Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Κοριτσια πως ειστε; Ειμαι καινουρια στην ομαδα σας..πηγα σημερα για υπερηχο με βαση περιοδου ειμαι 7 εβδομαδων το εμβρυο ηταν 6εβδομαδων και 2 ημερων..ειδαμε καρδουλα να παλεται αλλα δεν την ακουσαμε γιατι μας ειπε ειναι νωρις ακομα..αλλα με επιασε ενα αγχος σημερα πριν τον υπερηχο.. ειδα κατι καφε υγρα οχι πολυ τοσο οσο για να τρομαξω και να τα κανω απανω μου:lol: οταν πηγα στην γιατρο της το ειπα μου λεει δεν βλεπω τιποτα περιεργο στον υπερηχο ολα ειναι μια χαρα..υπαρχουν περιπτωσεις που καποιες εχουν καφε υγρα..ποιες απο εσας εχει περασει απο το σταδιο των καφε υγρων; Να σημειωσω γενικα ολη την ημερα σημερα τα υγρα σταματουσανε την αλλη εβλεπα πολυ λιγα την αλλη ηταν διαφανα..εχω τρελαθει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια πως ειστε; Ειμαι καινουρια στην ομαδα σας..πηγα σημερα για υπερηχο με βαση περιοδου ειμαι 7 εβδομαδων το εμβρυο ηταν 6εβδομαδων και 2 ημερων..ειδαμε καρδουλα να παλεται αλλα δεν την ακουσαμε γιατι μας ειπε ειναι νωρις ακομα..αλλα με επιασε ενα αγχος σημερα πριν τον υπερηχο.. ειδα κατι καφε υγρα οχι πολυ τοσο οσο για να τρομαξω και να τα κανω απανω μου:lol: οταν πηγα στην γιατρο της το ειπα μου λεει δεν βλεπω τιποτα περιεργο στον υπερηχο ολα ειναι μια χαρα..υπαρχουν περιπτωσεις που καποιες εχουν καφε υγρα..ποιες απο εσας εχει περασει απο το σταδιο των καφε υγρων; Να σημειωσω γενικα ολη την ημερα σημερα τα υγρα σταματουσανε την αλλη εβλεπα πολυ λιγα την αλλη ηταν διαφανα..εχω τρελαθει!!!

7 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια πως ειστε; Ειμαι καινουρια στην ομαδα σας..πηγα σημερα για υπερηχο με βαση περιοδου ειμαι 7 εβδομαδων το εμβρυο ηταν 6εβδομαδων και 2 ημερων..ειδαμε καρδουλα να παλεται αλλα δεν την ακουσαμε γιατι μας ειπε ειναι νωρις ακομα..αλλα με επιασε ενα αγχος σημερα πριν τον υπερηχο.. ειδα κατι καφε υγρα οχι πολυ τοσο οσο καλωσηρθες Κο

 

 

 

 

 να τρομαξω και να τα κανω απανω μου:lol: οταν πηγα στην γιατρο της το ειπα μου λεει δεν βλεπω τιποτα περιεργο στον υπερηχο ολα ειναι μια χαρα..υπαρχουν περιπτωσεις που καποιες εχουν καφε υγρα..ποιες απο εσας εχει περασει απο το σταδιο των καφε υγρων; Να σημειωσω γενικα ολη την ημερα σημερα τα υγρα σταματουσανε την αλλη εβλεπα πολυ λιγα την αλλη ηταν διαφανα..εχω τρελαθει!!!

 

Καλωσηρθες κορίτσι μου !!! Εγώ είμαι 6 εβδομάδων στην 5 εβδομάδα είδα καφέ υγρά Μ εδώσε utrogestan και ξεκούραση πολύ χθες είχα τον πρώτο υπερυχο όλα καλά ακούσαμε καρδουλα δν υπήρχε αποκοληση το καφέ ήταν από παλιό αιμα Μ είπε η κάποιο αγγείο έσπασε όσο μεγαλώνει η μήτρα .από την στιγμή που είδες το μωράκι σου όλα καλά θα πάνε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Κορίτσια,γύρισα από το γιατρό και έχω σούπερ νέα! Είμαι στην όγδοη εβδομάδα και ακούσαμε καρδουλα! Επίσης,ο λεκιθικος σάκος είναι μια χαρά και μου είπε πως το έμβρυο είναι πολύ μεγάλο!!Μετά από τόση προσπάθεια και ειδικά μετά το σοκ της αποβολής που είχα πριν τρεις βδομάδες ,μπορώ επιτέλους να χαρώ❤️ Σκέφτομαι να επισκεφτώ τον γυναικολόγο που μου έκανε την εξωσωματική και να του κάνω μια τεράστια αγκαλιά!!!Εύχομαι τελειομηνες,γλυκιες εγκυμοσύνες σε όλες μας και με το καλό να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα παιδάκια μας❤️❤️❤️

