαι πολύ μήπως μας πει ο γιατρός δεν υπάρχει εγκυμοσύνη και φάμε πάλι τα μούτρα μας!!τώρα ανυπομονώ για το επόμενο ραντεβού στον γιατρό στις 6 Απριλίου!!Οι προσευχές μου μαζί σας περιμένω νέα σας!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...