Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Μου τις είχε προτείνει ο γιατρός μου ως καλές και οικονομικές. Ήθελα να παρω κάποιες άλλες τύπου ovamax και μου είπε να μη δώσω τόσα λεφτά για το τίποτα! Αυτές που ειναι για conception πήρα, αν θέλεις τις ψάχνω και σου τις στελνω στα μηνύματα! Σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και σε σένα το συντομότερο εύχομαι ♥️ @Kallo

@νικηαντωνια81 να σου πω την αλήθεια, όταν πήραμε το σπερμοδιαγραμμα και εγώ αυτό σκεφτηκα. Επειδή το συζητήσαμε με τον γιατρό όμως, μου είπε ότι ένα καλό σπερμα δεν βοηθάει στη γονιμοποίηση ενός όχι καλού ωαρίου. Υπερτερούμε και εκει σε δυναμική :P επι της ουσίας, με τόσο καλο σπερμα, δυο επαφές μας ισοδυναμούν με μια σπερματέγχυση, όπως μας είχε πει ♥️

 

@Kate92 Εγώ τη μόνη λύση που έχω βρει για να το τρώω και να μην το φτύνω, είναι να παίρνω ένα ώριμο αβοκάντο (αν δεν είναι ώριμο, βάλτο ένα βράδυ δίπλα σε μήλα) το συνθλίβω με πιρούνι, βάζω λάδι αλάτι πιπέρι και λάιμ/λεμόνι και το αλείφω σε μια φέτα ψωμιού φρυγανισμένη. Γαλοπούλα, τυράκι και ένα ποσέ αυγουλακι από πάνω και ζητάς να το φας και την επομένη ♥️

Ένα κακό ωάριο όχι το καλό όμως ναι το οποίο δεν γίνεται να μην βρεθεί . Ένα κακό σπερμα όμως είναι δύσκολο να γονιμοποιήσει το καλό ωάριο. Όπως και να έχει γιαυτο πέτυχες εσυ λόγω πολύ καλού σπερματος.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Natassou85 είπε:

Κοριτσια θελω να σας πω κ γω το προβληματισμο μ γιατι με τρωει κ θα σκασω .. εγω εκανα την πρωτη ετ 4 Μαρτιου και 14 παιρνω αρνητικη χοριακη .. ξεκιναω στο καπακι προετοιμασια για 2η ετ και μ λεει ο γιατρος 5 Απριλιου θα κανουμε την μεταφορα .. 1 Απριλιου κολλαω κοβιντ μιλαω με το γιατρο κ μου ακυρωνει το κυκλο .. οπως λοιπον αναρρωνω στο σπιτι στις 5 του Απριλιου που θα γινοταν κανονικα η ετ χρυπαει το τηλ κατα τις 12 κ ηταν η μαια μου λεει κυρια Αναστασια που ειστε ;; Λεω εγω ;; Μ λεει ναι .. της λεω εχω κοβιντ κ ο γιατρος ακυρωσε τη μεταφορα .. της λεω δε πιστευω να ξεπαγωσατε τα εμβρυα μ λεει οχι .. της λεω σιγουρα ;; Μ λεει σας ειπα οχι τσαντισμενη κ το κλεινουμε .. παιρνω κατευθειαν στο κεντρο κ μιλαω στο εμβρυολογικο μου λενε οχι δεν εχει αποψυχθει κατι .. να παρουμε να ενημερωσουμε κ τη μαια .. με τα πολλα μου ειπαν ετσι .. κ ερχομαι στο τωρα κ λεω λες να τα ειχαν ξεπαγωσει κ να τα παγωσαν παλι κ να με δουλευαν και να χουν χασει τη δυναμικη τους ;; Δε ξερω ρε κοριτσια το σκεφτομαι συνεχεια κ εχω σκασει κ τον αντρα μου που εκεινος μ λεει αποκλειεται..

Δεν τα ξεπαγώνουν πριν φτάσουμε εμείς στο κέντρο, γιατί υπάρχουν και τα απρόοπτα και γι' αυτό τα ξεπαγώνουν τελευταία στιγμή. Εξάλλου θέλουν ελάχιστο χρόνο να ξεπαγώσουν, που τον "τρώμε" χαλαρά από τη στιγμή που φτάνουμε στο κέντρο μέχρι να ξαπλώσουμε για την ετ. Ειλικρινά καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου, κι εγώ θα το σκεφτόμουν, αλλά δε στέκει. Στο λέω γιατί το είχα ρωτήσει αυτό, επειδή είχα το φόβο μη τυχόν και βγει θετικό το pcr και τα έχουν ξεπαγώσει και μου είχαν πει ότι πάντα τα ξεπαγώνουν αφού φτάσουμε στο κέντρο. Στο Ιασώ όλα αυτά. Δεν ξέρω σε ποιο κέντρο είσαι, αλλά υποθέτω ότι όλοι θα ακολουθούν την ίδια τακτική. Καλή επιτυχία στην εμβρυομεταφορά σου! Πότε με το καλό υπολογίζεις να γίνει??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Natassou85 είπε:

Αρα πιστευεις οτι ολα ειναι καλα κ οντως δε μου τα ξεπαγωσαν ;; Γτ κ γω ετσι σκεφτηκα κ πηρα καπακι στο εμβρυολογικο ..ασε π ειχα στειλει κ το θετικο pcr στο εμβρυολογικο 4 μερες πριν κ ζητησα να μη γινει αποψυξη ..λεω να τα προσοερασαν ολα;

Ε ναι εννοειται οτι ολα δειχνουν πως δεν εγινε ξεπαγωμα. Αλλα την συμοεριφορα της μαιας επρεπε να την αναφερεις, τουλαχιστον στον γιατρο σου! Απαραδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Μου τις είχε προτείνει ο γιατρός μου ως καλές και οικονομικές. Ήθελα να παρω κάποιες άλλες τύπου ovamax και μου είπε να μη δώσω τόσα λεφτά για το τίποτα! Αυτές που ειναι για conception πήρα, αν θέλεις τις ψάχνω και σου τις στελνω στα μηνύματα! Σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και σε σένα το συντομότερο εύχομαι ♥️ @Kallo

@νικηαντωνια81 να σου πω την αλήθεια, όταν πήραμε το σπερμοδιαγραμμα και εγώ αυτό σκεφτηκα. Επειδή το συζητήσαμε με τον γιατρό όμως, μου είπε ότι ένα καλό σπερμα δεν βοηθάει στη γονιμοποίηση ενός όχι καλού ωαρίου. Υπερτερούμε και εκει σε δυναμική :P επι της ουσίας, με τόσο καλο σπερμα, δυο επαφές μας ισοδυναμούν με μια σπερματέγχυση, όπως μας είχε πει ♥️

 

@Kate92 Εγώ τη μόνη λύση που έχω βρει για να το τρώω και να μην το φτύνω, είναι να παίρνω ένα ώριμο αβοκάντο (αν δεν είναι ώριμο, βάλτο ένα βράδυ δίπλα σε μήλα) το συνθλίβω με πιρούνι, βάζω λάδι αλάτι πιπέρι και λάιμ/λεμόνι και το αλείφω σε μια φέτα ψωμιού φρυγανισμένη. Γαλοπούλα, τυράκι και ένα ποσέ αυγουλακι από πάνω και ζητάς να το φας και την επομένη ♥️

Σε ευχαριστώ πολύ. Τις ξέρω τις βιταμίνες. Τις είχα πάρει και παλιότερα απλά μετά τις σταμάτησα γιατί ανακαλύψαμε ότι το πρόβλημα ήταν στο σπερμα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Καντι ο Τζ. στο Γένεσις μου έκανε χθες υπέρηχο και ζήτησε και προγεστερόνη να μετρήσω, για να αξιολογήσει λέει τον κύκλο..1η φορά την κάνω αυτή την ορμόνη..άντε βγάλε άκρη τώρα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και παλι σε ολη την παρεα!

Μολις γυρισα απο το γιατρο μου, να δουμε τι κανει το χρυσο αυγό που λεει και αυτος για να  με πειραξει.

Λοιπον τη Δευτερα ειχα 2 ωοθηλακια 10χλ αριστερα, σημερα εκει ειδαμε ενα 16χλ. Το 2ο δεν το ειδε. Θα το ψαξουμε ειπε στην ωοληψια, αν ειναι ακομη εκει.

Επίσης ειχα και νεο μικρουλη απο τη δεξια 10χλ σημερα.

Ξεκινησα τις orgalutran και ξαναπαω αυριο για να δουμε ποτε θα κανουμε την ωοληψια (Παρασκευη ή Σάββατο).

Βρε κοριτσια τι μπορει να εγινε το 2ο απο τα αριστερα? Παιζει να εκανα κατι και να εσπασε ή μπορει απλα να αποροφηθηκε (λεω εγω η ασχετη)? 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Kate92 είπε:

Νομίζω ότι η ευτυχία φωνάζει αγάπη μου!

Είχε βγάλει ταμπέλα το μωρο στο κούτελο  και ελεγε μανα πάρε ζαμπόνοτυρόπιτα  και άσε τα τοστ ολικής αλλιώς θα γίνω τεντι μποις! 

