Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Neverstop είπε:

      Στις οδηγίες λέει να περιμένουμε μία δύο ημέρες. Οπότε λόγω σκ θα περιμένω αλλιώς θα πάω στο ληξιαρχείο ξανά να ρωτήσω. Στον εφκα κι ηλεκτρονικα διάβασα πως γίνεται πλέον.

       Ε μπορεί επειδή έπεσες σε σκ να έμεινε στην μέση ! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Έχω καιρό να γράψω, αλλά όποτε βρίσκω χρόνο διαβάζω όσες αναρτήσεις σας μπορώ! Επειδή αυτόν τον μήνα θα πάμε για ωοληψία σε φυσικό (είχα σταματήσει τις ωοληψίες 2 μήνες για προσωπικούς λόγους), σκεφτόμουνα μήπως πρότεινα στο γιατρό να αφήσουμε το εμβρυάκι να φτάσει βλαστοκύστη (αν προκύψει ωάριο πάντα). Ό,τι έχουμε μέχρι στιγμής είναι 3 ημερών, αλλά δεν ξέρω αν μπορούμε να καταψύξουμε και βλαστοκύστες, οπότε να έχουμε την επιλογή να ΄επιλέξουμε΄΄, αν δεν έχω επιτυχία με 3 ημερών. Μπορούμε να καταψύχουμε έμβρυα διαφορετικών ημερών ή θα πω χαζομάρα στο γιατρό; χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Effie99 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Έχω καιρό να γράψω, αλλά όποτε βρίσκω χρόνο διαβάζω όσες αναρτήσεις σας μπορώ! Επειδή αυτόν τον μήνα θα πάμε για ωοληψία σε φυσικό (είχα σταματήσει τις ωοληψίες 2 μήνες για προσωπικούς λόγους), σκεφτόμουνα μήπως πρότεινα στο γιατρό να αφήσουμε το εμβρυάκι να φτάσει βλαστοκύστη (αν προκύψει ωάριο πάντα). Ό,τι έχουμε μέχρι στιγμής είναι 3 ημερών, αλλά δεν ξέρω αν μπορούμε να καταψύξουμε και βλαστοκύστες, οπότε να έχουμε την επιλογή να ΄επιλέξουμε΄΄, αν δεν έχω επιτυχία με 3 ημερών. Μπορούμε να καταψύχουμε έμβρυα διαφορετικών ημερών ή θα πω χαζομάρα στο γιατρό; χαχα

Καλησπερα κοριτσι μου δεν εχω εμπειρία απο τριτης μέρας ωστοσο γιατι να μη μπορεις… θεωρητικά οτι θελεις καταψύχεις , 

πρίν από 39 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μιας και έχουμε πλέον στην ομάδα τόσες εν δυνάμει μανούλες αλλά και άλλες κοπέλες που έχετε ήδη τα παιδάκια σας, ήθελα να σας πω ότι είχα την τύχη να συνεργαστώ με την UNICEF πάνω σε ένα project για ένα δωρεάν application που έχει φτιάξει για γονείς (από την εγκυμοσύνη έως 6 ετών) και έχει μέσα άρθρα για την υγεία, την ψυχολογία, διατροφή, έχει επίσης διαδραστικά παιχνίδια, προγραμματισμό εξετάσεων και εμβολίων και συμβουλές από ειδικούς ψυχολόγους και γιατρούς. Είναι εντελώς δωρεάν και λέγεται Bebbo.
Αν θέλετε ρίξτε του μία ματιά και πείτε μου και μένα αν είναι καλό γιατί προς το παρόν έχω βάλει ένα φανταστικό μωρό ότι έχω :lol: 

Μπραβο κατερινακι θα το δω!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Pagotoula είπε:

εχεις δικιο. αλλα οπως και να χει,προφανως εκεινος δεν νιωθει την ιδια επιθυμια. καλως η κακως.οποτε κι εσυ ισως πρεπει να αξιολογησεις την κατασταση, τις ισορροπιες σας και τις επιθυμιες σας. εχεις ηδη ενα παιδι, σκεψου να χεις ενα η δυο ακομη βρεφη και ο αντρας σου να θελει να ασχολειται μονο με τη δουλεια του και να μην προτεραιοποιει τις αναγκες τις δικες σου; αυτο δεν θα σε διαλυσει εσενα ψυχολογικα και σωματικα; δηλ μετα μπορει να ξεπεραστουν τα δικα σου ορια και τελικα κι εσυ να εχεις πολυ ισχυρες προστριβες μαζι του κι η οικογενεια σου να μη λειτουργει υγιως. και σκεψου το και διαφορετικα, αν πχ κανατε απλα σεξ και προσπαθουσατε, θα τον ειχες με το ζορι να ολοκληρωνει τη διαδικασια (καταλαβες τι εννοω) για να μεινει εσυ εγκυος; κι ας μην ηθελε; δηλ καμια φορα και με τις ολες ιατρικες διαδικασιες που εμπλεκονται, καταντανε καμια φορα κι αυτοι να συμκετεχουν λες κι απλα ακολουθουν ενα προγραμμα για καποιο ιατρικο προβλημα κι οχι επειδη ουσιαστικα το θελουν. αποψη μου ειναι να μιλησετε πολυ μεταξυ σας κι ισως και με εναν ειδικο και να παρετε απο κοινου αποφαση.

Με ειδικό;;;;; Χαχαχαχαχαχχα!!!!! Γέλασα πολύ!

Ουτε κατά διάνοια φίλη μου! 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ksvolimi είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου δεν εχω εμπειρία απο τριτης μέρας ωστοσο γιατι να μη μπορεις… θεωρητικά οτι θελεις καταψύχεις , 

ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου κοπέλα μου. Πιο πολύ με προβληματίζει η αποδυνάμωση των εμβρύων, αν αποψυχθούν και ξανακαταψυχθούν. Δηλαδή, ακόμα κι αν αφήσουμε τα ήδη υπάρχοντα 3ης μέρας να πάνε σε βλαστοκύστες, δεν θα τις βάλουν όλες. Οπότε θα πρέπει να ξανακαταψυχθούν οι υπόλοιπες. Αλλά αν υπήρχαν ήδη ως βλαστοκύστες, αυτό που θα γινόταν είναι να αποψύξουν μόνο 1 ή 2 και να τις βάλουν..

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Effie99 said:

ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου κοπέλα μου. Πιο πολύ με προβληματίζει η αποδυνάμωση των εμβρύων, αν αποψυχθούν και ξανακαταψυχθούν. Δηλαδή, ακόμα κι αν αφήσουμε τα ήδη υπάρχοντα 3ης μέρας να πάνε σε βλαστοκύστες, δεν θα τις βάλουν όλες. Οπότε θα πρέπει να ξανακαταψυχθούν οι υπόλοιπες. Αλλά αν υπήρχαν ήδη ως βλαστοκύστες, αυτό που θα γινόταν είναι να αποψύξουν μόνο 1 ή 2 και να τις βάλουν..

Εμείς είχαμε 3ης μέρας μόνο και αποφασίσαμε να προχωρήσουμε με βλαστοκύστες. Αποψύξαμε και τα 3 γιατί δεν μπορείς να ξέρεις πόσα θα τα καταφέρουν να φτάσουν. Εμάς έφτασαν και τα 3, βάλαμε τα δύο και το 3ο το ξανά καταψύξαμε. Πόσα 3ων ημερών έχεις? 

16 minutes ago, ksvolimi said:

Μπραβο κατερινακι θα το δω!!!

Ευχαριστώ κοπέλα μου!

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Effie99 είπε:

ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου κοπέλα μου. Πιο πολύ με προβληματίζει η αποδυνάμωση των εμβρύων, αν αποψυχθούν και ξανακαταψυχθούν. Δηλαδή, ακόμα κι αν αφήσουμε τα ήδη υπάρχοντα 3ης μέρας να πάνε σε βλαστοκύστες, δεν θα τις βάλουν όλες. Οπότε θα πρέπει να ξανακαταψυχθούν οι υπόλοιπες. Αλλά αν υπήρχαν ήδη ως βλαστοκύστες, αυτό που θα γινόταν είναι να αποψύξουν μόνο 1 ή 2 και να τις βάλουν..

