Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 9/27/2024 at 9:25 AM, Blue Velvet said:

      Καλημέρα! Με πήραν τηλ από την κλινική και μου είπαν πως από τα τρία ωάρια,τα δύο ήταν ώριμα και γονιμοποιηθηκαν!! Δεν το πίστευα,της λέω "είστε σίγουρη"? Κλαιω από χαρά,ξέρω ότι μπορεί να μην προχωρήσουν,αλλά έγινε το πρώτο βήμα❤️

      Συγχαρητήρια, τα πήγατε περίφημα, μακάρι να πάνε όλα τέλεια!!

      23 hours ago, anemoni9 said:

      32 είμαι. Δεν απέχω και πολύ από τα 35, η αλήθεια είναι!

      Δεν είναι τόσο τραγικά όσο σου τα λέει. Σίγουρα φθίνει η ποιότητα όσο μεγαλώνουμε όμως με κατάλληλη διατροφή, γυμναστική, τρόπο ζωής κλπ βελτιώνεται και το θεμα σπω. Οπότε μην αγχώνεσαι τόσο, ήρεμα και όλα θα πάνε καλά!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 59 λεπτά , Margeau είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έχω αρκετές μέρες να μπω. Οι εξελίξεις για μένα ήταν καταιγιστικές! Πρώτα απ' όλα ο σύντροφός μου διαγνώστηκε με χρόνια προστατίτιδα καθώς στην εξέταση stamey mears του βρήκαν μικρόβιο, παρόλο που οι καλλιέργειες του ήταν αρνητικές και ο Ασβέστης ακόμα και όταν είδε το δείγμα είπε ότι μάλλον θα είναι καθαρό! Αυτό καταλαβαίνετε ήταν ένα τεράστιο χαστούκι και για τους δυο μας καθώς πάντα εγώ είχα προβλήματα με κολπιτιδες μετά τις ελεύθερες επαφές και ποτέ δε βρίσκαμε κάποιο μικρόβιο πέρα από το ουρεόπλασμα για το οποίο είχαμε πάρει θεραπεία. Δυστυχώς τώρα είναι πολύ αργά για να ξεκινήσει τη θεραπεία του οπότε θα την ξεκινήσει μετά την ωοληψία. Τα δικά μου τώρα. Παρασκευή είχα τον πρώτο υπέρηχο, έβδομη μέρα της περιόδου και έκτη διέγερσης. Είχα 5 ωοθηλακια απ' τη δεξιά και κανένα απ' την αριστερή (η χειρουργημένη). Σήμερα 7 ωοθηλακια δεξιά και 1 αριστερά. Η οιστραδιόλη μου είναι 2.300 περίπου. Το βράδυ θα κάνω οβιτρελ και την Τετάρτη πάμε για ωοληψία. Αυτά κορίτσια!

7 με 8 ωοθηλακια μου φαίνονται τέλεια...εσύ είσαι ικανοποιημένη? Εκεί είσαι συνήθως? Εύχομαι να τα πάρετε με το καλό κ να έχετε καλές γονιμοποιησεις!!!❤

1 hour ago, Nana82 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις επιλογές που μου ανέφερες. Δεν είχα ιδέα. 

Εύχομαι και σε εσένα να πάνε όλα καλά με τις εξετάσεις σου και σύντομα με θετική χοριακη!!

Σε ευχαριστώ πολύ. Ίσως να είναι καλύτερα από άποψη χρονου πρώτα να πάω γεν για υπέρηχο και μετά να κάνω εξετάσεις.

Δυστυχώς δεν είμαι πολύ αισιόδοξη για αυτό το μήνα καθώς αδιαθετησα μετά από χορήγηση cyclacur(έχω πώα) και με fsh 28...αλλά θα κάνω την προσπάθεια μου και βλεποντας!

Σε ευχαριστώ και σου εύχομαι γρήγορα ένα μπεμπέ!!

