Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Αγάπ είπε:

Εμείς που έχουμε σπέρμα με παρόμοια χαρακτηριστικά μας είπε ο ανδρολογος ότι δεν χαρακτηριζεται ακατάλληλο για εξωσωματική αλλά μας συμβούλεψε να πάρει ο σύζυγός για 3 μήνες βιταμίνες με αντιοξειδωτικά για να πάμε με τις καλύτερες προδιαγραφές.

Αλλά εφόσον έχετε βλαστοκυστες πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά!! Keep going!!!

Ναι και εμείς πήραμε βιταμινες αλλα μάλλον δεν λειτούργησαν Κ πολύ...τι να πω ! Ελπίζω να πάει καλά και στις δύο μας 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Angot said:

Α δλδ δεν βλάπτει κάπου συγκεκριμένα το μπεμπέ; το λέω γτ ο γιατρός με άφησε να παω ταξίδι, αρκεί να σταματήσω για τσισα μόλις μ ρθει! 

ισχύει ότι και πριν δλδ δεν κρατάμε τα τσισα κλπ

Νσι κ μενα μου το πε για ουρολοίμωξη είναι

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

καλησπέρα κορίτσια,

μόλις επέστρεψα από το γιατρό.

Άκουσα καρδούλα, σάκος 17mm έμβρυο 3,5mm. Ο γιατρός είπε πως είναι μια χαρά κ να με δει την άλλη Τρίτη. 

Ησύχασα κάπως για τώρα αλλά οι δύσκολες εβδομάδες είναι μπροστά. Άγχος φουλ..

Όλα καλά θα πάνε! Να κάνεις υποστηρικτικες σκέψεις για τον εαυτό σου κ όσο μπορείς να το απολαύσεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Natassou85 είπε:

Καταλαβα ακλαφτη θα παει κ αυτη η ετ

εμενα οι εμβρυολοηοι μου ειπαν οτι ξεπαγωνουν το πρωι της ιδιας μερας πολυ νωρις και αναλογα κι την ωρα της μεταφορας. υπολογιζουν τουλ 4ωρες. αλλα απο οσα ξερω δεν παιζει ρολο αν ξαναπαγωσουν μεσα σε ενα συγκεκριμενο χρονικο πλαισιο. εγω δεν καταλαβα… την ετ την ειχες ακυρωσει γτ κολλησες εσυ η ο γιατρος;;; αν κολλησε ο γιατρος, την ωρα εκεινη λες να ενημερωσε το κεντρο; εγω πιστευω θα τους ειχε καλεσει απο το πρωι. δηλ μαξ 6 7 η ωρα. οποτε θεωρω δεν θα ξεπαγωσαν κανενα εμβρυο «δικο του».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Kallo είπε:

Γειά σας κορίτσια. Πήγα σήμερα στο Ελενας και πήρα τις απαντήσεις. Ήταν όλα καλά εκτός από τα αντιπυρηνικα που έχω 1/320 και επειδή είναι πολύ ανεβασμένο μου έκανε κι άλλες εξετάσεις αίματος σήμερα και θα πάω σε 10 μέρες να τις πάρω. Τι είναι αυτό ρε κορίτσια. Η οικονομοπουλου μου είπε ότι είναι τα αυτοανοσα νοσήματα. Και θα πάω και σε ενδοκρινολόγο να δει τις εξετάσεις που αφορούν το σάκχαρο γιατί η οικονομοπουλου δεν μπορεί να τις αξιολογήσει. @ksvolimiΣυγχαρητήρια. Μια τέλεια χοριακη εύχομαι και μια εύκολη εγκυμοσύνη 

Εχω και εγώ αυξημένα τα ΑΝα, μου έβαλαν πολλές εξετασεις ανοσολογικες για αυτοανωσα κλπ και πήγα προληπτικά και σε ρευματολογο. Δεν είναι πάντως πολύ αυξημένα  το 1/320 είναι συχνο φαινόμενο..απλά ίσως χρειαστείς κορτιζόνη πριν την εμβρυομεταφορα. Και εγώ ειχα απορία αν χρειάζεται και κάτι αλλο,  αλλά μου απάντησαν και άλλες κοπέλες εδώ στο φορουμ ότι τα ίδια τους είπαν οι γιατροί τους, δηλαδή κορτιζόνη! Καλη επιτυχία στις εξετάσεις σου !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Pagotoula είπε:

εμενα οι εμβρυολοηοι μου ειπαν οτι ξεπαγωνουν το πρωι της ιδιας μερας πολυ νωρις και αναλογα κι την ωρα της μεταφορας. υπολογιζουν τουλ 4ωρες. αλλα απο οσα ξερω δεν παιζει ρολο αν ξαναπαγωσουν μεσα σε ενα συγκεκριμενο χρονικο πλαισιο. εγω δεν καταλαβα… την ετ την ειχες ακυρωσει γτ κολλησες εσυ η ο γιατρος;;; αν κολλησε ο γιατρος, την ωρα εκεινη λες να ενημερωσε το κεντρο; εγω πιστευω θα τους ειχε καλεσει απο το πρωι. δηλ μαξ 6 7 η ωρα. οποτε θεωρω δεν θα ξεπαγωσαν κανενα εμβρυο «δικο του».

Οχι το κοριτσι ειπε οτι  αυτη  ειχε κοβιντ οποτε ο γιατρος δεν ενημερωσε τη μαια και μαλλον αυτη καπου τα έμπλεξε..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Effie99 είπε:

Κορίτσια,η προγεστερονη πόσο πρέπει να είναι την 8η μέρα του κύκλου;

Δεν συνηθίζεται να μετράμε προγεστερονη την όγδοη μερα. Συνήθως πριν την ετ μετράμε και μετα.

2 ώρες πρίν, Natassou85 είπε:

Κοριτσια θελω να σας πω κ γω το προβληματισμο μ γιατι με τρωει κ θα σκασω .. εγω εκανα την πρωτη ετ 4 Μαρτιου και 14 παιρνω αρνητικη χοριακη .. ξεκιναω στο καπακι προετοιμασια για 2η ετ και μ λεει ο γιατρος 5 Απριλιου θα κανουμε την μεταφορα .. 1 Απριλιου κολλαω κοβιντ μιλαω με το γιατρο κ μου ακυρωνει το κυκλο .. οπως λοιπον αναρρωνω στο σπιτι στις 5 του Απριλιου που θα γινοταν κανονικα η ετ χρυπαει το τηλ κατα τις 12 κ ηταν η μαια μου λεει κυρια Αναστασια που ειστε ;; Λεω εγω ;; Μ λεει ναι .. της λεω εχω κοβιντ κ ο γιατρος ακυρωσε τη μεταφορα .. της λεω δε πιστευω να ξεπαγωσατε τα εμβρυα μ λεει οχι .. της λεω σιγουρα ;; Μ λεει σας ειπα οχι τσαντισμενη κ το κλεινουμε .. παιρνω κατευθειαν στο κεντρο κ μιλαω στο εμβρυολογικο μου λενε οχι δεν εχει αποψυχθει κατι .. να παρουμε να ενημερωσουμε κ τη μαια .. με τα πολλα μου ειπαν ετσι .. κ ερχομαι στο τωρα κ λεω λες να τα ειχαν ξεπαγωσει κ να τα παγωσαν παλι κ να με δουλευαν και να χουν χασει τη δυναμικη τους ;; Δε ξερω ρε κοριτσια το σκεφτομαι συνεχεια κ εχω σκασει κ τον αντρα μου που εκεινος μ λεει αποκλειεται..

Με κάποιο τροπο πρεπει να μαθεις ποσες ωρες πριν την ετ ξεπαγώνουν τα έμβρυα. Ξερω περιπτωση συμφορουμιτισσας που πηγε στο κέντρο γδύθηκε ξάπλωσε για την ετ και πηγε η εμβρυολογος κια της ειπε οτι δεν τα κατάφερε κάποιο και δεν θα κανουν ετ. Τότε σκέφτηκα οτι τα ξεπαγώνουν τελευταια στιγμή.

πρίν από 14 λεπτά , marina39 είπε:

Ρε παιδιά πόσες είμαστε έγκυες τι γίνεται;;; @Angot @happiness79 @Tselek @ksvolimi @κοτοπουλάκι Και ποιες άλλες;;;! Χαμός τα Χριστούγεννα;;; 

Ειναι υπέροχα τα χριστουγεννιάτικα μωρά!!!:wub:

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ! Και σε σένα εύχομαι να συμβεί σύντομα!
Ναι, μας πρότειναν μεταξύ σοβαρού και αστείου να γίνει και δότης με αυτές τις τιμές :) το μόνο μας «θεμα» ήταν οι τιμές ΑΜΗ και fsh

