Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Texas είπε:

Γίνεται να ξεπαγώσουν σε μισή ώρα ; Εγώ ξέρω κάποιες ωρες κρατάει η διαδικασία  περίπου 4 για την ακρίβεια ..

Πω τι λες τώρα … κάψιμο .. όλες μου οι φοβίες λόγο της εμπειρίας που είχα αυτές είναι .. και πως να το μάθεις και πως να το αποδείξεις κάτι τέτοιο ..

ελπιζω το μπέρδεμα να έγινε στην μαία , προσπάθησε όσο μπορείς να μην το σκευτεσαι.

την Παρασκευή που θα πάω πάλι θα ρωτήσω ποτε τις ξεπαγώνουν εγώ νομίζω στην προηγούμενη με είχαν πάρει τηλ ότι όλα καλά και να μου το θυμήσου. Δεν νομίζω να ξεπαγώνουν στο μισάωρο και μάλιστα μου το είπε ο γιατρός πρόσφατα ότι θέλει λίγες ωρες 

μακαρι να μην έχει γίνει τίποτα , έλα στο μυαλό σου θα είναι ! 

Τι να σου πω δε ξέρω 

Εμένα έτσι έγινε

1 hour ago, marina39 είπε:

Ρε παιδιά πόσες είμαστε έγκυες τι γίνεται;;; @Angot @happiness79 @Tselek @ksvolimi @κοτοπουλάκι Και ποιες άλλες;;;! Χαμός τα Χριστούγεννα;;; 

Κ εγωωω

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, marina39 είπε:

Ρε παιδιά πόσες είμαστε έγκυες τι γίνεται;;; @Angot @happiness79 @Tselek @ksvolimi @κοτοπουλάκι Και ποιες άλλες;;;! Χαμός τα Χριστούγεννα;;; 

Βάλε και εμένα στη λίστα,απλά είμαι λίγο πιο μπροστά , έχω ΠΗΤ αρχές Νοεμβρίου 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Βάλε και εμένα στη λίστα,απλά είμαι λίγο πιο μπροστά , έχω ΠΗΤ αρχές Νοεμβρίου 

Συγχαρητήρια σε όλες! Να έχετε όμορφες εγκυμοσύνες και με το καλό τα Τοξοτο-Αιγοκερακια σας!!!

Καλά αποτελέσματα σε όσες είναι εν αναμονή

Καλή δύναμη σ εμάς τις υπόλοιπες και μακάρι να συνεχίσει το φόρουμ στους ίδιους ρυθμούς 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα, σε συνέχεια των όσων έγραψα, ήθελα να παραθέσω δημόσια και κάποια tips που έτυχε κάπου να πάρει και εμένα το μάτι μου και θέλω να τα μοιραστώ μαζί σας με τη σειρά μου. Ίσως και κάπου βοηθήσουν, ίσως και όχι αλλά κακό σίγουρα δεν θα κάνουν:

1. Ξεκίνησα πριν ένα μήνα τις Pregnacare και το αβοκάντο συστηματικά. 
2. Παρακολουθούσα καθημερινά σχεδόν την ωορρηξία μου με τεστ και τις «καλές» μέρες, έδινα πόνο!
3. Μετά την ολοκλήρωση της πράξης, ΔΕΝ σκουπιζόμουν ούτε με μωρομαντηλο! Σήκωνα πόδια στο προσκέφαλο τουλάχιστον για 10’, έβαζα μπόλικο χαρτί στο εσώρουχο να μην τρέξουν και κοιμομουν μ αυτά!  
4. Ξεκίνησα γυμναστική.
5.Κάθε βράδυ έκανα και μια προσευχουλα από μέσα μου πριν κοιμηθώ ♥️

Σας φιλώ και στελνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες ♥️ 

 

Αν εξαιρέσεις το 4 τα εχω κανει ολα.... Κ αυτό το 3!!!! ποσο πολυ!!!!Αλλα τζιφος!!!!

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Τα έχω κάνει όλα εκτός από τις προσευχές χαχα :rolleyes: 

Ευχαριστούμε πάντως!! 