Μπράβο κορίτσι μου. Υπέροχα νέα!!!❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Laky είπε:

Σήμερα όμως η χοριακη πήγε 2650. Έπρεπε να ανέβει παραπάνω;

Σημασία έχει κουκλα μου που ακούσατε καρδούλα. Ποιος δίνει σημασία στα δύο κιλά; Ας ακούσω κι εγώ και ας βάλω όσα να ναι. Η περιπέτεια μου πραγματικά δεν έχει τελειωμό.

Θες να μου θυμίσεις λίγο τις ημερομηνίες και τις τιμές των χοριακων σου; Εγώ με όσα μας λες και με τους φτωχιες μου γνώσεις αντιλαμβάνομαι ότι μάλλον θα έχεις μια δύσκολη εγκυμοσύνη. Δύσκολη μεν, εγκυμοσύνη δε. Το ότι αναπτύσσεται το έμβρυο είναι κάτι παραπάνω από θετικό. Το ότι αναπτύσσεται αργά είναι ένας προβληματισμος

10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Κορίτσια,γύρισα από το γιατρό και έχω σούπερ νέα! Είμαι στην όγδοη εβδομάδα και ακούσαμε καρδουλα! Επίσης,ο λεκιθικος σάκος είναι μια χαρά και μου είπε πως το έμβρυο είναι πολύ μεγάλο!!Μετά από τόση προσπάθεια και ειδικά μετά το σοκ της αποβολής που είχα πριν τρεις βδομάδες ,μπορώ επιτέλους να χαρώ❤️ Σκέφτομαι να επισκεφτώ τον γυναικολόγο που μου έκανε την εξωσωματική και να του κάνω μια τεράστια αγκαλιά!!!Εύχομαι τελειομηνες,γλυκιες εγκυμοσύνες σε όλες μας και με το καλό να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα παιδάκια μας❤️❤️❤️

Μπράβο μπράβο! Μόνο όμορφα νέα από εδώ και πέρα, για όλες! 

Εγώ στην πρώτη μου κύηση όταν είχαμε ακούσει καρδιά, μετά πήγα και τους ξέρασα γλυκά. Όπως επίσης και μόλις χρονισε η κόρη μου, ξαναπήγα στη μονάδα και τους ξανακερασα 

8 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια πως ειστε; Ειμαι καινουρια στην ομαδα σας..πηγα σημερα για υπερηχο με βαση περιοδου ειμαι 7 εβδομαδων το εμβρυο ηταν 6εβδομαδων και 2 ημερων..ειδαμε καρδουλα να παλεται αλλα δεν την ακουσαμε γιατι μας ειπε ειναι νωρις ακομα..αλλα με επιασε ενα αγχος σημερα πριν τον υπερηχο.. ειδα κατι καφε υγρα οχι πολυ τοσο οσο για να τρομαξω και να τα κανω απανω μου:lol: οταν πηγα στην γιατρο της το ειπα μου λεει δεν βλεπω τιποτα περιεργο στον υπερηχο ολα ειναι μια χαρα..υπαρχουν περιπτωσεις που καποιες εχουν καφε υγρα..ποιες απο εσας εχει περασει απο το σταδιο των καφε υγρων; Να σημειωσω γενικα ολη την ημερα σημερα τα υγρα σταματουσανε την αλλη εβλεπα πολυ λιγα την αλλη ηταν διαφανα..εχω τρελαθει!!!

