Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 9/27/2024 at 9:25 AM, Blue Velvet said:

      Καλημέρα! Με πήραν τηλ από την κλινική και μου είπαν πως από τα τρία ωάρια,τα δύο ήταν ώριμα και γονιμοποιηθηκαν!! Δεν το πίστευα,της λέω "είστε σίγουρη"? Κλαιω από χαρά,ξέρω ότι μπορεί να μην προχωρήσουν,αλλά έγινε το πρώτο βήμα❤️

      Συγχαρητήρια, τα πήγατε περίφημα, μακάρι να πάνε όλα τέλεια!!

      23 hours ago, anemoni9 said:

      32 είμαι. Δεν απέχω και πολύ από τα 35, η αλήθεια είναι!

      Δεν είναι τόσο τραγικά όσο σου τα λέει. Σίγουρα φθίνει η ποιότητα όσο μεγαλώνουμε όμως με κατάλληλη διατροφή, γυμναστική, τρόπο ζωής κλπ βελτιώνεται και το θεμα σπω. Οπότε μην αγχώνεσαι τόσο, ήρεμα και όλα θα πάνε καλά!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Effie99 είπε:

Δεν θα πάω τώρα για εμβρυομεταφορά..Από το φθινόπωρο..απλά ήθελα και να δούμε αν θα φτάσει κάτι σε βλαστοκύστη..γιατί ποιος μου λέει ότι το ενδομήτριο δέχεται τα 3ης μέρας; 2 βλαστοκύστες δεν θα κάνω με τίποτα, πάμε με φυσικούς..ζήτημα είναι αν θα προκύψει και καμία, μιας και η fsh σε αυτόν τον κύκλο πήγε 13, 1η φορά τόσο υψηλή..θεωρητικά ήθελα να ξέρω..εσύ έβαζες πάντα βλαστοκύστες; 3ης μέρας γιατί όχι;

Καλησπέρα! Από ότι ξέρω η fsh παίζει ρόλο όταν πάμε για διέγερση, όχι τόσο στον φυσικό κύκλο. Εγώ κάνω φυσικούς πάνω από ένα χρόνο με fsh 15 (το 2021) από τότε δεν την μέτρησα ξανά σε κανένα κύκλο. Το ωάριο που θα σου πάρει έχει τις ίδιες πιθανότητες να γίνει βλαστοκύστη με του προηγούμενου μήνα. Τώρα επειδή έχεις ήδη τριών ημερών και έχεις δει εμφύτευση καλό είναι να το συζητήσεις με τον γιατρό σου. Αυτό θα σου εξηγήσει πώς σκοπεύει να προχωρήσετε. Το φθινόπωρο μάλλον μαζί θα είμαστε στην εμβρυομεταφορά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καλησπέρα! Από ότι ξέρω η fsh παίζει ρόλο όταν πάμε για διέγερση, όχι τόσο στον φυσικό κύκλο. Εγώ κάνω φυσικούς πάνω από ένα χρόνο με fsh 15 (το 2021) από τότε δεν την μέτρησα ξανά σε κανένα κύκλο. Το ωάριο που θα σου πάρει έχει τις ίδιες πιθανότητες να γίνει βλαστοκύστη με του προηγούμενου μήνα. Τώρα επειδή έχεις ήδη τριών ημερών και έχεις δει εμφύτευση καλό είναι να το συζητήσεις με τον γιατρό σου. Αυτό θα σου εξηγήσει πώς σκοπεύει να προχωρήσετε. Το φθινόπωρο μάλλον μαζί θα είμαστε στην εμβρυομεταφορά!

όχι, δεν έχω κάνει ποτέ εμβρυομεταφορά, οπότε δεν ξέρω τι από τα 2 εμφυτεύεται σε εμένα..1η φορά θα κάνω το φθινόπωρο..απλά έλεγα να είχαμε να διαλέξουμε από 2 διαφορετικά ''καλαθάκια΄΄, αν δεν πετύχαινα με 3ης μέρας..Κι εσύ το φθινόπωρο; Ωραία, πάντα μου άρεσε το φθινόπωρο σαν εποχή!χαχα..Η 1η σου; 

πρίν από 23 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καλησπέρα! Από ότι ξέρω η fsh παίζει ρόλο όταν πάμε για διέγερση, όχι τόσο στον φυσικό κύκλο. 

