Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου , κ εμενα prezolone 5mg μου εδωσε, να ξεκινήσω δυο εβδομάδες πριν την εμβρυομεταφορα . Εμενα μου είπε ότι ίσως οφείλονται τα αυξημένα ΑΝΑ στο σύνδρομο Ρεινο που έπαθα μια φορά . Με ηρεμεί που σου είπαν και εσενα  ότι δεν οφείλεται η υπογονιμοτητα σε αυτό 

Συχαριστώ  και εγώ σου εύχομαι ότι καλύτερο! Ποτε θα μάθεις ποτέ ποσα θα γίνουν βλαστοκυστες ?

Ενδοκρινολόγος και γυναικολογος μάλιστα μου είχαν πει να μην το ψαξω καν και ότι είναι πολύ συνηθισμένες τέτοιες χαμηλές τιμές θετικών ΑΝΑ. Αλλά φυσικά δε θα το άφηνα έτσι. Ελπίζω  και εύχομαι γρήγορα μια θετική έκβαση για σένα κορίτσι μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Κοριτσια καλησπέρα! Χρειάζομαι τα φώτα σας! Τον επόμενο μήνα με το καλό θα κάνω την πρώτη εμβρυομεταφορα σε τεχνητό κυκλο... πως είναι η διαδικασία,  γνωρίζει καποια ?

Επίσης διαβάζοντας τα μνμ σας για τα αυτόνομα κ την κορτιζόνη,  μου γεννήθηκε μια απορία.  Ο αιματολογικος ανοσολογικής  που πήγα για εξετασεις θρομβοφιλιας κλπ μου έβαλε και παρα πολλές εξετασεις ανοσολογικες, όλες ήταν καλές αλλά μου έβγαλε την πρώτη φορά αυξημένα ΑΝΑ 1:320 , μου έβαλε μετα επιπλέον εξετασεις και επανάληψη των ΑΝΑ ένα μήνα μετά που βγήκαν χαμηλότερα 1:160.  Πήγα προληπτικά σε μια ρευματολογο ( όχι ειδική στην γονιμοτητα ) γιατι ειχα αγχωθεί. Μου έβαλε επιπλέον εξετασεις και αυτές ήταν όλες καλές για αυτοανωσα κλπ.

Απλά διάβασα στο ίντερνετ στο site του μαντουβαλου που λέει ότι αυξημένα Ανα ( αντιπυρηνικα αντισώματα) σχετίζονται με δυσκολίες εμφύτευσης... Ο δικός μου αιματολογος είπε ότι δεν τα δίνουμε σημασία....

Έχει κάποια από εσάς καποια εμπειρία?

 Δεν εχεις θεμα με το νουμερο αυτο. οταν λενε  αυξημενα εννοουνε 1:680 για παραδειγμα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nephele78 είπε:

 Δεν εχεις θεμα με το νουμερο αυτο. οταν λενε  αυξημενα εννοουνε 1:680 για παραδειγμα 

Ο μαντουβαλοσ λέει ότι για εμφύτευση ενοχλεί ακόμη κ το 1/80! Αλλά θεωρώ ότι εφόσον πθα παίρνω κορτιζόνη θα είμαι εντάξει,  συχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, marina39 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 10η βδομάδα αύριο. Είμαι σαν 4μηνών έγκυος, τρομακτικό πρήξιμο (λόγω utrogestan???) πολύ ενοχλητικό, πρησμένο στήθος πολύ και τρομακτική δυσκοιλιότητα ότι κι αν κάνω..... και φυσικά απίστευτη κούραση καθώς ταξιδεύω εξωτερικό για δουλειά και πραγματικά δεν παλεύεται... 

Για τη δυσκοιλιότητα 1 χάπι μαγνησίου (θα σου δώσουν το κατάλληλο απ’ το φαρμακείο) το βράδυ και το πρωί θα πίνεις ένα μισόλιτρο νερό σε θερμοκρασία δωματίου. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Ο μαντουβαλοσ λέει ότι για εμφύτευση ενοχλεί ακόμη κ το 1/80! Αλλά θεωρώ ότι εφόσον πθα παίρνω κορτιζόνη θα είμαι εντάξει,  συχαριστώ πολύ!

Δεν τον ξερω..αλλα δε το πιστευω! Εγω  πιστευω την λευκου παντως που μου ειπε αυτο που σου εγραψα!εγω ειχα 1:160 κ μου ειχε πει να μη παρω κορτιζονη κ μαλιστα ειχα ρωτησει τοτε και για παρακανω νουμερα ΑΝΑ κ μου ειχε πει οτι εχουν πολλοι ανθρωποι χωρις να σημαινει τιποτα απολυτως.

πρίν από 7 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Για τη δυσκοιλιότητα 1 χάπι μαγνησίου (θα σου δώσουν το κατάλληλο απ’ το φαρμακείο) το βράδυ και το πρωί θα πίνεις ένα μισόλιτρο νερό σε θερμοκρασία δωματίου. 

