Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Neverstop είπε:

      Στις οδηγίες λέει να περιμένουμε μία δύο ημέρες. Οπότε λόγω σκ θα περιμένω αλλιώς θα πάω στο ληξιαρχείο ξανά να ρωτήσω. Στον εφκα κι ηλεκτρονικα διάβασα πως γίνεται πλέον.

       Ε μπορεί επειδή έπεσες σε σκ να έμεινε στην μέση ! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , happiness79 είπε:

Συγχαρητήρια για το εμβρυάκι σας!!! Λυπάμαι που σκέφτεσαι να σταματήσεις, ενώ προφανώς δε το θέλεις, αφού έχεις μπει σε αυτή τη διαδικασία. Σκέφτομαι βέβαια ότι καυγάδες ανάμεσα στα ζευγάρια πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν και πολλές φορές λέμε πάνω στα νεύρα μας κουβέντες που δεν τις εννοούμε. Επίσης θεωρώ πάρα πολύ φυσικό να υπάρχουν εντάσεις μεταξύ σας ενώ διανύετε περίοδο εξωσωματικής. Είναι πολύ ψυχοφθόρα διαδικασία και οι αγωνίες βγαίνουν στην επιφάνεια με κάθε τρόπο. Συμβαίνει σε όλους μας. Προτείνω υπομονή, ένα βήμα πίσω να περάσει η μπόρα και μετά το ξανασυζητάτε πιο ψύχραιμα ❤

Ο σύζυγος μου δεν θέλει καιρό τώρα . Εγω μόνη μου εκανα κ κάνω ότι κάνω. Δεν είναι δηλ ένα ξέσπασμα που οφείλεται στο άγχος της διαδικασίας γιατί δεν αγχώνεται για αυτό. Το μέλημα του είναι η δουλειά του κ μόνο. Όποτε δεν θα αλλάξει ρότα.

  • Λυπημένη/-ος 4

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Ο σύζυγος μου δεν θέλει καιρό τώρα . Εγω μόνη μου εκανα κ κάνω ότι κάνω. Δεν είναι δηλ ένα ξέσπασμα που οφείλεται στο άγχος της διαδικασίας γιατί δεν αγχώνεται για αυτό. Το μέλημα του είναι η δουλειά του κ μόνο. Όποτε δεν θα αλλάξει ρότα.

Είσαι στεναχωρημένη και θυμωμένη τώρα και το καταλαβαίνω. Εχω εμπιστοσύνη όμως ότι θα τον βρείτε τον τρόπο, όπως κάνετε τόσα χρόνια τώρα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Κοντά στο γεν. Δεν γνωρίζω να σου πω αλλά εγώ που κάνω επίσης φυσικό κύκλο και κάθε μήνα εξετάσεις πηγαίνω βιοϊατρική που έχει σε πολλά σημεία. Αν τις κανείς μέχρι 11-12 το πρωί μέχρι το βράδυ σου στέλνουν τα αποτελέσματα 

Σε ευχαριστώ πολύ. Το πρόβλημα μου είναι ότι θα πηγαίνω πρωί πρωί για υπέρηχο στο γεν και στις 8 το αργότερο πρέπει να είμαι στη δουλειά μου οπότε πρέπει να βρω κάτι πολύ κοντά για να προλαβω...και πάλι σε ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Kate92 είπε:

Αχ κορίτσι μου σε νιώθω! Κι εγώ έτσι είμαι..μια σκέφτομαι θετικά,μια μέσα στη μαυρίλα. Διάβασα παρακάτω όμως ότι είναι η 7η σου και ειλικρινά ντράπηκα που γκρινιάζω κι εγώ. Είσαι πολύ δυνατή και εύχομαι να είναι η τελευταία φορά που περνάς αυτή τη μαρτυρική αναμονή! Όλα καλά θα πάνε και θα έχεις τα πιο τέλεια νέα!

