Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 2

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , marina39 είπε:

Τόσο πολύ όχι- ίσως από τα φάρμακα;;

Ξεκινησε σιγα σιγα η συχνοουρια. Αλλα τις τελευταιες μερες+νυχτες παραεγινε το θεμα! Απλως μου κανει εντυπωση, επειδη δεν πινω και το τρελο νερο..! Και νομιζα πως η συχνοουρια ξεκιναει αργοτερα..

πρίν από 19 λεπτά , Giouli36 είπε:

Όλα αυτά είναι φυσιολογικά κορίτσι μου!!Εμένα από τα πρώτα συμπτώματα ήταν ο πολύ έντονος πονος στο στηθος και το πρήξιμο που μου κράτησε 1,5 μήνα περίπου!!!Δεν μπορούσα καν να το αγγίξω!!Μετά έφυγε ο πονος και τώρα έχω κάτι μασταρια να, δεν ξερω τι να τα κάνω!!!Anyway!!Οι ναυτιες εμένα μου παρουσιάστηκαν κατά την 6η εβδομάδα και δυστυχώς τις έχω όλη μέρα ακόμα και τώρα που είμαι 17η εβδομάδα!!Και οι ζαλάδες φυσιολογικές είναι!!!Υπομονή σε 8 μήνες θα περάσουν όλα ως εκ δια μαγείας!!!Αυτό περιμένω και εγώ!!!

Δεν γκρινιαζω.. δεν με πειραζει.. αρκει να πανε ολα καλα..! Τοσο καιρο προσπαθουσαμε για ενα παιδακι.. και τωρα να γκρινιαξω επειδη εχω συμπτωματα;? Ουτε καν!! Θελω να ευχαριστηθω ολα τα σταδια.. κι ας ειναι μερικα συμπτωματα ενοχλητικα..!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 55 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Τα στρειδια, τα οστρακοειδή και τα ωμά κρέατα απαγορεύονται 

(συμπληρώνω) Και οι ωμές σαλάτες έξω απαγορεύονται, μόνο στο σπίτι και με καλό πλύσιμο με νερό και ξύδι, για το τοξόπλασμα! Και τα αυγά μόνο καλά μαγειρεμένα για τη σαλμονέλα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα και αλλο τεστ χαχαχα σιγα μην καθόμουν στα αβγα μου εκανα το digital το clear blue που σε βγαζει 1-2 εβδομάδων .. τωρα ηρεμώ ως σαββατο και σαββατο ξανα προς τη  δοξα  τραβώ!!!

  • Μου αρέσει 8
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Τον γιατρό σου βρε θα ακούς και όχι τις φίλες 

Εννοείται το γιατρό. Αλλά επειδή δε λένε όλοι οι γιατροί τα ίδια και δεν ξέρω ποιας σχολής είναι ο γιατρός μου, προτιμώ να κάνω το κάτι παραπάνω. Επίσης στις φίλες μου ο γιατρός τους τους το είχε πει όταν κυοφορούσαν.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Makelen είπε:

Ξεκινησε σιγα σιγα η συχνοουρια. Αλλα τις τελευταιες μερες+νυχτες παραεγινε το θεμα! 

Δεν γκρινιαζω.. δεν με πειραζει.. αρκει να πανε ολα καλα..! Τοσο καιρο προσπαθουσαμε για ενα παιδακι.. και τωρα να γκρινιαξω επειδη εχω συμπτωματα;? Ουτε καν!! Θελω να ευχαριστηθω ολα τα σταδια.. κι ας ειναι μερικα συμπτωματα ενοχλητικα..!

Εγω συχνοουρία εχω ως ανθρωπος παντα αλλα με τα φαρμακα στην ετ μου ξεκίναγε απο την μερα της μεταφοράς!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , Margeau είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Μόλις γύρισα σπιτάκι μου! Μου πήραν 6 καλά ωάρια. Έχω την αίσθηση ότι το ένα πρέπει να έσκασε χθες ή προχθές γιατί ήταν μεγάλο (21χιλ.) και ποναγα. Μάλλον η οβιτρέλ δεν το έσωσε. Αλλά ξέρω ότι καμιά φορά θυσιάζονται τα πολύ μεγάλα για να προλάβουν να μεγαλώσουν και τα υπόλοιπα. Οπότε πάμε γερά! Ο γιατρός μου είναι πολύ ευχαριστημένος. Μου είπε ότι μπορεί να καταψυξουμε κιόλας. Το κορυφαίο της ημέρας ήταν το δείγμα που δώσαμε για το σπέρμα. Κορίτσια είχαμε 25.000.000 ολικό αριθμό και πολύ καλή κινητικότητα ενώ πριν κάποιες βδομάδες που καταψύξαμε είχαμε 3.000.000 και πολύ χαμηλή προωθητική. Νομίζω 0% ταχεία. Αυτό κι αν ήταν σοκ! Μπράβο στον κύριο Ασβέστη! Θα τον ευγνωμονώ αιώνια για όλη την προσοχή και τη βοήθεια που μας έδωσε έναν μόλις μήνα πριν την προσπάθειά μας! Είμαι πολύ συγκινημένη...

Μπράβο κοριτσάρα μου!!! Σίγουρα κάποια από αυτά είναι τα παιδάκια σας!!! Με το καλό οι γόνιμοποιήσεις! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ksvolimi είπε:

Λοιπον εκανα και αλλο τεστ χαχαχα σιγα μην καθόμουν στα αβγα μου εκανα το digital το clear blue που σε βγαζει 1-2 εβδομάδων .. τωρα ηρεμώ ως σαββατο και σαββατο ξανα προς τη  δοξα  τραβώ!!!

