Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 58 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Κορίτσια μόλις βγήκε η χοριακή. 8766. Σήμερα είμαι 6 εβδομάδων ακριβώς. Υπάρχει περίπτωση να βγαίνει τόσο καλή η χοριακή και να μη πηγαινει καλά !?!? Θα τρελαθώ

Εγώ πιστεύω πως όλα θα πάνε μια χαρά. 6 εβδομάδων κι εγώ υποτίθεται και η χοριακη μου είναι 2600. Τι να λέμε;

πρίν από 9 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Να σκεφτόμαστε θετικά κ εγώ σε λίγο θα πάω εμένα Μ έγραψε 15 μέρες άδεια εγώ δουλειά δν ξαναπάω θα του πω να Μ γραψει κ αλλη

Του είπες για την χοριακη που ανέβηκε;

Να πάρω ποιον; Δεν έχω καν γιατρό τώρα στο νησί. Δε Μ έχει δει κανείς.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πετάγομαι από τις μανουλες Ιουλίου, να ευχηθώ σε όλες με το καλό...

Τα περάσαμε και εμείς όλα αυτά.

Και να πω να πάρετε αναρρωτικες. 

Να μην σκέφτεστε κανέναν εργοδότη. Μόνο εσείς να είστε καλα.

Η δουλειά θα είναι εκεί!

Καλές εγκυμοσύνες σε όλες. Καλή δύναμη ❤️

  • Μου αρέσει 8

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Laky είπε:

Εγώ πιστεύω πως όλα θα πάνε μια χαρά. 6 εβδομάδων κι εγώ υποτίθεται και η χοριακη μου είναι 2600. Τι να λέμε;

Να πάρω ποιον; Δεν έχω καν γιατρό τώρα στο νησί. Δε Μ έχει δει κανείς.

Στον ιδιώτη να του πεις πως είχες καφέ ότι έκανες χοριακη 

πρίν από 11 λεπτά , iwanna24 είπε:

Πετάγομαι από τις μανουλες Ιουλίου, να ευχηθώ σε όλες με το καλό...

Τα περάσαμε και εμείς όλα αυτά.

Και να πω να πάρετε αναρρωτικες. 

Να μην σκέφτεστε κανέναν εργοδότη. Μόνο εσείς να είστε καλα.

Η δουλειά θα είναι εκεί!

Καλές εγκυμοσύνες σε όλες. Καλή δύναμη ❤️

Σε ευχαριστούμε κορίτσι μου αυτό λέω και εγώ !!!με το καλό και σε εσένα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nantiaki al είπε:

Και σου είπε με καφέ υγρά να δουλεύεις κανονικά εμένα μου έγραψε ανναρωτικη 15 μέρες και να μην κάνω τπτ ξεκουραση

Δεν έχω πάει στη γιατρό ακόμα. Τον Σεπτέμβριο που ήμουν ξανα εγκυος πήρα σχεδόν ένα μήνα άδεια μέχρι που το έχασα κ την διέκοψα...

Δεν θέλω να μην πάει καλά πάλι, να πάρω άδεια κ να χρειαστεί να επιστρέψω πάλι. Οι γονείς επειδή αναστατωνονται τα παιδιά τους αγριεύουν κ γκρινιάζουν.  Επίσης υπάρχει αρνητικό κλίμα με την προϊσταμένη κ δεν Θέλω να με "γλωσσοτρωει". 

Ας βγει η χοριακη, να πάω για τον πρώτο υπέρηχο κι αν τότε μου πει ο γιατρός θα πάρω κ άδεια. Αλλά πραγματικά δεν θα ήθελα, γιατί κυρίως δεν θέλω να το μάθουν...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , EvEvEv είπε:

Δεν έχω πάει στη γιατρό ακόμα. Τον Σεπτέμβριο που ήμουν ξανα εγκυος πήρα σχεδόν ένα μήνα άδεια μέχρι που το έχασα κ την διέκοψα...

Δεν θέλω να μην πάει καλά πάλι, να πάρω άδεια κ να χρειαστεί να επιστρέψω πάλι. Οι γονείς επειδή αναστατωνονται τα παιδιά τους αγριεύουν κ γκρινιάζουν.  Επίσης υπάρχει αρνητικό κλίμα με την προϊσταμένη κ δεν Θέλω να με "γλωσσοτρωει". 

Ας βγει η χοριακη, να πάω για τον πρώτο υπέρηχο κι αν τότε μου πει ο γιατρός θα πάρω κ άδεια. Αλλά πραγματικά δεν θα ήθελα, γιατί κυρίως δεν θέλω να το μάθουν...

