Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

12 minutes ago, Ellidr said:

Έγινε η εμβρυομεταφορα με ενδομήτριο 7.8

Όλα είναι σχετικά πάνω από 7.5 να είναι και όλα γίνονται

Θέλει και κάποια "ωρίμανση"; το λέω με την λογική ότι αν είναι έτσι σε τεχνητό εγώ το φτάνω γρήγορα δηλαδή 8η μέρα σικλακουρ ήταν 8 , στην προηγούμενη που πήρα οιστρογόνα για 15 μέρες και σίγουρα είχε τερματίσει μπορεί να είναι και κακό ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, happiness79 είπε:

Αχ αυτό το γυμναστήριο, είναι μαγικό!! Κι εγώ εκεί αποδίδω το θαύμα! Πώς είσαι? Μας είπες νούμερο χοριακής? Συγνώμη αν το έγραψες και το έχασα! Να πάνε όλα τέλεια κορίτσι μου!!!

Καλε σε μένα γιατί δεν συντελείται το θαύμα που γυμνάζομαι χρόνια τώρα;

πρίν από 7 λεπτά , Chris_V είπε:

Μου κάνει εντύπωση γιατί είχα καλή Ε2 τη Δευτέρα, για 2 που είχα ήταν στα 540.

Θα δούμε και αύριο…

Μην βασίζεσαι πάντα στις εξετάσεις 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Texas είπε:

Θέλει και κάποια "ωρίμανση"; το λέω με την λογική ότι αν είναι έτσι σε τεχνητό εγώ το φτάνω γρήγορα δηλαδή 8η μέρα σικλακουρ ήταν 8 , στην προηγούμενη που πήρα οιστρογόνα για 15 μέρες και σίγουρα είχε τερματίσει μπορεί να είναι και κακό ; 

Αν είναι τριζωνικο δεν είναι κακό 

Αυτό έχει σημασία και από κει φαίνεται η ποιότητα του ενδομητρίου

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ellidr said:

Αν είναι τριζωνικο δεν είναι κακό 

Αυτό έχει σημασία και από κει φαίνεται η ποιότητα του ενδομητρίου

Πώς φαίνεται αν είναι τριζωνικό; To βλέπουν στον υπέρηχο;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα στην 11η μέρα από τότε που άρχισα σικλακουρ το ενδομητριου ήταν 7.5mm κ πήγα για εμβρυομεταφορα μετά από 6 ημέρες χωρίς άλλη μέτρηση. Τώρα τι να πω ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Το θέμα είναι να γίνεται σε σωστό timing η εμβρυομεταφορα για περισσότερες πιθανότητες εμφυτευση. 

πρίν από 3 λεπτά , Mary1976 είπε:

Πώς φαίνεται αν είναι τριζωνικό; To βλέπουν στον υπέρηχο;

Ναι το ελέγχει σε υπέρηχο ο γυναικολόγος μαζί με την μέτρηση του πάχους mm

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Teoula είπε:

Καλημέρα σε όλες! Πόσο χάρηκα που μπήκα ξανά μετά από τόσες μέρες και είδα ότι τόσα κορίτσια τα κατάφεραν! Πολλά συγχαρητήρια!! Και με το καλό και σε εμάς τις υπόλοιπες! Τα δικά μου νέα έχουν ως εξής: Ξεκίνησα την Παρασκευή 13/5 gonal 200 μονάδες και χθες βράδυ cetrotide.. Πανικοβλήθηκα λίγο με αυτή την τελευταία, με αποτέλεσμα να τα κάνω μαντάρα μετά στη δόση της gonal, την οποία πήρα διπλή... Μίλησα σήμερα με τη μαία, μου είπε θα ενημερώσει τον γιατρό και να συνεχίσω κανονικά με τη σημερινή δόση...Λέτε να έκανα μεγάλη ζημιά; Δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ, ενώ συνήθως είμαι τέρας ψυχραιμίας.. Χθες το πρωί 5η μέρα είχα τον πρώτο υπέρηχο, στη μια ωοθήκη έχω λίγα αλλά μεγάλα ωάρια , στην άλλη πολλά και μικρά (εννιάρια)..ενδομήτριο 6,5.. Τι λέτε οι πιο έμπειρες;

Στην ιδια φαση ειμαστε εμεις, εγω ξεκινησα Πεμπτη 12/5.

Δεν ξέρω ομως τπτ αλλο να σου πω, μονο καλη συνεχεια...πρωτη φορα και γα εμενα, ακολουθω και εγω οτι λεει ο γιατρος.

