Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!!! Θελω τη θετική σας ενέργεια!!! Την δευτερα κανω την 3η εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένες βλαστοκυστες! Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας:wub:

Στο ευχομαι μπισκοτάκι εχεις ταλαιπωρηθεί πολύ!

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 5/15/2022 at 4:33 PM, Σποράκι said:

Με το καλό κορίτσι μου, όλα να πάνε τέλεια μέχρι το τέλος! Ζηλεύουμε το πρησμένο στήθος και όλα τα σύμπτωμα που έχεις. Θέλω και εγωωω :rolleyes:

Δεν είναι οτι πιο ευχάριστο για να είμαι ειλικρινής, βάλε και το άγχος μεχρι την αυχενική.. ανυπομονώ να πάω στον 5ο... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!!! Θελω τη θετική σας ενέργεια!!! Την δευτερα κανω την 3η εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένες βλαστοκυστες! Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας:wub:

Ολα θα πανε τελεια!!! :):wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!!! Θελω τη θετική σας ενέργεια!!! Την δευτερα κανω την 3η εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένες βλαστοκυστες! Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας:wub:

Όλα καλά θα πάνε, τα εμβρυακια σου σε περιμένουν για το ταξίδι της ζωής. Καλή επιτυχία με θετική σκέψη ❤️❤️❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/15/2022 at 4:42 PM, happiness79 said:

Και πού είσαι ακόμα και δεν έχουν πιάσει και για τα καλά οι ζέστες! Υπομονή... Τουλάχιστον σκαπούλαρες τις δύσκολες βδομάδες και φαντάζομαι δεν έχεις ανησυχία για το μωρό τώρα πια! Τα επαγγελματικά ταξίδια δε γίνεται να τα αραιώσεις σιγά σιγά? Ή ανοίγω πάλι το θέμα που συζητούσαμε πριν, για την ανελαστικότητα των αφεντικών? (για να το πω ευγενικά...) :roll:

Κοίτα, καταλαβαίνω γιατί και η κολλητή μου σε φροντιστήριο δούλευε όταν ήταν σε διαδικασίες εξωσωματικής και όταν έμεινε έγκυος και συνέχισε μέχρι που γέννησε (της είχε βγει η πίστη) μετά όμως πήρε την άδεια που δικαιούταν από το νόμο και όταν αυτή έληξε επέστρεψε στο φροντιστήριο. Στη θέση σου θα ξεκινούσα τη δουλειά και όταν με το καλό μείνεις έγκυος το ρυθμίζεις ανάλογα με τις ανάγκες της κύησης. Πάντως δεν έχεις λόγο να μην πας, υπάρχουν και οι απροειδοποίητες εγκυμοσύνες και γι' αυτές δεν μπορεί να δεσμευτεί κανείς!

Ο γιατρός μου μου είπε κανένα πρόβλημα για τα ταξίδια απλώς κάνω ινοχεπ πριν πετάξω 2-3 μερες. Αλλά Ιούνη -Αυγουστο θα κάτσω στα αβγά μου. :) μόνο 2 σεπτέμβρη και μετά καπούτ. Ας τα ευχαριστηθώ τώρα γιατί μετά θα ασχολούμαι μόνο με πάνες... :) 

On 5/15/2022 at 11:07 PM, κοτοπουλάκι said:

Για τη δυσκοιλιότητα 1 χάπι μαγνησίου (θα σου δώσουν το κατάλληλο απ’ το φαρμακείο) το βράδυ και το πρωί θα πίνεις ένα μισόλιτρο νερό σε θερμοκρασία δωματίου. 

 

Έλα σε ευχαριστώ πολύ! Εχω δοκιμάσει τα πάντα κ δεν λειτουργεί τίποτα. Μα τίποτα όμως : ψύλλιο δαμάσκηνα κεφίρ τίποτα

On 5/15/2022 at 11:12 PM, Nephele78 said:

Δεν τον ξερω..αλλα δε το πιστευω! Εγω  πιστευω την λευκου παντως που μου ειπε αυτο που σου εγραψα!εγω ειχα 1:160 κ μου ειχε πει να μη παρω κορτιζονη κ μαλιστα ειχα ρωτησει τοτε και για παρακανω νουμερα ΑΝΑ κ μου ειχε πει οτι εχουν πολλοι ανθρωποι χωρις να σημαινει τιποτα απολυτως.

@marina39  για δυσκοιλιότητα ειχα φρικτο  προβλημα κ με lepicol σωθηκα εγώ

Τι είναι το lepicol? 

26 minutes ago, νικηαντωνια81 said:

Στο ευχομαι μπισκοτάκι εχεις ταλαιπωρηθεί πολύ!