Και εγώ κάπως ετσι θα το χειριστώ με την άδεια μου. Περιμένω να ακούσω καρδούλα και μετά θα πάρω .. προς το παρον ειμαι 5 και τρία (αυτό προτιμώ) βάση περιόδου και 6 βάση εφαρμογής και μου είπαν πρώτο υπέρηχο την Παρασκευή. Με εχει πιάσει ανυπομονησία όμως γιστί έστω έναν σακο οτι ειπναι ενδομήτριο θα ήθελα να το μάθω .. Επισης είμαι χωρις χοριακη 6 μερες και με βλέπω τουλάχιστον αυτή να την ξανακάνω από μόνη μου αύριο. Πολύ ψυχοφθόρο πάντως. Να θελεις να χαρείς και όμως να σε περιμένουν τόσα ερωτηματικά ακόμα !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , EvEvEv είπε:

Δεν έχω πάει στη γιατρό ακόμα. Τον Σεπτέμβριο που ήμουν ξανα εγκυος πήρα σχεδόν ένα μήνα άδεια μέχρι που το έχασα κ την διέκοψα...

Δεν θέλω να μην πάει καλά πάλι, να πάρω άδεια κ να χρειαστεί να επιστρέψω πάλι. Οι γονείς επειδή αναστατωνονται τα παιδιά τους αγριεύουν κ γκρινιάζουν.  Επίσης υπάρχει αρνητικό κλίμα με την προϊσταμένη κ δεν Θέλω να με "γλωσσοτρωει". 

Ας βγει η χοριακη, να πάω για τον πρώτο υπέρηχο κι αν τότε μου πει ο γιατρός θα πάρω κ άδεια. Αλλά πραγματικά δεν θα ήθελα, γιατί κυρίως δεν θέλω να το μάθουν...

Κοίτα η γνώμη μου αν δουλεύεις σε δουλειές όπως η δίκη σ  παιδάκια κ με βάρη είναι δύσκολο να το κρατήσεις κρυφό. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Κοίτα η γνώμη μου αν δουλεύεις σε δουλειές όπως η δίκη σ  παιδάκια κ με βάρη είναι δύσκολο να το κρατήσεις κρυφό. 

Ναι κάπως έτσι. Με βάρη όχι ευτυχώς αλλά άπειρες ώρες και ένταση πολλές φορές. Ευτυχώς με ψιλό καλύπτουν δυο συνάδερφοι .. αλλά πραγματικά θα μου ήταν πιο βαρύ να ανακοινώνω και να το μάθαιναν όλοι και κατι να στράβωνε .. αυτό εννοείται μπορεί να συμβεί οποιαδήποτε στιγμή αλλά ας δούμε τουλάχιστον οτι δεν εινσι βιοχημική 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Στον ιδιώτη να του πεις πως είχες καφέ ότι έκανες χοριακη 

Σε ευχαριστούμε κορίτσι μου αυτό λέω και εγώ !!!με το καλό και σε εσένα!!!

Δεν έχω καφέ αγάπη εγώ. Ποτέ δεν είχα. Μόνο πόνους έχω εσωτερικά κι εύχομαι να είναι φυσιολογικό.

πρίν από 19 λεπτά , amelie77 είπε:

Ναι κάπως έτσι. Με βάρη όχι ευτυχώς αλλά άπειρες ώρες και ένταση πολλές φορές. Ευτυχώς με ψιλό καλύπτουν δυο συνάδερφοι .. αλλά πραγματικά θα μου ήταν πιο βαρύ να ανακοινώνω και να το μάθαιναν όλοι και κατι να στράβωνε .. αυτό εννοείται μπορεί να συμβεί οποιαδήποτε στιγμή αλλά ας δούμε τουλάχιστον οτι δεν εινσι βιοχημική 

Εμείς είμαστε ακριβώς στην ίδια μέρα και στην ίδια φάση. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Αλλά νομίζω πως πρέπει να ξεχάσεις τη βιοχημική. Αυτό αν είναι φαίνεται απ' την αρχή. Η βιοχημική τις περισσότερες φορές δεν φτάνει καν στη καθυστέρηση. Οπότε αποκλείεται. Πόσο ήταν η τελευταία σου χοριακη; Εγώ πάντως κορίτσι μου θα πήγαινα αύριο από μόνη μου έτσι για να ηρεμήσω.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις γύρισα από τον γιατρό κάναμε κολπικό υπέρηχο γτ δν φαινόταν πολύ καθαρά ακούσαμε καρδουλα όλα καλά μας είπε το καφέ είναι παλιό αιμα η κάποιο αγγείο. . μου έγραψε κ άλλη άδεια να μην πάω για δουλειά. Πολυ προσοχή ειδικά μέχρι να κλείσω το τριμηνο

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Δεν έχω καφέ αγάπη εγώ. Ποτέ δεν είχα. Μόνο πόνους έχω εσωτερικά κι εύχομαι να είναι φυσιολογικό.