Δώσε χρόνο στον άντρα σου κορίτσι μου. Δε σκέφτονται όπως εμείς. Όσο κι αν μας αγαπάνε και όσο κι αν προσπαθούν, δε θα νιώσουν πότε το ίδιο. Εσύ να σκέφτεσαι πως έκανες ο,τι μπορείς καλύτερο, ειδικά εφόσον το ζητάει το αγοράκι σου. Μακάρι το εμβρυακι σας αυτό να είναι και το τυχερό και να μη χρειαστεί να σκεφτείς καν αν θα σταματήσεις η αν θα προσπαθήσεις ξανά!

Έτσι ακριβώς 

πρίν από 7 λεπτά , happiness79 είπε:

Είσαι στεναχωρημένη και θυμωμένη τώρα και το καταλαβαίνω. Εχω εμπιστοσύνη όμως ότι θα τον βρείτε τον τρόπο, όπως κάνετε τόσα χρόνια τώρα.

Είμαι πολύ πικραμένη κ εξοργισμένη μαζί του!

Δεν του μιλάω καν χαχαχαχαχαχχα!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nana82 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Το πρόβλημα μου είναι ότι θα πηγαίνω πρωί πρωί για υπέρηχο στο γεν και στις 8 το αργότερο πρέπει να είμαι στη δουλειά μου οπότε πρέπει να βρω κάτι πολύ κοντά για να προλαβω...και πάλι σε ευχαριστώ!!

Εγώ πηγαίνω πριν τον υπέρηχο. 6 ανοίγει η βιοϊατρική, κάνω τις εξετάσεις και 7.00 είμαι στο γένεσις. Είναι κουραστικό αλλά ειδικά αν τις γράφεις γλιτώνεις πολλά χρήματα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 45 λεπτά , happiness79 είπε:

Είναι πολύ μπροστά η μπέμπα σου!!! ❤❤❤

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!!Αντε με το καλό να δεις το μπεμπακι στον υπέρηχο και να είναι και αυτό μπροστά ❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Έχεις δίκιο, αυτό θα κάνω και εγώ!!

πρίν από 13 λεπτά , Σποράκι είπε:

Εγώ πηγαίνω πριν τον υπέρηχο. 6 ανοίγει η βιοϊατρική, κάνω τις εξετάσεις και 7.00 είμαι στο γένεσις. Είναι κουραστικό αλλά ειδικά αν τις γράφεις γλιτώνεις πολλά χρήματα 

Ευχαριστώ παρα πάρα πολύ. Το ίδιο θα κάνω και εγώ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Kate92 είπε:

Αχ κορίτσι μου σε νιώθω! Κι εγώ έτσι είμαι..μια σκέφτομαι θετικά,μια μέσα στη μαυρίλα. Διάβασα παρακάτω όμως ότι είναι η 7η σου και ειλικρινά ντράπηκα που γκρινιάζω κι εγώ. Είσαι πολύ δυνατή και εύχομαι να είναι η τελευταία φορά που περνάς αυτή τη μαρτυρική αναμονή! Όλα καλά θα πάνε και θα έχεις τα πιο τέλεια νέα!

Δώσε χρόνο στον άντρα σου κορίτσι μου. Δε σκέφτονται όπως εμείς. Όσο κι αν μας αγαπάνε και όσο κι αν προσπαθούν, δε θα νιώσουν πότε το ίδιο. Εσύ να σκέφτεσαι πως έκανες ο,τι μπορείς καλύτερο, ειδικά εφόσον το ζητάει το αγοράκι σου. Μακάρι το εμβρυακι σας αυτό να είναι και το τυχερό και να μη χρειαστεί να σκεφτείς καν αν θα σταματήσεις η αν θα προσπαθήσεις ξανά!

Μακαρι για ολες μας❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nana82 said:

Καλημέρα. Παρακολουθώ καιρό το φόρουμ αλλά δεν γράφω συχνά. Κάνω ωοληψιες σε φυσικό κύκλο και θα ήθελα να σας ρωτήσω που μπορώ να κάνω εξετάσεις lh και e2 κοντά στο γεν.χαλανδρι για να μην τις πληρώσω πανάκριβα. Θυμάμαι ότι κάποια κοπέλα είχε πει κάτι εδώ στο φόρουμ για ένα διαγνωστικό δίπλα στο γεν αλλά δεν μπορώ να το βρω... ευχαριστώ πολύ!!

