Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Neverstop είπε:

      Στις οδηγίες λέει να περιμένουμε μία δύο ημέρες. Οπότε λόγω σκ θα περιμένω αλλιώς θα πάω στο ληξιαρχείο ξανά να ρωτήσω. Στον εφκα κι ηλεκτρονικα διάβασα πως γίνεται πλέον.

       Ε μπορεί επειδή έπεσες σε σκ να έμεινε στην μέση ! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

20 hours ago, κοτοπουλάκι said:

είναι γεγονός, τίποτα δεν είναι σίγουρο, να πω την αλήθεια θεωρώ πως ίσως η βιταμίνη D και το bowteck βοήθησαν να γίνει τις 2 στις 3 φορές η εμφύτευση. Τώρα η πορεία εξαρτάται από το ίδιο το έμβρυο οπότε δεν μπορούμε να κάνουμε κ πολλά

όχι Angot, κανένα δείγμα, νόμιζα πως όλα είναι καλά κ πήγα στο γιατρό στο ραντεβού μου. Τότε μου είπε πως το έμβρυο  δεν έχει μεγαλώσει όσο περιμέναμε κ να ξαναπάω την 8η εβδομάδα. Εν τω μεταξύ την 6η εβδομάδα ήταν λαμπερό το μωρό στον υπέρηχο, την 7η όχι τόσο κ την 8η είχε σκοτεινιάσει τελείως. Το περίμενα όταν μου είπε: «Αύριο στις 8 στο Ιασώ για απόξεση». 

Το σώμα δεν καταλαβαίνει ότι το έμβρυο έχει πεθάνει κ εκλύει τις ίδιες ουσίες. Δυστυχώς δεν έχουμε δείγματα για το τι συμβαίνει εκεί μέσα, μακάρι να υπήρχε ένα πορτάκι να το ανοιγοκλείναμε να βλέπαμε τι γίνεται. Δυστυχώς είμαστε αναγκασμένες να ζούμε με το φόβο. Να περάσουν 8-9 εβδομάδες κ μετά οι πιθανότητες παλινδρόμησης μειώνονται πολύ. Ας κάνουμε υπομονή.. 

Αχ τι μου θυμισες... Το άγχος, τη στενοχώρια, την απογοήτευση κ μετα που δεν είχα κανέναν να το συζητήσω, οι δικοί μου ότι μπόρεσαν να μου πουν το είπαν, όμως είχα τόσο μεγάλη ανάγκη να μιλήσω σε κάποιον που περνουσε τότε το ίδιο, δεν σας γνώριζα τότε.... 

Ευχομαι ποτε μα ποτε σε καμιά μας να μην ξανασυμβεί αυτό... Μόνο χαρουμενα νέα, μεγάλες χοριακες κ λαμπερά μωράκια.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου , κ εμενα prezolone 5mg μου εδωσε, να ξεκινήσω δυο εβδομάδες πριν την εμβρυομεταφορα . Εμενα μου είπε ότι ίσως οφείλονται τα αυξημένα ΑΝΑ στο σύνδρομο Ρεινο που έπαθα μια φορά . Με ηρεμεί που σου είπαν και εσενα  ότι δεν οφείλεται η υπογονιμοτητα σε αυτό 

Συχαριστώ  και εγώ σου εύχομαι ότι καλύτερο! Ποτε θα μάθεις ποτέ ποσα θα γίνουν βλαστοκυστες ?

Στα μέσα αυτής της εβδομάδας θα ξέρω!! Και έχω ένα άγχος...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! @Angot με το καλο να ακουσεις καρδουλα, @happiness79 να δεις σακουλάκι!! Εγω βράζω στο ζουμί μου μια αισιόδοξη μια λεω μπα απέτυχα.. αφου περασε ομως το σκ.. ειμαι κοντα.. 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ksvolimi είπε:

Καλημερα κοριτσια! @Angot με το καλο να ακουσεις καρδουλα, @happiness79 να δεις σακουλάκι!! Εγω βράζω στο ζουμί μου μια αισιόδοξη μια λεω μπα απέτυχα.. αφου περασε ομως το σκ.. ειμαι κοντα.. 