Δηλαδή η  fsh δεν δείχνει την ποιότητα των ωαρίων στον φυσικό; Και τότε γιατί εμένα μου τη βάζει πάντα ο γιατρός την 2η-3η μέρα του κύκλου;  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Effie99 είπε:

όχι, δεν έχω κάνει ποτέ εμβρυομεταφορά, οπότε δεν ξέρω τι από τα 2 εμφυτεύεται σε εμένα..1η φορά θα κάνω το φθινόπωρο..απλά έλεγα να είχαμε να διαλέξουμε από 2 διαφορετικά ''καλαθάκια΄΄, αν δεν πετύχαινα με 3ης μέρας..Κι εσύ το φθινόπωρο; Ωραία, πάντα μου άρεσε το φθινόπωρο σαν εποχή!χαχα..Η 1η σου; 

Είναι πολύ ωραία όντως γιατί γεννάς άνοιξη κ είναι σουπερ. Τώρα θα κάνουμε Μπανακια 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Effie99 είπε:

Ναι, άνοιξη να βγει το μωρουλάκι κριός σαν εμένα, να παίζουμε πόλεμο!χαχαχα! Ναι, τώρα μπάνια στο μονό μου στρώμα!χααχααα:-D

Δεν εχεις κανένα στο κεφάλι σου ξέρεις τι καλά που είναι;

  • Χαχα 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Effie99 είπε:

όχι, δεν έχω κάνει ποτέ εμβρυομεταφορά, οπότε δεν ξέρω τι από τα 2 εμφυτεύεται σε εμένα..1η φορά θα κάνω το φθινόπωρο..απλά έλεγα να είχαμε να διαλέξουμε από 2 διαφορετικά ''καλαθάκια΄΄, αν δεν πετύχαινα με 3ης μέρας..Κι εσύ το φθινόπωρο; Ωραία, πάντα μου άρεσε το φθινόπωρο σαν εποχή!χαχα..Η 1η σου; 

Δηλαδή η  fsh δεν δείχνει την ποιότητα των ωαρίων στον φυσικό; Και τότε γιατί εμένα μου τη βάζει πάντα ο γιατρός την 2η-3η μέρα του κύκλου;  

Εγώ έχω διαβάσει ότι έχει σημασία στη διέγερση, αν είναι υψηλή ξέρουν ότι δεν θα ανταποκριθείς στα φάρμακα και ισχύει, τουλάχιστον σε εμένα. Δεν ξέρω γιατί μετράς κάθε μήνα στον φυσικό, το έχω ακούσει και από άλλη κοπέλα αλλά εμένα ποτέ. Και μπορώ να πω ότι ανταποκρίνομαι στον φυσικό, λίγες φορές το έχω χάσει. Να φανταστείς μου είπε η μαία αν θέλω να την μετρήσω στον επόμενο κύκλο και της είπα ότι φοβάμαι και δεν πάω. Εμένα θα είναι η δεύτερη, η πρώτη έγινε τον προηγούμενο μήνα με μηδέν αποτέλεσμα :?. Όποτε μέχρι να μαζέψω πάλι υπολογίζω φθινόπωρο. Πάντως αν μπορούσα θα έμπαινα ξανά τώρα χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Δεν εχεις κανένα στο κεφάλι σου ξέρεις τι καλά που είναι;

Ο καθένας βλέπει ως καλό/ιδανικό/ αυτό που δεν έχει..αυτό έχω καταλάβει. από εκεί και πέρα όμως, σκέψου ότι ζωή χωρίς ένα δικό σου παιδάκι να σε κοιτάει δεν παλεύεται.όσο περισσότερα προβλήματα θα σου φέρει, τόσο περισσότερες χαρές! Η ζυγαριά κλείνει λίγο προς την πλευρά του να έχεις έστω κι 1 παιδάκι, να δίνει νόημα στη ζωή σου, όση κούραση ή ανησυχίες μπορεί να φέρει η ύπαρξή του.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Effie99 είπε:

Ο καθένας βλέπει ως καλό/ιδανικό/ αυτό που δεν έχει..αυτό έχω καταλάβει. από εκεί και πέρα όμως, σκέψου ότι ζωή χωρίς ένα δικό σου παιδάκι να σε κοιτάει δεν παλεύεται.όσο περισσότερα προβλήματα θα σου φέρει, τόσο περισσότερες χαρές! Η ζυγαριά κλείνει λίγο προς την πλευρά του να έχεις έστω κι 1 παιδάκι, να δίνει νόημα στη ζωή σου, όση κούραση ή ανησυχίες μπορεί να φέρει η ύπαρξή του.

