Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

12 ώρες πρίν, Angot είπε:

Να είσαι καλά κορίτσι μμμ, σε ευχαριστώ.. Αχχχχ ναιι ένιωσα ανακούφιση μεγάλη! 

Ναι το αγιοβασιλακι μ... Θα κάνει ρεβεγιόν. Έτοιμο να παρταρει θα ναι! 

Συγχαρητηρια Μπραβο κοριτσαρα μου! 

πρίν από 2 λεπτά , Villi είπε:

Αχ μπράβο, χίλια μπράβο! Ξεκάθαρα θετικό!!

Σε ευχαριστω κοριτσι μου και σε σενα καλη συνεχεια τωρα!!! ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , ksvolimi είπε:

7η… απλα ειναι 2η με αυτα τα έμβρυα απο διέγερση που εκανα στο ιασω με αυτο το γιατρο οι αλλες ηταν αλλου.. σε αλλον εντελως άχρηστο.. 

Σε ευχαριστω συμμαθήτρια ..Μακαρι γλυκια μου κι εσυ με το καλο.. πλησιαζει η μερα! ❤️

Στανταρ θα αρχίσεις σαββατο εχεις ηδη καλο ενδομητριο!

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου! Μου δίνει κουράγιο το σερί σας! Τι γούρι είναι αυτό!!!!! Λέω μπας και πάρει κι εμένα η μπάλα χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Kate92 είπε:

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου! Μου δίνει κουράγιο το σερί σας! Τι γούρι είναι αυτό!!!!! Λέω μπας και πάρει κι εμένα η μπάλα χαχαχα

Ολες θα μας παρει.. σα σίφουνας ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ksvolimi είπε:

7η… απλα ειναι 2η με αυτα τα έμβρυα απο διέγερση που εκανα στο ιασω με αυτο το γιατρο οι αλλες ηταν αλλου.. σε αλλον εντελως άχρηστο.. 

Σε ευχαριστω συμμαθήτρια ..Μακαρι γλυκια μου κι εσυ με το καλο.. πλησιαζει η μερα! ❤️

Στανταρ θα αρχίσεις σαββατο εχεις ηδη καλο ενδομητριο!

Συγχωρα με δεν συγκρατώ πληροφορίες . Είπες εχθές για 7η αλλά δεν ήμουν σίγουρη κ λέω μην πω κοτσάνα. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Συγχωρα με δεν συγκρατώ πληροφορίες . Είπες εχθές για 7η αλλά δεν ήμουν σίγουρη κ λέω μην πω κοτσάνα. 

Δε  πειραζει χαχαχα πολλες πληροφορίες..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημέρα! Μιλησα τώρα με εξωσωματικο για τις βλαστοκυστες και την επικείμενη εμβρυομεταφορΑ μου. Είναι 4 βλαστοκυστες πολύ καλής ποιότητας είπε ΑΑ, απλά μου είπε ότι το σπερμα ήταν πολύ κακο και σε κινητικότητα και σε συγκέντρωση και σε μορφολογία μόνο 1% φυσιολογικά...και ότι το σπερμα δεν μπορούν να τον ελέγξουν στην πορεία.. δηλαδή αν θα εμφυτευτουν τα έμβρυα,  αποβολές κλπ...και στεναχωρηθηκα.. 

Έπρεπε να κανουμε λέτε κατακερματισμο DNA? Απλά μου φαίνεται περίεργο μπορούν να γίνουν καλές βλαστοκυστεε με κακό σπερμα? Αχ τι να πω... έχει κάποια παρόμοια εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Κοριτσια καλημέρα! Μιλησα τώρα με εξωσωματικο για τις βλαστοκυστες και την επικείμενη εμβρυομεταφορΑ μου. Είναι 4 βλαστοκυστες πολύ καλής ποιότητας είπε ΑΑ, απλά μου είπε ότι το σπερμα ήταν πολύ κακο και σε κινητικότητα και σε συγκέντρωση και σε μορφολογία μόνο 1% φυσιολογικά...και ότι το σπερμα δεν μπορούν να τον ελέγξουν στην πορεία.. δηλαδή αν θα εμφυτευτουν τα έμβρυα,  αποβολές κλπ...και στεναχωρηθηκα.. 

