Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Θα διαφωνήσω σε αυτό! Η κανέλα δεν βλάπτει 

Ο γιατρός μου δεν μου την απαγόρεψε 

Εγώ αυτό έχω διαβάσει και χθες μου το επιβεβαίωσαν και δύο φίλες που είναι ήδη μανούλες. Τι να σου πω, μπορεί να φταίει μόνο σε μεγάλες ποσότητες, αλλά είμαι της άποψης φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά! Έχω κόψει κι άλλα μπαχαρικά και βότανα που έχω διαβάσει ότι ενοχοποιούνται για αποβολές. Μπορεί να είναι και υπερβολή, αλλά ετσι είμαι πιο ήσυχη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , happiness79 είπε:

Εγώ αυτό έχω διαβάσει και χθες μου το επιβεβαίωσαν και δύο φίλες που είναι ήδη μανούλες. Τι να σου πω, μπορεί να φταίει μόνο σε μεγάλες ποσότητες, αλλά είμαι της άποψης φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά! Έχω κόψει κι άλλα μπαχαρικά και βότανα που έχω διαβάσει ότι ενοχοποιούνται για αποβολές. Μπορεί να είναι και υπερβολή, αλλά ετσι είμαι πιο ήσυχη!

Τον γιατρό σου βρε θα ακούς και όχι τις φίλες 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Για την κανελα βλεπω οτι οι γνωμες διιστανται. Αλλα για σιγουρια θα την σταματησω προς το παρον. Οδηγιες οι γιατροι πότε δίνουν; Εμενα δεν μου εχουν πει τιποτα. Ουτε η γυναικολογος μου ουτε ο εξωσωματιστης. Μολις ακουμε καρδια δινουν οδηγιες;?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Τα στρειδια, τα οστρακοειδή και τα ωμά κρέατα απαγορεύονται 

Και οι σαλάτες όταν δεν παρασκευάζονται από εσένα αφού απαιτούν σχολαστικό πλύσιμο τα λαχανικά 

πρίν από 3 λεπτά , Makelen είπε:

Για την κανελα βλεπω οτι οι γνωμες διιστανται. Αλλα για σιγουρια θα την σταματησω προς το παρον. Οδηγιες οι γιατροι πότε δίνουν; Εμενα δεν μου εχουν πει τιποτα. Ουτε η γυναικολογος μου ουτε ο εξωσωματιστης. Μολις ακουμε καρδια δινουν οδηγιες;?

Ε ναι μωρε 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Angot είπε:

Αλήθεια; εμενα δεν μ ειπε κατι. Και σηκώνομαι σα γαϊδούρα!  Ειδικά μια μέρα που έκανε σεισμό πετάχτηκα μη πω καλύτερα σαν τι! 

Πότε έκανε σεισμό, ούτε που το κατάλαβα! Εσύ σηκώνεσαι σα γαϊδούρα κι εγώ κοιμάμαι σα γαϊδούρα!! :lol:

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 36 λεπτά , Makelen είπε:

Δεν χρειαζεται να πιω τιποτα για να παω. Με πιανει συνεχεια. Και τη νυχτα ξυπναω γυρω στις 4 φορες με γεματη κυστη, οχι μια σταγονα. Ανακατωσουρες εχω. Αλλα οχι ολη τη μερα. Για καποιον λογο με πιανουν το απογευμα. Νιωθω το στομαχι χαλια για 1-2 ωρες, πακέτο με ζαλαδα, και μετα μου περναει. Η ζαλαδα μενει βεβαια. Πολλες φορες την ημερα και αρκετο χρονο καθε φορα. Ολα ξεκινησαν ακριβως την 4η εβδομαδα.. και συνεχιζουν ακαθεκτα. Πονος στο στηθος και στη μεση.. και μολις εκλεισα την 5η.. ξεκινησαν οι κραμπες στις γαμπες. Σημερα ειμαι 5w4d. Υπεθετα οτι αυτα ξεκινανε πιο μετα...

Ειχα κ εγω απ ολα. Απ οταν αυξηθηκε πολυ η χοριακη,δλδ αρκετά νωρίς, ξεκίνησαν οι αναγουλες... Η πρώτη σφαλιάρα ηταν οταν μου εφτιαχνε η μανούλα μου κοτόσουπα που τρελαινομαι και ξαφνικά με το που τη μυρισα ανακατευτηκα. Εγω δεν ειχα ποτε πρωινή ναυτία. Με επιανε παντα κατά τις 4 με 5 το απόγευμα και κραταγε καποιες ωρες ... Αναπολώ!!!!

