Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , irene_alex είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια και από εμένα!

Ολοκληρώθηκε και η δικιά μου κατάψυξη ωαρίων πριν λίγες μέρες. 4 κρατήσαμε ....

Είχα 7 στο σύνολο αλλά δεν ήταν στη σωστή φάση. Λίγο στενοχωρέθηκα, νόμιζα ότι θα τα παίρναμε όλα τα 7 που και πάλι δεν είναι πολλά. Εννοείται ότι αυτό είναι ανάλογα την κάθε γυναίκα .... Γι αυτό και οι εξετάσεις μου και η χαμηλή μου ΑΜΗ λοιπόν. Γι αυτό είχα αρχικά 7 συνολικά και 4 που κρατήσαμε. Θα το ξανακάνω άλλη μια φορά ....

Νιώθω και ένα πρήξιμο και η κοιλιά μου δεν ήταν έτσι. Αυτό συμβαίνει σε αρκετές γυναίκες λόγω την ορμονών? Και υποχωρεί μέχρι να έρθει η επόμενη περίοδος λογικά... 

Μάλλον από αυτό θα είναι - ε 2 φορές από ένα σουβλάκι που έφαγα βράδυ δεν πιστεύω ότι ήταν τοοοοοσο κακό! χεχεχε!

Καλησπέρα !Τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 5/16/2022 at 11:30 AM, Nana82 said:

Σε ευχαριστώ πολύ. Το πρόβλημα μου είναι ότι θα πηγαίνω πρωί πρωί για υπέρηχο στο γεν και στις 8 το αργότερο πρέπει να είμαι στη δουλειά μου οπότε πρέπει να βρω κάτι πολύ κοντά για να προλαβω...και πάλι σε ευχαριστώ!!

Κι εγώ πρεπει να είμαι 8:00 στη δουλειά μου, όποτε αφου κάνω τις εξετάσεις μου στο Γεν, φευγω σφαίρα να παω στη δουλειά ώστε να είμαι στην ώρα μου, και μετά βγαινω για μισή ωρίτσα κατά τις 11:00 να κάνω τις εξετάσεις που ζητάει ο γιατρός, σε εργαστήριο δίπλα στη δουλειά. Τα αποτελέσματα μου τα στέλνουν παντα με e-mail κ έτσι δεν χρειάζεται να τρέχω, απλώς τα προωθω στο γιατρό. 

Επομένως μήπως θα σε βοηθούσε κι εσένα ένα εργαστήριο κοντά στη δουλειά σου..? 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Effie99 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ @Σποράκι!Πρεπει να το κάνω σε τεχνητό κύκλο ακόμα κι αν ωοληψιες κάνω σε φυσικό;

πονάει;ωχχχ Παναγίτσα μου..δε γίνεται με μέθη; 

Χαχαχαχα, πονάει! Δεν ξέρω αν παίρνει νάρκωση δεν μου το πρότειναν καν. Εγώ βέβαια και ωοληψιες χωρίς νάρκωση κάνω όποτε μου είπαν δεν θα έχω θέμα. Δεν το ευχαριστήθηκα πάντως. Σε φυσικό κύκλο μου είπαν ότι δεν ξέρουν αν θα συμπέσουν οι μέρες, δεν κατάλαβα ακριβώς αλλα ήθελαν τεχνητό και αναγκαστικά έχασα το ωάριο του μήνα 

5 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!!! Θελω τη θετική σας ενέργεια!!! Την δευτερα κανω την 3η εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένες βλαστοκυστες! Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας:wub:

Μπεμπεδοσκονη, μια τεράστια χοριακή εύχομαι!

5 ώρες πρίν, marina39 είπε:

Δεν είναι οτι πιο ευχάριστο για να είμαι ειλικρινής, βάλε και το άγχος μεχρι την αυχενική.. ανυπομονώ να πάω στον 5ο... 

