Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

Με το καλό το μπεμπακι σ κοπέλα μ, οτι και να σ πουν τύπου μην αγχώνεσαι κλπ δεν βοηθάει και ιδιαίτερα. Ειδικά αν είναι κ στον χαρακτήρα σ. Απλα θα φτάσουμε στο τέλος της εγκυμοσύνης πρώτα ο Θεός και δε θα χουμε ευχαριστηθεί τπτ. Αυτό γίνεται συνήθως! Ας πάνε όλα καλά και δεν πειράζει ας είμαστε αγχωμένος κατά τη διάρκεια... Εγω αυτο λεω! 

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου,εύχομαι να μας πάνε όλα καλά και σε λίγους μήνες να κρατάμε τα μωρακια μας στην αγκαλιά μας❤️

Έχεις δίκιο σ αυτά που είπες,κάπως έτσι το σκέφτομαι και εγώ. Ειδικά όταν ακούω από κάτι φίλες μου οι οποίες δεν έχουν παιδιά και ούτε θέλουν να κάνουν,κλισέ ατάκες τύπου : "Ξεκολλα,σταματά να αγχώνεσαι,το παιδί σου θα βγει νευρικό κτλ" θέλω να αρχίσω τα μπινελικια . Λες και ας πούμε τη βρίσκω που είμαι μέσ στο άγχος και γι αυτό δεν ηρεμώ. Έχω και δύσκολη εγκυμοσύνη,ακόμα κανω εμετούς κάθε μέρα και με αναγουλιαζουν σχεδόν όλα,περιμένω πως και πως να συνελθω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου,εύχομαι να μας πάνε όλα καλά και σε λίγους μήνες να κρατάμε τα μωρακια μας στην αγκαλιά μας❤️

Έχεις δίκιο σ αυτά που είπες,κάπως έτσι το σκέφτομαι και εγώ. Ειδικά όταν ακούω από κάτι φίλες μου οι οποίες δεν έχουν παιδιά και ούτε θέλουν να κάνουν,κλισέ ατάκες τύπου : "Ξεκολλα,σταματά να αγχώνεσαι,το παιδί σου θα βγει νευρικό κτλ" θέλω να αρχίσω τα μπινελικια . Λες και ας πούμε τη βρίσκω που είμαι μέσ στο άγχος και γι αυτό δεν ηρεμώ. Έχω και δύσκολη εγκυμοσύνη,ακόμα κανω εμετούς κάθε μέρα και με αναγουλιαζουν σχεδόν όλα,περιμένω πως και πως να συνελθω 

Ακόμα;  από ποτέ σ ξεκίνησαν;;  να φανταστώ ούτε να δουλέψεις μπορείς ούτε τπτ Ε; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

Ακόμα;  από ποτέ σ ξεκίνησαν;;  να φανταστώ ούτε να δουλέψεις μπορείς ούτε τπτ Ε; 

Αν θυμάμαι καλά ξεκινησαν οι αναγουλες και η αποστροφή για τα φαγητά από την έκτη εβδομάδα και οι εμετοί από την όγδοη. Ίσως παίζει ρόλο το ότι έχω περάσει γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση όταν ήμουν πιο μικρή,τι να πω.. Το χειρότερο ήταν όταν πριν δύο εβδομάδες έφαγα σαντουις με τόνο,μάλλον έπαθα και δηλητηρίαση και είχα κάνει πάνω από 15 εμετούς και έτρεμα ολόκληρη. Μόνο που το σκέφτομαι αναγουλιαζω,παίζει να μην ξαναφαω τόνο στη ζωή μου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Αν θυμάμαι καλά ξεκινησαν οι αναγουλες και η αποστροφή για τα φαγητά από την έκτη εβδομάδα και οι εμετοί από την όγδοη. Ίσως παίζει ρόλο το ότι έχω περάσει γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση όταν ήμουν πιο μικρή,τι να πω.. Το χειρότερο ήταν όταν πριν δύο εβδομάδες έφαγα σαντουις με τόνο,μάλλον έπαθα και δηλητηρίαση και είχα κάνει πάνω από 15 εμετούς και έτρεμα ολόκληρη. Μόνο που το σκέφτομαι αναγουλιαζω,παίζει να μην ξαναφαω ποτέ τόνο στη ζωή μου