Καλώς ήρθες και συγχαρητήρια. Αν διαβάσεις τα προηγούμενα, πολλές κοπέλες είχαν και έχουν καφέ υγρά. Δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι αρνητικό 

  • Μου αρέσει 2

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, Laky είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια . Laky καταλαθως πάτησα κάπου παράθεση και δεν μου το αφαιρει γι'αυτό πιθανόν βλέπεις το όνομα σου πάνω. Λοιπόν,εμένα σήμερα η μέρα με βρίσκει στο κρεβάτι με φρικτή ναυτία,δεν μπορώ να πιω και να φάω τίποτα. Το χειρότερο είναι οτι δεν μπορώ να κάνω ούτε εμετό να ησηχαζα.....6+1 σήμερα και δε ξέρω που θα πάει αυτή η κατάσταση γτ αν θυμάστε δεν είχα καλό υπέρηχο... επανέλεγχο έχω την άλλη τρίτη..

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Θες να μου θυμίσεις λίγο τις ημερομηνίες και τις τιμές των χοριακων σου; Εγώ με όσα μας λες και με τους φτωχιες μου γνώσεις αντιλαμβάνομαι ότι μάλλον θα έχεις μια δύσκολη εγκυμοσύνη. Δύσκολη μεν, εγκυμοσύνη δε. Το ότι αναπτύσσεται το έμβρυο είναι κάτι παραπάνω από θετικό. Το ότι αναπτύσσεται αργά είναι ένας προβληματισμος

Μπράβο μπράβο! Μόνο όμορφα νέα από εδώ και πέρα, για όλες! 

Εγώ στην πρώτη μου κύηση όταν είχαμε ακούσει καρδιά, μετά πήγα και τους ξέρασα γλυκά. Όπως επίσης και μόλις χρονισε η κόρη μου, ξαναπήγα στη μονάδα και τους ξανακερασα 

Καλώς ήρθες και συγχαρητήρια. Αν διαβάσεις τα προηγούμενα, πολλές κοπέλες είχαν και έχουν καφέ υγρά. Δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι αρνητικό 

Η πρώτη χοριακη 33, σε δύο ημέρες 73, σε δύο μέρες 113 σε τέσσερις 293, σε τρεις 1005 και σ άλλες τρεις 2650. Γενικά πολύ ταλαιπωρια!!!! Στη ουσία όμως η πρώτη χοριακη είναι η 113. Τις άλλες τις έκανα από μόνη μου νωρίτερα. Επίσης τα έμβρυα μου ήταν τριών ημερών κι όχι βλαστοκυστες. Γιατί μου είπαν πως κι αυτό παίζει ρόλο. Δε ξέρω πια κι εγώ. Τα χω χαμένα!!! Να πάω αύριο το βράδυ για υπέρηχο να δω ότι είναι να δω να ηρεμήσω λίγο.

πρίν από 19 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια . Laky καταλαθως πάτησα κάπου παράθεση και δεν μου το αφαιρει γι'αυτό πιθανόν βλέπεις το όνομα σου πάνω. Λοιπόν,εμένα σήμερα η μέρα με βρίσκει στο κρεβάτι με φρικτή ναυτία,δεν μπορώ να πιω και να φάω τίποτα. Το χειρότερο είναι οτι δεν μπορώ να κάνω ούτε εμετό να ησηχαζα.....6+1 σήμερα και δε ξέρω που θα πάει αυτή η κατάσταση γτ αν θυμάστε δεν είχα καλό υπέρηχο... επανέλεγχο έχω την άλλη τρίτη..

Εγώ πιστεύω πως μια χαρά θα πας. Μέχρι την άλλη Τρίτη υπομονή. Εγώ πάλι μόνο πόνο στο στήθος και καούρες έχω. Και τρώω και πίνω ακατάπαυστα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2022 at 11:07 ΜΜ, Irini__ είπε:

Δεν γνωρίζω καθόλου από αυτά κορίτσι μου! Νομίζω είχες πει ότι είναι γιατρός π ήρθε στο νησί σας, δν είναι δλδ η κανονική κανονική γιατρός π να την ξέρεις κ να την εμπιστευεσαι εννοώ?  μακάρι δλδ να κάνει λάθος ή να ναι καθυστερημένη η εμφύτευση να θέλει λίγο χρόνο ακόμα μέχρι να " μεγαλωσει" ο σάκος, τι να πω.. όπως κ να χει ο,τι καλύτερο εύχομαι.. 

