Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Texas είπε:

Γίνεται να ξεπαγώσουν σε μισή ώρα ; Εγώ ξέρω κάποιες ωρες κρατάει η διαδικασία  περίπου 4 για την ακρίβεια ..

Όχι, δεν κρατάει τόσο πολύ 100% σίγουρα, το ξέρω από πρώτο χέρι. Επειδή στην τελευταία ετ αποφασίσαμε τελευταία στιγμή να βάλουμε ένα έμβρυο παραπάνω. Περίμενα παραπάνω ώρα μεν, αλλά όχι τόσο πολύ, καμία σχέση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες! Πόσο χάρηκα που μπήκα ξανά μετά από τόσες μέρες και είδα ότι τόσα κορίτσια τα κατάφεραν! Πολλά συγχαρητήρια!! Και με το καλό και σε εμάς τις υπόλοιπες! Τα δικά μου νέα έχουν ως εξής: Ξεκίνησα την Παρασκευή 13/5 gonal 200 μονάδες και χθες βράδυ cetrotide.. Πανικοβλήθηκα λίγο με αυτή την τελευταία, με αποτέλεσμα να τα κάνω μαντάρα μετά στη δόση της gonal, την οποία πήρα διπλή... Μίλησα σήμερα με τη μαία, μου είπε θα ενημερώσει τον γιατρό και να συνεχίσω κανονικά με τη σημερινή δόση...Λέτε να έκανα μεγάλη ζημιά; Δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ, ενώ συνήθως είμαι τέρας ψυχραιμίας.. Χθες το πρωί 5η μέρα είχα τον πρώτο υπέρηχο, στη μια ωοθήκη έχω λίγα αλλά μεγάλα ωάρια , στην άλλη πολλά και μικρά (εννιάρια)..ενδομήτριο 6,5.. Τι λέτε οι πιο έμπειρες;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα, σε συνέχεια των όσων έγραψα, ήθελα να παραθέσω δημόσια και κάποια tips που έτυχε κάπου να πάρει και εμένα το μάτι μου και θέλω να τα μοιραστώ μαζί σας με τη σειρά μου. Ίσως και κάπου βοηθήσουν, ίσως και όχι αλλά κακό σίγουρα δεν θα κάνουν:

1. Ξεκίνησα πριν ένα μήνα τις Pregnacare και το αβοκάντο συστηματικά. 
2. Παρακολουθούσα καθημερινά σχεδόν την ωορρηξία μου με τεστ και τις «καλές» μέρες, έδινα πόνο!
3. Μετά την ολοκλήρωση της πράξης, ΔΕΝ σκουπιζόμουν ούτε με μωρομαντηλο! Σήκωνα πόδια στο προσκέφαλο τουλάχιστον για 10’, έβαζα μπόλικο χαρτί στο εσώρουχο να μην τρέξουν και κοιμομουν μ αυτά!  
4. Ξεκίνησα γυμναστική.
5.Κάθε βράδυ έκανα και μια προσευχουλα από μέσα μου πριν κοιμηθώ ♥️

Σας φιλώ και στελνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες ♥️ 

 

Αχ αυτό το γυμναστήριο, είναι μαγικό!! Κι εγώ εκεί αποδίδω το θαύμα! Πώς είσαι? Μας είπες νούμερο χοριακής? Συγνώμη αν το έγραψες και το έχασα! Να πάνε όλα τέλεια κορίτσι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Ellidr είπε:

Αλλο ένα πράγμα που ο γιατρός μου δε πιστεύει καθόλου 

Είναι στις βιταμίνες 

Λέει δεν έχει νόημα , δε βοηθάνε πουθενά 

Βέβαια εγώ τώρα στη πετυχημένη προσπάθεια πήρα βιταμίνη d kai b12  από μονη μου τώρα βοήθησε δε βοήθησε δε ξέρω

Εγώ πιστεύω πολύ στις βιταμίνες. Έχω ένα σοβαρό θέμα υγείας. Κάποτε υπέφερα πολύ κ έπαιρνα βαριά φάρμακα των οποίων η αποτελεσματικότητα δεν με ικανοποιούσε σε σχέση με το κόστος στον οργανισμό μου. Είναι τώρα 7 χρόνια που το κουράρω μόνο με βιταμίνες κ είμαι πολύ ευχαριστημένη. 

Πολλές φορές έχω ακούσει ότι οι βιταμίνες δεν κάνουν τίποτα κ κουνάω το κεφάλι μου. Η D είναι πάρα πολύ σημαντική για το σώμα. Η έλλειψή της έχει συνδεθεί με υπογονιμότητα.

Πολύ καλά έκανες κ πήρες D κ Β12

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλέ θα σε πήρε απλώς η μαία γιατί θα σε είχε σημειωμένη στο τεφτέρι της. Ησύχασε. Αφου και από το εμβρυολογικο σου είπαν οτι δεν ξεπάγωσαν τίποτα, όλοι συνεννοημένοι ειναι να σου πουν ψέμματα;

Εγώ τις έχω πάρει. Δεν είδα καμία διαφορά σε τίποτα. Άσε που στις 4 ωοληψίες πήρα τα 2 μου έμβρυα τον μήνα που δεν τις έπαιρνα, το 3ο στον μήνα που τις ξεκίνησα και στους άλλους 2 που τις έπαιρνα καιρό, τζίφος. Καλα, δεν λέω οτι έφταιγαν οι βιταμίνες, απλώς μην νομίζεις οτι θα κάνουν και θαύματα. 