Ποτε θα πας παλι να σε δει?

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chris_V said:

Στην ιδια φαση ειμαστε εμεις, εγω ξεκινησα Πεμπτη 12/5.

Δεν ξέρω ομως τπτ αλλο να σου πω, μονο καλη συνεχεια...πρωτη φορα και γα εμενα, ακολουθω και εγω οτι λεει ο γιατρος.

Ποτε θα πας παλι να σε δει?

 

Αύριο το πρωί! Αχ, καλή μας επιτυχία! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και για τις δυο μας! Θα έχουμε παρεούλα η μια την άλλη να λέμε τα νέα μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Καλημερα και παλι σε ολη την παρεα!

Μολις γυρισα απο το γιατρο μου, να δουμε τι κανει το χρυσο αυγό που λεει και αυτος για να  με πειραξει.

Λοιπον τη Δευτερα ειχα 2 ωοθηλακια 10χλ αριστερα, σημερα εκει ειδαμε ενα 16χλ. Το 2ο δεν το ειδε. Θα το ψαξουμε ειπε στην ωοληψια, αν ειναι ακομη εκει.

Επίσης ειχα και νεο μικρουλη απο τη δεξια 10χλ σημερα.

Ξεκινησα τις orgalutran και ξαναπαω αυριο για να δουμε ποτε θα κανουμε την ωοληψια (Παρασκευη ή Σάββατο).

Βρε κοριτσια τι μπορει να εγινε το 2ο απο τα αριστερα? Παιζει να εκανα κατι και να εσπασε ή μπορει απλα να αποροφηθηκε (λεω εγω η ασχετη)? 

 

Το χρυσό αυγό μεγαλώνει με επιτυχία και είναι κίντερ έκπληξη αφού εμφανίστηκε και νέο!!! Το άλλο τώρα άλλα ντε, τι μπορεί να απέγινε δεν ξέρω, να έσπασε τόσο μικρούλι που ήταν ακόμα, μου φαίνεται δύσκολο. Πιο πιθανό να κρύβεται πίσω απ' το μεγάλο, είναι ντροπαλούλι!! Καλή επιτυχία βρε κορίτσι, εύχομαι να είναι η τελευταία σου και τυχερή ωοληψία!

4 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Ένα κακό ωάριο όχι το καλό όμως ναι το οποίο δεν γίνεται να μην βρεθεί . Ένα κακό σπερμα όμως είναι δύσκολο να γονιμοποιήσει το καλό ωάριο. Όπως και να έχει γιαυτο πέτυχες εσυ λόγω πολύ καλού σπερματος.

Δε σε καταλαβαίνω... Προφανώς και πέτυχε λόγω καλού συνδυασμού σπέρματος-ωαρίου, και τα δύο χρειάζονται εξάλλου εξίσου!

3 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια μυρίζουμε moms to be; καταλαβε η φουρναρισα ότι είμαι έγκυος! Χαχααχ

Πώς το κατάλαβε? Φαίνεται κι όλας???

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Natassou85 είπε:

Απο την ωρα που θα το δει ομως κ αρχισεις προγεστερονη νομιζω παιρνει κ αλλο.. ετσι δεν ειναι;;

Νομιζω πως παιρνει κι αλλο, ναι. Αλλα θελουμε να ειναι καλουτσικο ηδη οταν αρχιζουμε προγεστερονη. Για να στην ξεκινησει την προγεστερονη, καλο θα ηταν να ειναι πανω απο 7.5mm. Καποιοι γιατροι ξεκινανε και με 6.5-7.0 και αλλοι δεν ξεκινανε αν δεν ξεπερασει το 8. Παιζουν πολλα ρολο. Και η ηλικία μας φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Για το καλοκαίρι ρωτούσα! Χαχαχχα επίσης είπε επιτρέπει μπάνιο στη θάλασσα και μάλιστα αρέσει και τρομερα στο μωρο! 

Αχ εγώ όλη την ώρα ταξίδια ονειρεύομαι!!! Πωπωπω, να το ακούσει ο άντρας μου αυτό που δεν είναι της θάλασσας θα πέσει σε κατάθλιψη!! Όλο βουνό θέλει! Καλά κι εγώ λατρεύω βουνό βέβαια, αλλά και λίγη θαλασσίτσα το καλοκαίρι είναι απαραίτητη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , happiness79 είπε:

Αχ εγώ όλη την ώρα ταξίδια ονειρεύομαι!!! Πωπωπω, να το ακούσει ο άντρας μου αυτό που δεν είναι της θάλασσας θα πέσει σε κατάθλιψη!! Όλο βουνό θέλει! Καλά κι εγώ λατρεύω βουνό βέβαια, αλλά και λίγη θαλασσίτσα το καλοκαίρι είναι απαραίτητη!