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , winspert είπε:

Ειχα κ εγω απ ολα. Απ οταν αυξηθηκε πολυ η χοριακη,δλδ αρκετά νωρίς, ξεκίνησαν οι αναγουλες... Η πρώτη σφαλιάρα ηταν οταν μου εφτιαχνε η μανούλα μου κοτόσουπα που τρελαινομαι και ξαφνικά με το που τη μυρισα ανακατευτηκα. Εγω δεν ειχα ποτε πρωινή ναυτία. Με επιανε παντα κατά τις 4 με 5 το απόγευμα και κραταγε καποιες ωρες ... Αναπολώ!!!!

Κι εγω ακριβώς έτσι. Μόνο ναυτία κανένα άλλο σύμπτωμα.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , ksvolimi είπε:

Λοιπον εγω διαβαζα παντα οτι βλάπτει κ καποιος γιατρος μου χε πει το αντιθετο .. τι ξα σου πω.. 

Λοιπόν, ισχύει ότι έχω διαβάσει και τα δύο, αλλά είμαι της σχολής φύλαγε τα ρούχα σου!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , happiness79 είπε:

Πότε έκανε σεισμό, ούτε που το κατάλαβα! Εσύ σηκώνεσαι σα γαϊδούρα κι εγώ κοιμάμαι σα γαϊδούρα!! :lol:

Πάει καιρός. Ήταν τότε που η μόνη μ ασχολία ήταν τα τεστ εγκυμοσύνης :D α όχι εσύ βηχεις σα γαϊδούρα! Περα απο την πλάκα πάντως και γω το χω κάνει με φτερνισμα,μην αγχώνεσαι! Είχα ρωτήσει κ γω τα κοριτσια! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! Μόλις γύρισα σπιτάκι μου! Μου πήραν 6 καλά ωάρια. Έχω την αίσθηση ότι το ένα πρέπει να έσκασε χθες ή προχθές γιατί ήταν μεγάλο (21χιλ.) και ποναγα. Μάλλον η οβιτρέλ δεν το έσωσε. Αλλά ξέρω ότι καμιά φορά θυσιάζονται τα πολύ μεγάλα για να προλάβουν να μεγαλώσουν και τα υπόλοιπα. Οπότε πάμε γερά! Ο γιατρός μου είναι πολύ ευχαριστημένος. Μου είπε ότι μπορεί να καταψυξουμε κιόλας. Το κορυφαίο της ημέρας ήταν το δείγμα που δώσαμε για το σπέρμα. Κορίτσια είχαμε 25.000.000 ολικό αριθμό και πολύ καλή κινητικότητα ενώ πριν κάποιες βδομάδες που καταψύξαμε είχαμε 3.000.000 και πολύ χαμηλή προωθητική. Νομίζω 0% ταχεία. Αυτό κι αν ήταν σοκ! Μπράβο στον κύριο Ασβέστη! Θα τον ευγνωμονώ αιώνια για όλη την προσοχή και τη βοήθεια που μας έδωσε έναν μόλις μήνα πριν την προσπάθειά μας! Είμαι πολύ συγκινημένη...

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Makelen said:

Εχω ολα τα συμπτωματα νομιζω, εκτος ευτυχως απο τους εμετους. Ξεκινησαν νωρις και δεν με εχουν αφησει. Το χειροτερο ομως ειναι η συχνοουρια..! Ειδικα τη νυχτα που ξυπναω ανα 2 ωρες και πηγαινω τουαλετα. Πως γινεται αυτο, δεν εχω καταλαβει. Η κυστη ειναι συνεχεια γεματη!! Εσεις το εχετε αυτο;? 