Εγω ολα εκτός από τη γυμναστική...χαχαχαχα

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Συγχαρητηρια. Εύχομαι όλα να σου πάνε τέλεια. Σε ευχαριστούμε πολύ για τα tips. Πρέπει να αρχίσω να τρώω αβοκάντο και ανανά που το έχω ακούσει από πολλές εδώ μέσα. Τα pregnacare τα είχες πάρει από μόνη σου ή σου είχε πει ο γιατρός? 

Μου τις είχε προτείνει ο γιατρός μου ως καλές και οικονομικές. Ήθελα να παρω κάποιες άλλες τύπου ovamax και μου είπε να μη δώσω τόσα λεφτά για το τίποτα! Αυτές που ειναι για conception πήρα, αν θέλεις τις ψάχνω και σου τις στελνω στα μηνύματα! Σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και σε σένα το συντομότερο εύχομαι ♥️ @Kallo

5 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Όταν το σπερμα είναι τόσο καλό εννοείται οτι η σύλληψη είναι κάτι που μπορεί να συμβεί κ χωρίς εξωσωματική 

@νικηαντωνια81 να σου πω την αλήθεια, όταν πήραμε το σπερμοδιαγραμμα και εγώ αυτό σκεφτηκα. Επειδή το συζητήσαμε με τον γιατρό όμως, μου είπε ότι ένα καλό σπερμα δεν βοηθάει στη γονιμοποίηση ενός όχι καλού ωαρίου. Υπερτερούμε και εκει σε δυναμική :P επι της ουσίας, με τόσο καλο σπερμα, δυο επαφές μας ισοδυναμούν με μια σπερματέγχυση, όπως μας είχε πει ♥️

 

4 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Αχ φίλη μου τώρα με σκότωσες..2 στα 2. Τον τόνο δεν τον αντεχω ακόμα κι αν τον τρώει ο άντρας μου στα δύο μέτρα μακριά μου! Δεν υπάρχει σωτηρία χαχαχα.. ευχαριστώ όμως που με σκέφτηκες!

 

 

 

@Kate92 Εγώ τη μόνη λύση που έχω βρει για να το τρώω και να μην το φτύνω, είναι να παίρνω ένα ώριμο αβοκάντο (αν δεν είναι ώριμο, βάλτο ένα βράδυ δίπλα σε μήλα) το συνθλίβω με πιρούνι, βάζω λάδι αλάτι πιπέρι και λάιμ/λεμόνι και το αλείφω σε μια φέτα ψωμιού φρυγανισμένη. Γαλοπούλα, τυράκι και ένα ποσέ αυγουλακι από πάνω και ζητάς να το φας και την επομένη ♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Το αβοκάντο να το υποστώ, γυμναστική δεν προλαβαίνω μάνα μου, τέτοιες πολύβιταμινες έχει πάρει κάποια με θυρεοειδη;  το 3 το έχω κάνει πολλάκις κι εγω!!,

Καλημέρα!!!Εγώ τις επαιρνα για ένα διάστημα και έχω χασιμοτο!!Μου τις είχε συστήσει μια εμβρυολογος γιατί κατά την άποψή της δεν χρειαζόμουν κάτι πιο ακριβό!!Περιορίστηκε στον άντρα μου για τα πιο ακριβά!!!Η αλήθεια είναι ότι όντως έμεινα έγκυος την πρώτη φορά αλλά παλινδομησε!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Μου τις είχε προτείνει ο γιατρός μου ως καλές και οικονομικές. Ήθελα να παρω κάποιες άλλες τύπου ovamax και μου είπε να μη δώσω τόσα λεφτά για το τίποτα! Αυτές που ειναι για conception πήρα, αν θέλεις τις ψάχνω και σου τις στελνω στα μηνύματα! Σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και σε σένα το συντομότερο εύχομαι ♥️ @Kallo