Εμείς είμαστε ακριβώς στην ίδια μέρα και στην ίδια φάση. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Αλλά νομίζω πως πρέπει να ξεχάσεις τη βιοχημική. Αυτό αν είναι φαίνεται απ' την αρχή. Η βιοχημική τις περισσότερες φορές δεν φτάνει καν στη καθυστέρηση. Οπότε αποκλείεται. Πόσο ήταν η τελευταία σου χοριακη; Εγώ πάντως κορίτσι μου θα πήγαινα αύριο από μόνη μου έτσι για να ηρεμήσω.

Ναι θα πάω αύριο για μία χοριακή γιατί πλέον αυτή η αναμονή με ρίχνει ψυχολογικά. Τελευταία 23/03 περίπου 2000 ήταν. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2022 at 10:06 ΜΜ, Irini__ είπε:

Κοντά είμαστε! 5&2 εγώ βάση εφαρμογής! Ακόμα δν έχω κάνει υπέρηχο βέβαια έχω την επομενη βδομάδα! Τ4 παίρνω κ εγώ κ ευτυχώς ημοθν ψιλιασμενη (γτ απτην πρώτη εγκυμοσύνη μ έκανα θυρεοειδη) κ έτσι έκανα απτην πρώτη στιγμή μαζί με τη χοριακή εξέταση να δω που είμαστε κ μου αύξησε λίγο η γιατρός τη δόση..  λογικά θα σου δώσει τ4 κ όλα καλά μέχρι να ρυθμιστεί!

Νομίζω συμφωνώ με τον γιατρό σ! Δ είναι 100% ότι θέλουμε 2πλασιασμο ή 3πλασιασμο σε συγκεκριμένες ώρες, αλλά είναι στο περίπου! Εγώ σύνολο έκανα 3! Υπομονή κ όλα εύχομαι να πάνε καλά για όλες μας!!!

Κορίτσι μ εγώ δεν είμαι με εξωσωματική, αλλά η γιατρός μ ζήτησε γιατι ως ανυπομονη που είμαι εκανα το τεστ που έδειξε θετικό πριν την καθυστέρηση κ έτσι οι 2 πρώτες χοριακες έγιναν  πριν κ η τρίτη μετά την καθυστέρηση!

Χαράς στο κουράγιο σου 6μιση χρόνια! Άσε ξέρω είμαστε στην κορύφωση κ δν ξέρω μέχρι πότε θα κρατήσει (λένε κ μέχρι τα 2, 2μιση).. κάνω προσπάθειες, αλλά σήμερα τα άκουσα κ απτον παιδίατρο γτ έβαλε λίγα γραμμάρια και γενικά είναι πολυ λιλιπούτεια, γτ θεωρεί ότι ο θηλασμός την κόβει λίγο την όρεξη..

Σιγά που φταίει ο θηλασμός. Ναι η δικιά μου από πάντα λιλιπούτεια ήταν. Σημασία έχει να ακολουθεί την καμπύλη γέννησης και να μην πέφτει. Κατά τα άλλα όσο είναι το σκαρί της τόσο θα παχύνει, θα ψηλώσει κτλ. Δεν είμαστε όλοι 2 μέτρα και νταβραντισμενοι! Ο θηλασμός είναι το καλύτερο δώρο για τα παιδιά μας και τον εαυτό μας

On 23/3/2022 at 11:39 ΜΜ, Bbboob είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι & εγώ στο κλαμπ του Νοεμβρίου με τελική ημερομηνία 9/11.