Έπρεπε να κανουμε λέτε κατακερματισμο DNA? Απλά μου φαίνεται περίεργο μπορούν να γίνουν καλές βλαστοκυστεε με κακό σπερμα? Αχ τι να πω... έχει κάποια παρόμοια εμπειρία?

Γλυκια μου Καλημερα.. συγχαρητηρια για τις βλαστοκυστες σου.. το γεγονος οτι εχεις βλαστοκυστες ειναι πολυ ενθαρρυντικό βέβαια το σπερμα μπορει να προκαλέσει αποβολές ωστοσο αν ειχατε κακο σπερμα εξαρχης πιστεύεις  οτι δεν το ελέγξατε οσο επρεπε.. δε σας το πανε σαν ενδεχόμενο γιατι ειναι κριμα να μην προχωρησει εξαιτίας αυτου διοτι το σπερμα βελτιώνεται..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Angot είπε:

@Σποράκι @Makelen @happiness79 ανακούφιση κορίτσια... Φιουυυυυ!! Μ έδειξε και σε ποια πλευρά είναι το κεφάλακι του. Βασικά σαν κοτοπουλάκι από τα KFC ηταν! Αλλα να σας πω συγκινήθηκα , γενικά είμαι συγκρατημενη. Αλλα ηταν τελείως διαφορετικό συναίσθημα από ότιδηποτε άλλο! 

Ελα ρεεεεεεε... Είδατε τέτοια λεπτομέρεια? Ουάου, εκπληκτικό!!! Πόσο πολύ χαίρομαι για σένα και το έξαλλο μικράκι σου!!! ❤❤

1 ώρα πρίν, ksvolimi είπε:

Κοριτσια μου καλημεραααααααα εκανα τεστ 5η μερα απο την Ετ το ανεβασα σε φωτο ειναι θετικο!! Αχνό αλλα θετικο για πειτε δε το βλεπω μονη μουυυυ;;;;;;; 

ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!! ❤❤❤❤❤

Τι αχνό καλέ, καραμπινάτο θετικό για 5η μέρα σκίζει!!!!!!! Συγχαρητήρια Κατερινάκι και σποράκια, πάμε γερά!!! ❤❤❤

Εσύ είσαι που δε θα έκανες τεστ? :P χαχαχα!! Εχω τόσο μεγάλη χαρά!!! 

Παράθεση

:)

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , happiness79 είπε:

Ελα ρεεεεεεε... Είδατε τέτοια λεπτομέρεια? Ουάου, εκπληκτικό!!! Πόσο πολύ χαίρομαι για σένα και το έξαλλο μικράκι σου!!! ❤❤

ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!! ❤❤❤❤❤

Τι αχνό καλέ, καραμπινάτο θετικό για 5η μέρα σκίζει!!!!!!! Συγχαρητήρια Κατερινάκι και σποράκια, πάμε γερά!!! ❤❤❤

Εσύ είσαι που δε θα έκανες τεστ? :P χαχαχα!! Εχω τόσο μεγάλη χαρά!!! 

 

Αχ γλυκια μου πηρα κι εγω μεγαλη χαρα!!! Μακαρι να συνεχίσει  ετσι εδω οπως ξεκινησε.. θα μαστε ολες παρεα το γεναρη απλα εσεις 15 μερες μεγαλύτεροι χαχαχαχαχα!!❤️❤️❤️❤️❤️
δεν αντεξα ειπα θα κανω ετσι για το γαμωτο αλλα τωρα τιποτα σαββατο χοριακη!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα ❤️ Δεν ξέρω αν θυμάστε την περίπτωσή μου αλλά είμαι μια κοπέλα 37 ετών, με ΠΩΑ, με ΑΜΗ μολις 0,10 και προσπαθώ με τον αρραβωνιαστικό μου εδώ και ένα χρόνο σχεδόν. Κατέφυγα στο να συμβουλευτώ εξωσωματικό, για καλή μου τύχη άλλαξα τον πρώτο που επισκέφτηκα και κατέληξα στον Σταυ…κη στο Fertilia. Ήταν αυτος, που στην πρώτη μας επαφή, μας εξήγησε ότι η ΠΩΑ είναι απλά ένας αριθμός και πως μπροστά του έχει ένα ανεξήγητα υπογόνιμο ζευγάρι. Κοινως, μας έδωσε ελπίδα ενώ όλοι οι άλλοι μας είχαν χαντακώσει.. Αφού λοιπόν χάσαμε έναν κυκλο γιατί εμφάνισα μια ωραιότατη κύστη και λόγω του ότι μένω στο εξωτερικό, αποφασίσαμε να κάνουμε την προσπάθεια μας εκ νέου τον Ιούνιο που θα επιστρέφαμε Ελλάδα. 