 

@marina39  για δυσκοιλιότητα ειχα φρικτο  προβλημα κ με lepicol σωθηκα εγώ

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Ο μαντουβαλοσ λέει ότι για εμφύτευση ενοχλεί ακόμη κ το 1/80! Αλλά θεωρώ ότι εφόσον πθα παίρνω κορτιζόνη θα είμαι εντάξει,  συχαριστώ πολύ!

Αν είναι αυτός που νομίζω δε μου είχε γεμίσει το μάτι πάντως κάποια στιγμή που χάζευα το site του. Αν είναι αυτός που προωθεί τα αντιπατρικά εμβόλια, θέλει καλό φιλτράρισμα ό,τι διαβάζεις από τον συγκεκριμένο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , happiness79 είπε:

Αν είναι αυτός που νομίζω δε μου είχε γεμίσει το μάτι πάντως κάποια στιγμή που χάζευα το site του. Αν είναι αυτός που προωθεί τα αντιπατρικά εμβόλια, θέλει καλό φιλτράρισμα ό,τι διαβάζεις από τον συγκεκριμένο. 

Διάβασα το σχόλιο σου σχετικά με τα αντιπατρικα εμβόλια και μπήκα στον πειρασμό να δω στο γκουγκλ περί τίνος πρόκειται. Ειλικρινά,τι άλλες βλακείες θα σκαρφιστουν οι τσαρλατάνοι για να βγάλουν κέρδος εις βάρος των γυναικών. Μια κοπέλα λέει έκανε τέσσερα εμβόλια με το αίμα του άντρα της και κάθε φορά πλήρωνε 380 ευρώ..

Σε λίγο θα βγει κανας σούπερ "επιστήμονας" από το Μπουλσιτ university και θα πουλάει αέρα κοπανιστο από το χωριό του και όποια γυναίκα το εισπνεύσει θα πιάσει δίδυμα την ίδια μέρα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

Δεν κανει ο τόνος απ οτι εχω διαβάσει. Εχει ψευδαργυρο. Αφού δεν επαθες καμία αφυδάτωση πάλι καλά να λες. Εσυ που ξέρεις  το elefteia με βγάζει 7 εβδομάδων και 2 ημερών! Πόσο είμαι ; 7 εβδομάδων ή 8 εβδομαδων? 

Ο ψευδάργυρος είναι μέταλλο απαραίτητο για τον οργανισμό και επουδενί δεν είναι κακός για την εγκυμοσύνη. Το πρόβλημα που έχει ο τόνος είναι ότι βρίσκεται στην κορυφή της τροφικής αλυσίδας της θάλασσας με αποτέλεσμα να συγκεντρώνει περισσότερα βαρέα μέταλλα όπως πχ υδράργυρο και άλλα. Είναι καλό να αποφεύγεται στην εγκυμοσύνη όπως κ ο σολομός για τον ίδιο λόγο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , happiness79 είπε:

Αν είναι αυτός που νομίζω δε μου είχε γεμίσει το μάτι πάντως κάποια στιγμή που χάζευα το site του. Αν είναι αυτός που προωθεί τα αντιπατρικά εμβόλια, θέλει καλό φιλτράρισμα ό,τι διαβάζεις από τον συγκεκριμένο. 

Ναι αυτός είναι..κ εμενα δεν μου γεμισε το μάτι να σου πω την αλήθεια,  απλά όσο πλησιάζει ο καιρός μου μπαίνουν αμφιβολίες κ σκέφτομαι μήπως έπρεπε να ψαχτω παραπάνω,  σε ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Το Carriwell ειναι πολυ καλό!σαν να μη φορας τιποτα !

Σ'ευχαριστω πολύ κοπέλα μου!! Η αλήθεια είναι ότι μου το συστήσε μια φίλη μου που το φόραγε όταν ήταν έγκυος αλλά λίγο που το είδα δεν μου πολυαρεσε!!!Εχω  πάθει πλάκα με ένα σουτιέν από τα yamamay που είναι ολο δαντέλα αλλά έχει απίστευτη εφαρμογή!!!Το ερωτεύτηκα!!!Θα το σκεφτώ όμως για αργότερα γιατί μπορεί να το χρειαστώ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Δεν κάνει λάθος,γιατί και στο σάιτ του Ιασώ βγάζει τα ίδια ακριβώς. Λογικά σε πέντε μέρες κλείνεις το δεύτερο μήνα. Άντε βουρ για τον τρίτο ❤️

Εμένα στο σάιτ του Ιασώ με βγάζει 7 εβδομάδων αλλά σε όλα τα άλλα που έχω με βγάζουν 6 εβδομάδων, το ίδιο κ το πρόγραμμα του γιατρού, 6 εβδομάδων με βγάζει. Και είναι πιο λογικά τα άλλα σάιτς  κι αυτό του γιατρού γιατί με βάση τα ευρήματα εγώ τώρα θα έπρεπε να  ανησυχώ πάρα πολύ ως προς την ανάπτυξη του εμβρύου.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Ναι αυτός είναι..κ εμενα δεν μου γεμισε το μάτι να σου πω την αλήθεια,  απλά όσο πλησιάζει ο καιρός μου μπαίνουν αμφιβολίες κ σκέφτομαι μήπως έπρεπε να ψαχτω παραπάνω,  σε ευχαριστώ 

Κι εγώ είχα "πέσει πάνω του" σε φάση που ψαχνόμουν όπως εσύ. Μετά διάβασα για την απάτη με τα αντιπατρικά, το έψαξα και αναθεώρησα!