Χαχαχα ελα μωρε αφου ειναι το forum του θετικού τεστ... Αυτός ο μήνας είναι γουρλής... A by the way πηρα το βιβλιο 'τι να περιμένεις όταν είσαι έγκυος' σήμερα ξεκίνησα να το διαβάζω. Είναι κατατοπιστικοτατο... Σε άλλα νέα εγώ τραγουδάω από το πρωί χτυπάει η καρδιά μου δυνατά τα τα τα τα! :razz:

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ksvolimi είπε:

Καλημερα κοριτσια! @Angot με το καλο να ακουσεις καρδουλα, @happiness79 να δεις σακουλάκι!! Εγω βράζω στο ζουμί μου μια αισιόδοξη μια λεω μπα απέτυχα.. αφου περασε ομως το σκ.. ειμαι κοντα.. 

Καλημέρα ναι έτσι είναι μια έτσι μια αλλιώς.

Ποτε πρέπει να κάνεις χοριακή;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Texas είπε:

Και εμένα η δεύτερη είναι στην πρώτη είχα πολύ χαμηλή χοριακη αλλά είχε γίνει και  λάθος… κάτι ιδιαίτερο δεν έχω όχι είναι και νωρίς ακόμα αλλά δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο να έχουμε και κάτι .. αύριο θα πάω ξανά για υπέρηχο 8η μέρα ; Εσυ ποτε θα πας ;

Καλημερα κοριτσι μ εγω θα παω το Σαββατο ..11η μερα ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , νικηαντωνια81 είπε:

Καλημέρα ναι έτσι είναι μια έτσι μια αλλιώς.

Ποτε πρέπει να κάνεις χοριακή;

Σαββατο αλλα ειμαι μεσα στην απαισιοδοξία σημερα χθες ημουν καλυτερα.. να μαι ειλικρινης νιωθω οτι κουραστηκα απο την διαδικασια.. ειναι η 7η και καπου τα έχω παιξει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ksvolimi είπε:

Σαββατο αλλα ειμαι μεσα στην απαισιοδοξία σημερα χθες ημουν καλυτερα.. να μαι ειλικρινης νιωθω οτι κουραστηκα απο την διαδικασια.. ειναι η 7η και καπου τα έχω παιξει

Μπράβο για το κουράγιο σου! Είσαι ηρωίδα!

  • Μου αρέσει 3

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Αχ τι μου θυμισες... Το άγχος, τη στενοχώρια, την απογοήτευση κ μετα που δεν είχα κανέναν να το συζητήσω, οι δικοί μου ότι μπόρεσαν να μου πουν το είπαν, όμως είχα τόσο μεγάλη ανάγκη να μιλήσω σε κάποιον που περνουσε τότε το ίδιο, δεν σας γνώριζα τότε.... 

Ευχομαι ποτε μα ποτε σε καμιά μας να μην ξανασυμβεί αυτό... Μόνο χαρουμενα νέα, μεγάλες χοριακες κ λαμπερά μωράκια.. 

Άστα @Iraki2022 όλα αυτά είναι τρομερά και δυστυχώς πρέπει να συνεχίσουμε τη ζωή μας κατά τους άλλους σαν να μην έγινε τίποτα. 

Εγώ πάντως τα περσινά δεν μπορώ να τα ξεχάσω, φοβάμαι πολύ μήπως τα ξαναζήσω..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, κοτοπουλάκι είπε:

Εγώ έχω το ημερολόγιο περιόδου στο κινητό που γίνεται κ εγκυμοσύνης όταν μένεις έγκυος, αυτό μου λέει πως σήμερα είμαι 6 εβδομάδων κ 2 ημερών. Προχτές μου έστειλε το Ιασώ πως είμαι στην 7η εβδομάδα εγκυμοσύνης. Και το ελεύθεια το ίδιο μου λέει με το δικό μου, 6 εβδομάδων κ 1 ημέρας

Αυτό που καταλαβαίνω είναι όταν είσαι 6+ σημαίνει ότι διανύεις την 7η βδομάδα, άρα συμπίπτουν! Σε κάθε περίπτωση δεν έχεις λόγο να ανησυχείς, γιατί την πιο πλήρη εικόνα την έχει ο γυναικολόγος σου και αφού σου λέει ότι τα βλέπει όλα καλά έτσι είναι!

