Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Chris_V είπε:

Και εμένα έτσι μου φάνηκε η οιστραδιολη υψηλή, αλλά περιμένω και τα αυριανά.

Δε ξέρω τι ακριβώς σημαίνει αυτή η ορμόνη. Το μόνο που γνωρίζω είναι ότι πολύ ανεβασμένες τιμές δείχνουν τάση για υπερδιέγερση και ότι κάθε ώριμο ωάριο δίνει περίπου 200-300 μονάδες σε μέτρηση της ορμόνης. 

Κοντα είμαστε στην ηλικία, 41 είμαι και αν γίνεται νομίζω θέλω να την κάνω στα καπάκια να είμαι ετοιμοπόλεμη μετά !!!! 
Τπτ δεν ήταν τελικά…πολύ εύκολα το περνάω. Άσε που νιώθω και υπέροχα, ντόπινγκ κανονικό! Και το Φοβόμουνα…πολύ…

 

Χαχαχχα! 
Δεν είναι κακή ιδέα! 
ομορφουλης να είναι μόνο! 

Ε ναι, ότι και ότι θα πάρουμε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , Chris_V είπε:

Και εμένα έτσι μου φάνηκε η οιστραδιολη υψηλή, αλλά περιμένω και τα αυριανά.

Δε ξέρω τι ακριβώς σημαίνει αυτή η ορμόνη. Το μόνο που γνωρίζω είναι ότι πολύ ανεβασμένες τιμές δείχνουν τάση για υπερδιέγερση και ότι κάθε ώριμο ωάριο δίνει περίπου 200-300 μονάδες σε μέτρηση της ορμόνης. 

Κοντα είμαστε στην ηλικία, 41 είμαι και αν γίνεται νομίζω θέλω να την κάνω στα καπάκια να είμαι ετοιμοπόλεμη μετά !!!! 
Τπτ δεν ήταν τελικά…πολύ εύκολα το περνάω. Άσε που νιώθω και υπέροχα, ντόπινγκ κανονικό! Και το Φοβόμουνα…πολύ…

 

Νιώθεις τόσο υπέροχα με τα φάρμακα της διέγερσης?? Αααα να το κοιτάξεις αυτό!! :lol:

Παράθεση

 

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ksvolimi είπε:

Κοριτσια μου καλημεραααααααα εκανα τεστ 5η μερα απο την Ετ το ανεβασα σε φωτο ειναι θετικο!! Αχνό αλλα θετικο για πειτε δε το βλεπω μονη μουυυυ;;;;;;; 

Συγχαρητήρια!!!! Είσαι έγκυος το είδαμε όλες!!!! Τέλεια μόνο χαρμόσυνα νέα κ συναισθήματα από εδώ κ περα να έχεις!!!!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , happiness79 είπε:

Νιώθεις τόσο υπέροχα με τα φάρμακα της διέγερσης?? Αααα να το κοιτάξεις αυτό!! :lol:

 

Και εγώ κουφάθηκα! 
Εχουν φύγει και όλα τα σπυράκια από το προσωπο…

ακομη και ο άντρας μου πρόσεξε την αλλαγή στη διάθεση! 
 

πω πω είναι πολύ κακό αυτό ????

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , Penaki είπε:

Συγχαρητήρια!!!! Είσαι έγκυος το είδαμε όλες!!!! Τέλεια μόνο χαρμόσυνα νέα κ συναισθήματα από εδώ κ περα να έχεις!!!!!! 

Σε ευχαριστω γλυκια μου❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Κοριτσια καλημέρα! Μιλησα τώρα με εξωσωματικο για τις βλαστοκυστες και την επικείμενη εμβρυομεταφορΑ μου. Είναι 4 βλαστοκυστες πολύ καλής ποιότητας είπε ΑΑ, απλά μου είπε ότι το σπερμα ήταν πολύ κακο και σε κινητικότητα και σε συγκέντρωση και σε μορφολογία μόνο 1% φυσιολογικά...και ότι το σπερμα δεν μπορούν να τον ελέγξουν στην πορεία.. δηλαδή αν θα εμφυτευτουν τα έμβρυα,  αποβολές κλπ...και στεναχωρηθηκα.. 

Έπρεπε να κανουμε λέτε κατακερματισμο DNA? Απλά μου φαίνεται περίεργο μπορούν να γίνουν καλές βλαστοκυστεε με κακό σπερμα? Αχ τι να πω... έχει κάποια παρόμοια εμπειρία?

Εμείς που έχουμε σπέρμα με παρόμοια χαρακτηριστικά μας είπε ο ανδρολογος ότι δεν χαρακτηριζεται ακατάλληλο για εξωσωματική αλλά μας συμβούλεψε να πάρει ο σύζυγός για 3 μήνες βιταμίνες με αντιοξειδωτικά για να πάμε με τις καλύτερες προδιαγραφές.