  • Χαχα 8
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Natassou85 said:

Μα τη μερα της μεταφορας δε μ κανουν εξετασεις ..παρολα αυτα οταν μιλησα μ ειπαν στο εμβρυολογικο οτι δε τα ξεπαγωσαν ..απλα κ παλι δε μπορεις να σαι σιγουρος ..γτ εμενα με τρωει το οτι αν δε τα ξεπαγωσαν γτ να με παρει τηλ η μαια κ να με ψαχνει ;; Πφφφ

Καλέ θα σε πήρε απλώς η μαία γιατί θα σε είχε σημειωμένη στο τεφτέρι της. Ησύχασε. Αφου και από το εμβρυολογικο σου είπαν οτι δεν ξεπάγωσαν τίποτα, όλοι συνεννοημένοι ειναι να σου πουν ψέμματα;

9 hours ago, Ele@n said:

Το αβοκάντο να το υποστώ, γυμναστική δεν προλαβαίνω μάνα μου, τέτοιες πολύβιταμινες έχει πάρει κάποια με θυρεοειδη;  το 3 το έχω κάνει πολλάκις κι εγω!!,

Εγώ τις έχω πάρει. Δεν είδα καμία διαφορά σε τίποτα. Άσε που στις 4 ωοληψίες πήρα τα 2 μου έμβρυα τον μήνα που δεν τις έπαιρνα, το 3ο στον μήνα που τις ξεκίνησα και στους άλλους 2 που τις έπαιρνα καιρό, τζίφος. Καλα, δεν λέω οτι έφταιγαν οι βιταμίνες, απλώς μην νομίζεις οτι θα κάνουν και θαύματα. 

 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Καλέ θα σε πήρε απλώς η μαία γιατί θα σε είχε σημειωμένη στο τεφτέρι της. Ησύχασε. Αφου και από το εμβρυολογικο σου είπαν οτι δεν ξεπάγωσαν τίποτα, όλοι συνεννοημένοι ειναι να σου πουν ψέμματα;

Εγώ τις έχω πάρει. Δεν είδα καμία διαφορά σε τίποτα. Άσε που στις 4 ωοληψίες πήρα τα 2 μου έμβρυα τον μήνα που δεν τις έπαιρνα, το 3ο στον μήνα που τις ξεκίνησα και στους άλλους 2 που τις έπαιρνα καιρό, τζίφος. Καλα, δεν λέω οτι έφταιγαν οι βιταμίνες, απλώς μην νομίζεις οτι θα κάνουν και θαύματα. 

 

Αλλο ένα πράγμα που ο γιατρός μου δε πιστεύει καθόλου 

Είναι στις βιταμίνες 

Λέει δεν έχει νόημα , δε βοηθάνε πουθενά 

Βέβαια εγώ τώρα στη πετυχημένη προσπάθεια πήρα βιταμίνη d kai b12  από μονη μου τώρα βοήθησε δε βοήθησε δε ξέρω

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Μπράβοοοοοο κοτοπουλάκι!!! Όλα πάνε καλά, πίστεψέ το!!! Πάρα πολύ χαίρομαι!!! ❤

σ’ ευχαριστώ happiness79, εύχομαι να πάει καλά σε όλες μας και να τα καταφέρουμε! :wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Natassou85 είπε:

Ναι αλλα σκεφτομαι αν δεν τα ειχαν ξεπαγωσει γτ να με παρουν κ να με ψαχνουν ;; Θα ηξεραν απο το γιατρο κ δε θα με περιμεναν ..γ αυτο σκαω

Δεν είναι παράλογο που σε πήραν εφόσον σε είχαν στο πρόγραμμα τους!

14 ώρες πρίν, Angot είπε:

Α δλδ δεν βλάπτει κάπου συγκεκριμένα το μπεμπέ; το λέω γτ ο γιατρός με άφησε να παω ταξίδι, αρκεί να σταματήσω για τσισα μόλις μ ρθει! 

ισχύει ότι και πριν δλδ δεν κρατάμε τα τσισα κλπ

Αχ, τουλάχιστον επιτρέπει τα ταξίδια! Πολύ χαίρομαι!!! Να περάσεις όμορφα όπου πας!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , happiness79 είπε:

Δεν είναι παράλογο που σε πήραν εφόσον σε είχαν στο πρόγραμμα τους!

Αχ, τουλάχιστον επιτρέπει τα ταξίδια! Πολύ χαίρομαι!!! Να περάσεις όμορφα όπου πας!!!

Για το καλοκαίρι ρωτούσα! Χαχαχχα επίσης είπε επιτρέπει μπάνιο στη θάλασσα και μάλιστα αρέσει και τρομερα στο μωρο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@kateriiina25 @happiness79 @Makelen Αχ κοριτσια μ ποσο σας ευχαριστω .. με ηρεμησατε .. Σαββατο εχω 11η ημερα με cyclacur να μου δει το ενδομητριο κ απο κει να μου πει πως προχωραμε .. αλλο αγχος κ αυτο καθε φορα που το ενδομητριο μ ηταν πολυ καλο το καταλαβαινα πριν παω απο το πρηξιμο στο στηθος κ γενικα στο σωμα .. τωρα καθολου πρηξιμο σαν να μην εχω πιει ουτε ενα χαπι κ λεω αλλο αγχος κ αυτο μεχρι το Σαββατο να δω πως θα ναι το ενδομητριο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...