Το κακό είναι ότι αγχωνόμαστε πολύ και χάνουμε την καλύτερη περίοδο της ζωής μας, φοβάμαι ότι αν έρθω στη θέση σου έτσι ακριβώς θα είμαι και εγώ 

4 ώρες πρίν, ksvolimi είπε:

Κοριτσια μου καλημεραααααααα εκανα τεστ 5η μερα απο την Ετ το ανεβασα σε φωτο ειναι θετικο!! Αχνό αλλα θετικο για πειτε δε το βλεπω μονη μουυυυ;;;;;;; 

Μπράβο σου, συγχαρητήρια κορίτσι μου ❤️

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Λοιπόν κορίτσια όσες δεν έχετε κάνει ετ να την κάνετε τώρα. Το φόρουμ πάει τρένο! :x:D

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ αλλά μου λείπουν τα έμβρυα :razz:

1 hour ago, Sila80 είπε:

Καλησπέρα σας!

41 ετών πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής ΑΜΗ 1,22 .

Με τον Μαντ... καμία κάποια εμπειρία ???

Σας ευχαριστώ!!

Καλησπέρα! Μια φίλη μου ήταν με τον συγκεκριμένο γιατρό δυο προσπάθειες επιτυχημένες και οι δυο. Έχει τρία παιδάκια, βέβαια το πρόβλημα ήταν μόνο στον άντρα της και ήταν λίγο πιο εύκολα τα πράγματα. Ήταν πολύ ευχαριστημένη όμως μαζί του!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Σποράκι είπε:

Χαχαχαχα, πονάει! Δεν ξέρω αν παίρνει νάρκωση δεν μου το πρότειναν καν. Εγώ βέβαια και ωοληψιες χωρίς νάρκωση κάνω όποτε μου είπαν δεν θα έχω θέμα. Δεν το ευχαριστήθηκα πάντως. Σε φυσικό κύκλο μου είπαν ότι δεν ξέρουν αν θα συμπέσουν οι μέρες, δεν κατάλαβα ακριβώς αλλα ήθελαν τεχνητό και αναγκαστικά έχασα το ωάριο του μήνα 

Μπεμπεδοσκονη, μια τεράστια χοριακή εύχομαι!

Το κακό είναι ότι αγχωνόμαστε πολύ και χάνουμε την καλύτερη περίοδο της ζωής μας, φοβάμαι ότι αν έρθω στη θέση σου έτσι ακριβώς θα είμαι και εγώ 

Μπράβο σου, συγχαρητήρια κορίτσι μου ❤️

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ αλλά μου λείπουν τα έμβρυα :razz:

Καλησπέρα! Μια φίλη μου ήταν με τον συγκεκριμένο γιατρό δυο προσπάθειες επιτυχημένες και οι δυο. Έχει τρία παιδάκια, βέβαια το πρόβλημα ήταν μόνο στον άντρα της και ήταν λίγο πιο εύκολα τα πράγματα. Ήταν πολύ ευχαριστημένη όμως μαζί του!

Καλησπέρα! Κι εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη από την πρώτη επαφή με το κέντρο. Βέβαια το κάθε σώμα είναι διαφορετικό αλλά έτσι ανεβαίνει το ηθικό όταν ακούμε κ άλλα θετικά! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sila80 said:

Ναι έχουμε κάνει 2 σπερμοδιαγράμματα, υπάρχει κάποια ανωμαλία στη μορφολογία αλλά σε ποσοστό που έχουν οι περισσότεροι άνδρες σύμφωνα με το γιατρό.

Λίγο η μήτρα, λίγο αυτό λίγο και η ηλικία μου τι να πω :(

Τι ηλικία έχεις? Ανοσολογικά έχετε τσεκάρει καθόλου? Αν είναι όλα καλά τότε έχεις πολλές πιθανότητες να πετύχετε με την 1η προσπάθεια. Στο εύχομαι!


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 hours ago, ksvolimi said:

Κοριτσια μου καλημεραααααααα εκανα τεστ 5η μερα απο την Ετ το ανεβασα σε φωτο ειναι θετικο!! Αχνό αλλα θετικο για πειτε δε το βλεπω μονη μουυυυ;;;;;;; 

Θετικοτατο!!! Μπραβο κορίτσι μου. Τεράστια χοριακη τώρα!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , Σποράκι είπε:

Χαχαχαχα, πονάει! Δεν ξέρω αν παίρνει νάρκωση δεν μου το πρότειναν καν. Εγώ βέβαια και ωοληψιες χωρίς νάρκωση κάνω όποτε μου είπαν δεν θα έχω θέμα. Δεν το ευχαριστήθηκα πάντως. Σε φυσικό κύκλο μου είπαν ότι δεν ξέρουν αν θα συμπέσουν οι μέρες, δεν κατάλαβα ακριβώς αλλα ήθελαν τεχνητό και αναγκαστικά έχασα το ωάριο του μήνα 

Μπεμπεδοσκονη, μια τεράστια χοριακή εύχομαι!