Φτανουν τα τεστ τωρα ομως, ετσι;?:shock: Κι αν σου ερθει να κανεις και αυριο.. κάνε καλυτερα μια χοριακη, για να δεις κατευθειαν τον διπλασιασμο το Σαββατο. Γιατι λογικα θα ειναι ηδη μεγαλος ο αριθμος της χοριακης..!❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Margeau είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Μόλις γύρισα σπιτάκι μου! Μου πήραν 6 καλά ωάρια. Έχω την αίσθηση ότι το ένα πρέπει να έσκασε χθες ή προχθές γιατί ήταν μεγάλο (21χιλ.) και ποναγα. Μάλλον η οβιτρέλ δεν το έσωσε. Αλλά ξέρω ότι καμιά φορά θυσιάζονται τα πολύ μεγάλα για να προλάβουν να μεγαλώσουν και τα υπόλοιπα. Οπότε πάμε γερά! Ο γιατρός μου είναι πολύ ευχαριστημένος. Μου είπε ότι μπορεί να καταψυξουμε κιόλας. Το κορυφαίο της ημέρας ήταν το δείγμα που δώσαμε για το σπέρμα. Κορίτσια είχαμε 25.000.000 ολικό αριθμό και πολύ καλή κινητικότητα ενώ πριν κάποιες βδομάδες που καταψύξαμε είχαμε 3.000.000 και πολύ χαμηλή προωθητική. Νομίζω 0% ταχεία. Αυτό κι αν ήταν σοκ! Μπράβο στον κύριο Ασβέστη! Θα τον ευγνωμονώ αιώνια για όλη την προσοχή και τη βοήθεια που μας έδωσε έναν μόλις μήνα πριν την προσπάθειά μας! Είμαι πολύ συγκινημένη...

Μπράβο, με το καλό τώρα και τα υπόλοιπα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Makelen είπε:

Φτανουν τα τεστ τωρα ομως, ετσι;?:shock: Κι αν σου ερθει να κανεις και αυριο.. κάνε καλυτερα μια χοριακη, για να δεις κατευθειαν τον διπλασιασμο το Σαββατο. Γιατι λογικα θα ειναι ηδη μεγαλος ο αριθμος της χοριακης..!❤

Δε παω αλλο φτανει, χοριακη σαββατο θα με βαλει ετσι κ αλλιως μετα ξανα για διπλασιασμό δε θελω.. μη μου βαζεις ιδέες<_<❤️

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , ksvolimi είπε:

Δε παω αλλο φτανει, χοριακη σαββατο θα με βαλει ετσι κ αλλιως μετα ξανα για διπλασιασμό δε θελω.. μη μου βαζεις ιδέες<_<❤️

Ασε οτι κατι μου λεει οτι θα ειναι τριπλασιασμος..! 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Effie99 είπε:

@Καντι ο Τζ. στο Γένεσις μου έκανε χθες υπέρηχο και ζήτησε και προγεστερόνη να μετρήσω, για να αξιολογήσει λέει τον κύκλο..1η φορά την κάνω αυτή την ορμόνη..άντε βγάλε άκρη τώρα..

Τι να σου πω τωρα δεν ξερω. Αξιολογείται για μεταφορά αλλα λιγο πιο αργά. Σου ζήτησε ομως επισης ε2 και lh?


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ksvolimi είπε:

Λοιπον εκανα και αλλο τεστ χαχαχα σιγα μην καθόμουν στα αβγα μου εκανα το digital το clear blue που σε βγαζει 1-2 εβδομάδων .. τωρα ηρεμώ ως σαββατο και σαββατο ξανα προς τη  δοξα  τραβώ!!!

Δηλαδή θες να μας πεις τώρα ότι δε θα κάνεις άλλο ένα αύριο κι ένα μεθαύριο?? :P:P Παιδάκι μου, είσαι έγκυος, χώνεψε το!!! Πάει και τελείωσε! ΠΗΤ έχεις δει??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Makelen είπε:

Ασε οτι κατι μου λεει οτι θα ειναι τριπλασιασμος..! 

Αχ λες;;;μακαρι.. καλα να παει κ ας ειναι οπως θελει..❤️❤️❤️❤️❤️

πρίν από 2 λεπτά , happiness79 είπε:

Δηλαδή θες να μας πεις τώρα ότι δε θα κάνεις άλλο ένα αύριο κι ένα μεθαύριο?? :P:P Παιδάκι μου, είσαι έγκυος, χώνεψε το!!! Πάει και τελείωσε! ΠΗΤ έχεις δει??

Θα το χωνέψω που θα παει..Ναι καλε τα παιζω στα δαχτυλα αυτα απο παλια.. 28/ 01 χαχαχαχα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Kate33 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με φυσικό κύκλο, στην δεύτερη φάση του κύκλου, είχα σήμερα 17 χιλ ωάριο και 113 οιστραδιολη. Σας φαίνεται καλό;; Είναι να κάνω ωοληψια την Παρασκευή.

εχω ξανά ρωτήσει για ωάριο δεύτερης φάσης τον προηγούμενο μήνα, αλλά τελικά ήταν άδειο και απογοητεύτηκα .

Δεν έχω ιδέα πώς λειτουργούν τα ωάρια της δεύτερης φάσης του κύκλου. Παρ' όλα αυτά η οιστραδιόλη θα μπορούσε να ήταν λίγο μεγαλύτερη για το μέγεθος του. Όμως τυχαίνει μερικές φορές να ανεβαίνει απότομα, οπότε άντε να βγάλεις άκρη! Ο γιατρός δεν εξέφρασε άποψη??

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...