Νανά μου εσύ είσαι δικιά μου!!! Ίδια θέματα έχουμε, πωα, fsh και μάλλον συνομήλικες!! Με τον σφακ είσαι? Με φυσικους πας? Έχεις μαζέψει κάτι? Ότι καλύτερο σου εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Zenia82 είπε:

7 με 8 ωοθηλακια μου φαίνονται τέλεια...εσύ είσαι ικανοποιημένη? Εκεί είσαι συνήθως? Εύχομαι να τα πάρετε με το καλό κ να έχετε καλές γονιμοποιησεις!!!❤

Νανά μου εσύ είσαι δικιά μου!!! Ίδια θέματα έχουμε, πωα, fsh και μάλλον συνομήλικες!! Με τον σφακ είσαι? Με φυσικους πας? Έχεις μαζέψει κάτι? Ότι καλύτερο σου εύχομαι!!

Είναι η πρώτη μου εξωσωματική. Δεν ξέρω τι πρέπει να περιμένω. Γενικά πάντως όλα ήταν πολύ ήσυχα και εύκολα ως εδώ. Οπότε από αυτή την άποψη είμαι παραπάνω από χαρούμενη. Η μία μου ωοθήκη χειρουργήθηκε πέρσι. Είχα μια σοκολατοειδή κύστη 6 επί 4 και δυστυχώς την είχα για 4 χρόνια οπότε έγινε ζημιά. Όλα καλά όμως! Κινούμαστε με τα δεδομένα που έχουμε! Σ'ευχαριστώ κοπέλα μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!! Δυνατό το μωρουλι σας και προχωρημένο το βρίσκω! Συγχαρητήρια! Με το καλό να ακούσετε την καρδούλα του τώρα!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου! Ίσως είναι λίγο οριακό αν θα ακούσουμε καρδούλα τότε, γιατί την επόμενη Πέμπτη που θα με δει θα είμαι 6w2d σύμφωνα με το πρόγραμμα, αλλά θα δείξει! Ο γιατρός δε μου είπε σήμερα πόσο με υπολογίζει! Κι εσύ κορίτσι μου με το καλό να δεις μια τεράαααααστια χοριακή!!!

2 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Τι λες τωρα???!!!!!

Μπραβο!!! Χιλια μπραβο!!! Δε ξερω τι να πω! Ενα μικρο θαυματακι!

Μου εφτιαξες τη μερα, ετσι που ειχα πεσει με τα 2 ωοθηλακια που βρηκαμε μονο σημερα...

Ολα θα πανε τελεια! Ηταν το γραφτο του σε αυτο το μωρακι να ερθει 

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου! Ξεκίνησες διέγερση? Ελπίζω να σου φέρει γούρι το σποράκι μου! Σε ποια μέρα είσαι?

1 hour ago, Margeau είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έχω αρκετές μέρες να μπω. Οι εξελίξεις για μένα ήταν καταιγιστικές! Πρώτα απ' όλα ο σύντροφός μου διαγνώστηκε με χρόνια προστατίτιδα καθώς στην εξέταση stamey mears του βρήκαν μικρόβιο, παρόλο που οι καλλιέργειες του ήταν αρνητικές και ο Ασβέστης ακόμα και όταν είδε το δείγμα είπε ότι μάλλον θα είναι καθαρό! Αυτό καταλαβαίνετε ήταν ένα τεράστιο χαστούκι και για τους δυο μας καθώς πάντα εγώ είχα προβλήματα με κολπιτιδες μετά τις ελεύθερες επαφές και ποτέ δε βρίσκαμε κάποιο μικρόβιο πέρα από το ουρεόπλασμα για το οποίο είχαμε πάρει θεραπεία. Δυστυχώς τώρα είναι πολύ αργά για να ξεκινήσει τη θεραπεία του οπότε θα την ξεκινήσει μετά την ωοληψία. Τα δικά μου τώρα. Παρασκευή είχα τον πρώτο υπέρηχο, έβδομη μέρα της περιόδου και έκτη διέγερσης. Είχα 5 ωοθηλακια απ' τη δεξιά και κανένα απ' την αριστερή (η χειρουργημένη). Σήμερα 7 ωοθηλακια δεξιά και 1 αριστερά. Η οιστραδιόλη μου είναι 2.300 περίπου. Το βράδυ θα κάνω οβιτρελ και την Τετάρτη πάμε για ωοληψία. Αυτά κορίτσια!

