Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 9/27/2024 at 9:25 AM, Blue Velvet said:

      Καλημέρα! Με πήραν τηλ από την κλινική και μου είπαν πως από τα τρία ωάρια,τα δύο ήταν ώριμα και γονιμοποιηθηκαν!! Δεν το πίστευα,της λέω "είστε σίγουρη"? Κλαιω από χαρά,ξέρω ότι μπορεί να μην προχωρήσουν,αλλά έγινε το πρώτο βήμα❤️

      Συγχαρητήρια, τα πήγατε περίφημα, μακάρι να πάνε όλα τέλεια!!

      23 hours ago, anemoni9 said:

      32 είμαι. Δεν απέχω και πολύ από τα 35, η αλήθεια είναι!

      Δεν είναι τόσο τραγικά όσο σου τα λέει. Σίγουρα φθίνει η ποιότητα όσο μεγαλώνουμε όμως με κατάλληλη διατροφή, γυμναστική, τρόπο ζωής κλπ βελτιώνεται και το θεμα σπω. Οπότε μην αγχώνεσαι τόσο, ήρεμα και όλα θα πάνε καλά!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Nana82 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Το πρόβλημα μου είναι ότι θα πηγαίνω πρωί πρωί για υπέρηχο στο γεν και στις 8 το αργότερο πρέπει να είμαι στη δουλειά μου οπότε πρέπει να βρω κάτι πολύ κοντά για να προλαβω...και πάλι σε ευχαριστώ!!

@Nana82 Γεια σου κορίτσι μου, είχα ακριβώς τον ίδιο περιορισμό και έκανα φυσικούς. Γένεσις, μετά εξετάσεις και στις 8 έπρεπε να είμαι Παλαιό Φάληρο για τη δουλειά μου. στους υπερήχους έκανα το εξής: ήμουν έξω απ το Γένεσις 05:50-06:00, σχεδον πρωτη-δεύτερη περίμενα στην ουρά και έτσι όταν άνοιγαν στις 06:30 εγώ εμπαινα απ τις πρώτες για υπέρηχο. Σχεδον πάντα 06:45 είχε ξεμπερδέψει. Έπαιρνα αυτοκινητάκι και πήγαινα προς Μητέρα. Άφηνα το αυτοκίνητο στο 3ο πάρκινγκ στη σειρά αμέσως μετά τον Μητέρα και τους έλεγα σε μιση ωρίτσα είμαι πίσω. Αν θυμαμαι καλά κόστος 4€. Μετά πήγαινα Μητέρα, κατέβαινα στον -2 στο Μικροβιολογικο (το οποιο ανοίγει 7:00) και έκανα τις εξετασούλες μου με 3€ (μου τις είχαν γραμμένες απ τον γιατρο). Ξεμπέρδευα κατά τις 7+ και μετά κατηφόριζα για τη δουλειά χωρίς καθυστερήσεις! Καλή επιτυχία!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , happiness79 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Τα εμβρυικά στοιχεία όπως θα διαπιστώσεις σύντομα κι εσύ είναι μια μικρή μάζα που από αυτήν σχηματίζεται το έμβρυο! Ο λεκίθιος είναι ο σάκος?? Μήπως τότε μέτρησε αυτόν και όχι τα εμβρυικά στοιχεία και σας το είπα λάθος πριν? Αχ, μπήκα σε χωράφια που δεν τα ξέρω, έχω διάβασμααααα!!!

Ο λεκιθικος σάκος είναι ο μελλοντικός πλακούντας!

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Εγώ πηγαίνω πριν τον υπέρηχο. 6 ανοίγει η βιοϊατρική, κάνω τις εξετάσεις και 7.00 είμαι στο γένεσις. Είναι κουραστικό αλλά ειδικά αν τις γράφεις γλιτώνεις πολλά χρήματα 

@Σποράκι Σωστό κι αυτό!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Συγχαρητηρια! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να εχεις κορίτσι μου και πάνω απ όλα ένα γερό μωρό ανεξαρτήτως φύλου!

Ευχαριστώ πολύ!!! Κι εγώ το ίδιο λέω, γερό να είναι και ας είναι ότι επιλέξει εκείν@! Κι εσύ να χαίρεσαι το παιδάκι σου και εύχομαι να γαληνέψει το κλίμα στο σπιτικό σας και να εκπληρωθούν τα όνειρα σας!

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Συγχαρητήρια γλυκιά μου!! Τέλεια νέα!

Σ' ευχαριστώ Κατερινάκι! Και στα δικά σου τα ευχάριστα πάρα πολύ σύντομα εύχομαι!!! ❤

πρίν από 53 λεπτά , ksvolimi είπε:

Χαχαχαχαχαχααχα!! Σημερα ειμαι λίγο πιο ανθρωπος θα αντεξει…λεω τωρα θα δειξει..

