Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , happiness79 είπε:

Η θεία μου που είναι παιδίατρος-γενετίστρια, μου είπε ότι οι εγκυμοσύνες που ξεκινάνε με έντονα συμπτώματα στην αρχή τους, ότι συνήθως έχουν πολύ καλή έκβαση! Χωρίς φυσικά να ισχύει και το αντίστροφο, μην ανησυχείτε όσες δεν έχετε συμπτώματα! Αυτό με τη συχνοουρία δεν έχω καταλάβει αν το έχω γιατί πάω έτσι κι αλλιώς συχνά στην τουαλέτα, πόσο μάλιστα και που μου τόνισε ο γιατρός να πίνω πολύ νερό! Πάντως τώρα που το λες τα περισσότερα βράδια σηκώνομαι για τουαλέτα, κάτι που δεν το είχα γενικά γιατί είμαι υπναρού και δεν αφήνω τίποτα να μου διαταράσσει τον ύπνο! Μέχρι τώρα δηλαδή, γιατί η αλήθεια είναι ότι πάσχω από υπερένταση τελευταία λόγω των χαρμόσυνων εξελίξεων και έχω χάσει την ηρεμία του ύπνου!

Ε αν ειναι καλο.. χαλαλι! Τι να πω..!❤ Ευτυχως εχω μπολικα χαρτια υγειας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Makelen είπε:

Δεν χρειαζεται να πιω τιποτα για να παω. Με πιανει συνεχεια. Και τη νυχτα ξυπναω γυρω στις 4 φορες με γεματη κυστη, οχι μια σταγονα. Ανακατωσουρες εχω. Αλλα οχι ολη τη μερα. Για καποιον λογο με πιανουν το απογευμα. Νιωθω το στομαχι χαλια για 1-2 ωρες, πακέτο με ζαλαδα, και μετα μου περναει. Η ζαλαδα μενει βεβαια. Πολλες φορες την ημερα και αρκετο χρονο καθε φορα. Ολα ξεκινησαν ακριβως την 4η εβδομαδα.. και συνεχιζουν ακαθεκτα. Πονος στο στηθος και στη μεση.. και μολις εκλεισα την 5η.. ξεκινησαν οι κραμπες στις γαμπες. Σημερα ειμαι 5w4d. Υπεθετα οτι αυτα ξεκινανε πιο μετα...

Το μαγνήσιο βοηθάει στις κράμπες! Εχουν οι μπανάνες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , happiness79 είπε:

Αχαχαχα!! Από τον κόβιντ και μετά έχω πολύ βήχα γενικά που με πιάνει συγκεκριμένες ώρες, όμως δε με προβληματίζει ο βήχας, αλλά η έντονη σύσπαση που έγινε στην κοιλιά και ο πόνος. Τηλεφώνησα στη μαΐα και μου είπε να μην ανησυχώ. Με ρώτησε βέβαια αν πονάω ακόμα και της είπα όχι, ένιωσα όμως μερικές τσιμπιές πιο μετά. Δε μου άρεσε αυτό που έγινε... :sad:

Ευχαριστώ! Μακάρι, γιατί τρόμαξα!

Σαν μάγκωμα το ένιωσα πιο πολύ, σαν κράμπα των 2-3 δευτερολέπτων. Αχ, όταν με πιάνει ο βήχας του κόβιντ είναι δύσκολο να μη βήχω έντονα, είναι παροξυσμικός.

Μην ανησυχεις δεν φευγουν ετσι ευκολα τα μπεμπε..❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Αυτές οι συσπάσεις και οι κράμπες είναι απολύτως φυσιολογικές,σημαίνει ότι μεγαλώνει η μήτρα. ❤️

Αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι το πώς σηκώνεσαι από το κρεβάτι. Ο γιατρός μου είπε να μην σηκώνομαι ευθεία,αλλά να γυρίζω στο πλάι,να βάζω πίεση στον αγκώνα και μετά να σηκώνομαι σιγά σιγά,έτσι ώστε να μην πάθω αποκόλληση πλακούντα

Αχ, μακάρι να ήταν αυτό! Για το πώς να σηκωνόμαστε το θυμάμαι που το είχες ξαναγράψει και το προσέχω, σ' ευχαριστούμε ❤

πρίν από 4 λεπτά , ksvolimi είπε:

Μην ανησυχεις δεν φευγουν ετσι ευκολα τα μπεμπε..❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , happiness79 είπε:

Αχ, μακάρι να ήταν αυτό! Για το πώς να σηκωνόμαστε το θυμάμαι που το είχες ξαναγράψει και το προσέχω, σ' ευχαριστούμε ❤

Μόλις φτερνιστηκα και με έπιασε πόνος στη δεξιά πλευρά!!Τι συγχρονισμός είναι αυτος:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Makelen είπε:

Α ευχαριστω! Δεν το ηξεραα! Πρεπει να παρω. Ολο μηλα με κανελα τρωω. Τα βαρεθηκα..!