Τι προκαλεί η χρόνια προστατίτιδα?? Συγνώμη που ρωτώ αν είναι προφανές, αλλά δεν τα γνωρίζω τα θέματα του σπέρματος... Υπάρχει περίπτωση να σας επηρεάσει τις γονιμοποιήσεις? Αν ναι τι σκέφτεστε να κάνετε? Μήπως να κρυοσυντηρήσετε τα ωάρια αρχικά? Πάντως τούμπανη η μία ωοθήκη, φτου φτου φτου!! Και πήρε και η άλλη μπρος! Και η οιστραδιόλη σου πολύ δυνατή! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 hours ago, Nana82 said:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις επιλογές που μου ανέφερες. Δεν είχα ιδέα. 

Εύχομαι και σε εσένα να πάνε όλα καλά με τις εξετάσεις σου και σύντομα με θετική χοριακη!!

Σε ευχαριστώ πολύ. Ίσως να είναι καλύτερα από άποψη χρονου πρώτα να πάω γεν για υπέρηχο και μετά να κάνω εξετάσεις.

Δυστυχώς δεν είμαι πολύ αισιόδοξη για αυτό το μήνα καθώς αδιαθετησα μετά από χορήγηση cyclacur(έχω πώα) και με fsh 28...αλλά θα κάνω την προσπάθεια μου και βλεποντας!

Σε ευχαριστώ και σου εύχομαι γρήγορα ένα μπεμπέ!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Καλά αποτελέσματα και σε σένα!

2 hours ago, Margeau said:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έχω αρκετές μέρες να μπω. Οι εξελίξεις για μένα ήταν καταιγιστικές! Πρώτα απ' όλα ο σύντροφός μου διαγνώστηκε με χρόνια προστατίτιδα καθώς στην εξέταση stamey mears του βρήκαν μικρόβιο, παρόλο που οι καλλιέργειες του ήταν αρνητικές και ο Ασβέστης ακόμα και όταν είδε το δείγμα είπε ότι μάλλον θα είναι καθαρό! Αυτό καταλαβαίνετε ήταν ένα τεράστιο χαστούκι και για τους δυο μας καθώς πάντα εγώ είχα προβλήματα με κολπιτιδες μετά τις ελεύθερες επαφές και ποτέ δε βρίσκαμε κάποιο μικρόβιο πέρα από το ουρεόπλασμα για το οποίο είχαμε πάρει θεραπεία. Δυστυχώς τώρα είναι πολύ αργά για να ξεκινήσει τη θεραπεία του οπότε θα την ξεκινήσει μετά την ωοληψία. Τα δικά μου τώρα. Παρασκευή είχα τον πρώτο υπέρηχο, έβδομη μέρα της περιόδου και έκτη διέγερσης. Είχα 5 ωοθηλακια απ' τη δεξιά και κανένα απ' την αριστερή (η χειρουργημένη). Σήμερα 7 ωοθηλακια δεξιά και 1 αριστερά. Η οιστραδιόλη μου είναι 2.300 περίπου. Το βράδυ θα κάνω οβιτρελ και την Τετάρτη πάμε για ωοληψία. Αυτά κορίτσια!

Πολύ καλά πήγατε. Καλές γονιμοποιήσεις εύχομαι!

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Makelen είπε:

@Angot κορίτσι μου πως πήγε;? Έχετε γυρίσει;?

Εξετάζει τις μεγάλες ώρες αυτός ο γιατρός! Εμένα με έβαλε την επόμενη Πέμπτη 21:15 για να  καταλάβεις! Μάλλον είναι νωρίς ακόμα! Περιμένουμε με ανυπομονησία @Angot!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , happiness79 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου! Ίσως είναι λίγο οριακό αν θα ακούσουμε καρδούλα τότε, γιατί την επόμενη Πέμπτη που θα με δει θα είμαι 6w2d σύμφωνα με το πρόγραμμα, αλλά θα δείξει! Ο γιατρός δε μου είπε σήμερα πόσο με υπολογίζει! Κι εσύ κορίτσι μου με το καλό να δεις μια τεράαααααστια χοριακή!!!

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου! Ξεκίνησες διέγερση? Ελπίζω να σου φέρει γούρι το σποράκι μου! Σε ποια μέρα είσαι?