Εχω κ εγώ άγχος γτ ακόμα υπέρηχο δν έκανα, θα κάνω την Παρασκευή,  όταν θα είμαι 6&5..

Σε άλλα νέα είμαι χαλια από χθες, ειδικα σήμερα πολύ χάλια, με φοβερους πονοκεφάλους κ τρομερές αναγουλες, αδιαθεσία..  από καναπέ σε καναπέ..  κ όσο σκέφτομαι ότι έχω άλλες 2 βδομάδες για να κλείσει το σχολείο με λούζει κρύος ιδρώτας, πως θα τα καταφέρω, οδηγώ κ 100χλμ κάθε μέρα!!:blink:

Εσείς πως είστε? Συμπτώματα?

 

12 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια πως ειστε; Ειμαι καινουρια στην ομαδα σας..πηγα σημερα για υπερηχο με βαση περιοδου ειμαι 7 εβδομαδων το εμβρυο ηταν 6εβδομαδων και 2 ημερων..ειδαμε καρδουλα να παλεται αλλα δεν την ακουσαμε γιατι μας ειπε ειναι νωρις ακομα..αλλα με επιασε ενα αγχος σημερα πριν τον υπερηχο.. ειδα κατι καφε υγρα οχι πολυ τοσο οσο για να τρομαξω και να τα κανω απανω μου:lol: οταν πηγα στην γιατρο της το ειπα μου λεει δεν βλεπω τιποτα περιεργο στον υπερηχο ολα ειναι μια χαρα..υπαρχουν περιπτωσεις που καποιες εχουν καφε υγρα..ποιες απο εσας εχει περασει απο το σταδιο των καφε υγρων; Να σημειωσω γενικα ολη την ημερα σημερα τα υγρα σταματουσανε την αλλη εβλεπα πολυ λιγα την αλλη ηταν διαφανα..εχω τρελαθει!!!

Καλησπέρα!αν υποθέσω απ το 93 στο όνομα είμαστε συνομήλικες!επίσης και εγώ είμαι 6 βδομαδων και 4 ημερων σήμερα!Με το καλό ,να πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Laky είπε:

Η πρώτη χοριακη 33, σε δύο ημέρες 73, σε δύο μέρες 113 σε τέσσερις 293, σε τρεις 1005 και σ άλλες τρεις 2650. Γενικά πολύ ταλαιπωρια!!!! Στη ουσία όμως η πρώτη χοριακη είναι η 113. Τις άλλες τις έκανα από μόνη μου νωρίτερα. Επίσης τα έμβρυα μου ήταν τριών ημερών κι όχι βλαστοκυστες. Γιατί μου είπαν πως κι αυτό παίζει ρόλο. Δε ξέρω πια κι εγώ. Τα χω χαμένα!!! Να πάω αύριο το βράδυ για υπέρηχο να δω ότι είναι να δω να ηρεμήσω λίγο.

Εγώ πιστεύω πως μια χαρά θα πας. Μέχρι την άλλη Τρίτη υπομονή. Εγώ πάλι μόνο πόνο στο στήθος και καούρες έχω. Και τρώω και πίνω ακατάπαυστα!!!!

Κοίτα, από 113 σε 4 μέρες καλό θα ήταν να πάει 400+. Φαίνεται μια καθυστέρηση... Ωστόσο μετά έκανε ένα ωραίο, μεγάλο άλμα και πήγε στα 1005. Μετά στα 2650 ισορροπεί. Τι εννοούν ότι παίζει ρόλο; Και εγώ την κόρη μου με έμβρυο 3 ημερών την συνέλαβαν. Ίσως να είναι διαφορετική η εβδομάδα κύησής σου. Αλλά σε τι άλλο να παίζει ρόλο;

Σήμερα πήγα στο Παπαγεωργίου για μια εξέταση και για να δούμε τα περαιτέρω. Όσες ενδιαφέρεστε για νοσοκομείο στην Θεσσαλονίκη, έμεινα ευχαριστημένη. Όλα καλά με το εμβρυάκι. Η ηλικία κύησης στο μηχάνημα ήταν ίδια με βάση την περίοδο. Μου έδωσαν σαλοσπίρ λόγω προηγούμενων αποβολών και ας μην έχω θρομβοφιλία. Αυτά :) 

