Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 9/27/2024 at 9:25 AM, Blue Velvet said:

      Καλημέρα! Με πήραν τηλ από την κλινική και μου είπαν πως από τα τρία ωάρια,τα δύο ήταν ώριμα και γονιμοποιηθηκαν!! Δεν το πίστευα,της λέω "είστε σίγουρη"? Κλαιω από χαρά,ξέρω ότι μπορεί να μην προχωρήσουν,αλλά έγινε το πρώτο βήμα❤️

      Συγχαρητήρια, τα πήγατε περίφημα, μακάρι να πάνε όλα τέλεια!!

      23 hours ago, anemoni9 said:

      32 είμαι. Δεν απέχω και πολύ από τα 35, η αλήθεια είναι!

      Δεν είναι τόσο τραγικά όσο σου τα λέει. Σίγουρα φθίνει η ποιότητα όσο μεγαλώνουμε όμως με κατάλληλη διατροφή, γυμναστική, τρόπο ζωής κλπ βελτιώνεται και το θεμα σπω. Οπότε μην αγχώνεσαι τόσο, ήρεμα και όλα θα πάνε καλά!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , Καντι είπε:

Καλε σπερμα να έρχεται να δίνει και δεν χρειαζεται να του μιλάς!

Εντάξει ειναι κρητικος φαντάζομαι με όλη την σημασία της έννοιας!

Ναι με κολπικο, αργούν οι υπέρηχοι απο την κοιλιά. Ο ανδρας μου δεν ειχε μπει γιατι ηταν στη αρχη του κοβιντ Απρίλιος 2020 και δεν επέτρεπαν σε τιποτα να μπουν τους συζύγους στο Γεννεσις , μονο για να δώσουν σπερμα. Τωρα δεν νομιζω οτι ισχύει το ίδιο.

Μα ναι μόνο αυτό θέλω κ να δίνει κ κανα ευρώ γιατί έχω πουλησει ήδη το ένα μου νεφρό . 

Ευτυχως προχθές το καταψύξαμε το σπερμα κ έχω για άλλη μια προσπάθεια. Καλό ε;;;;;;  

Στα μυαλά ναι είναι ευτυχως όχι στην εμφάνιση! Χαχαχαχαχχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , happiness79 είπε:

Ολα καλά με τον πρώτο υπέρηχο!!! ❤  Είδαμε σάκο, εμβρυικά στοιχεία και αν το λέω καλά λεκίθιο (ούτε ξέρω αν το λέω σωστά, ούτε πώς γράφεται, συγχωρέστε με!!) Και οι δύο γιατροί είπαν ότι τα βλέπουν όλα πολύ καλά γι' αυτό το στάδιο! Και η θέση της μήτρας στην οποία βρίσκεται είναι ιδανική και μία μέτρηση που έκανε στα εμβρυικά στοιχεία (η οποία είναι δείκτης για χρωμοσωμικές ανωμαλίες) μου είπε ότι είναι πολύ καλή! Σε 10 μέρες ξανά υπέρηχο που αναμένουμε να ακούσουμε καρδούλα!!! ❤

Με το καλοοοοοοοο....... Υπέροχα νέα ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!!Αντε με το καλό να δεις το μπεμπακι στον υπέρηχο και να είναι και αυτό μπροστά ❤️❤️❤️

Ευχαριστώ!!! Οι ευχές σου έπιασαν!!! Είδαμε και εμβρυικά στοιχεία που παιζόταν αν θα βλέπαμε ή όχι! Ολα πολύ καλά!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , happiness79 είπε:

Ολα καλά με τον πρώτο υπέρηχο!!! ❤  Είδαμε σάκο, εμβρυικά στοιχεία και αν το λέω καλά λεκίθιο (ούτε ξέρω αν το λέω σωστά, ούτε πώς γράφεται, συγχωρέστε με!!) Και οι δύο γιατροί είπαν ότι τα βλέπουν όλα πολύ καλά γι' αυτό το στάδιο! Και η θέση της μήτρας στην οποία βρίσκεται είναι ιδανική και μία μέτρηση που έκανε στα εμβρυικά στοιχεία (η οποία είναι δείκτης για χρωμοσωμικές ανωμαλίες) μου είπε ότι είναι πολύ καλή! Σε 10 μέρες ξανά υπέρηχο που αναμένουμε να ακούσουμε καρδούλα!!! ❤

Μπράβο κορίτσι μου.Πολυ χαίρομαι  για σενα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Πρωτα πρωτα σε ευχαριστω για το χρονο σου να μου απαντησεις, αλλα κυριως θελω να συ πω οτι χαρηκα παρα πολυ με τα ωραια νεα σου!!!!!

