Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Με πήραν από το εμβρυολογικο και μου είπαν ότι προχωράνε τα έμβρυα και τώρα θα με ενημερώσουν την τρίτη για το αν έγιναν βλαστοκυστες! Χάρηκα πάρα πολύ ❤️ Ελπίζω να πάνε όλα καλά❤️

      Πολύ ωραία νέα!! Θα δεις μια χαρά θα μεγαλώσουν! Για μεταφορά πότε θα πας;

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Καλε μας φτιάχνεις τη διάθεση εδώ, και χρειαζόμαστε κάποιον να μας κάνει να ξεκολλαμε λίγο από την ανάλυση κ το διάβασμα των περιπτωσεων των υποπεριπτωσεων! 

Ήδη σε εχω κανει εικόνα με το καναρινι σου ντυσιματακι, σα μικρό tweety με κοιλιτσα!!!! 

Σα τσαμαδουριτσα  με ποδια είμαι λέει ο άντρας ! Να σ πω την αλήθεια τα μισά που λέτε στο φορούμ δεν τα καταλαβαίνω. Με ορμονικές τιμές, αυτοανοσα κλπ. Λεω και γω τους προβληματισμούς μου, που στις περισσότερες είναι χαζοί. Αλλα τι να κάνω και γω.  Τώρα όμως δεν ήθελα να σας ρίχνω με άσχημα πράγματα γι αυτό δεν έγραφα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 57 λεπτά , marina_86 είπε:

Καλημέρα, επειδή έκανα πρόσφατα ΕΡΑ, έχω την εντύπωση ότι γίνεται μόνο σε τεχνητό κύκλο για να δείξει ακριβώς τις ώρες από την έναρξη προγεστερόνης. Το ισπανικό πρωτόκολλο λέει ότι το σύνηθες παράθυρο είναι στις 120 ώρες από την έναρξη προγεστερόνης. Άρα, πέντε μέρες προγεστερόνης και την έκτη η ετ. Σ' εμένα σκέψου ότι ο γιατρός ήταν κάθετος ότι θα πρέπει να ξεκινήσω προγεστερόνη εννιά η ώρα το πρωί ακριβώς γιατί εννιά θα κάναμε και τη λήψη. 120 ώρες ακριβώς μετά δηλαδή. Αφού εσύ πας με φυσικό κύκλο, νομίζω ότι μόνο με εξετάσεις αίματος θα είσαι 100% σίγουρη για το πότε ξεκινάει η προγεστερόνη σου. Δεν ξέρω δηλαδή αν το ΕΡΑ στον φυσικό κύκλο βοηθάει. 

Κοιτα...αν το γκουγκλαρεις κυριως στα αγγλικα θα δεις οτι γίνεται και σε φυσικο και σε τεχνητό...Τωρα κατά πόσο εχει νοημα σε φυσικο δεν το γνωρίζω. Γι αυτό σου λεω πως ο γιατρός μου λεει πως δεν εχει αξια σε φυσικο. Ελα ομως που όταν ακολουθησα το αποτέλεσμα του ερα πετυχα εγκυμοσύνη... Στην επόμενη προσπάθεια βέβαια που κανω για δεύτερο ειχα βιοχημικη με το ιδιο πρωτόκολλο. Σε φυσικο δεν παιρνεις τίποτα απολύτως πριν από την εμβρυομεταφορα. Με οδηγο την κορύφωση της lh παμε...Θα δούμε

πρίν από 6 λεπτά , Angot είπε:

Σα τσαμαδουριτσα  με ποδια είμαι λέει ο άντρας ! Να σ πω την αλήθεια τα μισά που λέτε στο φορούμ δεν τα καταλαβαίνω. Με ορμονικές τιμές, αυτοανοσα κλπ. Λεω και γω τους προβληματισμούς μου, που στις περισσότερες είναι χαζοί. Αλλα τι να κάνω και γω.  Τώρα όμως δεν ήθελα να σας ρίχνω με άσχημα πράγματα γι αυτό δεν έγραφα. 

Εδω ειμαστε ολες και για τα καλα και για τα κακα!!! Οποτε να μην το σκέφτεσαι αυτό καθόλου. Γραφε ο,τι θες όποτε σου ερθει και εμεις θα σου απαντάμε χωρίς να θεωρουμε χαζες τις ερωτήσεις σου...

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

@κοτοπουλάκι καλημέρα συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Σου εύχομαι ένα υγιέστατο μωράκι. Εμείς ήμασταν τόσο σίγουροι αυτή τη φορά που μας ήρθε κεραυνός. Τπτ δεν είναι σίγουρο τελικά., όλα με πιθανότητες είναι. 