Να κάνετε τις βόλτες σας. Να πατε και βουνό και θάλασσα όλα με μέτρο να το χαρείτε! 

Τι όμορφα!!!!
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Natassou85 είπε:

@kateriiina25 @happiness79 @Makelen Αχ κοριτσια μ ποσο σας ευχαριστω .. με ηρεμησατε .. Σαββατο εχω 11η ημερα με cyclacur να μου δει το ενδομητριο κ απο κει να μου πει πως προχωραμε .. αλλο αγχος κ αυτο καθε φορα που το ενδομητριο μ ηταν πολυ καλο το καταλαβαινα πριν παω απο το πρηξιμο στο στηθος κ γενικα στο σωμα .. τωρα καθολου πρηξιμο σαν να μην εχω πιει ουτε ενα χαπι κ λεω αλλο αγχος κ αυτο μεχρι το Σαββατο να δω πως θα ναι το ενδομητριο

Είσαι σίγουρη πως το πρήξημο στο στήθος σχετίζεται με το ενδομήτριο? Πρώτη φορά το ακούω και μου κάνει εντύπωση! Μήπως οφείλεται σε άλλους ορμονικούς παράγοντες? Έλα, τόσο καιρό περίμενες, όλα καλά θα πάνε! Ξεκινάς το μήνα των μεγάλων επιτυχιών!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , happiness79 είπε:

Το χρυσό αυγό μεγαλώνει με επιτυχία και είναι κίντερ έκπληξη αφού εμφανίστηκε και νέο!!! Το άλλο τώρα άλλα ντε, τι μπορεί να απέγινε δεν ξέρω, να έσπασε τόσο μικρούλι που ήταν ακόμα, μου φαίνεται δύσκολο. Πιο πιθανό να κρύβεται πίσω απ' το μεγάλο, είναι ντροπαλούλι!! Καλή επιτυχία βρε κορίτσι, εύχομαι να είναι η τελευταία σου και τυχερή ωοληψία!

Δε σε καταλαβαίνω... Προφανώς και πέτυχε λόγω καλού συνδυασμού σπέρματος-ωαρίου, και τα δύο χρειάζονται εξάλλου εξίσου!

Πώς το κατάλαβε? Φαίνεται κι όλας???

Το ίδιο πράγμα λέμε . 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , happiness79 είπε:

Το χρυσό αυγό μεγαλώνει με επιτυχία και είναι κίντερ έκπληξη αφού εμφανίστηκε και νέο!!! Το άλλο τώρα άλλα ντε, τι μπορεί να απέγινε δεν ξέρω, να έσπασε τόσο μικρούλι που ήταν ακόμα, μου φαίνεται δύσκολο. Πιο πιθανό να κρύβεται πίσω απ' το μεγάλο, είναι ντροπαλούλι!! Καλή επιτυχία βρε κορίτσι, εύχομαι να είναι η τελευταία σου και τυχερή ωοληψία!

Δε σε καταλαβαίνω... Προφανώς και πέτυχε λόγω καλού συνδυασμού σπέρματος-ωαρίου, και τα δύο χρειάζονται εξάλλου εξίσου!

Πώς το κατάλαβε? Φαίνεται κι όλας???

Μακάρι να είναι εκεί το αυγουλακι! 
Μακάρι να έχω 2 να προχωρήσουμε!!!! 
Σε ευχαριστώ για την απάντηση, πάντα με βοηθάς και με ξεαγχωνεις

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια SOS! Πήγα να βήξω και έκανε μια έντονη σύσπαση η κοιλιά μου που συνοδεύτηκε από πόνο που κράτησε 2-3". Να ανησυχήσω??? Μπορώ να κάνω κάτι λέτε?

πρίν από 9 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Το ίδιο πράγμα λέμε . 

Α, συγνώμη, μπερδεύτηκα!

πρίν από 8 λεπτά , Chris_V είπε:

Μακάρι να είναι εκεί το αυγουλακι! 
Μακάρι να έχω 2 να προχωρήσουμε!!!! 
Σε ευχαριστώ για την απάντηση, πάντα με βοηθάς και με ξεαγχωνεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...