Το κακό είναι ότι αγχωνόμαστε πολύ και χάνουμε την καλύτερη περίοδο της ζωής μας, φοβάμαι ότι αν έρθω στη θέση σου έτσι ακριβώς θα είμαι και εγώ 

Μπράβο σου, συγχαρητήρια κορίτσι μου ❤️

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ αλλά μου λείπουν τα έμβρυα :razz:

Καλησπέρα! Μια φίλη μου ήταν με τον συγκεκριμένο γιατρό δυο προσπάθειες επιτυχημένες και οι δυο. Έχει τρία παιδάκια, βέβαια το πρόβλημα ήταν μόνο στον άντρα της και ήταν λίγο πιο εύκολα τα πράγματα. Ήταν πολύ ευχαριστημένη όμως μαζί του!

Κάνε σεξ, ακροβατικά, οτι μπορείς τέλος πάντων . Ολα δουλεύουν αυτό το μήνα!  Δεν μας ρίχνει τπτ. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Zenia82 είπε:

Την ίδια ηλικία έχουμε.  Είχα μια σειρά από ατυχίες όπως να παρω ωάριο κ να μην γονιμοποιηθει, να σπασει πριν την ωοληψια, να ειναι κυστικό. Είχα ένα κατεψυγμένο 3η μέρας το αφήσαμε για βλαστοκυστη κ δεν προχώρησε. Δεν έχω τίποτα κ το πιάνω από την αρχή.

Όλα αυτά μου έχουν συμβεί κι εμένα Ζένια, σε νιώθω. Θα έρθει η στιγμή που θα τα καταφέρεις, πίστεψε το! Εύχομαι το επόμενο ωαριάκι να είναι το τυχερό σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Καλε ΝΑΙΙΙΙΙΙΙ!!!!! Θετικοτατο!!!! Καλη συνέχεια κοριτσαρα μου!!! Μια μεγαλη χοριακη εύχομαι!!!!

Λες ε;;;; Ετοιμη ειμαι να παρακαμψω ερα τεστ και τα λοιπα κ αν προχωρήσει να το βαλω κατευθείαν...Να προλάβω τον Μάη μη μου φυγει!!!!!:lol:

Σε ευχαριστω!!!! Προλαβαινεις ναι !!!!❤️

πρίν από 20 λεπτά , Fili είπε:

Θετικοτατο!!! Μπραβο κορίτσι μου. Τεράστια χοριακη τώρα!!! 

Σε ευχαριστω πολυ❤️Το σαββατο ναι χοριακη!

1 hour ago, Σποράκι είπε:

Χαχαχαχα, πονάει! Δεν ξέρω αν παίρνει νάρκωση δεν μου το πρότειναν καν. Εγώ βέβαια και ωοληψιες χωρίς νάρκωση κάνω όποτε μου είπαν δεν θα έχω θέμα. Δεν το ευχαριστήθηκα πάντως. Σε φυσικό κύκλο μου είπαν ότι δεν ξέρουν αν θα συμπέσουν οι μέρες, δεν κατάλαβα ακριβώς αλλα ήθελαν τεχνητό και αναγκαστικά έχασα το ωάριο του μήνα 

Μπεμπεδοσκονη, μια τεράστια χοριακή εύχομαι!

Το κακό είναι ότι αγχωνόμαστε πολύ και χάνουμε την καλύτερη περίοδο της ζωής μας, φοβάμαι ότι αν έρθω στη θέση σου έτσι ακριβώς θα είμαι και εγώ 

Μπράβο σου, συγχαρητήρια κορίτσι μου ❤️

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ αλλά μου λείπουν τα έμβρυα :razz:

Καλησπέρα! Μια φίλη μου ήταν με τον συγκεκριμένο γιατρό δυο προσπάθειες επιτυχημένες και οι δυο. Έχει τρία παιδάκια, βέβαια το πρόβλημα ήταν μόνο στον άντρα της και ήταν λίγο πιο εύκολα τα πράγματα. Ήταν πολύ ευχαριστημένη όμως μαζί του!