1 ώρα πρίν, Giouli36 είπε:

Σ'ευχαριστω πολύ κοπέλα μου!! Η αλήθεια είναι ότι μου το συστήσε μια φίλη μου που το φόραγε όταν ήταν έγκυος αλλά λίγο που το είδα δεν μου πολυαρεσε!!!Εχω  πάθει πλάκα με ένα σουτιέν από τα yamamay που είναι ολο δαντέλα αλλά έχει απίστευτη εφαρμογή!!!Το ερωτεύτηκα!!!Θα το σκεφτώ όμως για αργότερα γιατί μπορεί να το χρειαστώ!!

Έχει και η μάρκα που πρότεινε η Νεφέλη δύο σχέδια με δαντέλα, τα κοίταξα κι εγώ!!

πρίν από 51 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Εμένα στο σάιτ του Ιασώ με βγάζει 7 εβδομάδων αλλά σε όλα τα άλλα που έχω με βγάζουν 6 εβδομάδων, το ίδιο κ το πρόγραμμα του γιατρού, 6 εβδομάδων με βγάζει. Και είναι πιο λογικά τα άλλα σάιτς  κι αυτό του γιατρού γιατί με βάση τα ευρήματα εγώ τώρα θα έπρεπε να  ανησυχώ πάρα πολύ ως προς την ανάπτυξη του εμβρύου.

 

 

Εμένα τόσο site του Ιασώ όσο και το eleftheia μου δίνουν το ίδιο αποτέλεσμα, 4w6d. Εσύ πού το κοιτάς?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Mar.Theo είπε:

Γενικά προσπαθώ  να φτιάξω ένα πρόγραμμα για να είμαι χαλαρή.  .  . Αλλά δεν μ αφήνουν.  . .στην Ελλάδα μια γυναίκα είναι απαγορευμένο να ανεβαίνει στην δουλειά της κ ταυτόχρονα να προσπαθεί κ για οικογένεια.  .  . Την περασμένη βδομάδα κ ενώ εγώ υπολόγιζα ημερομηνίες για την ετ κ σε ποιον κύκλο να ξεκινήσω,  ήρθε λες κ το μυρίστηκε ο εργοδότης μου κ μου ανακοινώσε την αύξηση μου αλλά άρχισε κ τις ερωτήσεις τύπου όταν αποφασίσω για οικογένεια να τον ενημερώσω.  . . Τραγικό.  . . Εδώ δεν το ξέρουν δικοί μου άνθρωποι θα το ξέρει αυτός;; Του είπα σαφώς ότι θα είναι πολύ σύντομα κ δεν θέλω την αύξηση.  .  . Εκεί αυτός με το ζόρι.  . . Συγγνώμη κορίτσια για την πρωινή λόγο διάρροια χάχάχαχαχα . . . Είμαι λίγο σκασμένη κ προσπαθώ να μην τα βγάζω στο σπίτι μου.  . . Την πληρώνετε εσείς τώρα.  .  . Σορρυ!

Καλα !!!τα εχω που τα εχω με τους εργοδότες, με φουντώνεις κι εσυ.Κατι τετοια τραβουσα κι εγω.Και πολλα αλλα.Παραιτηθηκα δεν αντεξα...Ευτυχως βρηκα αλλη δουλειά.Δεν τους χρωστάμε τιποτα για να μας χειραγωγουν.. Δεν ξερω για εσας, αλλα εμενα το αγχος και η πιεση μου δημιουργεί ψυχοσωματικα.Αντε μεινε εγκυος μετα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , happiness79 είπε:

 

Εμένα τόσο site του Ιασώ όσο και το eleftheia μου δίνουν το ίδιο αποτέλεσμα, 4w6d. Εσύ πού το κοιτάς?

Εγώ έχω το ημερολόγιο περιόδου στο κινητό που γίνεται κ εγκυμοσύνης όταν μένεις έγκυος, αυτό μου λέει πως σήμερα είμαι 6 εβδομάδων κ 2 ημερών. Προχτές μου έστειλε το Ιασώ πως είμαι στην 7η εβδομάδα εγκυμοσύνης. Και το ελεύθεια το ίδιο μου λέει με το δικό μου, 6 εβδομάδων κ 1 ημέρας

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...