@happiness79 υπεροχα κοριτσι μου! Ολα θα πανε τελεια απο εδω και στο εξης ειμαι σιγουρη! ❤️❤️❤️❤️❤️

Πολυ καλη σε βρισκω ετοιμη εισαι!!

Σ' ευχαριστώ πολύ πολύ καλή μου! Περιμένουμε τα δικά σου ευχάριστα το Σάββατο! Μέχρι τότε υπομονή, το καλό πράγμα αργεί...!! Έρχονταιιιιιι!! ❤❤

πρίν από 45 λεπτά , winspert είπε:

Μπράβο κοριτσαρα μου!!! Τελεια ολα!!! 

Ευχαριστώ πολύ! Εσύ ετοιμάζεσαι για ωοληψία σε αυτό τον κύκλο? Εύχομαι να είναι η τυχερή!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Effie99 είπε:

Ωραίο επιχείρημα αυτό, θα το πω στο γιατρό. Κι εγώ στην ίδια φάση με εσένα είμαι, κάθε ωάριο είναι πολύτιμο, γιατί έχω ΠΩΑ. Πάντως όταν του είχα πει(έχω τον Σφακ.) για το ngs, είπε ότι δεν το πιστεύει και τόσο και δεν έχω καταλάβει το γιατί..τι προετοιμασία κάνει για το  er map και ποια μέρα του κύκλου το κάνεις;

Κανείς τεχνητό κύκλο. Ξεκινάς 2η μέρα με σικλακιουρ και όταν το ενδομήτριο έχει καλό πάχος ξεκινάς προγεστερονη για 5 μέρες. Περίπου στη μέση του κύκλου γίνεται. Ενημερώνω ότι πονάει λιγουλάκι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, MarialenaG. είπε:

Με το καλοοοοοοοο....... Υπέροχα νέα ❤️

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Εύχομαι και εσύ σύντομα να έχεις τόσο όμορφα νέα! 

1 ώρα πρίν, anna.k είπε:

Μπράβο κορίτσι μου.Πολυ χαίρομαι  για σενα! 

Σ' ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου! Εύχομαι πάρα πολύ σύντομα να χαρούμε όλες μαζί και με σένα! Όλα στην ώρα τους γίνονται! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happiness79 είπε:

Ολα καλά με τον πρώτο υπέρηχο!!! ❤  Είδαμε σάκο, εμβρυικά στοιχεία και αν το λέω καλά λεκίθιο (ούτε ξέρω αν το λέω σωστά, ούτε πώς γράφεται, συγχωρέστε με!!) Και οι δύο γιατροί είπαν ότι τα βλέπουν όλα πολύ καλά γι' αυτό το στάδιο! Και η θέση της μήτρας στην οποία βρίσκεται είναι ιδανική και μία μέτρηση που έκανε στα εμβρυικά στοιχεία (η οποία είναι δείκτης για χρωμοσωμικές ανωμαλίες) μου είπε ότι είναι πολύ καλή! Σε 10 μέρες ξανά υπέρηχο που αναμένουμε να ακούσουμε καρδούλα!!! ❤

Μπράβο κορίτσι μου!! Δυνατό το μωρουλι σας και προχωρημένο το βρίσκω! Συγχαρητήρια! Με το καλό να ακούσετε την καρδούλα του τώρα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Effie99 είπε:

Κι εγώ στο γεν. είμαι. το er map γιατί κοστίζει λιγότερο από το ΕΡΑ; Θέλω να πω, έχουν διαφορές; Σου το πρότεινε ο γιατρός ή εσύ του το είπες; Έκανες προετοιμασία για να το κάνεις; Σόρυ, σε βομβάρδισα με ερωτήσεις, αλλά έχω άγνοια από αυτά..

Μου το πρότεινε ο γιατρός αμέσως μετά το αρνητικό αποτέλεσμα της χοριακης. Δεν μου είπε για ΕΡΑ, από αυτά που έχω διαβάσει είναι σχεδον τα ίδια, απλά στο ΕΡΑ σου ελέγχουν περισσότερα κύτταρα (χοντρικά στα λέω). Θέλει προετοιμασία, ξεκινάς τεχνητό κύκλο με σικλακιουρ και προγεστερονη σα να πηγαίνεις για εμβρυομεταφορα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , happiness79 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου! Εύχομαι πάρα πολύ σύντομα να χαρούμε όλες μαζί και με σένα! Όλα στην ώρα τους γίνονται! 