@νικηαντωνια81 να σου πω την αλήθεια, όταν πήραμε το σπερμοδιαγραμμα και εγώ αυτό σκεφτηκα. Επειδή το συζητήσαμε με τον γιατρό όμως, μου είπε ότι ένα καλό σπερμα δεν βοηθάει στη γονιμοποίηση ενός όχι καλού ωαρίου. Υπερτερούμε και εκει σε δυναμική :P επι της ουσίας, με τόσο καλο σπερμα, δυο επαφές μας ισοδυναμούν με μια σπερματέγχυση, όπως μας είχε πει ♥️

 

@Kate92 Εγώ τη μόνη λύση που έχω βρει για να το τρώω και να μην το φτύνω, είναι να παίρνω ένα ώριμο αβοκάντο (αν δεν είναι ώριμο, βάλτο ένα βράδυ δίπλα σε μήλα) το συνθλίβω με πιρούνι, βάζω λάδι αλάτι πιπέρι και λάιμ/λεμόνι και το αλείφω σε μια φέτα ψωμιού φρυγανισμένη. Γαλοπούλα, τυράκι και ένα ποσέ αυγουλακι από πάνω και ζητάς να το φας και την επομένη ♥️

Καλημερααα! Θα το δοκιμάσω κι αυτό! Ευχαριστώ! Άντε ν δούμε τι άλλο θα κάνουμε! Εγώ το αβοκάντο το θεωρώ θυσία πάντως χαχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Αχ φίλη μου τώρα με σκότωσες..2 στα 2. Τον τόνο δεν τον αντεχω ακόμα κι αν τον τρώει ο άντρας μου στα δύο μέτρα μακριά μου! Δεν υπάρχει σωτηρία χαχαχα.. ευχαριστώ όμως που με σκέφτηκες!

 

 

 

Καλημέρα κορίτσια! 
Smoothie το αβοκάντο ώριμο καλά.

Με μπανάνα και κάποιο ακόμη φρούτο, πχ πορτοκαλί. Κάνει το smoothie απλά βελουδένιο και δε δίνει γεύση. 
μείνει το αγαπημένο μου! 
 

οχι ένα ολόκληρο, θα έρθει πολύ. 1 στα 2 άτομα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@ksvolimi @Pagotoula  @Καντι @Texas Κοριτσια εγω κολλησα κορονοιο 1 απριλιου κ ενω 5 ειχα ετ ο γιατρος μ το ακυρωσε ..γ αυτο φοβαμαι που με πηρε η μαια κ με εψαχνε κ οταν τη ρωτησα κ 2 φορες αν οντως δε ξεπαγωσαν τα εμβρυα τσαντιστηκε κιολας κ μου λεει σας ειπαμε οχι κυρια μ θα ρωτησετε παλι ;; Πηρα κ το εμβρυολογικο μολις κλεισαμε κ μου ειπαν κ εκεινοι οχι κ μου λεει μαλιστα η κοπελα να παρουμε να ενημερωσουμε τη μαια να ξερει ..τωρα τι να πω κ γω ..επισης να σας πω οτι εγω μολις πηρα το pcr θετικο εστειλα το email στο εμβρυολογικο τους κ τους εγραψα οτι λογω κοβιντ ακυρωνεται η προσπαθεια κ να μην αποψυχθουν τα εμβρυα 5 του μηνα ..αλλα το τηλ της μαιας με ταραξε κ λεω να τα ξεχασαν ολα ;; Κ να ναι ετοιμοι κ να με βρισουν επειδη ρωτησα αν τα ξεπαγωσαν ;; Τοτε γτ με παιρνεις κυρια μ τηλ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Natassou85 είπε:

@ksvolimi @Pagotoula  @Καντι @Texas Κοριτσια εγω κολλησα κορονοιο 1 απριλιου κ ενω 5 ειχα ετ ο γιατρος μ το ακυρωσε ..γ αυτο φοβαμαι που με πηρε η μαια κ με εψαχνε κ οταν τη ρωτησα κ 2 φορες αν οντως δε ξεπαγωσαν τα εμβρυα τσαντιστηκε κιολας κ μου λεει σας ειπαμε οχι κυρια μ θα ρωτησετε παλι ;; Πηρα κ το εμβρυολογικο μολις κλεισαμε κ μου ειπαν κ εκεινοι οχι κ μου λεει μαλιστα η κοπελα να παρουμε να ενημερωσουμε τη μαια να ξερει ..τωρα τι να πω κ γω ..επισης να σας πω οτι εγω μολις πηρα το pcr θετικο εστειλα το email στο εμβρυολογικο τους κ τους εγραψα οτι λογω κοβιντ ακυρωνεται η προσπαθεια κ να μην αποψυχθουν τα εμβρυα 5 του μηνα ..αλλα το τηλ της μαιας με ταραξε κ λεω να τα ξεχασαν ολα ;; Κ να ναι ετοιμοι κ να με βρισουν επειδη ρωτησα αν τα ξεπαγωσαν ;; Τοτε γτ με παιρνεις κυρια μ τηλ; 

Μην ανησυχεις αυτη δε το θυμόταν μονο προφανως και στο προγραμμα της το ειχε αφησει.. Καλημερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Natassou85 είπε:

@ksvolimi @Pagotoula  @Καντι @Texas Κοριτσια εγω κολλησα κορονοιο 1 απριλιου κ ενω 5 ειχα ετ ο γιατρος μ το ακυρωσε ..γ αυτο φοβαμαι που με πηρε η μαια κ με εψαχνε κ οταν τη ρωτησα κ 2 φορες αν οντως δε ξεπαγωσαν τα εμβρυα τσαντιστηκε κιολας κ μου λεει σας ειπαμε οχι κυρια μ θα ρωτησετε παλι ;; Πηρα κ το εμβρυολογικο μολις κλεισαμε κ μου ειπαν κ εκεινοι οχι κ μου λεει μαλιστα η κοπελα να παρουμε να ενημερωσουμε τη μαια να ξερει ..τωρα τι να πω κ γω ..επισης να σας πω οτι εγω μολις πηρα το pcr θετικο εστειλα το email στο εμβρυολογικο τους κ τους εγραψα οτι λογω κοβιντ ακυρωνεται η προσπαθεια κ να μην αποψυχθουν τα εμβρυα 5 του μηνα ..αλλα το τηλ της μαιας με ταραξε κ λεω να τα ξεχασαν ολα ;; Κ να ναι ετοιμοι κ να με βρισουν επειδη ρωτησα αν τα ξεπαγωσαν ;; Τοτε γτ με παιρνεις κυρια μ τηλ; 

Καλημέρα κορίτσι μου.. και καλή επιτυχία στη νεα σου ετ! Τωρα οσο γι αυτο που λες με την αποψυξη.. να σου πω κι εγω τη γνωμη μου. Η μαια, απο τη στιγμη που απαντησε αμεσως οχι, χωρις να ρωτησει, το εκανε για να δικαιολογηθει. Την ωρα που εσυ της εξηγεις γτ δεν πηγες στο ραντεβου, κ την ρωτας αν εχουν αποψυχθει τα εμβρυα, εκεινη σου απαντας αμεσως αρνητικά, ενω θα επρεπε να σε βαλει αναμονη, να μαθει τι γινεται, και μετα να σε ενημερωσει. Οπότε πολυ απλά δεν ήξερε. Ούτε αν ξεπαγωσαν ουτε αν ακυρωθηκε η ετ. Γιατι προφανεστατα ο γιατρος ενημερωσε το εμβρυολογικο για την ακυρωση κι οχι την μαια. Κι εκεινη, αφου δεν γνωριζε για την ακυρωση, προφανως δεν ηξερε και για το αν εγινε ξεπαγωμα. Οι γιατροι ενημερωνουν τους εμβρυολογους.., οχι απαραιτητα τις μαιες. Γιατι για να ξεπαγωσουν οι εμβρυολογοι εμβρυα, πρεπει να συνεννοηθουν με τους γιατρους για την ωρα που ειναι το ραντεβου αλλα και τις ποιοτητες που θα αποψυξουν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Blue Velvet said:

Βάλε και εμένα στη λίστα,απλά είμαι λίγο πιο μπροστά , έχω ΠΗΤ αρχές Νοεμβρίου 

Σχεδον μαζί ήμαστε ! 29/10 !

