Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

Ααααα μη σε βλεπω αγχωμένη, για σήμερα τουλάχιστον να είσαι ήρεμη.... Ολα είναι υπέροχα! Συγχαρητηρια κοριτσι μ! 

αχχ κ πέρσι στις ίδιες μέρες μια χαρά ήταν το έμβρυο κ την επόμενη βδομάδα άρχισε να μας χαιρετάει. Δεν μπορώ να μην σκέφτομαι τα περσινά. Να περάσουν οι πρώτες 10-11 βδομάδες κ ίσως ηρεμήσω κάπως :neutral:

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , Natassou85 είπε:

Κοριτσια θελω να σας πω κ γω το προβληματισμο μ γιατι με τρωει κ θα σκασω .. εγω εκανα την πρωτη ετ 4 Μαρτιου και 14 παιρνω αρνητικη χοριακη .. ξεκιναω στο καπακι προετοιμασια για 2η ετ και μ λεει ο γιατρος 5 Απριλιου θα κανουμε την μεταφορα .. 1 Απριλιου κολλαω κοβιντ μιλαω με το γιατρο κ μου ακυρωνει το κυκλο .. οπως λοιπον αναρρωνω στο σπιτι στις 5 του Απριλιου που θα γινοταν κανονικα η ετ χρυπαει το τηλ κατα τις 12 κ ηταν η μαια μου λεει κυρια Αναστασια που ειστε ;; Λεω εγω ;; Μ λεει ναι .. της λεω εχω κοβιντ κ ο γιατρος ακυρωσε τη μεταφορα .. της λεω δε πιστευω να ξεπαγωσατε τα εμβρυα μ λεει οχι .. της λεω σιγουρα ;; Μ λεει σας ειπα οχι τσαντισμενη κ το κλεινουμε .. παιρνω κατευθειαν στο κεντρο κ μιλαω στο εμβρυολογικο μου λενε οχι δεν εχει αποψυχθει κατι .. να παρουμε να ενημερωσουμε κ τη μαια .. με τα πολλα μου ειπαν ετσι .. κ ερχομαι στο τωρα κ λεω λες να τα ειχαν ξεπαγωσει κ να τα παγωσαν παλι κ να με δουλευαν και να χουν χασει τη δυναμικη τους ;; Δε ξερω ρε κοριτσια το σκεφτομαι συνεχεια κ εχω σκασει κ τον αντρα μου που εκεινος μ λεει αποκλειεται..

Βρε κορίτσι μου 

Θα σου πω εγώ την εμπειρία μου 

Την ημέρα της εμβρυομεταφορας πήγα στο κέντρο , μου έκανε πρώτα υπέρηχο ο γιατρός να δει ότι είναι όλα καλά μετά έδωσε εντολή να τα ξεπαγωσουν και μετά από μισή ώρα περίπου κάναμε την μεταφορά 

Δε τα ξεπαγωνουν αν δεν είσαι εκεί να σε δουν και να είναι όλα εντάξει οπότε μην αγχώνεσαι δε παίζει κάτι τέτοιο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ellidr είπε:

Βρε κορίτσι μου 

Θα σου πω εγώ την εμπειρία μου 

Την ημέρα της εμβρυομεταφορας πήγα στο κέντρο , μου έκανε πρώτα υπέρηχο ο γιατρός να δει ότι είναι όλα καλά μετά έδωσε εντολή να τα ξεπαγωσουν και μετά από μισή ώρα περίπου κάναμε την μεταφορά 

Δε τα ξεπαγωνουν αν δεν είσαι εκεί να σε δουν και να είναι όλα εντάξει οπότε μην αγχώνεσαι δε παίζει κάτι τέτοιο

Ναι αλλα σκεφτομαι αν δεν τα ειχαν ξεπαγωσει γτ να με παρουν κ να με ψαχνουν ;; Θα ηξεραν απο το γιατρο κ δε θα με περιμεναν ..γ αυτο σκαω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