Ειχα καιρο να μπω στο φορουμ και ειχα χασει τις εξελιξεις.

Και απο οτι βλεπω (στα γρηγορα) εχουμε πολλα ευχαριστα!!!!

Χαρηκα παρα πολυ και ευχομαι στα κοιτσια μας μια γαληνια και ηρεμη εγκυμοσυνη με πολλες γλυκες κι αξεχαστες στιγμουλες!

 

 

Σ' ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου! Ναι, ήταν φανταστικό αυτό που συνέβη, έμεινα έγκυος φυσικά!!! Εύχομαι πάρα πολύ σύντομα να συμβεί και σε σένα το θαύμα!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, happiness79 said:

Ολα καλά με τον πρώτο υπέρηχο!!! ❤  Είδαμε σάκο, εμβρυικά στοιχεία και αν το λέω καλά λεκίθιο (ούτε ξέρω αν το λέω σωστά, ούτε πώς γράφεται, συγχωρέστε με!!) Και οι δύο γιατροί είπαν ότι τα βλέπουν όλα πολύ καλά γι' αυτό το στάδιο! Και η θέση της μήτρας στην οποία βρίσκεται είναι ιδανική και μία μέτρηση που έκανε στα εμβρυικά στοιχεία (η οποία είναι δείκτης για χρωμοσωμικές ανωμαλίες) μου είπε ότι είναι πολύ καλή! Σε 10 μέρες ξανά υπέρηχο που αναμένουμε να ακούσουμε καρδούλα!!! ❤

Συγχαρητήρια γλυκιά μου!! Τέλεια νέα!

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , happiness79 είπε:

Ολα καλά με τον πρώτο υπέρηχο!!! ❤  Είδαμε σάκο, εμβρυικά στοιχεία και αν το λέω καλά λεκίθιο (ούτε ξέρω αν το λέω σωστά, ούτε πώς γράφεται, συγχωρέστε με!!) Και οι δύο γιατροί είπαν ότι τα βλέπουν όλα πολύ καλά γι' αυτό το στάδιο! Και η θέση της μήτρας στην οποία βρίσκεται είναι ιδανική και μία μέτρηση που έκανε στα εμβρυικά στοιχεία (η οποία είναι δείκτης για χρωμοσωμικές ανωμαλίες) μου είπε ότι είναι πολύ καλή! Σε 10 μέρες ξανά υπέρηχο που αναμένουμε να ακούσουμε καρδούλα!!! ❤

Τέλεια! Μπράβο happiness! Να σε ρωτήσω, πως μέτρησε τα εμβρυϊκά στοιχεία; Δεν το έχω ξανα ακούσει 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου..!❤

@Angot περιμένουμε νεα σου..! Με το καλό να ακουσετε καρδούλα!❤ Το απόγευμα θα πατε;?

@happiness79 σήμερα δεν ειναι ο πρώτος υπέρηχος;? Πήγατε;? Με το καλο να δεις τον ενδομητριο σακο σου!!❤

@ksvolimi ακόμα κλωσσάς;?❤ Πως είναι το νευρικό σου σύστημα..; θα αντλεξει μέχρι το Σάββατο;?

@Kate92 πως νιώθεις κορίτσι μου;? Αντέχεις ακόμα την αναμονή της Παρασκευής;?❤

Χαχαχαχαχαχααχα!! Σημερα ειμαι λίγο πιο ανθρωπος θα αντεξει…λεω τωρα θα δειξει..

@happiness79 υπεροχα κοριτσι μου! Ολα θα πανε τελεια απο εδω και στο εξης ειμαι σιγουρη! ❤️❤️❤️❤️❤️

πρίν από 33 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Μα ναι μόνο αυτό θέλω κ να δίνει κ κανα ευρώ γιατί έχω πουλησει ήδη το ένα μου νεφρό . 