Τι προκαλεί η χρόνια προστατίτιδα?? Συγνώμη που ρωτώ αν είναι προφανές, αλλά δεν τα γνωρίζω τα θέματα του σπέρματος... Υπάρχει περίπτωση να σας επηρεάσει τις γονιμοποιήσεις? Αν ναι τι σκέφτεστε να κάνετε? Μήπως να κρυοσυντηρήσετε τα ωάρια αρχικά? Πάντως τούμπανη η μία ωοθήκη, φτου φτου φτου!! Και πήρε και η άλλη μπρος! Και η οιστραδιόλη σου πολύ δυνατή! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!

Πολλά μπορεί να προκαλέσει. Από ήπια έως πολύ σοβαρά προβλήματα. Τα συμπτώματα ποικίλουν από άντρα σε άντρα. Στεναχωριέμαι λίγο γιατί πέρσι είχα ρωτήσει ολοκάθαρα τον προηγούμενο ανδρολόγο του μήπως έχει προστατίτιδα και χρειάζεται να γίνει καλλιέργεια προστατικού υγρού και μου είχε πει όχι. Και να που φέτος είμαστε εδώ που είμαστε. Μπράβο στον κύριο Ασβέστη που ανέλαβε και του την έκανε, μπράβο και στο διαγνωστικό που έβγαλε στην απλή καλλιέργεια λίγες αποικίες του μικροβίου οπότε την ψηλιαστηκε τη δουλειά ο ανδρολόγος. Για μένα ήταν ένα θαύμα αυτό που έγινε κι ας έγινε αυτή τη χρονική στιγμή, γιατί την κυνηγάμ χρόνια αυτή την κατάσταση και τώρα ήρθε η λύση! Όσο για κρυοσυντηρηση που λες όχι. Είμαι η κοπέλα με τους πολλούς πολύποδες και έχω παλέψει με τον χρονο κι εγώ να καθαρίσω το ενδομήτριο. Δεν με παίρνει να περιμένω, θα ξαναγεμίσω. Οπότε κοιτάμε μπροστά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , happiness79 είπε:

Εξετάζει τις μεγάλες ώρες αυτός ο γιατρός! Εμένα με έβαλε την επόμενη Πέμπτη 21:15 για να  καταλάβεις! Μάλλον είναι νωρίς ακόμα! Περιμένουμε με ανυπομονησία @Angot!!!

Ααα δεν ήξερα οτι έχετε τον ίδιο! Να του πείτε ομως του γιατρού οτι δεν γίνεται να σας εξετάζει τόσο αργα, γιατί περιμένει ένα ολόκληρο φορουμ για ενημερωση!!:-D

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Margeau είπε:

Πολλά μπορεί να προκαλέσει. Από ήπια έως πολύ σοβαρά προβλήματα. Τα συμπτώματα ποικίλουν από άντρα σε άντρα. Στεναχωριέμαι λίγο γιατί πέρσι είχα ρωτήσει ολοκάθαρα τον προηγούμενο ανδρολόγο του μήπως έχει προστατίτιδα και χρειάζεται να γίνει καλλιέργεια προστατικού υγρού και μου είχε πει όχι. Και να που φέτος είμαστε εδώ που είμαστε. Μπράβο στον κύριο Ασβέστη που ανέλαβε και του την έκανε, μπράβο και στο διαγνωστικό που έβγαλε στην απλή καλλιέργεια λίγες αποικίες του μικροβίου οπότε την ψηλιαστηκε τη δουλειά ο ανδρολόγος. Για μένα ήταν ένα θαύμα αυτό που έγινε κι ας έγινε αυτή τη χρονική στιγμή, γιατί την κυνηγάμ χρόνια αυτή την κατάσταση και τώρα ήρθε η λύση! Όσο για κρυοσυντηρηση που λες όχι. Είμαι η κοπέλα με τους πολλούς πολύποδες και έχω παλέψει με τον χρονο κι εγώ να καθαρίσω το ενδομήτριο. Δεν με παίρνει να περιμένω, θα ξαναγεμίσω. Οπότε κοιτάμε μπροστά!

Μου ακούγεσαι πολύ δυνατή και έχεις μια ευθύτητα που είναι ότι ακριβώς χρειάζεται! Τράβα μπρος έτσι δυνατά και θα τα καταφέρεις!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Μα ναι μόνο αυτό θέλω κ να δίνει κ κανα ευρώ γιατί έχω πουλησει ήδη το ένα μου νεφρό . 