αχχ κ πέρσι στις ίδιες μέρες μια χαρά ήταν το έμβρυο κ την επόμενη βδομάδα άρχισε να μας χαιρετάει. Δεν μπορώ να μην σκέφτομαι τα περσινά. Να περάσουν οι πρώτες 10-11 βδομάδες κ ίσως ηρεμήσω κάπως :neutral:

Πέρυσι ήταν πέρυσι και φέτος είναι φέτος!  Μην το σκέφτεσαι έτσι. Λογικό να έχεις άγχος γτ οκ όλες οι εγκυμοσ. Είναι δύσκολες στην αρχή. Αλλα δεν νομίζω ότι παίζει κάποιο ρόλο το ότι δεν πήγε καλά με το 1ο μωράκι! Όλα καλά θ πανε αυτή τη φορά ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Angot είπε:

Πέρυσι ήταν πέρυσι και φέτος είναι φέτος!  Μην το σκέφτεσαι έτσι. Λογικό να έχεις άγχος γτ οκ όλες οι εγκυμοσ. Είναι δύσκολες στην αρχή. Αλλα δεν νομίζω ότι παίζει κάποιο ρόλο το ότι δεν πήγε καλά με το 1ο μωράκι! Όλα καλά θ πανε αυτή τη φορά ! 

μακάρι Angot, θα ενημερώνω για τις εξελίξεις. Ελπίζω κάποια μέρα τα μικρά μας να παίξουν μαζί σε μια παιδική χαρά! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Effie99 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!!

@ksvolimi Συγχαρητήρια και σε εσένα!Μια όμορφη εγκυμοσύνη να έχεις!!!

Σε ευχαριστω γλυκια μου..❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

καλησπέρα κορίτσια,

μόλις επέστρεψα από το γιατρό.

Άκουσα καρδούλα, σάκος 17mm έμβρυο 3,5mm. Ο γιατρός είπε πως είναι μια χαρά κ να με δει την άλλη Τρίτη. 

Ησύχασα κάπως για τώρα αλλά οι δύσκολες εβδομάδες είναι μπροστά. Άγχος φουλ..

Γλυκια μου οσο. Μπορεις μη το σκεφτεσαι αυτη ειναι  μια αλλη φορα με ενα δυνατο εμβρυακι..❤️❤️ Το κατανοω κι εγω ετσι νιωθω εχω περασει απο αυτο το σταδιο θα χαλαρωσω μονο μετα το πρωτο τριμηνο αλλα οσο μπορουμε θετικη σκέψη!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, κοτοπουλάκι είπε:

καλησπέρα κορίτσια,

μόλις επέστρεψα από το γιατρό.

Άκουσα καρδούλα, σάκος 17mm έμβρυο 3,5mm. Ο γιατρός είπε πως είναι μια χαρά κ να με δει την άλλη Τρίτη. 

Ησύχασα κάπως για τώρα αλλά οι δύσκολες εβδομάδες είναι μπροστά. Άγχος φουλ..

Μπραβο κοριτσι μου, ολα καλα να πανε απο εδω και περα..! ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Natassou85 είπε:

Κοριτσια θελω να σας πω κ γω το προβληματισμο μ γιατι με τρωει κ θα σκασω .. εγω εκανα την πρωτη ετ 4 Μαρτιου και 14 παιρνω αρνητικη χοριακη .. ξεκιναω στο καπακι προετοιμασια για 2η ετ και μ λεει ο γιατρος 5 Απριλιου θα κανουμε την μεταφορα .. 1 Απριλιου κολλαω κοβιντ μιλαω με το γιατρο κ μου ακυρωνει το κυκλο .. οπως λοιπον αναρρωνω στο σπιτι στις 5 του Απριλιου που θα γινοταν κανονικα η ετ χρυπαει το τηλ κατα τις 12 κ ηταν η μαια μου λεει κυρια Αναστασια που ειστε ;; Λεω εγω ;; Μ λεει ναι .. της λεω εχω κοβιντ κ ο γιατρος ακυρωσε τη μεταφορα .. της λεω δε πιστευω να ξεπαγωσατε τα εμβρυα μ λεει οχι .. της λεω σιγουρα ;; Μ λεει σας ειπα οχι τσαντισμενη κ το κλεινουμε .. παιρνω κατευθειαν στο κεντρο κ μιλαω στο εμβρυολογικο μου λενε οχι δεν εχει αποψυχθει κατι .. να παρουμε να ενημερωσουμε κ τη μαια .. με τα πολλα μου ειπαν ετσι .. κ ερχομαι στο τωρα κ λεω λες να τα ειχαν ξεπαγωσει κ να τα παγωσαν παλι κ να με δουλευαν και να χουν χασει τη δυναμικη τους ;; Δε ξερω ρε κοριτσια το σκεφτομαι συνεχεια κ εχω σκασει κ τον αντρα μου που εκεινος μ λεει αποκλειεται..