Έτσι είναι όπως τα λες! Απλά εγω εννοούσα για άντρα όχι για παιδί ΧΑΧαχαχχαχα!!!!!!!

Τα παιδιά είναι ευλογία , δώρο από τον θεό αναμφισβήτητα. Γιαυτο κι εγω επιθυμώ δεύτερο κ ας πλακωνόμαστε με τον σύζυγο 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Σποράκι είπε:

Εγώ έχω διαβάσει ότι έχει σημασία στη διέγερση, αν είναι υψηλή ξέρουν ότι δεν θα ανταποκριθείς στα φάρμακα και ισχύει, τουλάχιστον σε εμένα. Δεν ξέρω γιατί μετράς κάθε μήνα στον φυσικό, το έχω ακούσει και από άλλη κοπέλα αλλά εμένα ποτέ. Και μπορώ να πω ότι ανταποκρίνομαι στον φυσικό, λίγες φορές το έχω χάσει. Να φανταστείς μου είπε η μαία αν θέλω να την μετρήσω στον επόμενο κύκλο και της είπα ότι φοβάμαι και δεν πάω. Εμένα θα είναι η δεύτερη, η πρώτη έγινε τον προηγούμενο μήνα με μηδέν αποτέλεσμα :?. Όποτε μέχρι να μαζέψω πάλι υπολογίζω φθινόπωρο. Πάντως αν μπορούσα θα έμπαινα ξανά τώρα χαχαχαχα

τι να πω, μακάρι να μην παίζει ρόλο..η δεύτερη να είναι κι αυτή που θα σου δώσει το παιδάκι ή τα παιδάκια σου, εύχομαι!!! Τι είχες μεταφέρει την 1η φορά;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Effie99 είπε:

Ο καθένας βλέπει ως καλό/ιδανικό/ αυτό που δεν έχει..αυτό έχω καταλάβει. από εκεί και πέρα όμως, σκέψου ότι ζωή χωρίς ένα δικό σου παιδάκι να σε κοιτάει δεν παλεύεται.όσο περισσότερα προβλήματα θα σου φέρει, τόσο περισσότερες χαρές! Η ζυγαριά κλείνει λίγο προς την πλευρά του να έχεις έστω κι 1 παιδάκι, να δίνει νόημα στη ζωή σου, όση κούραση ή ανησυχίες μπορεί να φέρει η ύπαρξή του.

Για κάθε γυναίκα είναι διαφορετικά. Για να βάζουμε τον εαυτό μας σε αυτή τη διαδικασία το θελουμε όσο τίποτε άλλο, απλά εγώ αρχίζω να καταλαβαίνω ότι αν μια γυναίκα θέλει να γίνει μαμά αργά ή γρήγορα θα τα καταφέρει. Με τον οποιοδήποτε τρόπο :wub:

πρίν από 1 λεπτό , Effie99 είπε:

τι να πω, μακάρι να μην παίζει ρόλο..η δεύτερη να είναι κι αυτή που θα σου δώσει το παιδάκι ή τα παιδάκια σου, εύχομαι!!! Τι είχες μεταφέρει την 1η φορά;

Σε ευχαριστώ πολύ, μακάρι εσυ να είσαι πιο τυχερή, μια και καλή. Τεσσάρων ημερών (μοριδια) είχα βάλει. Τώρα δεν ξέρω πως θα προχωρήσουμε, έκανα ΕΡΑ αυτό τον μήνα και περιμένω αποτελέσματα 

πρίν από 4 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Έτσι είναι όπως τα λες! Απλά εγω εννοούσα για άντρα όχι για παιδί ΧΑΧαχαχχαχα!!!!!!!

Τα παιδιά είναι ευλογία , δώρο από τον θεό αναμφισβήτητα. Γιαυτο κι εγω επιθυμώ δεύτερο κ ας πλακωνόμαστε με τον σύζυγο 

Κορίτσια εγώ το θέμα του άντρα προς το παρόν το έλυσα! Ξέρω μόνο τα χαρακτηριστικά του :-P

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Έτσι είναι όπως τα λες! Απλά εγω εννοούσα για άντρα όχι για παιδί ΧΑΧαχαχχαχα!!!!!!!