Πηγαμε το Σάββατο που μας πέρασε στον γιατρό, ακούσαμε και καρδούλα. Είμαι ιδιάζουσα περίπτωση εγώ, είχα 2 αποβολές 1ου τριμήνου, μετά έκανα τον μπέμπη μου που είναι 9 μηνών σήμερα. Λογω ιστορικού ακολουθω το "βαρύ" πρωτόκολλο των καθ εξιν αποβολων, δηλαδή αντιπηκτικες, utrogestan, salospir, glucophage, t4, κορτιζόνη και αντιβιωση και όλα αυτά προληπτικα. Πολλά χάπια!!! Τα ίδια έπαιρνα και όταν ήμουν έγκυος στον μπέμπη  μου. Μετα την 2η αποβολη μου ξεψαχνιστηκα και δεν βρέθηκε αιτία, οπότε προληπτικα παίρνω όλο το σετ ξανά.. 

Με το καλο να έχουμε εύκολες και τελειομηνες εγκυμοσυνες!!! 

Καλώς ήρθες! Χαρά στο κουράγιο σου με τόση μικρή διαφορά ηλικίας τα παιδάκια σου! ☺️

On 24/3/2022 at 3:49 ΜΜ, Irene14 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Μανούλα του Νοεμβρίου 2022 κι εγώ. Είμαι 4w 2d με ΠΗΤ 29/11, σύμφωνα με την εφαρμογή. Είμαι μετά από εξωσωματική, 2ο παιδάκι!! 

Καλώς ήρθες! Και αυτό με εξωσωματική; Και εγώ το πρώτο με εξωσωματική. Αυτό με φυσική σύλληψη 

On 25/3/2022 at 12:14 ΜΜ, Laky είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά κορίτσια! Κλαίω από χαρά! Η χοριακη από 293 πήγε 1005. Δόξα το Θεό.

Αυτά είναι εξαιρετικά νέα! Συγχαρητήρια και σε εσένα και στο μικρό μαχητή μέσα σου που έχει θέληση για ζωή! 

On 26/3/2022 at 12:28 ΠΜ, Sofi91 είπε:

Γειά σας κορίτσια!!! Συγχαρητήρια σ' όλες, εύχομαι μια ολοκληρωμένη εγκυμοσύνη και ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά!! Μετά από 1 χρόνο και κάτι προσπάθειας τα καταφέραμε και εμεις!! Αισίως είμαστε στην 8η εβδομάδα, 7w2d για την ακρίβεια. Από συμπτώματα μέχρι στιγμής,  τρομερή δυσκοιλιότητα και πρήξιμο, πρησμένο στήθος και αρκετά ευαίσθητο.  Πόνους έχω έντονους στην κοιλιά τις 2 τελευταίες ημέρες και εχω ανησυχήσει λιγάκι,  αλλά μέχρι στιγμής με λίγο ξάπλα περνάει. Το χειρότερο είναι ο πόνος στη μέση που και αυτος τις 2 τελευταίες ημέρες έχει γίνει πιο εντονος κ με ανησυχήσει μην είναι σημάδι για κάτι πιο ανησυχητικό. Γενικότερα έχω θέμα με την μέση μου, τα τελευταία 3 χρόνια.  Πότε είναι ανησυχητικό οι έντονοι πονοι λέτε?

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Οι έντονοι πόνοι όταν συνοδεύονται με αίμα είναι ανησυχητικοι

On 26/3/2022 at 12:48 ΜΜ, EvEvEv είπε:

Καλησπέρα κ από εμένα. Βάση εφαρμογής είμαι 5w κ 3 d κ υποτίθεται ότι θα έχω γεννήσει μέχρι τις 22 Νοεμβρίου αν όλα πάνε καλά.  Έχω κάνει μόνο τεστ ούρων την προηγούμενη Πέμπτη,  Δευτέρα κ Τετάρτη θα πάω για χοριακη.  

Δυστυχώς δεν είμαι τόσο αισιόδοξη όσο εσεις... Από το προηγούμενο Σάββατο έχω καφέ ενίοτε κ ροζ υγρά κατά την ούρηση η το σκούπισμα. Κάποιες φορές κ καφε βλεννησαν κλωστουλες (συγγνώμη για την περιγραφη). Παίρνω 3 utrogestan των 200 την ημέρα κ είμαι συνέχεια στο κρεβάτι.  Καμία φορά μου δίνει θάρρος το γεγονός ότι δεν έχω κόκκινο η δεν έχω λερώσει π.χ. εσώρουχο, όμως μετά πάλι απογοητεύομαι.

Από συμπτωματα μέχρι την Δευτέρα είχα βαρύ στομάχι,  αέρια, ρέψιμο κ μπουκωμενη μύτη.  Έχουν μειωθεί σημαντικά.  Μου έχει μείνει το ρέψιμο κ ελαφρύ μπούκωμα. Έχω πόνους περιόδου  μουδιασμένα στην κοιλιά, ενίοτε κ σούβλιες κ κάνα δυο φορές πόνους στη μέση κ ψηλά στα πόδια.