Προσοχή με την κανέλα, καλό είναι να αποφεύγεται γιατί μπορεί να προκαλέσει συσπάσεις στη μήτρα! Αν δεν μπορείς να τα φας σκέτα βάλε λίγο μέλι!

πρίν από 3 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Μόλις φτερνιστηκα και με έπιασε πόνος στη δεξιά πλευρά!!Τι συγχρονισμός είναι αυτος:-D

:lol::lol::lol::lol::lol:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , happiness79 είπε:

Προσοχή με την κανέλα, καλό είναι να αποφεύγεται γιατί μπορεί να προκαλέσει συσπάσεις στη μήτρα! Αν δεν μπορείς να τα φας σκέτα βάλε λίγο μέλι!

:lol::lol::lol::lol::lol:

Α ωραια.. και τωρα 2 μερες τρωω κανελα ακομα και σε φρυγανια! Καλα που το ειπες!! Εσυ βηχεις.. η αλλη φτερνιζεται.. εγω τρωω κανελες.. καλα παμε!!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , happiness79 είπε:

Προσοχή με την κανέλα, καλό είναι να αποφεύγεται γιατί μπορεί να προκαλέσει συσπάσεις στη μήτρα! Αν δεν μπορείς να τα φας σκέτα βάλε λίγο μέλι!

Θα διαφωνήσω σε αυτό! Η κανέλα δεν βλάπτει 

Ο γιατρός μου δεν μου την απαγόρεψε 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Αυτές οι συσπάσεις και οι κράμπες είναι απολύτως φυσιολογικές,σημαίνει ότι μεγαλώνει η μήτρα. ❤️

Αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι το πώς σηκώνεσαι από το κρεβάτι. Ο γιατρός μου είπε να μην σηκώνομαι ευθεία,αλλά να γυρίζω στο πλάι,να βάζω πίεση στον αγκώνα και μετά να σηκώνομαι σιγά σιγά,έτσι ώστε να μην πάθω αποκόλληση πλακούντα

Αλήθεια; εμενα δεν μ ειπε κατι. Και σηκώνομαι σα γαϊδούρα!  Ειδικά μια μέρα που έκανε σεισμό πετάχτηκα μη πω καλύτερα σαν τι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Θα διαφωνήσω σε αυτό! Η κανέλα δεν βλάπτει 

Ο γιατρός μου δεν μου την απαγόρεψε 

Λοιπον εγω διαβαζα παντα οτι βλάπτει κ καποιος γιατρος μου χε πει το αντιθετο .. τι ξα σου πω.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ksvolimi είπε:

Λοιπον εγω διαβαζα παντα οτι βλάπτει κ καποιος γιατρος μου χε πει το αντιθετο .. τι ξα σου πω.. 

Αν εξαιρέσεις τα θαλασσινά που περιεχουν βαριά μέταλλα & το λέιζερ στο μπικίνι όλα τα υπόλοιπα μου τα επέτρεπε. Είναι κ θέμα γιατρού φυσικά.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Αν εξαιρέσεις τα θαλασσινά που περιεχουν βαριά μέταλλα & το λέιζερ στο μπικίνι όλα τα υπόλοιπα μου τα επέτρεπε. Είναι κ θέμα γιατρού φυσικά.

Ολα εεεε;;; Δλδ; Για πες;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Angot είπε:

Αλήθεια; εμενα δεν μ ειπε κατι. Και σηκώνομαι σα γαϊδούρα!  Ειδικά μια μέρα που έκανε σεισμό πετάχτηκα μη πω καλύτερα σαν τι! 

Και εγώ μέχρι να μου το πει,σηκωνομουν ευθεία,αλλά ένιωθα πολλές φορές ότι πιέζεται η μήτρα μου. Από την ώρα που με ενημέρωσε,προσέχω πολύ,αλλά σίγουρα κάποιες φορές θα ξεχάστω,δεν έγινε και κάτι. Εννοειται πως δεν πειράζει που πετάχτηκες στο σεισμό,απλά από δω και πέρα καλό θα ήταν να σηκωνεσαι πλάγια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...