Δεν κανει ο τόνος απ οτι εχω διαβάσει. Εχει ψευδαργυρο. Αφού δεν επαθες καμία αφυδάτωση πάλι καλά να λες. Εσυ που ξέρεις  το elefteia με βγάζει 7 εβδομάδων και 2 ημερών! Πόσο είμαι ; 7 εβδομάδων ή 8 εβδομαδων? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

Δεν κανει ο τόνος απ οτι εχω διαβάσει. Εχει ψευδαργυρο. Αφού δεν επαθες καμία αφυδάτωση πάλι καλά να λες. Εσυ που ξέρεις  το elefteia με βγάζει 7 εβδομάδων και 2 ημερών! Πόσο είμαι ; 7 εβδομάδων ή 8 εβδομαδων? 

Εισαι στην όγδοη εβδομάδα,στο πρώτο τρίμηνο. Έχω κατεβάσει μια εφαρμογή από το store,λέγεται momly.Ταεκαρε το ,είναι αρκετά κατατοπιστικό

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

Εισαι στην όγδοη εβδομάδα,στο πρώτο τρίμηνο. Έχω κατεβάσει μια εφαρμογή από το store,λέγεται momly.Ταεκαρε το ,είναι αρκετά κατατοπιστικό

Α το momly έχω και λέει 8η εβδομάδα. Απλως επειδή λεω 7 και 2. Είπα μήπως κάνει λάθος. Άρα ποτέ κλείνω τον 2ο μήνα; σε 5 ημέρες; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Natassou85 said:

Αχ μακαρι κοριτσι μ .. ειναι η 2η ετ τη πρωτη δεν ειχα καν εμφυτευση .. αρα κ συ δεν εχεις πρηξιμο στο στηθος απο τα cyclacur?

Και εμένα η δεύτερη είναι στην πρώτη είχα πολύ χαμηλή χοριακη αλλά είχε γίνει και  λάθος… κάτι ιδιαίτερο δεν έχω όχι είναι και νωρίς ακόμα αλλά δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο να έχουμε και κάτι .. αύριο θα πάω ξανά για υπέρηχο 8η μέρα ; Εσυ ποτε θα πας ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Texas είπε:

Και εμένα η δεύτερη είναι στην πρώτη είχα πολύ χαμηλή χοριακη αλλά είχε γίνει και  λάθος… κάτι ιδιαίτερο δεν έχω όχι είναι και νωρίς ακόμα αλλά δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο να έχουμε και κάτι .. αύριο θα πάω ξανά για υπέρηχο 8η μέρα ; Εσυ ποτε θα πας ;

Ευχομαι να είναι κ η τυχερή σου! Σορρυ που μπαίνω σφήνα μήπως μπορείς να μας πεις τι λάθος είχε γίνει? Αν θυμάμαι καλά κάτι με την προγεστερονη? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , Angot είπε:

Α το momly έχω και λέει 8η εβδομάδα. Απλως επειδή λεω 7 και 2. Είπα μήπως κάνει λάθος. Άρα ποτέ κλείνω τον 2ο μήνα; σε 5 ημέρες; 

Δεν κάνει λάθος,γιατί και στο σάιτ του Ιασώ βγάζει τα ίδια ακριβώς. Λογικά σε πέντε μέρες κλείνεις το δεύτερο μήνα. Άντε βουρ για τον τρίτο ❤️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Kate92 είπε:

Κορίτσι μου όπως κι εσύ, βρέθηκα με θετικά ΑΝΑ 1:320. Επισκέφτηκα δύο ρευματολόγους. Έκανα συμπληρωματικές εξετάσεις και δε βρέθηκε τίποτα άλλο. Εκανα επανέλεγχο στο εξάμηνο, στον οποίο τα αντιπυρηνικα παρέμειναν 1:320 και όλα τα υπόλοιπα αρνητικά. Η ρευματολόγος που με παρακολουθεί μου είπε πως η τιμή αυτή δικαιολογείται επειδή έχω στο πολυ στενό οικογενειακό περιβάλλον συγγενή με λύκο. Εφόσον οι υπόλοιπες τιμές είναι αρνητικές και δεν υπάρχει συμπτωματολογια, δεν έχω αυτόανοσο, αλλά μια φορά το χρόνο θα κάνω τον επανέλεγχο μου,μήπως και εμφανιστεί κάτι. Σε αυτή τη φάση πάντως μου είπε πως δεν ευθύνεται η τιμή αυτή για υπογονιμότητα. Το μόνο που μου είπε είναι ότι σε περίπτωση εξωσωματικής, καλό είναι να πάρω μικρή δόση κορτιζόνης για να είμαστε 100% σίγουροι. Τώρα που έκανα τη σπερματεγχυση, ο γιατρός μου έδωσε όντως κορτιζόνη prezolon των 5mg. Επίσης μου είπε ότι λίγο καιρό μετά από διέγερση η από εγκυμοσύνη, αφού ηρεμήσουν λίγο τα ορμονικά,καλό ειναι να γίνεται επανέλεγχος, γιατι όλες οι ανισορροπίες στις ορμόνες και τα σκαμπανεβάσματα θα μπορούσαν να "ξυπνήσουν" το θέμα που θα μπορούσε να υποβόσκει.