Αυτη τη στιγμή λοιπόν, σας γράφω το σεντόνι τούτο, περιμένοντας τον άντρα μου να γυρίσει από τη δουλειά, με ένα θετικό τεστ εγκυμοσυνης ανά χειρας, για να του πω ότι τελικά η ελπίδα είναι μέσα μας και πως όλα ειναι πιθανά αρκεί να έχουμε πίστη και υπομονή! 

Να το πιστέψετε και θα συμβεί κορίτσια μου αγαπημένα ❤️Με τον έναν ή τον άλλον τρόπο.. να είστε δυνατές και να πιστεύετε στον εαυτό σας! Είτε θα ειναι του Θεού είτε του γιατρού :-D το καλύτερο από καρδιάς σε όλες σας! 

Υ.Γ για οποιαδήποτε πληροφορία, θα χαρώ ν απαντήσω στα μηνύματα ♥️

Ωωωωωωω!!!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! ❤ Από εκεί που δεν το περιμένεις έρχεται! Κι εγώ ακριβώς πριν την 5η μου ετ έμεινα έγκυος φυσικά όπως εσύ! Τι χαρές ατελείωτες είναι αυτές σήμερα!!!!!!! Πάμε δυνατά φόρουμ!!! Θα τα καταφέρουμε όλες και σύντομα!! ❤❤❤

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ksvolimi said:

Κοριτσια μου καλημεραααααααα εκανα τεστ 5η μερα απο την Ετ το ανεβασα σε φωτο ειναι θετικο!! Αχνό αλλα θετικο για πειτε δε το βλεπω μονη μουυυυ;;;;;;; 

Μπράβο ρε Κατερινάκι!!! Τι ωραία νέα πάλι σήμερα! Νομίζω μετά από τόση ταλαιπωρία σου αξίζει επιτέλους να χαρείς. Εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους! 

24 minutes ago, ´Ισιδα said:

Κοριτσια καλημέρα! Μιλησα τώρα με εξωσωματικο για τις βλαστοκυστες και την επικείμενη εμβρυομεταφορΑ μου. Είναι 4 βλαστοκυστες πολύ καλής ποιότητας είπε ΑΑ, απλά μου είπε ότι το σπερμα ήταν πολύ κακο και σε κινητικότητα και σε συγκέντρωση και σε μορφολογία μόνο 1% φυσιολογικά...και ότι το σπερμα δεν μπορούν να τον ελέγξουν στην πορεία.. δηλαδή αν θα εμφυτευτουν τα έμβρυα,  αποβολές κλπ...και στεναχωρηθηκα.. 

Έπρεπε να κανουμε λέτε κατακερματισμο DNA? Απλά μου φαίνεται περίεργο μπορούν να γίνουν καλές βλαστοκυστεε με κακό σπερμα? Αχ τι να πω... έχει κάποια παρόμοια εμπειρία?

