Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, N.Angel είπε:

Αληθεια κοριτσι μου εισαι εγκυουλα;; Με το καλο να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη κ να την χαρεις!!! Ειναι ο μηνας των θαυματων εχω να πω!!! Πολλα συγχαρητηρια!! 

Αγαπημένη μου ♥️ Εσυ ξέρεις.. και αν δεν με στήριξες! Θα είναι ο μήνας των θαυμάτων για πολλές ακόμη, είμαι σίγουρη!! Καλή δύναμη, είστε όλες μαχήτριες ♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Ellidr said:

Βρε κορίτσι μου 

Θα σου πω εγώ την εμπειρία μου 

Την ημέρα της εμβρυομεταφορας πήγα στο κέντρο , μου έκανε πρώτα υπέρηχο ο γιατρός να δει ότι είναι όλα καλά μετά έδωσε εντολή να τα ξεπαγωσουν και μετά από μισή ώρα περίπου κάναμε την μεταφορά 

Δε τα ξεπαγωνουν αν δεν είσαι εκεί να σε δουν και να είναι όλα εντάξει οπότε μην αγχώνεσαι δε παίζει κάτι τέτοιο

Γίνεται να ξεπαγώσουν σε μισή ώρα ; Εγώ ξέρω κάποιες ωρες κρατάει η διαδικασία  περίπου 4 για την ακρίβεια ..

1 hour ago, Natassou85 said:

Κοριτσια θελω να σας πω κ γω το προβληματισμο μ γιατι με τρωει κ θα σκασω .. εγω εκανα την πρωτη ετ 4 Μαρτιου και 14 παιρνω αρνητικη χοριακη .. ξεκιναω στο καπακι προετοιμασια για 2η ετ και μ λεει ο γιατρος 5 Απριλιου θα κανουμε την μεταφορα .. 1 Απριλιου κολλαω κοβιντ μιλαω με το γιατρο κ μου ακυρωνει το κυκλο .. οπως λοιπον αναρρωνω στο σπιτι στις 5 του Απριλιου που θα γινοταν κανονικα η ετ χρυπαει το τηλ κατα τις 12 κ ηταν η μαια μου λεει κυρια Αναστασια που ειστε ;; Λεω εγω ;; Μ λεει ναι .. της λεω εχω κοβιντ κ ο γιατρος ακυρωσε τη μεταφορα .. της λεω δε πιστευω να ξεπαγωσατε τα εμβρυα μ λεει οχι .. της λεω σιγουρα ;; Μ λεει σας ειπα οχι τσαντισμενη κ το κλεινουμε .. παιρνω κατευθειαν στο κεντρο κ μιλαω στο εμβρυολογικο μου λενε οχι δεν εχει αποψυχθει κατι .. να παρουμε να ενημερωσουμε κ τη μαια .. με τα πολλα μου ειπαν ετσι .. κ ερχομαι στο τωρα κ λεω λες να τα ειχαν ξεπαγωσει κ να τα παγωσαν παλι κ να με δουλευαν και να χουν χασει τη δυναμικη τους ;; Δε ξερω ρε κοριτσια το σκεφτομαι συνεχεια κ εχω σκασει κ τον αντρα μου που εκεινος μ λεει αποκλειεται..

Πω τι λες τώρα … κάψιμο .. όλες μου οι φοβίες λόγο της εμπειρίας που είχα αυτές είναι .. και πως να το μάθεις και πως να το αποδείξεις κάτι τέτοιο ..

ελπιζω το μπέρδεμα να έγινε στην μαία , προσπάθησε όσο μπορείς να μην το σκευτεσαι.

την Παρασκευή που θα πάω πάλι θα ρωτήσω ποτε τις ξεπαγώνουν εγώ νομίζω στην προηγούμενη με είχαν πάρει τηλ ότι όλα καλά και να μου το θυμήσου. Δεν νομίζω να ξεπαγώνουν στο μισάωρο και μάλιστα μου το είπε ο γιατρός πρόσφατα ότι θέλει λίγες ωρες 

μακαρι να μην έχει γίνει τίποτα , έλα στο μυαλό σου θα είναι ! 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κοπελα μ, συγχαρητήρια. Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Και να το χαρείτε όσο τίποτα! 

Πωωω κοίτα να δεις τι γίνεται σε αυτό το φόρουμ, είσαι η 2η κοπέλα που γίνεται!! 

Μπράβο και πάλι μπράβο 

Ευχαριστώ πολύ πολύ ♥️Είμαι βέβαιη ότι θ ακολουθήσουν και άλλες! Ετοιμαστείτε.. 

11 ώρες πρίν, Angel* είπε:

Θύμησέ μου σε παρακαλώ κορίτσι μου ποιον γιατρό έχεις?