Σε ευχαριστω πολυ πολυ κοριτσι μου και εσυ συντομα ολα τα καλα❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Effie99 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ @Σποράκι!Πρεπει να το κάνω σε τεχνητό κύκλο ακόμα κι αν ωοληψιες κάνω σε φυσικό;

πονάει;ωχχχ Παναγίτσα μου..δε γίνεται με μέθη; 

Ναι, σε τεχνητό γίνεται, ανεξαρτήτως ωοληψιών. Γίνεται και με μέθη αλλά δε το συστείνουν γιατί κρατάει πολύ λίγο. Εγώ ζήτησα μέθη γιατί έμαθα ότι πονάει κι έτσι δεν κατάλαβα τίποτα!

6 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!!! Θελω τη θετική σας ενέργεια!!! Την δευτερα κανω την 3η εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένες βλαστοκυστες! Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας:wub:

Είναι ο μήνας των θαυμάτων, όλα θα πάνε τέλεια!!! ❤

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Συγχαρητηρια για την εγκυμοσύνη σου! 

Ο άντρας σου έχει καλό σπερμα;

Σ ευχαριστώ πολύ! Και σε σένα εύχομαι να συμβεί σύντομα!
Ναι, μας πρότειναν μεταξύ σοβαρού και αστείου να γίνει και δότης με αυτές τις τιμές :) το μόνο μας «θεμα» ήταν οι τιμές ΑΜΗ και fsh

Link to comment
Share on other sites

On 14/5/2022 at 2:29 ΜΜ, ksvolimi είπε:

Τεχνητός ειναι αρα θα δει 10η μερα το ενδομητριο  αν ειναι ετοιμο  μετα απο 6μερες  αλλιως ισως 8 αν θελει λιγο ακομα να ειναι ετοιμο , αρα πολυ συντομα! Καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!!! Να πανε ολα καλα! Και εγω την πεμπτη εκανα ετ και τωρα περιμενω…<_<

Συγχαρητήρια !!!!με το καλό να ερθει

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Καλημέρα κορίτσι!

Το σποράκι σου θα φέρει σε όλες μας καλή τύχη γιατί μας έκανε να χαρούμε πολύ, να χαμογελάσουνε και να πιστέψουμε στα μικρά θαύματα και ότι όλα γίνονται στην ώρα τους χωρίς άγχος! 
Χθες 7η μέρα με 4 μίνι δόσεις menopur είχα 2 ωοθυλάκια από αριστερά (10χλ το καθένα) και τπτ δεξιά. 
οιστραδιολη 7η μέρα 540 και για το λόγο  κράτησε τη δόση χαμηλά, 150 μονάδες. Μέχρι το τέλος αυτού του κύκλου θα έχω πάρει μόνο 1200 μονάδες.

Ξανα υπέρηχο αύριο. 

Αυτο ήθελε από ότι καταλαβαίνω. Να πάρει 1-2 ακόμη καθώς ανησυχούσε ότι λόγω χαμηλής ΑΜΗ (0.33) μήπως δεν πάρουμε τπτ.

Μου είπε ότι ανάλογα με την εξέλιξη ισως κάνουμε ακόμη μια διεγερση, αλλά το ανέφερε μόνο. Μπορώ άραγε να κάνω στα καπάκια; 

Γενικα ποτέ δε ξέρω τα επόμενα βήματα, πάντα μου λέει θα δούμε θα κρίνουμε και θα αποφασίσουμε, δεν είναι συνταγή για ομελέτα. 

Σε γενικές γραμμές και άσχετα τώρα…ξανανιώσει με τη διεγερση! 
Μετα που έφυγε το φούσκωμα, έφυγαν και όλα τα σπυράκια από το πρόσωπο και εχω σούπερ καλή διάθεση κάθε μέρα! Αφού ο καημενουλης ο αντρουλης μου που περίμενε τα χειρότερα χθες ανησύχησε! 
 