Μακαρι.Να ειναι οι επομενοι μηνες τυχεροί για ολες μας!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Το er map γίνεται με τον ίδιο τρόπο οπως και το ερα;

Δεν νομιζω να διαφέρει, το μόνο που πρέπει να αλλάζει είναι η βιοψία στο εργαστήριο. Στο ΕΡΑ ελέγχουν περισσότερα κύτταρα (αν το λέω σωστά). 

1 ώρα πρίν, happiness79 είπε:

Ολα καλά με τον πρώτο υπέρηχο!!! ❤  Είδαμε σάκο, εμβρυικά στοιχεία και αν το λέω καλά λεκίθιο (ούτε ξέρω αν το λέω σωστά, ούτε πώς γράφεται, συγχωρέστε με!!) Και οι δύο γιατροί είπαν ότι τα βλέπουν όλα πολύ καλά γι' αυτό το στάδιο! Και η θέση της μήτρας στην οποία βρίσκεται είναι ιδανική και μία μέτρηση που έκανε στα εμβρυικά στοιχεία (η οποία είναι δείκτης για χρωμοσωμικές ανωμαλίες) μου είπε ότι είναι πολύ καλή! Σε 10 μέρες ξανά υπέρηχο που αναμένουμε να ακούσουμε καρδούλα!!! ❤

Υπέροχα νέα! Μπράβο κορίτσι μου, συνέχισε έτσι ❤️

πρίν από 35 λεπτά , KoraliaP είπε:

@Σποράκι Σωστό κι αυτό!!

Ίδιο προγραμμα έχω με εσένα, είμαστε και γειτόνισσες B)

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου! Ναι, ήταν φανταστικό αυτό που συνέβη, έμεινα έγκυος φυσικά!!! Εύχομαι πάρα πολύ σύντομα να συμβεί και σε σένα το θαύμα!

Τι λες τωρα???!!!!!

Μπραβο!!! Χιλια μπραβο!!! Δε ξερω τι να πω! Ενα μικρο θαυματακι!

Μου εφτιαξες τη μερα, ετσι που ειχα πεσει με τα 2 ωοθηλακια που βρηκαμε μονο σημερα...

Ολα θα πανε τελεια! Ηταν το γραφτο του σε αυτο το μωρακι να ερθει 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλημέρα! Μπορείς να πας στο Μητέρα που είναι πολύ κοντά στο Γεν και βγαίνουν και τα αποτελέσματα σε 3 ώρες. Αν κατεβάσεις και το app θα σου έρθουν απευθείας στο κιν. Το μόνο πρόβλημα εκεί είναι το παρκινγκ. Διαφορετικά έχει και άλλα διαγνωστικά εκεί γύρω. Έχει και αυτό του Γεν, το genesis genoma lab που πας και με τα πόδια από το Γεν αλλά δεν ξέρω αν είναι συμβεβλημένοι με τον ΕΟΠΥΥ.  Μπορείς να κάνεις ένα τηλ να ρωτήσεις 

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που έχετε υπέρηχο για τα μωράκια σας!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις επιλογές που μου ανέφερες. Δεν είχα ιδέα. 

Εύχομαι και σε εσένα να πάνε όλα καλά με τις εξετάσεις σου και σύντομα με θετική χοριακη!!

2 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

@Nana82 Γεια σου κορίτσι μου, είχα ακριβώς τον ίδιο περιορισμό και έκανα φυσικούς. Γένεσις, μετά εξετάσεις και στις 8 έπρεπε να είμαι Παλαιό Φάληρο για τη δουλειά μου. στους υπερήχους έκανα το εξής: ήμουν έξω απ το Γένεσις 05:50-06:00, σχεδον πρωτη-δεύτερη περίμενα στην ουρά και έτσι όταν άνοιγαν στις 06:30 εγώ εμπαινα απ τις πρώτες για υπέρηχο. Σχεδον πάντα 06:45 είχε ξεμπερδέψει. Έπαιρνα αυτοκινητάκι και πήγαινα προς Μητέρα. Άφηνα το αυτοκίνητο στο 3ο πάρκινγκ στη σειρά αμέσως μετά τον Μητέρα και τους έλεγα σε μιση ωρίτσα είμαι πίσω. Αν θυμαμαι καλά κόστος 4€. Μετά πήγαινα Μητέρα, κατέβαινα στον -2 στο Μικροβιολογικο (το οποιο ανοίγει 7:00) και έκανα τις εξετασούλες μου με 3€ (μου τις είχαν γραμμένες απ τον γιατρο). Ξεμπέρδευα κατά τις 7+ και μετά κατηφόριζα για τη δουλειά χωρίς καθυστερήσεις! Καλή επιτυχία!! 

Σε ευχαριστώ πολύ. Ίσως να είναι καλύτερα από άποψη χρονου πρώτα να πάω γεν για υπέρηχο και μετά να κάνω εξετάσεις.