Ραντεβού θα κλείσω την Δευτέρα σε καινούριο γιατρό γιατί αυτή που με παρακολουθούσε ως τωρα με απογοήτευσε κυρίως ως άνθρωπος. 

Απορώ κι εγώ με την υπομονή που έχω δείξει, αλλά τον Οκτώβριο είχα μια πολύ άσχημη εμπειρία. Είχα μια παλλινδρομη. Είχα κ άκουσα το μωρό στις 6 εβδομάδες κ κάτι κ ήταν όλα μια χαρά.  Στις 9 εβδομάδες στο δεύτερο ραντεβού όπου πήγα εντελώς ανυποψίαστη η καρδιά είχε σταμάτησει όπως κ η ανάπτυξη. 

Έκανα αποξεση κ ακολούθησαν δύσκολοι μήνες όπου μας έτρεχαν σε εξετάσεις χωρίς σοβαρές κ ξεκάθαρες απαντήσεις καθώς η πρώτη εγκυμοσύνη πέρασε 1 χρονος για να επιτευχθεί. Εν τω μεταξύ η γυναικολόγος στην τελευταία επίσκεψη με διέγνωσε με δίκερη μητρα κ μου έδωσε dostinex λόγω υψηλής προλακτινηςπου δεν επιβεβαιώθηκε με δεύτερη εξέταση κ χωρίς σωστές οδηγίες λήψεις. Πρόπερσι σε ανώδυνη σαλπιγγογραφια που είχα κάνει σε κέντρο εξωσωματικής μου είχε πει ο γιατρός ότι έχω μητρα σε σχήμα καρδιάς αλλά δεν το είχε παρουσιάσει ως πρόβλημα, οπότε τότε δεν με είχε αγχωσει...

Η δεύτερη αυτή εγκυμοσύνη ήρθε χωρίς να το σχεδιάζουμε η να το περιμένουμε.  Δεν ήρθαμε καν σε επαφή σε γόνιμες μέρες. 

Αποφάσισαμε με τον συζυγο μετά την πρώτη σφαλιάρα που φάγαμε να το δούμε χαλαρά κ να μην περιμένουμε τίποτα. 

Πριν ξεκινήσουν τα καφέ υγρά ήμουν πολύ αισιόδοξη. Τώρα πλέον όχι. Ίσως επειδή φοβάμαι τα αποτελέσματα γι αυτό δεν έχω τρέξει για χοριακη κ υπέρηχο.

Αύριο θα πάω στην Αγία Ειρήνη την Χρυσοβαλαντο να δεθω με την ζώνη κι ας γίνει ότι έχει αποφασίσει ο Θεός... Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω κάτι. 

Υπό άλλες συνθήκες τον επόμενο μήνα θα είχα στην αγκαλιά μου το μωράκι μου... Ας με λυπηθεί ο Θεός να μην χάσω κ αυτό....

Εύχομαι σε όλες σας τελειομηνες εγκυμοσύνες με γερά κ καλοτυχα παϊδάκια κι εσείς σιδερένιες μανούλες μα τα μεγαλώσετε!

Καλώς ήρθες και καλή επιτυχία σου εύχομαι. Να πάνε όλα κατ' ευχή 

  • Μου αρέσει 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2022 at 9:13 ΜΜ, Katerinaaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, κακά νέα φέρνω...έκανα τον πρώτο μου υπέρηχο (5+5 σήμερα). Δεν της άρεσε καθόλου ο σάκος ,είναι μικρός και δεν έχει ωραίο σχήμα είπε.Ηταν κάπως σαν φασόλι ,έπρεπε να ναι πιο στρογγυλός μάλλον. Είδε λέει και λεκιθικο (εγώ  προσωπικά δεν διακρίνω τίποτα στην φωτοτυπία). Γράφει κάτι τιμές που δε ξέρω καν τι είναι , ένα gs 1cm και ένα d 4,5cm. Τέλος πάντων ,έδωσε χοριακή και επανάληψη σε μια βδομάδα...

Που το αποδίδει δηλαδή; Μήπως να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη από αλλού; 

10 ώρες πρίν, Laky είπε:

Ξύπνησα με πολύ δυνατό πόνο από κάτω. Μαυρισαν όλα. Μου ήρθε εμετός. Δε ξέρω τι είναι αυτό τώρα. Στις 12.30 θα πάω στο γιατρό. Πήγα κι έδωσα αίμα και γύρισα. Την θετική σας ενέργεια κορίτσια μου!!! Καλημέρα!