Δυστυχώς μπορούν να γίνουν καλές βλαστοκύστες με κακό σπέρμα και να μην προχωρήσουν αργότερα όμως είναι κάτι που δεν μπορείς να το γνωρίζεις. Αυτά τα έμβρυα μπορεί να είναι με υγιές σπέρμα, είναι όλα θέμα πιθανοτήτων. Κάποιο ή κάποια από αυτά τα 4, πιθανότατα θα είναι το παιδάκι σου! Μην αγχώνεσαι γιατί τώρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι 

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ksvolimi είπε:

Αχ γλυκια μου πηρα κι εγω μεγαλη χαρα!!! Μακαρι να συνεχίσει  ετσι εδω οπως ξεκινησε.. θα μαστε ολες παρεα το γεναρη απλα εσεις 15 μερες μεγαλύτεροι χαχαχαχαχα!!❤️❤️❤️❤️❤️
δεν αντεξα ειπα θα κανω ετσι για το γαμωτο αλλα τωρα τιποτα σαββατο χοριακη!!!

Καλεεε; 5η μερα τόσο έντονη γραμμή; ουυυυ κ άλλος σούπερ ήρωας στη παρέα! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ksvolimi είπε:

Κοριτσια μου καλημεραααααααα εκανα τεστ 5η μερα απο την Ετ το ανεβασα σε φωτο ειναι θετικο!! Αχνό αλλα θετικο για πειτε δε το βλεπω μονη μουυυυ;;;;;;; 

Σιγά που θα κρατιοσουν!! Φυσικά θετικότατο ειναι.. Και πως να μην ςιναι με τετοιες βλαστοκυστες που εβαλες!;? Συγχαρητηρια κοριτσι μουυυ!! Μπραβοοοο!!!!!!!❤❤.. Είσαι εγκυος.. πιστεψε το!! Τι φορουμ ειναι αυτοοο;?; Εχουμε πηξει στα μωρααα!!!❤❤❤❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , ksvolimi είπε:

Γλυκια μου Καλημερα.. συγχαρητηρια για τις βλαστοκυστες σου.. το γεγονος οτι εχεις βλαστοκυστες ειναι πολυ ενθαρρυντικό βέβαια το σπερμα μπορει να προκαλέσει αποβολές ωστοσο αν ειχατε κακο σπερμα εξαρχης πιστεύεις  οτι δεν το ελέγξατε οσο επρεπε.. δε σας το πανε σαν ενδεχόμενο γιατι ειναι κριμα να μην προχωρησει εξαιτίας αυτου διοτι το σπερμα βελτιώνεται..

Είχαμε πάει στο λυμπεροπουλο και κάναμε εξειδικευμενη εξέταση,  το αποτέλεσμα ήταν αρκετό καλό, δηλαδή έλεγαν ότι μπορούμε να μείνουμε φυσιολογικά, βέβαια πριν από αυτή την εξέταση είχαμε κάνει 2 σπερμοδιαγραμματα τα οποία ήταν απογοητευτεί, δηλαδή σπερμα κάτω από 1 εκατομμύριο,  μετα κάναμε επανάληψη στο λυμπεροπουλο βγήκε καλό, και μας είπαν ότι μάλλον τα απλά σπερμοδιαγραμματα ήταν λάθος! Επίσης πήρε για 3 μήνες βιταμινες, αυτά κάναμε μόνο... δεν μας είπαν κάτι άλλο...

πρίν από 12 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μπράβο ρε Κατερινάκι!!! Τι ωραία νέα πάλι σήμερα! Νομίζω μετά από τόση ταλαιπωρία σου αξίζει επιτέλους να χαρείς. Εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους! 

Δυστυχώς μπορούν να γίνουν καλές βλαστοκύστες με κακό σπέρμα και να μην προχωρήσουν αργότερα όμως είναι κάτι που δεν μπορείς να το γνωρίζεις. Αυτά τα έμβρυα μπορεί να είναι με υγιές σπέρμα, είναι όλα θέμα πιθανοτήτων. Κάποιο ή κάποια από αυτά τα 4, πιθανότατα θα είναι το παιδάκι σου! Μην αγχώνεσαι γιατί τώρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι 

Μακάρι να πάνε όλα καλά! Ευχαριστώ 

@ksvolimi συγχαρητήρια!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη! Πολύ γουρλίδικο αυτο το φορουμ τώρα τελευταία!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...