Καλή επιτυχία με καλή εμφύτευση!!! ♥️

17 hours ago, happiness79 said:

Ολα καλά με τον πρώτο υπέρηχο!!! ❤  Είδαμε σάκο, εμβρυικά στοιχεία και αν το λέω καλά λεκίθιο (ούτε ξέρω αν το λέω σωστά, ούτε πώς γράφεται, συγχωρέστε με!!) Και οι δύο γιατροί είπαν ότι τα βλέπουν όλα πολύ καλά γι' αυτό το στάδιο! Και η θέση της μήτρας στην οποία βρίσκεται είναι ιδανική και μία μέτρηση που έκανε στα εμβρυικά στοιχεία (η οποία είναι δείκτης για χρωμοσωμικές ανωμαλίες) μου είπε ότι είναι πολύ καλή! Σε 10 μέρες ξανά υπέρηχο που αναμένουμε να ακούσουμε καρδούλα!!! ❤

Μπραβοοοοοοοοοο!!! Πολύ χάρηκα ρε!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου! Ίσως είναι λίγο οριακό αν θα ακούσουμε καρδούλα τότε, γιατί την επόμενη Πέμπτη που θα με δει θα είμαι 6w2d σύμφωνα με το πρόγραμμα, αλλά θα δείξει! Ο γιατρός δε μου είπε σήμερα πόσο με υπολογίζει! Κι εσύ κορίτσι μου με το καλό να δεις μια τεράαααααστια χοριακή!!!

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου! Ξεκίνησες διέγερση? Ελπίζω να σου φέρει γούρι το σποράκι μου! Σε ποια μέρα είσαι?

Τι προκαλεί η χρόνια προστατίτιδα?? Συγνώμη που ρωτώ αν είναι προφανές, αλλά δεν τα γνωρίζω τα θέματα του σπέρματος... Υπάρχει περίπτωση να σας επηρεάσει τις γονιμοποιήσεις? Αν ναι τι σκέφτεστε να κάνετε? Μήπως να κρυοσυντηρήσετε τα ωάρια αρχικά? Πάντως τούμπανη η μία ωοθήκη, φτου φτου φτου!! Και πήρε και η άλλη μπρος! Και η οιστραδιόλη σου πολύ δυνατή! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!

Καλημέρα κορίτσι!

Το σποράκι σου θα φέρει σε όλες μας καλή τύχη γιατί μας έκανε να χαρούμε πολύ, να χαμογελάσουνε και να πιστέψουμε στα μικρά θαύματα και ότι όλα γίνονται στην ώρα τους χωρίς άγχος! 
Χθες 7η μέρα με 4 μίνι δόσεις menopur είχα 2 ωοθυλάκια από αριστερά (10χλ το καθένα) και τπτ δεξιά. 
οιστραδιολη 7η μέρα 540 και για το λόγο  κράτησε τη δόση χαμηλά, 150 μονάδες. Μέχρι το τέλος αυτού του κύκλου θα έχω πάρει μόνο 1200 μονάδες.

Ξανα υπέρηχο αύριο. 

Αυτο ήθελε από ότι καταλαβαίνω. Να πάρει 1-2 ακόμη καθώς ανησυχούσε ότι λόγω χαμηλής ΑΜΗ (0.33) μήπως δεν πάρουμε τπτ.

Μου είπε ότι ανάλογα με την εξέλιξη ισως κάνουμε ακόμη μια διεγερση, αλλά το ανέφερε μόνο. Μπορώ άραγε να κάνω στα καπάκια; 

Γενικα ποτέ δε ξέρω τα επόμενα βήματα, πάντα μου λέει θα δούμε θα κρίνουμε και θα αποφασίσουμε, δεν είναι συνταγή για ομελέτα. 

Σε γενικές γραμμές και άσχετα τώρα…ξανανιώσει με τη διεγερση! 
Μετα που έφυγε το φούσκωμα, έφυγαν και όλα τα σπυράκια από το πρόσωπο και εχω σούπερ καλή διάθεση κάθε μέρα! Αφού ο καημενουλης ο αντρουλης μου που περίμενε τα χειρότερα χθες ανησύχησε! 
 

Εσυ πως αισθάνεσαι; Το έχεις συνειδητοποιήσει ;;;

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!!! Θελω τη θετική σας ενέργεια!!! Την δευτερα κανω την 3η εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένες βλαστοκυστες! Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας:wub:

Καλή επιτυχία μπισκοτάκι να είναι η τυχερή σου !!!❤

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!!! Θελω τη θετική σας ενέργεια!!! Την δευτερα κανω την 3η εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένες βλαστοκυστες! Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας:wub:

Όλα τελεια θα πάνε! 
Περιμένουμε νέα σου! 
Μέχρι τότε να είσαι ήρεμη και χαρούμενη που είσαι λιγάκι ακόμη πιο κοντά στο στόχο σου! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ksvolimi είπε:

Κοριτσια μου καλημεραααααααα εκανα τεστ 5η μερα απο την Ετ το ανεβασα σε φωτο ειναι θετικο!! Αχνό αλλα θετικο για πειτε δε το βλεπω μονη μουυυυ;;;;;;; 

Θετικοτατο.. συγχαρητηρια❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , ksvolimi είπε:

Κοριτσια μου καλημεραααααααα εκανα τεστ 5η μερα απο την Ετ το ανεβασα σε φωτο ειναι θετικο!! Αχνό αλλα θετικο για πειτε δε το βλεπω μονη μουυυυ;;;;;;; 

Στη φωτο εξωφύλλου;; Για θετικό το βλεπω κ εγω!!! Με το καλο!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ksvolimi είπε:

Σε ευχαριστω γλυκια μου νομιζα περασα τη πρωτη πίστα αναμονη για χοριακη τωρα!!! ❤️

ΜΠΡΑΒο κορίτσι μου είναι θετικότατο!!!!!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...