Κοριτσακι μου ομορφο επαγγελματίες ειναι μην σκεφτεσαι ετσι.. τζαμπα και αδικα.. δεν ξεπαγώνουν τα έμβρυα  παρα μονο την ιδια ωρα που σε δουν εκει . μη στεναχωριεσαι … μαλλον η μαια εχασε τη μπαλα με το προγραμμα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , ksvolimi είπε:

Κοριτσακι μου ομορφο επαγγελματίες ειναι μην σκεφτεσαι ετσι.. τζαμπα και αδικα.. δεν ξεπαγώνουν τα έμβρυα  παρα μονο την ιδια ωρα που σε δουν εκει . μη στεναχωριεσαι … μαλλον η μαια εχασε τη μπαλα με το προγραμμα.. 

Μακαρι γτ το σκεφτομαι κ σκαω απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Makelen είπε:

Για να μην παθουμε ουρολοιμωξη!!

Α δλδ δεν βλάπτει κάπου συγκεκριμένα το μπεμπέ; το λέω γτ ο γιατρός με άφησε να παω ταξίδι, αρκεί να σταματήσω για τσισα μόλις μ ρθει! 

ισχύει ότι και πριν δλδ δεν κρατάμε τα τσισα κλπ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, κοτοπουλάκι είπε:

καλησπέρα κορίτσια,

μόλις επέστρεψα από το γιατρό.

Άκουσα καρδούλα, σάκος 17mm έμβρυο 3,5mm. Ο γιατρός είπε πως είναι μια χαρά κ να με δει την άλλη Τρίτη. 

Ησύχασα κάπως για τώρα αλλά οι δύσκολες εβδομάδες είναι μπροστά. Άγχος φουλ..

Καλησπέρα!!! Προσπάθησε να χαλαρώσεις κ να χαρείς την κάθε ωραία στιγμή! Σκέψου ότι πηγες στον γιατρό κ ολα ειναι μια χαρά! Στασου σε αυτό, μην βάζεις στο μυαλό σου τι έγινε στο παρελθον, σκέψου θετικά κ αισιόδοξα! Χαιδεψε κ λίγο κοιλιτσα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. Πήγα σήμερα στο Ελενας και πήρα τις απαντήσεις. Ήταν όλα καλά εκτός από τα αντιπυρηνικα που έχω 1/320 και επειδή είναι πολύ ανεβασμένο μου έκανε κι άλλες εξετάσεις αίματος σήμερα και θα πάω σε 10 μέρες να τις πάρω. Τι είναι αυτό ρε κορίτσια. Η οικονομοπουλου μου είπε ότι είναι τα αυτοανοσα νοσήματα. Και θα πάω και σε ενδοκρινολόγο να δει τις εξετάσεις που αφορούν το σάκχαρο γιατί η οικονομοπουλου δεν μπορεί να τις αξιολογήσει. @ksvolimiΣυγχαρητήρια. Μια τέλεια χοριακη εύχομαι και μια εύκολη εγκυμοσύνη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

μακάρι Angot, θα ενημερώνω για τις εξελίξεις. Ελπίζω κάποια μέρα τα μικρά μας να παίξουν μαζί σε μια παιδική χαρά! :)

Αμα σ πω ότι σκεφτόμουν σήμερα , πως με τις κοπέλες που είναι έγκυος τωρα και μένουν Πειραιά, ίσως καποια στιγμη τα παιδιά μας να πηγαίνουν μαζί σχολείο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...