Ευτυχως προχθές το καταψύξαμε το σπερμα κ έχω για άλλη μια προσπάθεια. Καλό ε;;;;;;  

Στα μυαλά ναι είναι ευτυχως όχι στην εμφάνιση! Χαχαχαχαχχα 

Γιατι ρε συ; Ωραίοι δεν ειναι οι κρητικοι; Δεν ξερω πολλούς αλλα αυτη την εντύπωση ειχα.

4 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Τα εμβρυικά στοιχεία όπως θα διαπιστώσεις σύντομα κι εσύ είναι μια μικρή μάζα που από αυτήν σχηματίζεται το έμβρυο! Ο λεκίθιος είναι ο σάκος?? Μήπως τότε μέτρησε αυτόν και όχι τα εμβρυικά στοιχεία και σας το είπα λάθος πριν? Αχ, μπήκα σε χωράφια που δεν τα ξέρω, έχω διάβασμααααα!!!

Ασε ήμουν εγκυος και διαβαζα το καφε μας οπως πάντα και μου λέει ο ανδρας μου το καταλαβαίνεις οτι πρεπει  να το κλείσεις αυτο το κεφάλαιο και να αφοσιωθείς σε φόρουμ εγκυμοσύνης.... που εχεις μαύρα μεσάνυχτα. Αλλα απλα δεν γινεται ειναι κόλλημα τόσα χρόνια εδώ.

  • Χαχα 9

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Makelen είπε:

Ααα δεν ήξερα οτι έχετε τον ίδιο! Να του πείτε ομως του γιατρού οτι δεν γίνεται να σας εξετάζει τόσο αργα, γιατί περιμένει ένα ολόκληρο φορουμ για ενημερωση!!:-D

Δεν το ήξερες δικαίως, γιατί άλλος ήταν ο εξωσωματικός μου, με άλλον ήμουν ως τώρα (ο οποίος δεν αναλαμβάνει το μετά) και είχα ήδη ως γενικό γυναικολόγο το γιατρό της Angot που είχα αποφασίσει ότι αυτός θα με αναλάβει μετά. Και τώρα ήρθε το μετά!!! Οπότε τώρα έχουμε τον ίδιο γιατρό!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , happiness79 είπε:

Δεν το ήξερες δικαίως, γιατί άλλος ήταν ο εξωσωματικός μου, με άλλον ήμουν ως τώρα (ο οποίος δεν αναλαμβάνει το μετά) και είχα ήδη ως γενικό γυναικολόγο το γιατρό της Angot που είχα αποφασίσει ότι αυτός θα με αναλάβει μετά. Και τώρα ήρθε το μετά!!! Οπότε τώρα έχουμε τον ίδιο γιατρό!

Ααα καταλαβααα!! Ε καλος θα ειναι τοτε ο γιατρος του 'μετα'!! Απλως αργει λιγοοο!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, anna.k είπε:

Καλα !!!τα εχω που τα εχω με τους εργοδότες, με φουντώνεις κι εσυ.Κατι τετοια τραβουσα κι εγω.Και πολλα αλλα.Παραιτηθηκα δεν αντεξα...Ευτυχως βρηκα αλλη δουλειά.Δεν τους χρωστάμε τιποτα για να μας χειραγωγουν.. Δεν ξερω για εσας, αλλα εμενα το αγχος και η πιεση μου δημιουργεί ψυχοσωματικα.Αντε μεινε εγκυος μετα...

Σήμερα με πίεσαν τόσο πολύ.  .  . Που έτοιμη ήμουν να τους αρχίσω τα κοσμητικά. . . Κ σαν να μην έφταναν όλα αυτά.  . .γυρνάω σπίτι κ βλέπω τον κοντούλη μου ( το ένα από τα τρία τετραποδα σκύλο παιδάκια μου ) ούτε ουρίτσα ούτε αγκαλίτσες ούτε όρεξη για φαΐ.  .  . Κλάμα εγώ κατευθείαν κτηνίατρο.  .  .πριν λίγο γυρίσαμε δεν έχουμε βγάλει άκρη τι έχει.  .  .αλήθεια λέγαν ότι θα είναι η χρονιά των ιχθυων.  .  . Μάλλον η μάνα μου , μου είπε λάθος μήνα γέννησης.  .  . 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...