Τι έγινε τελικά; Περιπετειώδης η εγκυμοσύνη σου! 

Να σας πω και τα δικά μου νέα, που δεν έχω βασικά χάχα Η εγκυμοσύνη κυλάει ομαλά με κυρίως τάσεις για εμετό και +2 κιλά! Αυτό ίσως είναι το πιο τρομακτικό! Τρώω πολλούς υδατάνθρακες γιατί είναι οι μόνοι που με ηρεμούν αλλά τα αποτελέσματα.. Περιμένω να τελειώσει το πρώτο τρίμηνο, να ηρεμήσει το στομάχι για να επαναφέρω και τη διατροφή μου. 

Κατά τα άλλα είδαμε την προηγούμενη εβδομάδα και σάκο και ακούσαμε και καρδιά. Τώρα είμαι 7+4 και όλα καλά 

  • Μου αρέσει 3

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marianthi27 είπε:

Σιγά που φταίει ο θηλασμός. Ναι η δικιά μου από πάντα λιλιπούτεια ήταν. Σημασία έχει να ακολουθεί την καμπύλη γέννησης και να μην πέφτει. Κατά τα άλλα όσο είναι το σκαρί της τόσο θα παχύνει, θα ψηλώσει κτλ. Δεν είμαστε όλοι 2 μέτρα και νταβραντισμενοι! Ο θηλασμός είναι το καλύτερο δώρο για τα παιδιά μας και τον εαυτό μας

Καλώς ήρθες! Χαρά στο κουράγιο σου με τόση μικρή διαφορά ηλικίας τα παιδάκια σου! ☺️

Καλώς ήρθες! Και αυτό με εξωσωματική; Και εγώ το πρώτο με εξωσωματική. Αυτό με φυσική σύλληψη 

Αυτά είναι εξαιρετικά νέα! Συγχαρητήρια και σε εσένα και στο μικρό μαχητή μέσα σου που έχει θέληση για ζωή! 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Οι έντονοι πόνοι όταν συνοδεύονται με αίμα είναι ανησυχητικοι

Καλώς ήρθες και καλή επιτυχία σου εύχομαι. Να πάνε όλα κατ' ευχή 

Σήμερα όμως η χοριακη πήγε 2650. Έπρεπε να ανέβει παραπάνω;

πρίν από 53 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Που το αποδίδει δηλαδή; Μήπως να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη από αλλού; 

Τι έγινε τελικά; Περιπετειώδης η εγκυμοσύνη σου! 

Να σας πω και τα δικά μου νέα, που δεν έχω βασικά χάχα Η εγκυμοσύνη κυλάει ομαλά με κυρίως τάσεις για εμετό και +2 κιλά! Αυτό ίσως είναι το πιο τρομακτικό! Τρώω πολλούς υδατάνθρακες γιατί είναι οι μόνοι που με ηρεμούν αλλά τα αποτελέσματα.. Περιμένω να τελειώσει το πρώτο τρίμηνο, να ηρεμήσει το στομάχι για να επαναφέρω και τη διατροφή μου. 

Κατά τα άλλα είδαμε την προηγούμενη εβδομάδα και σάκο και ακούσαμε και καρδιά. Τώρα είμαι 7+4 και όλα καλά 

Σημασία έχει κουκλα μου που ακούσατε καρδούλα. Ποιος δίνει σημασία στα δύο κιλά; Ας ακούσω κι εγώ και ας βάλω όσα να ναι. Η περιπέτεια μου πραγματικά δεν έχει τελειωμό.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,γύρισα από το γιατρό και έχω σούπερ νέα! Είμαι στην όγδοη εβδομάδα και ακούσαμε καρδουλα! Επίσης,ο λεκιθικος σάκος είναι μια χαρά και μου είπε πως το έμβρυο είναι πολύ μεγάλο!!Μετά από τόση προσπάθεια και ειδικά μετά το σοκ της αποβολής που είχα πριν τρεις βδομάδες ,μπορώ επιτέλους να χαρώ❤️ Σκέφτομαι να επισκεφτώ τον γυναικολόγο που μου έκανε την εξωσωματική και να του κάνω μια τεράστια αγκαλιά!!!Εύχομαι τελειομηνες,γλυκιες εγκυμοσύνες σε όλες μας και με το καλό να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα παιδάκια μας❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...