Τόσο πολύ όχι- ίσως από τα φάρμακα;;

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Makelen είπε:

Δεν χρειαζεται να πιω τιποτα για να παω. Με πιανει συνεχεια. Και τη νυχτα ξυπναω γυρω στις 4 φορες με γεματη κυστη, οχι μια σταγονα. Ανακατωσουρες εχω. Αλλα οχι ολη τη μερα. Για καποιον λογο με πιανουν το απογευμα. Νιωθω το στομαχι χαλια για 1-2 ωρες, πακέτο με ζαλαδα, και μετα μου περναει. Η ζαλαδα μενει βεβαια. Πολλες φορες την ημερα και αρκετο χρονο καθε φορα. Ολα ξεκινησαν ακριβως την 4η εβδομαδα.. και συνεχιζουν ακαθεκτα. Πονος στο στηθος και στη μεση.. και μολις εκλεισα την 5η.. ξεκινησαν οι κραμπες στις γαμπες. Σημερα ειμαι 5w4d. Υπεθετα οτι αυτα ξεκινανε πιο μετα...

Όλα αυτά είναι φυσιολογικά κορίτσι μου!!Εμένα από τα πρώτα συμπτώματα ήταν ο πολύ έντονος πονος στο στηθος και το πρήξιμο που μου κράτησε 1,5 μήνα περίπου!!!Δεν μπορούσα καν να το αγγίξω!!Μετά έφυγε ο πονος και τώρα έχω κάτι μασταρια να, δεν ξερω τι να τα κάνω!!!Anyway!!Οι ναυτιες εμένα μου παρουσιάστηκαν κατά την 6η εβδομάδα και δυστυχώς τις έχω όλη μέρα ακόμα και τώρα που είμαι 17η εβδομάδα!!Και οι ζαλάδες φυσιολογικές είναι!!!Υπομονή σε 8 μήνες θα περάσουν όλα ως εκ δια μαγείας!!!Αυτό περιμένω και εγώ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, happiness79 said:

Εγώ αυτό έχω διαβάσει και χθες μου το επιβεβαίωσαν και δύο φίλες που είναι ήδη μανούλες. Τι να σου πω, μπορεί να φταίει μόνο σε μεγάλες ποσότητες, αλλά είμαι της άποψης φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά! Έχω κόψει κι άλλα μπαχαρικά και βότανα που έχω διαβάσει ότι ενοχοποιούνται για αποβολές. Μπορεί να είναι και υπερβολή, αλλά ετσι είμαι πιο ήσυχη!

Ακριβώς το αντίθετο. Κάνει καλό. Τα μόνα που ΔΕΝ ωμα κρεατα οστρακα ψαρια κ μελατα αυγά και όχι ωμες σαλάτες άπ’έξω ειδικά μαρούλι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Margeau είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Μόλις γύρισα σπιτάκι μου! Μου πήραν 6 καλά ωάρια. Έχω την αίσθηση ότι το ένα πρέπει να έσκασε χθες ή προχθές γιατί ήταν μεγάλο (21χιλ.) και ποναγα. Μάλλον η οβιτρέλ δεν το έσωσε. Αλλά ξέρω ότι καμιά φορά θυσιάζονται τα πολύ μεγάλα για να προλάβουν να μεγαλώσουν και τα υπόλοιπα. Οπότε πάμε γερά! Ο γιατρός μου είναι πολύ ευχαριστημένος. Μου είπε ότι μπορεί να καταψυξουμε κιόλας. Το κορυφαίο της ημέρας ήταν το δείγμα που δώσαμε για το σπέρμα. Κορίτσια είχαμε 25.000.000 ολικό αριθμό και πολύ καλή κινητικότητα ενώ πριν κάποιες βδομάδες που καταψύξαμε είχαμε 3.000.000 και πολύ χαμηλή προωθητική. Νομίζω 0% ταχεία. Αυτό κι αν ήταν σοκ! Μπράβο στον κύριο Ασβέστη! Θα τον ευγνωμονώ αιώνια για όλη την προσοχή και τη βοήθεια που μας έδωσε έναν μόλις μήνα πριν την προσπάθειά μας! Είμαι πολύ συγκινημένη...

Μπραβο κοριτσι μου!!❤ Με το καλο να γινουν εμβρυακια! Καλη επιτυχια!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με φυσικό κύκλο, στην δεύτερη φάση του κύκλου, είχα σήμερα 17 χιλ ωάριο και 113 οιστραδιολη. Σας φαίνεται καλό;; Είναι να κάνω ωοληψια την Παρασκευή.

εχω ξανά ρωτήσει για ωάριο δεύτερης φάσης τον προηγούμενο μήνα, αλλά τελικά ήταν άδειο και απογοητεύτηκα .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...