Κορίτσια δεν φαντάζεστε πόσο συγκινούμαι κάθε φορά που βλέπω θετικά νέα σε αυτό το thread. Μια εγκυμοσύνη είναι σαφώς πάντα κάτι θετικό, αλλα ειδικά εμείς που έχουμε ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ (άλλες περισσότερο, άλλες λιγότερο), όταν ξέρω οτι ήρθε το πολυπόθητο μετά απο τόσο καιρό, τόσο πόνο, τόσο κλάμα, τόση αγωνία και τοσο χρήμα, όπως και να το κάνουμε, δεν μπορώ...  Χαίρομαι σαν την μέρα που με πήρε τηλέφωνο η κλινική για την θετική μου χοριακή ! Διαβάζω το φόρουμ και βλέπω θετικά νέα, και χασκογελάω μόνη μου ! Εδώ ενημερώνεται και ο συζυγος ! (Και άλλη εγκυος σήμερα ! Δύο θετικά σήμερα ! ) .

Ευχομαι σε όλες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και του χρόνου τέτοια εποχή να είμαστε όλες αγκαλίτσα με τα μπεμπάκια μας, αϋπνες και ευτυχισμένες !

 

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

καλησπέρα κορίτσια,

μόλις επέστρεψα από το γιατρό.

Άκουσα καρδούλα, σάκος 17mm έμβρυο 3,5mm. Ο γιατρός είπε πως είναι μια χαρά κ να με δει την άλλη Τρίτη. 

Ησύχασα κάπως για τώρα αλλά οι δύσκολες εβδομάδες είναι μπροστά. Άγχος φουλ..

Μπράβοοοοοο κοτοπουλάκι!!! Όλα πάνε καλά, πίστεψέ το!!! Πάρα πολύ χαίρομαι!!! ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Makelen είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. και καλή επιτυχία στη νεα σου ετ! Τωρα οσο γι αυτο που λες με την αποψυξη.. να σου πω κι εγω τη γνωμη μου. Η μαια, απο τη στιγμη που απαντησε αμεσως οχι, χωρις να ρωτησει, το εκανε για να δικαιολογηθει. Την ωρα που εσυ της εξηγεις γτ δεν πηγες στο ραντεβου, κ την ρωτας αν εχουν αποψυχθει τα εμβρυα, εκεινη σου απαντας αμεσως αρνητικά, ενω θα επρεπε να σε βαλει αναμονη, να μαθει τι γινεται, και μετα να σε ενημερωσει. Οπότε πολυ απλά δεν ήξερε. Ούτε αν ξεπαγωσαν ουτε αν ακυρωθηκε η ετ. Γιατι προφανεστατα ο γιατρος ενημερωσε το εμβρυολογικο για την ακυρωση κι οχι την μαια. Κι εκεινη, αφου δεν γνωριζε για την ακυρωση, προφανως δεν ηξερε και για το αν εγινε ξεπαγωμα. Οι γιατροι ενημερωνουν τους εμβρυολογους.., οχι απαραιτητα τις μαιες. Γιατι για να ξεπαγωσουν οι εμβρυολογοι εμβρυα, πρεπει να συνεννοηθουν με τους γιατρους για την ωρα που ειναι το ραντεβου αλλα και τις ποιοτητες που θα αποψυξουν.

Αρα πιστευεις οτι ολα ειναι καλα κ οντως δε μου τα ξεπαγωσαν ;; Γτ κ γω ετσι σκεφτηκα κ πηρα καπακι στο εμβρυολογικο ..ασε π ειχα στειλει κ το θετικο pcr στο εμβρυολογικο 4 μερες πριν κ ζητησα να μη γινει αποψυξη ..λεω να τα προσοερασαν ολα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...