πρίν από 31 λεπτά , ksvolimi είπε:

Καλημερα κοριτσια! @Angot με το καλο να ακουσεις καρδουλα, @happiness79 να δεις σακουλάκι!! Εγω βράζω στο ζουμί μου μια αισιόδοξη μια λεω μπα απέτυχα.. αφου περασε ομως το σκ.. ειμαι κοντα.. 

Ευχαριστούμε πολύ γλυκούλα! ❤❤ Σε νιώθω απόλυτα, αυτή η αναμονή είναι ότι χειρότερο... Κουράγιο και θετικές σκέψεις! Σκέψου ότι μπήκαμε στη βδομάδα που θα έχεις τα ευχάριστα!!!

πρίν από 27 λεπτά , ksvolimi είπε:

Σαββατο αλλα ειμαι μεσα στην απαισιοδοξία σημερα χθες ημουν καλυτερα.. να μαι ειλικρινης νιωθω οτι κουραστηκα απο την διαδικασια.. ειναι η 7η και καπου τα έχω παιξει

Είναι σκοτσέζικο ντους η φάση, μια έτσι μια γιουβέτσι... 7η και τυχερή είπαμεεεεε!!!! :):):):):):):)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Εμένα στο σάιτ του Ιασώ με βγάζει 7 εβδομάδων αλλά σε όλα τα άλλα που έχω με βγάζουν 6 εβδομάδων, το ίδιο κ το πρόγραμμα του γιατρού, 6 εβδομάδων με βγάζει. Και είναι πιο λογικά τα άλλα σάιτς  κι αυτό του γιατρού γιατί με βάση τα ευρήματα εγώ τώρα θα έπρεπε να  ανησυχώ πάρα πολύ ως προς την ανάπτυξη του εμβρύου.

 

 

Το momly με το Ιασώ βγάζουν τα ίδια,απλά το momly είναι λίγο πιο αναλυτικό. Για αλλά σάιτ και εφαρμογές δεν μπορώ να ξέρω,μόνο σ' αυτά τα δύο μπαίνω.Το πιο σωστό είναι αυτό που μας λέει ο γιατρός,πχ η μπεμπα μου είναι τρεις μέρες μπροστά και αυτό δεν θα μπορούσα να το μάθω από τα σαιτ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παρακολουθώ καιρό το φόρουμ αλλά δεν γράφω συχνά. Κάνω ωοληψιες σε φυσικό κύκλο και θα ήθελα να σας ρωτήσω που μπορώ να κάνω εξετάσεις lh και e2 κοντά στο γεν.χαλανδρι για να μην τις πληρώσω πανάκριβα. Θυμάμαι ότι κάποια κοπέλα είχε πει κάτι εδώ στο φόρουμ για ένα διαγνωστικό δίπλα στο γεν αλλά δεν μπορώ να το βρω... ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , happiness79 είπε:

Αυτό που καταλαβαίνω είναι όταν είσαι 6+ σημαίνει ότι διανύεις την 7η βδομάδα, άρα συμπίπτουν! Σε κάθε περίπτωση δεν έχεις λόγο να ανησυχείς, γιατί την πιο πλήρη εικόνα 

μάλλον έτσι θα είναι..μπλέξιμο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Nana82 είπε:

Καλημέρα. Παρακολουθώ καιρό το φόρουμ αλλά δεν γράφω συχνά. Κάνω ωοληψιες σε φυσικό κύκλο και θα ήθελα να σας ρωτήσω που μπορώ να κάνω εξετάσεις lh και e2 κοντά στο γεν.χαλανδρι για να μην τις πληρώσω πανάκριβα. Θυμάμαι ότι κάποια κοπέλα είχε πει κάτι εδώ στο φόρουμ για ένα διαγνωστικό δίπλα στο γεν αλλά δεν μπορώ να το βρω... ευχαριστώ πολύ!!

Καλημέρα κορίτσι μου. Κοντά στο γεν. Δεν γνωρίζω να σου πω αλλά εγώ που κάνω επίσης φυσικό κύκλο και κάθε μήνα εξετάσεις πηγαίνω βιοϊατρική που έχει σε πολλά σημεία. Αν τις κανείς μέχρι 11-12 το πρωί μέχρι το βράδυ σου στέλνουν τα αποτελέσματα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...