Δυστυχώς δεν είμαι πολύ αισιόδοξη για αυτό το μήνα καθώς αδιαθετησα μετά από χορήγηση cyclacur(έχω πώα) και με fsh 28...αλλά θα κάνω την προσπάθεια μου και βλεποντας!

Σε ευχαριστώ και σου εύχομαι γρήγορα ένα μπεμπέ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Έχω αρκετές μέρες να μπω. Οι εξελίξεις για μένα ήταν καταιγιστικές! Πρώτα απ' όλα ο σύντροφός μου διαγνώστηκε με χρόνια προστατίτιδα καθώς στην εξέταση stamey mears του βρήκαν μικρόβιο, παρόλο που οι καλλιέργειες του ήταν αρνητικές και ο Ασβέστης ακόμα και όταν είδε το δείγμα είπε ότι μάλλον θα είναι καθαρό! Αυτό καταλαβαίνετε ήταν ένα τεράστιο χαστούκι και για τους δυο μας καθώς πάντα εγώ είχα προβλήματα με κολπιτιδες μετά τις ελεύθερες επαφές και ποτέ δε βρίσκαμε κάποιο μικρόβιο πέρα από το ουρεόπλασμα για το οποίο είχαμε πάρει θεραπεία. Δυστυχώς τώρα είναι πολύ αργά για να ξεκινήσει τη θεραπεία του οπότε θα την ξεκινήσει μετά την ωοληψία. Τα δικά μου τώρα. Παρασκευή είχα τον πρώτο υπέρηχο, έβδομη μέρα της περιόδου και έκτη διέγερσης. Είχα 5 ωοθηλακια απ' τη δεξιά και κανένα απ' την αριστερή (η χειρουργημένη). Σήμερα 7 ωοθηλακια δεξιά και 1 αριστερά. Η οιστραδιόλη μου είναι 2.300 περίπου. Το βράδυ θα κάνω οβιτρελ και την Τετάρτη πάμε για ωοληψία. Αυτά κορίτσια!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Κι εγώ το ίδιο λέω, γερό να είναι και ας είναι ότι επιλέξει εκείν@! Κι εσύ να χαίρεσαι το παιδάκι σου και εύχομαι να γαληνέψει το κλίμα στο σπιτικό σας και να εκπληρωθούν τα όνειρα σας!

Σ' ευχαριστώ Κατερινάκι! Και στα δικά σου τα ευχάριστα πάρα πολύ σύντομα εύχομαι!!! ❤

Σ' ευχαριστώ πολύ πολύ καλή μου! Περιμένουμε τα δικά σου ευχάριστα το Σάββατο! Μέχρι τότε υπομονή, το καλό πράγμα αργεί...!! Έρχονταιιιιιι!! ❤❤

Ευχαριστώ πολύ! Εσύ ετοιμάζεσαι για ωοληψία σε αυτό τον κύκλο? Εύχομαι να είναι η τυχερή!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσακι μου...Ναι...μαλλον θα παω Παρασκευή για ωοληψια...Θα δούμε...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Margeau είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έχω αρκετές μέρες να μπω. Οι εξελίξεις για μένα ήταν καταιγιστικές! Πρώτα απ' όλα ο σύντροφός μου διαγνώστηκε με χρόνια προστατίτιδα καθώς στην εξέταση stamey mears του βρήκαν μικρόβιο, παρόλο που οι καλλιέργειες του ήταν αρνητικές και ο Ασβέστης ακόμα και όταν είδε το δείγμα είπε ότι μάλλον θα είναι καθαρό! Αυτό καταλαβαίνετε ήταν ένα τεράστιο χαστούκι και για τους δυο μας καθώς πάντα εγώ είχα προβλήματα με κολπιτιδες μετά τις ελεύθερες επαφές και ποτέ δε βρίσκαμε κάποιο μικρόβιο πέρα από το ουρεόπλασμα για το οποίο είχαμε πάρει θεραπεία. Δυστυχώς τώρα είναι πολύ αργά για να ξεκινήσει τη θεραπεία του οπότε θα την ξεκινήσει μετά την ωοληψία. Τα δικά μου τώρα. Παρασκευή είχα τον πρώτο υπέρηχο, έβδομη μέρα της περιόδου και έκτη διέγερσης. Είχα 5 ωοθηλακια απ' τη δεξιά και κανένα απ' την αριστερή (η χειρουργημένη). Σήμερα 7 ωοθηλακια δεξιά και 1 αριστερά. Η οιστραδιόλη μου είναι 2.300 περίπου. Το βράδυ θα κάνω οβιτρελ και την Τετάρτη πάμε για ωοληψία. Αυτά κορίτσια!

Πολύ καλά τα ωοθηλακια, μπράβο. Σου ευχομαι καλή καλή επιτυχία! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...