 

 

πρίν από 41 λεπτά , Ellidr είπε:

Αλλο ένα πράγμα που ο γιατρός μου δε πιστεύει καθόλου 

Είναι στις βιταμίνες 

Λέει δεν έχει νόημα , δε βοηθάνε πουθενά 

Βέβαια εγώ τώρα στη πετυχημένη προσπάθεια πήρα βιταμίνη d kai b12  από μονη μου τώρα βοήθησε δε βοήθησε δε ξέρω

Αχ αυτό ακριβώς. Εγώ το τζάνκι τους λέω δώστε μου και αυτοί μου λένε ότι δεν κάνουν τίποτα. Και επειδή μυρίζω ασχετιλα από μακριά μην κάνω καμιά πατάτα


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Natassou85 είπε:

@kateriiina25 @happiness79 @Makelen Αχ κοριτσια μ ποσο σας ευχαριστω .. με ηρεμησατε .. Σαββατο εχω 11η ημερα με cyclacur να μου δει το ενδομητριο κ απο κει να μου πει πως προχωραμε .. αλλο αγχος κ αυτο καθε φορα που το ενδομητριο μ ηταν πολυ καλο το καταλαβαινα πριν παω απο το πρηξιμο στο στηθος κ γενικα στο σωμα .. τωρα καθολου πρηξιμο σαν να μην εχω πιει ουτε ενα χαπι κ λεω αλλο αγχος κ αυτο μεχρι το Σαββατο να δω πως θα ναι το ενδομητριο

Δεν νομιζω πως υπαρχουν ενδειξεις για το παχος του ενδομητριου. Ισως ηταν τυχαιο το 'συμπτωμα'. Και τωρα μια χαρα θα ειναι αν συνηθιζεις να εχεις καλο ενδομητριο. Κι εγω 11η ειχα παει.. κι ειχα παθει εγκεφαλικο οταν μου ειπε 6.5mm!! Ξαναπηγα 14η και ηταν 9.2mm. Οπότε ψυχραιμια..!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Makelen said:

Δεν νομιζω πως υπαρχουν ενδειξεις για το παχος του ενδομητριου. Ισως ηταν τυχαιο το 'συμπτωμα'. Και τωρα μια χαρα θα ειναι αν συνηθιζεις να εχεις καλο ενδομητριο. Κι εγω 11η ειχα παει.. κι ειχα παθει εγκεφαλικο οταν μου ειπε 6.5mm!! Ξαναπηγα 14η και ηταν 9.2mm. Οπότε ψυχραιμια..!

Μέχρι ποσο πάει ; Το ιδανικό για ετ ποσο είναι ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Texas είπε:

Μέχρι ποσο πάει ; Το ιδανικό για ετ ποσο είναι ;

Ιδανικά πανω απο 7.5mm. Γυρω στο 10 ειναι σουπερ (9-11). Μεχρι 12 το πολύ νομιζω μπορει να φτασει. Οσο ομως και να ειναι απο αυτα τα χιλιοστα, το πιο σημαντικό είναι να είναι τριζωνικό (κάποιες στρωσεις ειναι, που διευκολυνουν την εμφυτευση).

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 18 λεπτά , Makelen είπε:

Ιδανικά πανω απο 7.5mm. Γυρω στο 10 ειναι σουπερ (9-11). Μεχρι 12 το πολύ νομιζω μπορει να φτασει. Οσο ομως και να ειναι απο αυτα τα χιλιοστα, το πιο σημαντικό είναι να είναι τριζωνικό (κάποιες στρωσεις ειναι, που διευκολυνουν την εμφυτευση).

Απο την ωρα που θα το δει ομως κ αρχισεις προγεστερονη νομιζω παιρνει κ αλλο.. ετσι δεν ειναι;;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Καλημερα και παλι σε ολη την παρεα!

Μολις γυρισα απο το γιατρο μου, να δουμε τι κανει το χρυσο αυγό που λεει και αυτος για να  με πειραξει.

Λοιπον τη Δευτερα ειχα 2 ωοθηλακια 10χλ αριστερα, σημερα εκει ειδαμε ενα 16χλ. Το 2ο δεν το ειδε. Θα το ψαξουμε ειπε στην ωοληψια, αν ειναι ακομη εκει.

Επίσης ειχα και νεο μικρουλη απο τη δεξια 10χλ σημερα.

Ξεκινησα τις orgalutran και ξαναπαω αυριο για να δουμε ποτε θα κανουμε την ωοληψια (Παρασκευη ή Σάββατο).

Βρε κοριτσια τι μπορει να εγινε το 2ο απο τα αριστερα? Παιζει να εκανα κατι και να εσπασε ή μπορει απλα να αποροφηθηκε (λεω εγω η ασχετη)? 

 

Και τα δικά μου ετσι συμπεριφέρονται. Εννοείται δεν έκανες κάτι εσυ. Σταματάνε μα αναπτύσσονται και αυτά μη νομίζεις 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Makelen είπε:

Δεν νομιζω πως υπαρχουν ενδειξεις για το παχος του ενδομητριου. Ισως ηταν τυχαιο το 'συμπτωμα'. Και τωρα μια χαρα θα ειναι αν συνηθιζεις να εχεις καλο ενδομητριο. Κι εγω 11η ειχα παει.. κι ειχα παθει εγκεφαλικο οταν μου ειπε 6.5mm!! Ξαναπηγα 14η και ηταν 9.2mm. Οπότε ψυχραιμια..!

Έγινε η εμβρυομεταφορα με ενδομήτριο 7.8

Όλα είναι σχετικά πάνω από 7.5 να είναι και όλα γίνονται

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Και τα δικά μου ετσι συμπεριφέρονται. Εννοείται δεν έκανες κάτι εσυ. Σταματάνε μα αναπτύσσονται και αυτά μη νομίζεις 

Μου κάνει εντύπωση γιατί είχα καλή Ε2 τη Δευτέρα, για 2 που είχα ήταν στα 540.

Θα δούμε και αύριο…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...