9 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Ωωωωωωω!!!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! ❤ Από εκεί που δεν το περιμένεις έρχεται! Κι εγώ ακριβώς πριν την 5η μου ετ έμεινα έγκυος φυσικά όπως εσύ! Τι χαρές ατελείωτες είναι αυτές σήμερα!!!!!!! Πάμε δυνατά φόρουμ!!! Θα τα καταφέρουμε όλες και σύντομα!! ❤❤❤

@Angel* δεν κατάλαβα αν αναφερόσουν σ εμένα αλλά εγώ ήρθα σ επαφή με τον Σταυράκη από το Fertilia. 
@happiness79 Όνομα και πραγμα μάλλον εισαι ♥️ Πάμε κοριτσια δυνατά, εγώ τη μια απογοήτευση μετά την άλλη έπαιρνα και τώρα θέλω να τους τρίψω το τεστ στη μούρη! Καλή δύναμη, μπορούμε όλες!  ♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, κοτοπουλάκι said:

αχχ κ πέρσι στις ίδιες μέρες μια χαρά ήταν το έμβρυο κ την επόμενη βδομάδα άρχισε να μας χαιρετάει. Δεν μπορώ να μην σκέφτομαι τα περσινά. Να περάσουν οι πρώτες 10-11 βδομάδες κ ίσως ηρεμήσω κάπως :neutral:

Σκέψου ότι αυτό είναι ένα άλλο έμβρυο, ένας εντελώς νέος οργανισμός. Δεν μπορεί να έχουν όλα την ίδια τύχη. Ηρέμησε όσο μπορείς κοριτσάκι μου

1 hour ago, Natassou85 said:

Ναι αλλα σκεφτομαι αν δεν τα ειχαν ξεπαγωσει γτ να με παρουν κ να με ψαχνουν ;; Θα ηξεραν απο το γιατρο κ δε θα με περιμεναν ..γ αυτο σκαω

Δεν μπορεί να τα είχαν ξεπαγώσει έτσι χωρίς να σε έχουν βρει πρώτα να κάνεις τις εξετάσεις σου κτλ. Αλλά ακόμα και έτσι να είναι, δεν σημαίνει ότι θα έχουν πάθει κάτι. Και μας το 3ο μας ξανά μπήκε κατάψυξη και μου είπε η εμβρυολόγος να μην ανησυχώ, θα είναι μια χαρά.


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , kateriiina25 είπε:

 

Σκέψου ότι αυτό είναι ένα άλλο έμβρυο, ένας εντελώς νέος οργανισμός. Δεν μπορεί να έχουν όλα την ίδια τύχη. Ηρέμησε όσο μπορείς κοριτσάκι μου

Δεν μπορεί να τα είχαν ξεπαγώσει έτσι χωρίς να σε έχουν βρει πρώτα να κάνεις τις εξετάσεις σου κτλ. Αλλά ακόμα και έτσι να είναι, δεν σημαίνει ότι θα έχουν πάθει κάτι. Και μας το 3ο μας ξανά μπήκε κατάψυξη και μου είπε η εμβρυολόγος να μην ανησυχώ, θα είναι μια χαρά.

Μα τη μερα της μεταφορας δε μ κανουν εξετασεις ..παρολα αυτα οταν μιλησα μ ειπαν στο εμβρυολογικο οτι δε τα ξεπαγωσαν ..απλα κ παλι δε μπορεις να σαι σιγουρος ..γτ εμενα με τρωει το οτι αν δε τα ξεπαγωσαν γτ να με παρει τηλ η μαια κ να με ψαχνει ;; Πφφφ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Tselek είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα, σε συνέχεια των όσων έγραψα, ήθελα να παραθέσω δημόσια και κάποια tips που έτυχε κάπου να πάρει και εμένα το μάτι μου και θέλω να τα μοιραστώ μαζί σας με τη σειρά μου. Ίσως και κάπου βοηθήσουν, ίσως και όχι αλλά κακό σίγουρα δεν θα κάνουν:

1. Ξεκίνησα πριν ένα μήνα τις Pregnacare και το αβοκάντο συστηματικά. 
2. Παρακολουθούσα καθημερινά σχεδόν την ωορρηξία μου με τεστ και τις «καλές» μέρες, έδινα πόνο!
3. Μετά την ολοκλήρωση της πράξης, ΔΕΝ σκουπιζόμουν ούτε με μωρομαντηλο! Σήκωνα πόδια στο προσκέφαλο τουλάχιστον για 10’, έβαζα μπόλικο χαρτί στο εσώρουχο να μην τρέξουν και κοιμομουν μ αυτά!  
4. Ξεκίνησα γυμναστική.
5.Κάθε βράδυ έκανα και μια προσευχουλα από μέσα μου πριν κοιμηθώ ♥️

Σας φιλώ και στελνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες ♥️ 

 