  • Μου αρέσει 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Κοίτα, από 113 σε 4 μέρες καλό θα ήταν να πάει 400+. Φαίνεται μια καθυστέρηση... Ωστόσο μετά έκανε ένα ωραίο, μεγάλο άλμα και πήγε στα 1005. Μετά στα 2650 ισορροπεί. Τι εννοούν ότι παίζει ρόλο; Και εγώ την κόρη μου με έμβρυο 3 ημερών την συνέλαβαν. Ίσως να είναι διαφορετική η εβδομάδα κύησής σου. Αλλά σε τι άλλο να παίζει ρόλο;

Δε τα ξέρω κι εγώ κορίτσι μου. Ότι ακούω λέω κι εγώ. Ας πάω αύριο στο γιατρό πρώτα ο Θεός να δούμε τι γίνεται. Εξάλλου κανείς δε μπορεί να ξέρει ποια εγκυμοσύνη τελικά θα εξελιχθεί. Άλλη εβδομάδα όταν λες; Να έγινε αργότερα η σύλληψη; Μπορεί κι αυτό. Άλλος μου λέει μπορεί να ήταν και δύο και τώρα να δημιουργείται κάποιο θέμα. Ουφφφφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Katerinaaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια . Laky καταλαθως πάτησα κάπου παράθεση και δεν μου το αφαιρει γι'αυτό πιθανόν βλέπεις το όνομα σου πάνω. Λοιπόν,εμένα σήμερα η μέρα με βρίσκει στο κρεβάτι με φρικτή ναυτία,δεν μπορώ να πιω και να φάω τίποτα. Το χειρότερο είναι οτι δεν μπορώ να κάνω ούτε εμετό να ησηχαζα.....6+1 σήμερα και δε ξέρω που θα πάει αυτή η κατάσταση γτ αν θυμάστε δεν είχα καλό υπέρηχο... επανέλεγχο έχω την άλλη τρίτη..

Κοριτσι μου και εμενα την 6 εβδομαδα μου αρχησαν οι ναυτιες.. νον στοπ τις εχω απο τοτε..αλλες φορες με εμετο και αλλες οχι.. δοκιμασα λεμονι κοβω ενα λεμονι στην μεση το μυριζω και το δαγκωνω και λιγο να βγαζει λιγο ζουμι για να εχω την γευση και μπορω να πω οτι βοηθαει και απο τοτε εχω ενα λεμονι στο κομοδινο.. συγνωμη για την ερωτηση αλλα επειδη τωρα ηρθα στην ομαδα τι εγινε με τον υπερηχο; Αμα εχεις παει 5 εβδομαδων και δεν εχεις δει τιποτα μονο σακο και εγω μια απο τα ιδια.. ειχα παει τοτε και τιποτα και πηγα χθες και εμβρυο ειδαμε και λεκιθικο και καρδουλα να παλεται..γι'αυτο μην σε περνει απο κατω

1 hour ago, ArtemisΚ είπε:

 

Καλησπέρα!αν υποθέσω απ το 93 στο όνομα είμαστε συνομήλικες!επίσης και εγώ είμαι 6 βδομαδων και 4 ημερων σήμερα!Με το καλό ,να πάνε όλα καλά!