Όταν το σπερμα είναι τόσο καλό εννοείται οτι η σύλληψη είναι κάτι που μπορεί να συμβεί κ χωρίς εξωσωματική 

  • Μου αρέσει 3

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


28 minutes ago, Natassou85 said:

Καταλαβα ακλαφτη θα παει κ αυτη η ετ

Μην το λες αυτό όχι ! Τίποτα δεν έγινε απλά έχει κολλήσει στο μυαλό σου , θα το είχε σημειωμένο και δεν το άλλαξε ποτε η μαία έμεινε όπως ήταν είμαι σίγουρη !
παρ όλα αυτά είναι να μη τρελαίνεσαι; Είναι να παίζουμε με κάτι τόσο πολύτιμο όσο οι βλαστοκυστες μας ; Τι να πω παντού λάθη και αμέλειες , θα μου πεις δεν έγινε τίποτα τρομερό ! Μόνο και μόνο που περνάς αυτήν την ανησυχία το θεωρώ μεγάλη μαλ@κια τους ! Άκου εκεί τσατίστηκε κ ολας που την ξανά ρώτησες τι να πω αυτές κάνουν τις ζημιές αλλά τέλος πάντων .. δεν έγινε τίποτα αυτή η πανέξυπνη έμεινε με το ραντεβού .. σίγουρα !  

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Kate92 είπε:

 

Κορίτσι μου χθες η προχθές συζητούσαμε πάλι για τα αντιπυρηνικα. Αν γυρίσεις λίγες σελίδες πίσω θα δεις. Συνοπτικά θα σου επαναλαβω ότι εχω κι εγώ τιμή στα αντιπυρηνικα 1/320, όλες οι άλλες τιμές αρνητικές όμως. Η ρευματολόγος μου είπε πως δικαιολογειται γτ έχω στο στενό οικογενειακό περιβάλλον συγγενή με λύκο. Εφόσον όλες οι άλλες τιμές είναι αρνητικές και δεν έχω συμπτώματα, δεν έχω αυτόανοσο. Προληπτικά μου είπε σε περίπτωση ετ ν πάρω μικρή δόση κορτιζόνης, όπως και παιρνω prezolone 5mg, τώρα που έκανα σπερματεγχυση. Τα παρακολουθούμε φυσικά μια φορά το χρόνο και όλα καλά.

Εγώ δεν έχω κανέναν στο συγγενικό περιβάλλον με αυτόανοσο. Γι αυτό μου φαίνεται περίεργο. Θα περιμένω να δω και τις άλλες εξετάσεις που έκανα σήμερα να δω τι θα πει η γιατρός 

πρίν από 23 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Εχω και εγώ αυξημένα τα ΑΝα, μου έβαλαν πολλές εξετασεις ανοσολογικες για αυτοανωσα κλπ και πήγα προληπτικά και σε ρευματολογο. Δεν είναι πάντως πολύ αυξημένα  το 1/320 είναι συχνο φαινόμενο..απλά ίσως χρειαστείς κορτιζόνη πριν την εμβρυομεταφορα. Και εγώ ειχα απορία αν χρειάζεται και κάτι αλλο,  αλλά μου απάντησαν και άλλες κοπέλες εδώ στο φορουμ ότι τα ίδια τους είπαν οι γιατροί τους, δηλαδή κορτιζόνη! Καλη επιτυχία στις εξετάσεις σου !

Θα περιμένω να δω και τις νέες εξετάσεις τι θα βγει. Και τέλος Μαΐου που θα πάω στον εξωσωματιστη θα του αναφέρω να το ξέρει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kate92 είπε:

Ρε παιδί μου αυτό το αβοκάντο ούτε να το μυρίσω! Τίποτα εναλλακτικο έχουμε?? Χαχα

Δες τη συνταγή της Μπραμπαριγου τονοσαλατα με αβοκάντο....Εγώ μονο έτσι καταφέρνω να το φαω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Αγάπ είπε:

Δες τη συνταγή της Μπραμπαριγου τονοσαλατα με αβοκάντο....Εγώ μονο έτσι καταφέρνω να το φαω

Αχ φίλη μου τώρα με σκότωσες..2 στα 2. Τον τόνο δεν τον αντεχω ακόμα κι αν τον τρώει ο άντρας μου στα δύο μέτρα μακριά μου! Δεν υπάρχει σωτηρία χαχαχα.. ευχαριστώ όμως που με σκέφτηκες!

 

 

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...