Εσυ πως αισθάνεσαι; Το έχεις συνειδητοποιήσει ;;;

 

 

Μια χαρά τα δύο ωοθυλάκια με τόσο χαμηλή δόση! Η οιστραδιόλη πώς του φάνηκε του γιατρού? Μου φαίνεται κάπως υψηλή για τις μέρες και για 2 ωάρια, αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει αυτό. Για επόμενη διέγερση αν αποφασίσετε να κάνετε, εξαρτάται από την ηλικία σου αν μπορείς στο καπάκι. Από κάποια ηλικία και πάνω γίνεται χωρίς πρόβλημα. Αν δεν κάνω λάθος εσύ είσαι κοντά με μένα ηλικιακά (42,5 είμαι) οπότε θα είναι οκ. Ένα βήμα όμως τη φορά, καλά λέει ο γιατρός σου! Τώρα φόκους στα δύο αυγουλάκια σου, να αυγατέψουν!! Εγώ που λες προσπαθώ να το συνειδητοποιήσω...!! Μου φαίνεται απίστευτο και από την άλλη το πιστεύω πολύ!

5 ώρες πρίν, ksvolimi είπε:

Αχ αχ μακαρι αυτη τη φορα να προχωρησει καλα! Ειμαι αισιόδοξη! Σε ευχαριστω πολυ❤️

Θα προχωρήσει άψογα!!! Δε θέλω δεύτερες σκέψεις!!! ❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Angot είπε:

Κάνε σεξ, ακροβατικά, οτι μπορείς τέλος πάντων . Ολα δουλεύουν αυτό το μήνα!  Δεν μας ρίχνει τπτ. 

Έχω ενα μικρό πρόβλημα, δεν έχω άντρα :roll:, μήπως να ξελογιάσω κανέναν;;;

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , happiness79 είπε:

Μια χαρά τα δύο ωοθυλάκια με τόσο χαμηλή δόση! Η οιστραδιόλη πώς του φάνηκε του γιατρού? Μου φαίνεται κάπως υψηλή για τις μέρες και για 2 ωάρια, αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να σημαίνει αυτό. Για επόμενη διέγερση αν αποφασίσετε να κάνετε, εξαρτάται από την ηλικία σου αν μπορείς στο καπάκι. Από κάποια ηλικία και πάνω γίνεται χωρίς πρόβλημα. Αν δεν κάνω λάθος εσύ είσαι κοντά με μένα ηλικιακά (42,5 είμαι) οπότε θα είναι οκ. Ένα βήμα όμως τη φορά, καλά λέει ο γιατρός σου! Τώρα φόκους στα δύο αυγουλάκια σου, να αυγατέψουν!! Εγώ που λες προσπαθώ να το συνειδητοποιήσω...!! Μου φαίνεται απίστευτο και από την άλλη το πιστεύω πολύ!

Θα προχωρήσει άψογα!!! Δε θέλω δεύτερες σκέψεις!!! ❤❤

Και εμένα έτσι μου φάνηκε η οιστραδιολη υψηλή, αλλά περιμένω και τα αυριανά.

Δε ξέρω τι ακριβώς σημαίνει αυτή η ορμόνη. Το μόνο που γνωρίζω είναι ότι πολύ ανεβασμένες τιμές δείχνουν τάση για υπερδιέγερση και ότι κάθε ώριμο ωάριο δίνει περίπου 200-300 μονάδες σε μέτρηση της ορμόνης. 

Κοντα είμαστε στην ηλικία, 41 είμαι και αν γίνεται νομίζω θέλω να την κάνω στα καπάκια να είμαι ετοιμοπόλεμη μετά !!!! 
Τπτ δεν ήταν τελικά…πολύ εύκολα το περνάω. Άσε που νιώθω και υπέροχα, ντόπινγκ κανονικό! Και το Φοβόμουνα…πολύ…

 

πρίν από 14 λεπτά , Σποράκι είπε:

Έχω ενα μικρό πρόβλημα, δεν έχω άντρα :roll:, μήπως να ξελογιάσω κανέναν;;;

Χαχαχχα! 
Δεν είναι κακή ιδέα! 
ομορφουλης να είναι μόνο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...