Αλλά εφόσον έχετε βλαστοκυστες πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά!! Keep going!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Ναι, σε τεχνητό γίνεται, ανεξαρτήτως ωοληψιών. Γίνεται και με μέθη αλλά δε το συστείνουν γιατί κρατάει πολύ λίγο. Εγώ ζήτησα μέθη γιατί έμαθα ότι πονάει κι έτσι δεν κατάλαβα τίποτα!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!!

@ksvolimi Συγχαρητήρια και σε εσένα!Μια όμορφη εγκυμοσύνη να έχεις!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, τι χαρουμενα νέα βλέπω μετά από καιρό που έχω να μπω;! Συγχαρητήρια στα κορίτσια που είναι έγκυες, μια υγιή και χαρουμενη εγκυμοσύνη να έχετε! Και εύχομαι σε όσες κάνατε και έχετε να κάνετε ΕΤ να πανε όλα καλά και να έχετε σύντομα ένα θετικό τεστ εγκυμοσυνης! 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

καλησπέρα κορίτσια,

μόλις επέστρεψα από το γιατρό.

Άκουσα καρδούλα, σάκος 17mm έμβρυο 3,5mm. Ο γιατρός είπε πως είναι μια χαρά κ να με δει την άλλη Τρίτη. 

Ησύχασα κάπως για τώρα αλλά οι δύσκολες εβδομάδες είναι μπροστά. Άγχος φουλ..

Ααααα μη σε βλεπω αγχωμένη, για σήμερα τουλάχιστον να είσαι ήρεμη.... Ολα είναι υπέροχα! Συγχαρητηρια κοριτσι μ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

καλησπέρα κορίτσια,

μόλις επέστρεψα από το γιατρό.

Άκουσα καρδούλα, σάκος 17mm έμβρυο 3,5mm. Ο γιατρός είπε πως είναι μια χαρά κ να με δει την άλλη Τρίτη. 

Ησύχασα κάπως για τώρα αλλά οι δύσκολες εβδομάδες είναι μπροστά. Άγχος φουλ..

Μπράβο κοριτσαρα μου... τέλεια!!! Τικ τακ...τικ τακ:wub:

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

καλησπέρα κορίτσια,

μόλις επέστρεψα από το γιατρό.

Άκουσα καρδούλα, σάκος 17mm έμβρυο 3,5mm. Ο γιατρός είπε πως είναι μια χαρά κ να με δει την άλλη Τρίτη. 

Ησύχασα κάπως για τώρα αλλά οι δύσκολες εβδομάδες είναι μπροστά. Άγχος φουλ..

Βήμα βήμα καλε, όλα καλά πάνε. Να σκέφτεσαι μόνο θετικά, αυτό είναι το μωρό σου :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελω να σας πω κ γω το προβληματισμο μ γιατι με τρωει κ θα σκασω .. εγω εκανα την πρωτη ετ 4 Μαρτιου και 14 παιρνω αρνητικη χοριακη .. ξεκιναω στο καπακι προετοιμασια για 2η ετ και μ λεει ο γιατρος 5 Απριλιου θα κανουμε την μεταφορα .. 1 Απριλιου κολλαω κοβιντ μιλαω με το γιατρο κ μου ακυρωνει το κυκλο .. οπως λοιπον αναρρωνω στο σπιτι στις 5 του Απριλιου που θα γινοταν κανονικα η ετ χρυπαει το τηλ κατα τις 12 κ ηταν η μαια μου λεει κυρια Αναστασια που ειστε ;; Λεω εγω ;; Μ λεει ναι .. της λεω εχω κοβιντ κ ο γιατρος ακυρωσε τη μεταφορα .. της λεω δε πιστευω να ξεπαγωσατε τα εμβρυα μ λεει οχι .. της λεω σιγουρα ;; Μ λεει σας ειπα οχι τσαντισμενη κ το κλεινουμε .. παιρνω κατευθειαν στο κεντρο κ μιλαω στο εμβρυολογικο μου λενε οχι δεν εχει αποψυχθει κατι .. να παρουμε να ενημερωσουμε κ τη μαια .. με τα πολλα μου ειπαν ετσι .. κ ερχομαι στο τωρα κ λεω λες να τα ειχαν ξεπαγωσει κ να τα παγωσαν παλι κ να με δουλευαν και να χουν χασει τη δυναμικη τους ;; Δε ξερω ρε κοριτσια το σκεφτομαι συνεχεια κ εχω σκασει κ τον αντρα μου που εκεινος μ λεει αποκλειεται..

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...