Τα παιδιά είναι ευλογία , δώρο από τον θεό αναμφισβήτητα. Γιαυτο κι εγω επιθυμώ δεύτερο κ ας πλακωνόμαστε με τον σύζυγο 

αχαχααχα...για άντρα θα συμφωνήσω!Εντάξει, για να πούμε του στραβού το δίκιο, έχουν κι αυτοί κουραστεί από την όλη διαδικασία και τους βγαίνει ίσως ένας κακός χαρακτήρας..μέσα τους τα σκέφτονται αυτά που τους λέμε, αλλά μουλαρώνουν κάποιες φορές! Εκεί είναι που γίνεται της κακομοίρας!χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Effie99 είπε:

αχαχααχα...για άντρα θα συμφωνήσω!Εντάξει, για να πούμε του στραβού το δίκιο, έχουν κι αυτοί κουραστεί από την όλη διαδικασία και τους βγαίνει ίσως ένας κακός χαρακτήρας..μέσα τους τα σκέφτονται αυτά που τους λέμε, αλλά μουλαρώνουν κάποιες φορές! Εκεί είναι που γίνεται της κακομοίρας!χαχαχα

Έτσι ακριβώς 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Σποράκι είπε:

ΓΣε ευχαριστώ πολύ, μακάρι εσυ να είσαι πιο τυχερή, μια και καλή. Τεσσάρων ημερών (μοριδια) είχα βάλει. Τώρα δεν ξέρω πως θα προχωρήσουμε, έκανα ΕΡΑ αυτό τον μήνα και περιμένω αποτελέσματα 

Σε ευχαριστώ κι εγώ πολύ! Την καλύτερη δουλειά έκανες με το ΕΡΑ, μην το συζητάς καθόλου! Το σκέφτομαι κι εγώ να το κάνω, αλλά κοστίζει ρε γαμώτο..εσύ πού το έκανες;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Makelen είπε:

Κι εγω μαυριλα ειχα στην αναμονη! Tο μόνο σύμπτωμα! Ρωτα και την @kateriiina25 που τα σημειώνει! Χαχ Κατα τα αλλα εγω κανω υπομονή, μεχρι την Παρασκευή που ειναι ο 2ος υπερηχος! Ωστοσο.. κλωσσαω λίγο κι εγω!

Χαχα .ναι, θυμάμαι!  Αχ τέλεια! Τι περιμένουμε να δούμε Παρασκευή? Για καρδούλα εινια νωρίς ε?

πρίν από 53 λεπτά , Ellidr είπε:

Κορίτσι μου δεν είχα ούτε μισό σύμπτωμα 

Μετά που άκουσα και την καρδιά άρχισαν τα συμπτώματα 

Αλλά άμα σου λέω τίποτα , τίποτα 

Το τεστ εγκυμοσύνης μου έδειξε ότι είμαι

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Μου δίνεις κουραγιο! Να περάσουν οι μέρες θέλω μόνο και όποια κι αν είναι η απάντηση θα ησυχάσω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Makelen said:

Κι εγω μαυριλα ειχα στην αναμονη! Tο μόνο σύμπτωμα! Ρωτα και την @kateriiina25 που τα σημειώνει! Χαχ Κατα τα αλλα εγω κανω υπομονή, μεχρι την Παρασκευή που ειναι ο 2ος υπερηχος! Ωστοσο.. κλωσσαω λίγο κι εγω!

Ναι ναι, Επιβεβαιώνω!! Η μαυρίλα είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης :D Ειδικά αν θες να σφαχτείς και με τον περίγυρο, το θετικό είναι σιγουράκι!

58 minutes ago, Effie99 said:

Μωρέ είναι αυτό το συναίσθημα ότι ίσως δεν τα καταφέρω και μείνω με τις γάτες και το κούνελι μου, κι όλα αυτά τα πέρα-δώθε στην Αθήνα και τα κλάματα πάνε τζάμπα. Τελοσπάντων, ας ελπίσουμε, ο Θεός έχει για όλους, λέει η μαμά μου..

Να σου ζήσουν οι γατούλες σου και το κουνελάκι σου :wub:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...