Χαρηκα και σου ευχομαι να πανε ολα καλα.. εμενα ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη η πρωτη κατεληξε σε παλλιδρομη τον νοεμβριο..και ειναι εντελως διαφορετικα απο την πρωτη αυτη την φορα.. στην πρωτη δεν ειχα ακουσει καν καρδουλα αυτη την φορα ειδα χθες και ξετρελαθηκα! Κανονικα σημερα με την περιοδο ειμαι 7 εβδομαδων και 1 ημερων αλλα με την μετρηση χθες το εμβρυο ηταν 6εβδομαδων και 2 ημερων.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια 6w+4d σημερα, εχω κανει καποιες εξετασεις που μου εγραψε ο γιατρος κ φαινεται να πιασαμε διαβητη, απο την καμπυλη ζαχαρου ειναι καμποσο τσιμπημενη. Εκτος αυτου εχει εκτοξευτει κ ο θυροειδης μου και ειμαι σε αναμμενα καρβουνα. Εχει τυχει σε καμια κοπελα; θα δω ξανα τον ενδομρινολογο μου. Δε ξερω τι αλλο να κανω, πραγματικα εχω αρχισει κ φοβαμαι :(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι κούκλα μου που όλα είναι καλά. Εγώ δεν έχω πάει καθόλου για την ώρα. Και είμαι σίγουρα 6 εβδομάδων. Αύριο το βράδυ θα πάω. Ελπίζω να είναι όλα καλά. Όσο η αυτό ότι είσαι λίγο πίσω μην σε ανησυχεί. Έχω μιλήσει με πολλά κορίτσια που ήταν κι όλα πήγαν καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Καλωσορίσατε και τα καινούργια μέλη! Με το καλό όλες μας να κρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλιά! 

Εγώ χτες πήγα για επαναληπτικό υπέρηχο λόγω καφέ υγρών κ ο γιατρός μας βρήκε μια χαρά κ μάλιστα λιγάκι πιο προχωρημενων ημερών 8w2d σήμερα.. Μου έγραψε κ άδεια 15 ημερών κ ανάγκαστικα το ανακοίνωσα κ στη δουλειά μου. Η προϊστάμενη μου ξεκαθάρισε πως δεν θέλει  να γυρίσω σε καμία περίπτωση (λόγω ηλικίας και των 5 χρόνων προσπάθειας που περάσαμε) 

3 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Καλημερα και σας ευχαριστω πολυ.. σημερα δεν εχω καθολου.. μακαρι να πανε ολα καλα

Και εμενα ξεκίνησαν καφέ ξαφνικά κ την 3η μέρα άρχισαν να σταματάνε, σήμερα δε... Καθόλου καφέ 

7 ώρες πρίν, Nantiaki al είπε:

 

Καλωσηρθες κορίτσι μου !!! Εγώ είμαι 6 εβδομάδων στην 5 εβδομάδα είδα καφέ υγρά Μ εδώσε utrogestan και ξεκούραση πολύ χθες είχα τον πρώτο υπερυχο όλα καλά ακούσαμε καρδουλα δν υπήρχε αποκοληση το καφέ ήταν από παλιό αιμα Μ είπε η κάποιο αγγείο έσπασε όσο μεγαλώνει η μήτρα .από την στιγμή που είδες το μωράκι σου όλα καλά θα πάνε!!!

Μπράβο κορίτσι μου! Περίμενα νέα σου από τον υπέρηχο 

16 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Κορίτσια,γύρισα από το γιατρό και έχω σούπερ νέα! Είμαι στην όγδοη εβδομάδα και ακούσαμε καρδουλα! Επίσης,ο λεκιθικος σάκος είναι μια χαρά και μου είπε πως το έμβρυο είναι πολύ μεγάλο!!Μετά από τόση προσπάθεια και ειδικά μετά το σοκ της αποβολής που είχα πριν τρεις βδομάδες ,μπορώ επιτέλους να χαρώ❤️ Σκέφτομαι να επισκεφτώ τον γυναικολόγο που μου έκανε την εξωσωματική και να του κάνω μια τεράστια αγκαλιά!!!Εύχομαι τελειομηνες,γλυκιες εγκυμοσύνες σε όλες μας και με το καλό να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα παιδάκια μας❤️❤️❤️

Μπράβο κορίτσι μου! Υπεροχα νέα!

πρίν από 39 λεπτά , Laky είπε:

Χαίρομαι κούκλα μου που όλα είναι καλά. Εγώ δεν έχω πάει καθόλου για την ώρα. Και είμαι σίγουρα 6 εβδομάδων. Αύριο το βράδυ θα πάω. Ελπίζω να είναι όλα καλά. Όσο η αυτό ότι είσαι λίγο πίσω μην σε ανησυχεί. Έχω μιλήσει με πολλά κορίτσια που ήταν κι όλα πήγαν καλά.

Περιμένουμε νέα σου! Με το καλό 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...