Καλημέρα! Μπορείς να πας στο Μητέρα που είναι πολύ κοντά στο Γεν και βγαίνουν και τα αποτελέσματα σε 3 ώρες. Αν κατεβάσεις και το app θα σου έρθουν απευθείας στο κιν. Το μόνο πρόβλημα εκεί είναι το παρκινγκ. Διαφορετικά έχει και άλλα διαγνωστικά εκεί γύρω. Έχει και αυτό του Γεν, το genesis genoma lab που πας και με τα πόδια από το Γεν αλλά δεν ξέρω αν είναι συμβεβλημένοι με τον ΕΟΠΥΥ.  Μπορείς να κάνεις ένα τηλ να ρωτήσεις 

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που έχετε υπέρηχο για τα μωράκια σας!!! 

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 13/5/2022 at 7:24 ΜΜ, happiness79 είπε:

Περαστικά του!

Τι λες βρε κορίτσι μου, τόσο πολύ πρήστηκες??? Θυμάμαι τόσο πολύ είχα πρηστεί στο τέλος της πρώτης διέγερσης που είχα κάνει στα 36 μου, όμως υπερδιέγερση δεν είχα πάθει. Και σου είπε να συνεχίσεις και σήμερα την ίδια δόση? Τι να πω, για να στο είπε κάτι παραπάνω θα ξέρει (ελπίζω)... Πότε είναι να σε δει? Δεν πας αύριο μια βόλτα να σε εξετάσει από κοντά καλού κακού? Εύχομαι να είναι όλα εντάξει και να έχεις πολύ καλή ανταπόκριση!

Τι τραβάμε κι εμείς οι χορεύτριες!!! 

Εγώ έχω ομοιοπαθητικό τον Λέφα. Ξεκίνησα σ' αυτόν πριν κανά χρόνο+ για να ενισχύσω τη γονιμότητα και είμαι πολύ ευχαριστημένη από τη συνολική αντιμετώπίση του. Αν θέλεις ψάξ' τον!

2593!!!!! Πάει να σπάσει η καρδιά μου!!! Καλό είναι, ε???

Πρωτα πρωτα σε ευχαριστω για το χρονο σου να μου απαντησεις, αλλα κυριως θελω να συ πω οτι χαρηκα παρα πολυ με τα ωραια νεα σου!!!!!

Ειχα καιρο να μπω στο φορουμ και ειχα χασει τις εξελιξεις.

Και απο οτι βλεπω (στα γρηγορα) εχουμε πολλα ευχαριστα!!!!

Χαρηκα παρα πολυ και ευχομαι στα κοιτσια μας μια γαληνια και ηρεμη εγκυμοσυνη με πολλες γλυκες κι αξεχαστες στιγμουλες!

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, νικηαντωνια81 είπε:

Πες μου κάτι ! Ο σκυλάκος στη φωτο είναι δικός σου;

εγω ναι έχω ένα έμβρυο από τα 2. Όμως δεν ξέρω αν θα προχωρήσω. Ο σύζυγος δεν θέλει γενικά , είχαμε άσχημο καβγά. Όποτε σκέφτομαι πολύ σοβαρά να σταματήσω :