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου , κ εμενα prezolone 5mg μου εδωσε, να ξεκινήσω δυο εβδομάδες πριν την εμβρυομεταφορα . Εμενα μου είπε ότι ίσως οφείλονται τα αυξημένα ΑΝΑ στο σύνδρομο Ρεινο που έπαθα μια φορά . Με ηρεμεί που σου είπαν και εσενα  ότι δεν οφείλεται η υπογονιμοτητα σε αυτό 

πρίν από 5 λεπτά , Lydiakiii είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Συχαριστώ  και εγώ σου εύχομαι ότι καλύτερο! Ποτε θα μάθεις ποτέ ποσα θα γίνουν βλαστοκυστες ?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Penaki said:

Ευχομαι να είναι κ η τυχερή σου! Σορρυ που μπαίνω σφήνα μήπως μπορείς να μας πεις τι λάθος είχε γίνει? Αν θυμάμαι καλά κάτι με την προγεστερονη? 

Ευχαριστω ! Μου είχαν πει να πάρω προγεστερονη για 8 μέρες από μπέρδεμα από αμέλεια ; Δεν ξέρω … και χάθηκε το παράθυρο εμφύτευσης τώρα πως πήγε η χοριακη 6-7 δεν ξέρω ο γιατρός παραδέχτηκε το λάθος και θεώρησε αρνητική την χοριακη ( αποζημιώθηκα αλλά το ψυχολογικό κόστος και οι άριστες βλαστοκυστες που πήγαν άπατες … Δράμα !!! Και είμαστε και με βιοψία … τι να κάνουμε τώρα πάμε για την δεύτερη ελπίζω και τυχερή ..)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Giouli36 είπε:

Κοίτα δε θελω ακόμα να πάρω θηλασμού και δεν ξέρω αν θα πάρω και αργότερα να σου πω την αλήθεια γιατί είναι λίγο άθλια!!!Τελικά βρήκα 2 σουτιέν μετά κόπων και βασάνων πάντως!!Όσον αφορά την κούραση το πρώτο τρίμηνο συγκεκριμένα μέχρι την 10η εβδομάδα πολύ κούραση και υπνηλία!!Δούλευα κιόλας και το μόνο που έκανα ήταν να δουλεύω, να τρώω και να κοιμάμαι!!Αντε στο τσακίρ κεφι μαγειρευα κιόλας και έπλενα πιάτα!!Τα υπόλοιπα τα είχε αναλάβει ο σύζυγος ο οποίος δουλεύει 10 με 12 ώρες τη μερα!!!Το μανάρι μου το είχα τεντωσει!!!Αλλά θα σου πω και πάλι ότι είναι σχετικά τα συμπτώματα από έγκυο σε έγκυο!!!Εγώ ας πούμε στην 1η εγκυμοσυνη είχα πονακια χαμηλά στην πολύ αρχή της εγκυμοσύνης μετά την πρώτη χοριακη ενώ σ'αυτην τα πονακια άρχισαν πολύ αργότερα και συνεχιζονται που και πού!!!

Αυτό που έχω καταλάβει θέλει ηρεμία να είσαι καλά να ελπίζεις για το καλύτερο να μην κάνεις το λάθος και συγκρίνεις εγκυμοσύνες γιατί η κάθε μία είναι διαφορετική και να περιμένεις με αγωνία φυσικά γιατί δεν μπορείς να είσαι και τελείως ζεν το επόμενο βήμα και τον επόμενο στόχο!!!Με αισιοδοξία γιατί όχι???

Το Carriwell ειναι πολυ καλό!σαν να μη φορας τιποτα !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...