Ναι το καταλαβαινω αυτο που λες και συμφωνω απολυτα.. ισως να ξεκινησεις με αυτα που θα βγαλεις τωρα και αν χρειαστεις μετα βαζεις τα αλλα.. ειναι κι αυτο μια σκέψη.. αν κανεις τωρα δυο βλαστοκυστες να βαλεις αυτες..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εμείς είχαμε 3ης μέρας μόνο και αποφασίσαμε να προχωρήσουμε με βλαστοκύστες. Αποψύξαμε και τα 3 γιατί δεν μπορείς να ξέρεις πόσα θα τα καταφέρουν να φτάσουν. Εμάς έφτασαν και τα 3, βάλαμε τα δύο και το 3ο το ξανά καταψύξαμε. Πόσα 3ων ημερών έχεις? 

Έχουμε 5 3ης μέρας. Το θέμα είναι αν μπορούμε να έχουμε στην κατάψυξη και 3ης μέρας και βλαστοκύστες.Δεν ξέρω αν έχει νόημα αυτό που λέω αλλά θα το ρωτήσω και στο γιατρό και θα δούμε..

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Effie99 said:

Έχουμε 5 3ης μέρας. Το θέμα είναι αν μπορούμε να έχουμε στην κατάψυξη και 3ης μέρας και βλαστοκύστες.Δεν ξέρω αν έχει νόημα αυτό που λέω αλλά θα το ρωτήσω και στο γιατρό και θα δούμε..

Σίγουρα μπορείς να έχεις και τα 2, δεν τίθεται τέτοιο θέμα 

Απλώς να ξέρεις ότι αν έχεις μία μόνο βλαστοκύστη και ετοιμάζεσαι να την μεταφέρεις, 2 μέρες πριν θα τα αποψύξουν όλα λογικά. Αν αποψύξουν μόνο 1 ή 2, μπορεί να μην φτάσουν στο στάδιο βλαστοκύστης και τελικά να μεταφέρεις μόνο ένα.  


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου..!❤

@Angot περιμένουμε νεα σου..! Με το καλό να ακουσετε καρδούλα!❤ Το απόγευμα θα πατε;?

@happiness79 σήμερα δεν ειναι ο πρώτος υπέρηχος;? Πήγατε;? Με το καλο να δεις τον ενδομητριο σακο σου!!❤

@ksvolimi ακόμα κλωσσάς;?❤ Πως είναι το νευρικό σου σύστημα..; θα αντλεξει μέχρι το Σάββατο;?

@Kate92 πως νιώθεις κορίτσι μου;? Αντέχεις ακόμα την αναμονή της Παρασκευής;?❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ksvolimi είπε:

Ναι το καταλαβαινω αυτο που λες και συμφωνω απολυτα.. ισως να ξεκινησεις με αυτα που θα βγαλεις τωρα και αν χρειαστεις μετα βαζεις τα αλλα.. ειναι κι αυτο μια σκέψη.. αν κανεις τωρα δυο βλαστοκυστες να βαλεις αυτες..

Δεν θα πάω τώρα για εμβρυομεταφορά..Από το φθινόπωρο..απλά ήθελα και να δούμε αν θα φτάσει κάτι σε βλαστοκύστη..γιατί ποιος μου λέει ότι το ενδομήτριο δέχεται τα 3ης μέρας; 2 βλαστοκύστες δεν θα κάνω με τίποτα, πάμε με φυσικούς..ζήτημα είναι αν θα προκύψει και καμία, μιας και η fsh σε αυτόν τον κύκλο πήγε 13, 1η φορά τόσο υψηλή..θεωρητικά ήθελα να ξέρω..εσύ έβαζες πάντα βλαστοκύστες; 3ης μέρας γιατί όχι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Effie99 είπε:

Δεν θα πάω τώρα για εμβρυομεταφορά..Από το φθινόπωρο..απλά ήθελα και να δούμε αν θα φτάσει κάτι σε βλαστοκύστη..γιατί ποιος μου λέει ότι το ενδομήτριο δέχεται τα 3ης μέρας; 2 βλαστοκύστες δεν θα κάνω με τίποτα, πάμε με φυσικούς..ζήτημα είναι αν θα προκύψει και καμία, μιας και η fsh σε αυτόν τον κύκλο πήγε 13, 1η φορά τόσο υψηλή..θεωρητικά ήθελα να ξέρω..εσύ έβαζες πάντα βλαστοκύστες; 3ης μέρας γιατί όχι;

Εγω βάζω 3ης μέρας. Βλαστοκυστες έβαλα μια φορά μόνο.

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Με ειδικό;;;;; Χαχαχαχαχαχχα!!!!! Γέλασα πολύ!

Ουτε κατά διάνοια φίλη μου! 

ωχ… καταλαβα.. εντωμεταξυ ο αντρας σου γιατρος δεν ειναι;;; θα τον φανταζομουν πιο open minded… και τι λετε να κανετε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Makelen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου..!❤

@Angot περιμένουμε νεα σου..! Με το καλό να ακουσετε καρδούλα!❤ Το απόγευμα θα πατε;?

@happiness79 σήμερα δεν ειναι ο πρώτος υπέρηχος;? Πήγατε;? Με το καλο να δεις τον ενδομητριο σακο σου!!❤

@ksvolimi ακόμα κλωσσάς;?❤ Πως είναι το νευρικό σου σύστημα..; θα αντλεξει μέχρι το Σάββατο;?

@Kate92 πως νιώθεις κορίτσι μου;? Αντέχεις ακόμα την αναμονή της Παρασκευής;?❤

Έχουμε ραντεβου το βραδάκι. Εχω ακομα ώρες να αγωνιώ με την ησυχια μου ! Παλιά μου τέχνη κόσκινο! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Makelen είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου..!❤

@Angot περιμένουμε νεα σου..! Με το καλό να ακουσετε καρδούλα!❤ Το απόγευμα θα πατε;?

@happiness79 σήμερα δεν ειναι ο πρώτος υπέρηχος;? Πήγατε;? Με το καλο να δεις τον ενδομητριο σακο σου!!❤

@ksvolimi ακόμα κλωσσάς;?❤ Πως είναι το νευρικό σου σύστημα..; θα αντλεξει μέχρι το Σάββατο;?

@Kate92 πως νιώθεις κορίτσι μου;? Αντέχεις ακόμα την αναμονή της Παρασκευής;?❤

Αμ δεν αντέχω....ψυχολογία στα πατώματα..λέω αν ήμουν, κάτι θα ένιωθα, τι στο καλό! Κ σκέφτομαι τις πιθανότητες που δεν είναι με το μέρος μας ..και τα επόμενα βήματα .. μια μαυρίλα σ λέω! Μη σε μαυρίζω κ σένα! Κλωσσαμε κλωσσαμε???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Σίγουρα μπορείς να έχεις και τα 2, δεν τίθεται τέτοιο θέμα 

Απλώς να ξέρεις ότι αν έχεις μία μόνο βλαστοκύστη και ετοιμάζεσαι να την μεταφέρεις, 2 μέρες πριν θα τα αποψύξουν όλα λογικά. Αν αποψύξουν μόνο 1 ή 2, μπορεί να μην φτάσουν στο στάδιο βλαστοκύστης και τελικά να μεταφέρεις μόνο ένα.  

Δεν ξέρω αν θα κάνω ωοληψία λίγο πριν την εμβρυομεταφορά..έλεγα ότι αν υπήρχαν 1-2 βλαστοκύστες στην κατάψυξη να απόψυχαν αυτές για να τις βάλουν και να μην πειράξουν καθόλου τα 3ης μέρας..ας μείνουν για άλλη προσπάθεια..δεν ξέρω, όλα είναι πιθανότητες και πολλές φορές πάμε στα τυφλά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...