εγω φιλη μου θα σου πω οτι σε αυτα τα θεματα, θεωρω πως πρεπει να υπαρχει συμπνοια και κοινη πλευση. αν θελει μονο ο ενας εκ των δυο, δεν βγαινει σε καλο, διοτι ακομα κι αν επιτυχεις αυτο τον σκοπο, μπορει μεσα του να συσσωρευτει τετοια πιεση που να βγει με τροπους που θα στεναχωρουν τοσο εσενα, οσο και θα δυσχεραινουν τις ισορροπιες στην οικογενεια σας. οποτε ξανασκεψου το και κυριως ζυγισε κατα ποσο αξιζει να βαλεις σε κινδυνο την ζωη που εχετε ως τωρα. και στα λεω εξ ιδιας πειρας, μιας και στο προβλημα που εχει προκυψει και σε εμας στην προκειμενη, επιλεγω να μην πιεσω τον συζυγο μου και να δεχτω την σταση του.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχουμε πλέον στην ομάδα τόσες εν δυνάμει μανούλες αλλά και άλλες κοπέλες που έχετε ήδη τα παιδάκια σας, ήθελα να σας πω ότι είχα την τύχη να συνεργαστώ με την UNICEF πάνω σε ένα project για ένα δωρεάν application που έχει φτιάξει για γονείς (από την εγκυμοσύνη έως 6 ετών) και έχει μέσα άρθρα για την υγεία, την ψυχολογία, διατροφή, έχει επίσης διαδραστικά παιχνίδια, προγραμματισμό εξετάσεων και εμβολίων και συμβουλές από ειδικούς ψυχολόγους και γιατρούς. Είναι εντελώς δωρεάν και λέγεται Bebbo.
Αν θέλετε ρίξτε του μία ματιά και πείτε μου και μένα αν είναι καλό γιατί προς το παρόν έχω βάλει ένα φανταστικό μωρό ότι έχω :lol: 

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Pagotoula είπε:

εγω φιλη μου θα σου πω οτι σε αυτα τα θεματα, θεωρω πως πρεπει να υπαρχει συμπνοια και κοινη πλευση. αν θελει μονο ο ενας εκ των δυο, δεν βγαινει σε καλο, διοτι ακομα κι αν επιτυχεις αυτο τον σκοπο, μπορει μεσα του να συσσωρευτει τετοια πιεση που να βγει με τροπους που θα στεναχωρουν τοσο εσενα, οσο και θα δυσχεραινουν τις ισορροπιες στην οικογενεια σας. οποτε ξανασκεψου το και κυριως ζυγισε κατα ποσο αξιζει να βαλεις σε κινδυνο την ζωη που εχετε ως τωρα. και στα λεω εξ ιδιας πειρας, μιας και στο προβλημα που εχει προκυψει και σε εμας στην προκειμενη, επιλεγω να μην πιεσω τον συζυγο μου και να δεχτω την σταση του.

Συμφωνω σε αυτά που γράφεις. Οι σύζυγοι μας έχουν όμως διαφορετικά προβλήματα.

 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Συμφωνω σε αυτά που γράφεις. Οι σύζυγοι μας έχουν όμως διαφορετικά προβλήματα.

 

εχεις δικιο. αλλα οπως και να χει,προφανως εκεινος δεν νιωθει την ιδια επιθυμια. καλως η κακως.οποτε κι εσυ ισως πρεπει να αξιολογησεις την κατασταση, τις ισορροπιες σας και τις επιθυμιες σας. εχεις ηδη ενα παιδι, σκεψου να χεις ενα η δυο ακομη βρεφη και ο αντρας σου να θελει να ασχολειται μονο με τη δουλεια του και να μην προτεραιοποιει τις αναγκες τις δικες σου….αυτο δεν θα σε διαλυσει εσενα ψυχολογικα και σωματικα; δηλ μετα μπορει να ξεπεραστουν τα δικα σου ορια και τελικα κι εσυ να εχεις πολυ ισχυρες προστριβες μαζι του κι η οικογενεια σου να μη λειτουργει υγιως. και σκεψου το και διαφορετικα, αν πχ κανατε απλα σεξ και προσπαθουσατε, θα τον ειχες με το ζορι να ολοκληρωνει τη διαδικασια (καταλαβες τι εννοω) για να μεινεις εσυ εγκυος; κι ας μην ηθελε; δηλ καμια φορα και με τις ολες ιατρικες διαδικασιες που εμπλεκονται, καταντανε κι αυτοι να συμμετεχουν λες κι απλα ακολουθουν ενα προγραμμα για καποιο ιατρικο προβλημα κι οχι επειδη ουσιαστικα το θελουν. αποψη μου ειναι να μιλησετε πολυ μεταξυ σας κι ισως και με εναν ειδικο και να παρετε απο κοινου αποφαση.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...