Συγχαρητηρια. Εύχομαι όλα να σου πάνε τέλεια. Σε ευχαριστούμε πολύ για τα tips. Πρέπει να αρχίσω να τρώω αβοκάντο και ανανά που το έχω ακούσει από πολλές εδώ μέσα. Τα pregnacare τα είχες πάρει από μόνη σου ή σου είχε πει ο γιατρός? 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ksvolimi είπε:

Λες;;;; Μακαρι! ❤️❤️❤️

Αχχχχ ναι τι φουρνιά και αυτη !!!! Μακαρι γλυκια μου το γεναρη να χουμε ολες πολλα μωρα❤️❤️❤️ 

Ναι ευχομαι να συνεχισω ετσι❤️❤️❤️Και εσυ κατερινακι μου να ετοιμάζεσαι για την επιτυχημένη ετ!!

Να μην αγχωνεσαι καθολου πιστη στα εμβρυακια και θα πανε καλα! Σε ευχαριστω πολυ❤️

Να παρεις κοριτσι μου γιατι ειδικα βαρη ορθοστασία σκύψιμο δε θελουμε..

Τι Ωραια νεα!!! ❤️❤️❤️Συγχαρητηρια κοριτσι μου❤️❤️

Για ετ πόσες μέρες δικαιολογεί ο εοππυ;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Αγάπ said:

@kateriiina25 Κοπέλα μου τι σας είπε ο Μακ για την αυξημένη τεστοστερόνη του συζύγου? Την έκοψε μαχαιρι? Η κόβονται σταδιακά? Κι εμείς εκεί βλέπω να καταλήγουμε...

Καταρχάς την έκανε δύο φορές γιατί την πρώτη πήγε ιδιωτικά και μετά του την έγραψε ο Μακαρ μαζί με μία άλλη και αναγκαστικά ξανά έγινε. Με μία μέρα διαφορά, στο ίδιο διαγνωστικό, η 1η βγήκε 47 και η 2η 39. Ο Μακαρ του είπε να μειώσει το χάπι σε μισό ανά δύο μέρες αντί για μισό κάθε μέρα. Δεν μας είπε κάτι άλλο 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

καλησπέρα κορίτσια,

μόλις επέστρεψα από το γιατρό.

Άκουσα καρδούλα, σάκος 17mm έμβρυο 3,5mm. Ο γιατρός είπε πως είναι μια χαρά κ να με δει την άλλη Τρίτη. 

Ησύχασα κάπως για τώρα αλλά οι δύσκολες εβδομάδες είναι μπροστά. Άγχος φουλ..

Μπράβο κοτοπουλακιιιι! Ξέρω ότι φοβάσαι, αλλά προσπάθησε να το χαρείς! Τόσο καιρό το περίμενες!όλα τέλεια κοπέλα μου!

1 ώρα πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

μακάρι Angot, θα ενημερώνω για τις εξελίξεις. Ελπίζω κάποια μέρα τα μικρά μας να παίξουν μαζί σε μια παιδική χαρά! :)

Τι όμορφη εικόνα!!!

1 hour ago, Kallo είπε:

Γειά σας κορίτσια. Πήγα σήμερα στο Ελενας και πήρα τις απαντήσεις. Ήταν όλα καλά εκτός από τα αντιπυρηνικα που έχω 1/320 και επειδή είναι πολύ ανεβασμένο μου έκανε κι άλλες εξετάσεις αίματος σήμερα και θα πάω σε 10 μέρες να τις πάρω. Τι είναι αυτό ρε κορίτσια. Η οικονομοπουλου μου είπε ότι είναι τα αυτοανοσα νοσήματα. Και θα πάω και σε ενδοκρινολόγο να δει τις εξετάσεις που αφορούν το σάκχαρο γιατί η οικονομοπουλου δεν μπορεί να τις αξιολογήσει. @ksvolimiΣυγχαρητήρια. Μια τέλεια χοριακη εύχομαι και μια εύκολη εγκυμοσύνη 

Κορίτσι μου χθες η προχθές συζητούσαμε πάλι για τα αντιπυρηνικα. Αν γυρίσεις λίγες σελίδες πίσω θα δεις. Συνοπτικά θα σου επαναλαβω ότι εχω κι εγώ τιμή στα αντιπυρηνικα 1/320, όλες οι άλλες τιμές αρνητικές όμως. Η ρευματολόγος μου είπε πως δικαιολογειται γτ έχω στο στενό οικογενειακό περιβάλλον συγγενή με λύκο. Εφόσον όλες οι άλλες τιμές είναι αρνητικές και δεν έχω συμπτώματα, δεν έχω αυτόανοσο. Προληπτικά μου είπε σε περίπτωση ετ ν πάρω μικρή δόση κορτιζόνης, όπως και παιρνω prezolone 5mg, τώρα που έκανα σπερματεγχυση. Τα παρακολουθούμε φυσικά μια φορά το χρόνο και όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Tselek said:

Κορίτσια μου αγαπημένα, σε συνέχεια των όσων έγραψα, ήθελα να παραθέσω δημόσια και κάποια tips που έτυχε κάπου να πάρει και εμένα το μάτι μου και θέλω να τα μοιραστώ μαζί σας με τη σειρά μου. Ίσως και κάπου βοηθήσουν, ίσως και όχι αλλά κακό σίγουρα δεν θα κάνουν:

1. Ξεκίνησα πριν ένα μήνα τις Pregnacare και το αβοκάντο συστηματικά. 
2. Παρακολουθούσα καθημερινά σχεδόν την ωορρηξία μου με τεστ και τις «καλές» μέρες, έδινα πόνο!
3. Μετά την ολοκλήρωση της πράξης, ΔΕΝ σκουπιζόμουν ούτε με μωρομαντηλο! Σήκωνα πόδια στο προσκέφαλο τουλάχιστον για 10’, έβαζα μπόλικο χαρτί στο εσώρουχο να μην τρέξουν και κοιμομουν μ αυτά!  
4. Ξεκίνησα γυμναστική.
5.Κάθε βράδυ έκανα και μια προσευχουλα από μέσα μου πριν κοιμηθώ ♥️

Σας φιλώ και στελνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες ♥️ 

 

Τα έχω κάνει όλα εκτός από τις προσευχές χαχα :rolleyes: 

Ευχαριστούμε πάντως!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Tselek είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα, σε συνέχεια των όσων έγραψα, ήθελα να παραθέσω δημόσια και κάποια tips που έτυχε κάπου να πάρει και εμένα το μάτι μου και θέλω να τα μοιραστώ μαζί σας με τη σειρά μου. Ίσως και κάπου βοηθήσουν, ίσως και όχι αλλά κακό σίγουρα δεν θα κάνουν:

1. Ξεκίνησα πριν ένα μήνα τις Pregnacare και το αβοκάντο συστηματικά. 
2. Παρακολουθούσα καθημερινά σχεδόν την ωορρηξία μου με τεστ και τις «καλές» μέρες, έδινα πόνο!
3. Μετά την ολοκλήρωση της πράξης, ΔΕΝ σκουπιζόμουν ούτε με μωρομαντηλο! Σήκωνα πόδια στο προσκέφαλο τουλάχιστον για 10’, έβαζα μπόλικο χαρτί στο εσώρουχο να μην τρέξουν και κοιμομουν μ αυτά!  
4. Ξεκίνησα γυμναστική.
5.Κάθε βράδυ έκανα και μια προσευχουλα από μέσα μου πριν κοιμηθώ ♥️

Σας φιλώ και στελνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες ♥️ 

 

Ρε παιδί μου αυτό το αβοκάντο ούτε να το μυρίσω! Τίποτα εναλλακτικο έχουμε?? Χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Τι ηλικία έχεις? Ανοσολογικά έχετε τσεκάρει καθόλου? Αν είναι όλα καλά τότε έχεις πολλές πιθανότητες να πετύχετε με την 1η προσπάθεια. Στο εύχομαι!

Ναι εχουμε τσεκάρει τα πάντα έχω πολύ σχολαστικό γυναικολόγο ! 42 παρα κατι μηνες ειμαι και ο σύντροφος μου 35. Επίσης και ο υπέρηχος έδειξε ότι μπορεί και να « πάρει και 8-10 ωάρια) παρα την ηλικία. Σ ευχαριστώ! :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Texas είπε:

Γίνεται να ξεπαγώσουν σε μισή ώρα ; Εγώ ξέρω κάποιες ωρες κρατάει η διαδικασία  περίπου 4 για την ακρίβεια ..

Πω τι λες τώρα … κάψιμο .. όλες μου οι φοβίες λόγο της εμπειρίας που είχα αυτές είναι .. και πως να το μάθεις και πως να το αποδείξεις κάτι τέτοιο ..

ελπιζω το μπέρδεμα να έγινε στην μαία , προσπάθησε όσο μπορείς να μην το σκευτεσαι.

την Παρασκευή που θα πάω πάλι θα ρωτήσω ποτε τις ξεπαγώνουν εγώ νομίζω στην προηγούμενη με είχαν πάρει τηλ ότι όλα καλά και να μου το θυμήσου. Δεν νομίζω να ξεπαγώνουν στο μισάωρο και μάλιστα μου το είπε ο γιατρός πρόσφατα ότι θέλει λίγες ωρες 

μακαρι να μην έχει γίνει τίποτα , έλα στο μυαλό σου θα είναι ! 

Καταλαβα ακλαφτη θα παει κ αυτη η ετ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...