Ευτυχως προχθές το καταψύξαμε το σπερμα κ έχω για άλλη μια προσπάθεια. Καλό ε;;;;;;  

Στα μυαλά ναι είναι ευτυχως όχι στην εμφάνιση! Χαχαχαχαχχα 

Πολυ καλη σε βρισκω ετοιμη εισαι!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , happiness79 είπε:

Ολα καλά με τον πρώτο υπέρηχο!!! ❤  Είδαμε σάκο, εμβρυικά στοιχεία και αν το λέω καλά λεκίθιο (ούτε ξέρω αν το λέω σωστά, ούτε πώς γράφεται, συγχωρέστε με!!) Και οι δύο γιατροί είπαν ότι τα βλέπουν όλα πολύ καλά γι' αυτό το στάδιο! Και η θέση της μήτρας στην οποία βρίσκεται είναι ιδανική και μία μέτρηση που έκανε στα εμβρυικά στοιχεία (η οποία είναι δείκτης για χρωμοσωμικές ανωμαλίες) μου είπε ότι είναι πολύ καλή! Σε 10 μέρες ξανά υπέρηχο που αναμένουμε να ακούσουμε καρδούλα!!! ❤

Μπράβο κοριτσαρα μου!!! Τελεια ολα!!! 

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

εγω φιλη μου θα σου πω οτι σε αυτα τα θεματα, θεωρω πως πρεπει να υπαρχει συμπνοια και κοινη πλευση. αν θελει μονο ο ενας εκ των δυο, δεν βγαινει σε καλο, διοτι ακομα κι αν επιτυχεις αυτο τον σκοπο, μπορει μεσα του να συσσωρευτει τετοια πιεση που να βγει με τροπους που θα στεναχωρουν τοσο εσενα, οσο και θα δυσχεραινουν τις ισορροπιες στην οικογενεια σας. οποτε ξανασκεψου το και κυριως ζυγισε κατα ποσο αξιζει να βαλεις σε κινδυνο την ζωη που εχετε ως τωρα. και στα λεω εξ ιδιας πειρας, μιας και στο προβλημα που εχει προκυψει και σε εμας στην προκειμενη, επιλεγω να μην πιεσω τον συζυγο μου και να δεχτω την σταση του.

Σοφά μιλάς!

4 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Μιας και έχουμε πλέον στην ομάδα τόσες εν δυνάμει μανούλες αλλά και άλλες κοπέλες που έχετε ήδη τα παιδάκια σας, ήθελα να σας πω ότι είχα την τύχη να συνεργαστώ με την UNICEF πάνω σε ένα project για ένα δωρεάν application που έχει φτιάξει για γονείς (από την εγκυμοσύνη έως 6 ετών) και έχει μέσα άρθρα για την υγεία, την ψυχολογία, διατροφή, έχει επίσης διαδραστικά παιχνίδια, προγραμματισμό εξετάσεων και εμβολίων και συμβουλές από ειδικούς ψυχολόγους και γιατρούς. Είναι εντελώς δωρεάν και λέγεται Bebbo.
Αν θέλετε ρίξτε του μία ματιά και πείτε μου και μένα αν είναι καλό γιατί προς το παρόν έχω βάλει ένα φανταστικό μωρό ότι έχω :lol: 

Ωωωω... Ευχαριστούμε πολύ!!! Να σου πω κάτι, είμαι σίγουρη ότι το φανταστικό μωρό σου πάρα πολύ σύντομα θα είναι και πραγματικό!!! ;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , happiness79 είπε:

Ολα καλά με τον πρώτο υπέρηχο!!! ❤  Είδαμε σάκο, εμβρυικά στοιχεία και αν το λέω καλά λεκίθιο (ούτε ξέρω αν το λέω σωστά, ούτε πώς γράφεται, συγχωρέστε με!!) Και οι δύο γιατροί είπαν ότι τα βλέπουν όλα πολύ καλά γι' αυτό το στάδιο! Και η θέση της μήτρας στην οποία βρίσκεται είναι ιδανική και μία μέτρηση που έκανε στα εμβρυικά στοιχεία (η οποία είναι δείκτης για χρωμοσωμικές ανωμαλίες) μου είπε ότι είναι πολύ καλή! Σε 10 μέρες ξανά υπέρηχο που αναμένουμε να ακούσουμε καρδούλα!!! ❤

Τελεια κοριτσι μου.. συγχαρητηρια!!❤ Προχωραει γρηγορα!! Τελικα τα εμβρυικα στοιχεια τι ειναι; ειδατε το εμβρυο; κουκιδα δηλαδη; ή μονο τον λεκιθικο; ηταν μετρησιμος ο σακος ή απλως σου ειπε οτι ειναι ενδομητριος;  

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Αμ δεν αντέχω....ψυχολογία στα πατώματα..λέω αν ήμουν, κάτι θα ένιωθα, τι στο καλό! Κ σκέφτομαι τις πιθανότητες που δεν είναι με το μέρος μας ..και τα επόμενα βήματα .. μια μαυρίλα σ λέω! Μη σε μαυρίζω κ σένα! Κλωσσαμε κλωσσαμε???

Αχ, μα δεν είναι καθόλου μα καθόλου απαραίτητο ότι θα ένιωθες κάτι... Τόσες και τόσες κοπέλες δεν είχαν συμπτώματα και ήταν έγκυες! Ειδικά τώρα είναι πάρα πολύ νωρίς!!! Προσπάθησε να βάλεις με το νου σου όλες τις πιθανότητες, όχι μόνο τα αρνητικά σενάρια, τα πάντα είναι πιθανά! Κουράγιο με την αναμονή, καταλαβαίνω πόσο ψυχοφθόρα είναι! 

3 ώρες πρίν, Effie99 είπε:

Μωρέ είναι αυτό το συναίσθημα ότι ίσως δεν τα καταφέρω και μείνω με τις γάτες και το κούνελι μου, κι όλα αυτά τα πέρα-δώθε στην Αθήνα και τα κλάματα πάνε τζάμπα. Τελοσπάντων, ας ελπίσουμε, ο Θεός έχει για όλους, λέει η μαμά μου..

Να σου πω κάτι, κι εγώ τόσες φορές είπα το ίδιο με σένα και κάποια στιγμή συνειδητοποίησα πόσο ευγνώμων είμαι που έχω τον άντρα μου, τα τρελόγατα μας και την υγεία μας και των αγαπημένων μας, που σκέφτηκα ότι δε χρειάζεται να ζητάω πολλά. Και τότε ήρθε το θαύμα! 

2 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Τα κοριτσια εδω στο φορουμ μου ειπαν οτι θα δουμε λεκιθικο σακο και εμβρυικα στοιχεια. Τωρα τι ειναι τα εμβρυικα στοιχεια.. δεν ρωτησα! Χαχαχ

Τα στοιχεία που θα σχηματίσουν το έμβρυο! Εγώ έχω απορία για τον λεκιθικό σάκο! Χαχαχα!!

πρίν από 52 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Τέλεια! Μπράβο happiness! Να σε ρωτήσω, πως μέτρησε τα εμβρυϊκά στοιχεία; Δεν το έχω ξανα ακούσει 

Σ' ευχαριστώ πολύ κοτοπουλάκι γλυκό! Σε ακολουθώ, είμαι ένα βήμα πίσω σου!!! Τα μέτρησε όπως μετράνε τα ωάρια στον υπέρηχο, με τον κέρσορα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happiness79 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου! Ναι, ήταν φανταστικό αυτό που συνέβη, έμεινα έγκυος φυσικά!!! Εύχομαι πάρα πολύ σύντομα να συμβεί και σε σένα το θαύμα!

Συγχαρητηρια! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη να εχεις κορίτσι μου και πάνω απ όλα ένα γερό μωρό ανεξαρτήτως φύλου!

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Makelen είπε:

Τελεια κοριτσι μου.. συγχαρητηρια!!❤ Προχωραει γρηγορα!! Τελικα τα εμβρυικα στοιχεια τι ειναι; ειδατε το εμβρυο; κουκιδα δηλαδη; ή μονο τον λεκιθικο; ηταν μετρησιμος ο σακος ή απλως σου ειπε οτι ειναι ενδομητριος;  

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Τα εμβρυικά στοιχεία όπως θα διαπιστώσεις σύντομα κι εσύ είναι μια μικρή μάζα που από αυτήν σχηματίζεται το έμβρυο! Ο λεκίθιος είναι ο σάκος?? Μήπως τότε μέτρησε αυτόν και όχι τα εμβρυικά στοιχεία και σας το είπα λάθος πριν? Αχ, μπήκα σε χωράφια που δεν τα ξέρω, έχω διάβασμααααα!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...