είναι γεγονός, τίποτα δεν είναι σίγουρο, να πω την αλήθεια θεωρώ πως ίσως η βιταμίνη D και το bowteck βοήθησαν να γίνει τις 2 στις 3 φορές η εμφύτευση. Τώρα η πορεία εξαρτάται από το ίδιο το έμβρυο οπότε δεν μπορούμε να κάνουμε κ πολλά

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια καλημέρα, ηθελα να ρωτησω κάτι κυρίως τις κοπέλες που είχαν μείνει έγκυος και είχαν παλινδρομη.  

Είχαν κάποιο δείγμα ότι δεν πάει κάτι καλά; 

Και στις ποσες εβδομάδες παλινδρομησαν τα μωρα; 

όχι Angot, κανένα δείγμα, νόμιζα πως όλα είναι καλά κ πήγα στο γιατρό στο ραντεβού μου. Τότε μου είπε πως το έμβρυο  δεν έχει μεγαλώσει όσο περιμέναμε κ να ξαναπάω την 8η εβδομάδα. Εν τω μεταξύ την 6η εβδομάδα ήταν λαμπερό το μωρό στον υπέρηχο, την 7η όχι τόσο κ την 8η είχε σκοτεινιάσει τελείως. Το περίμενα όταν μου είπε: «Αύριο στις 8 στο Ιασώ για απόξεση». 

Το σώμα δεν καταλαβαίνει ότι το έμβρυο έχει πεθάνει κ εκλύει τις ίδιες ουσίες. Δυστυχώς δεν έχουμε δείγματα για το τι συμβαίνει εκεί μέσα, μακάρι να υπήρχε ένα πορτάκι να το ανοιγοκλείναμε να βλέπαμε τι γίνεται. Δυστυχώς είμαστε αναγκασμένες να ζούμε με το φόβο. Να περάσουν 8-9 εβδομάδες κ μετά οι πιθανότητες παλινδρόμησης μειώνονται πολύ. Ας κάνουμε υπομονή.. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

είναι γεγονός, τίποτα δεν είναι σίγουρο, να πω την αλήθεια θεωρώ πως ίσως η βιταμίνη D και το bowteck βοήθησαν να γίνει τις 2 στις 3 φορές η εμφύτευση. Τώρα η πορεία εξαρτάται από το ίδιο το έμβρυο οπότε δεν μπορούμε να κάνουμε κ πολλά

όχι Angot, κανένα δείγμα, νόμιζα πως όλα είναι καλά κ πήγα στο γιατρό στο ραντεβού μου. Τότε μου είπε πως το έμβρυο  δεν έχει μεγαλώσει όσο περιμέναμε κ να ξαναπάω την 8η εβδομάδα. Εν τω μεταξύ την 6η εβδομάδα ήταν λαμπερό το μωρό στον υπέρηχο, την 7η όχι τόσο κ την 8η είχε σκοτεινιάσει τελείως. Το περίμενα όταν μου είπε: «Αύριο στις 8 στο Ιασώ για απόξεση». 

Το σώμα δεν καταλαβαίνει ότι το έμβρυο έχει πεθάνει κ εκλύει τις ίδιες ουσίες. Δυστυχώς δεν έχουμε δείγματα για το τι συμβαίνει εκεί μέσα, μακάρι να υπήρχε ένα πορτάκι να το ανοιγοκλείναμε να βλέπαμε τι γίνεται. Δυστυχώς είμαστε αναγκασμένες να ζούμε με το φόβο. Να περάσουν 8-9 εβδομάδες κ μετά οι πιθανότητες παλινδρόμησης μειώνονται πολύ. Ας κάνουμε υπομονή.. 

Αρα η 8η βδομάδα είναι απ οτι εχω καταλάβει κρίσιμη. Εγω λεω να παρω και ενα dobler (δεν ξέρω πως λέγεται ακριβώς) οικιακής χρήσης. Εχω βρε με περίπου 100 ευρώ, αλλα λένε με ψηλά γράμματα από 12 η εβδομάδα. Που από 12η εβδομάδα είμαι λίγες οι πιθανότητες να παλινδρομησει το παιδί. Σωστά; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mar.Theo είπε:

Γενικά προσπαθώ  να φτιάξω ένα πρόγραμμα για να είμαι χαλαρή.  .  . Αλλά δεν μ αφήνουν.  . .στην Ελλάδα μια γυναίκα είναι απαγορευμένο να ανεβαίνει στην δουλειά της κ ταυτόχρονα να προσπαθεί κ για οικογένεια.  .  . Την περασμένη βδομάδα κ ενώ εγώ υπολόγιζα ημερομηνίες για την ετ κ σε ποιον κύκλο να ξεκινήσω,  ήρθε λες κ το μυρίστηκε ο εργοδότης μου κ μου ανακοινώσε την αύξηση μου αλλά άρχισε κ τις ερωτήσεις τύπου όταν αποφασίσω για οικογένεια να τον ενημερώσω.  . . Τραγικό.  . . Εδώ δεν το ξέρουν δικοί μου άνθρωποι θα το ξέρει αυτός;; Του είπα σαφώς ότι θα είναι πολύ σύντομα κ δεν θέλω την αύξηση.  .  . Εκεί αυτός με το ζόρι.  . . Συγγνώμη κορίτσια για την πρωινή λόγο διάρροια χάχάχαχαχα . . . Είμαι λίγο σκασμένη κ προσπαθώ να μην τα βγάζω στο σπίτι μου.  . . Την πληρώνετε εσείς τώρα.  .  . Σορρυ!

Απαράδεκτος! Είναι απίστευτο ότι υπάρχουν ακόμα τέτοια άτομα. Έπρεπε να του απαντήσεις ότι είναι προσωπικό σου θέμα το ποτέ θα μείνεις έγκυος. Έλεος!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , Angot είπε:

Αρα η 8η βδομάδα είναι απ οτι εχω καταλάβει κρίσιμη. Εγω λεω να παρω και ενα dobler (δεν ξέρω πως λέγεται ακριβώς) οικιακής χρήσης. Εχω βρε με περίπου 100 ευρώ, αλλα λένε με ψηλά γράμματα από 12 η εβδομάδα. Που από 12η εβδομάδα είμαι λίγες οι πιθανότητες να παλινδρομησει το παιδί. Σωστά;      

καλύτερα να μην χαλάσεις λεφτά γι’ αυτό, άσε που δεν ξέρουμε κ κατά πόσο είναι αξιόπιστο.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Σποράκι είπε:

Απαράδεκτος! Είναι απίστευτο ότι υπάρχουν ακόμα τέτοια άτομα. Έπρεπε να του απαντήσεις ότι είναι προσωπικό σου θέμα το ποτέ θα μείνεις έγκυος. Έλεος!!!

Και μενα με ρώτησε το αφεντικό μ, οτι και καλά το σέβεται αλλά πρέπει να κοιτάξει κ τη δουλειά. Οποτε αν εχω σκοπό να κάνω παιδάκι να του το πω να κοιτάξει να βρει κάποια κοπέλα να εκπαιδευσω. Του ξεφουρνησα κ γω ότι είμαι ήδη έγκυος κ ησύχασε. Ήδη από τον επόμενο μήνα έχει κανονίσει να ρθει νέα εκπαιδευομενη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Angot είπε:

Και μενα με ρώτησε το αφεντικό μ, οτι και καλά το σέβεται αλλά πρέπει να κοιτάξει κ τη δουλειά. Οποτε αν εχω σκοπό να κάνω παιδάκι να του το πω να κοιτάξει να βρει κάποια κοπέλα να εκπαιδευσω. Του ξεφουρνησα κ γω ότι είμαι ήδη έγκυος κ ησύχασε. Ήδη από τον επόμενο μήνα έχει κανονίσει να ρθει νέα εκπαιδευομενη

Ναι αλλά θα έψαχνε κοπέλα μόνο στην ιδέα ότι μπορει να μείνεις εγκυος τους επόμενους μήνες? Εντάξει εσύ μπορεί να σκοπευες κ αν δεν έμενες τι θα σας έκανε κ τις δύο? Καταλαβαίνω ότι ο καθε εργοδότης αγχώνεται για την δουλειά του αλλά πρέπει να είσαι ήδη έγκυος για να αρχίσεις τις ανακοινώσεις κ όχι πρίν στην προκυμενη καλά εκανες κ το είπες αφού έτυχε να σε ρωτήσει κ ήσουν ήδη γιατι μετά θα έλεγε σε ρώτησα κ δεν το είπες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Angot είπε:

Και μενα με ρώτησε το αφεντικό μ, οτι και καλά το σέβεται αλλά πρέπει να κοιτάξει κ τη δουλειά. Οποτε αν εχω σκοπό να κάνω παιδάκι να του το πω να κοιτάξει να βρει κάποια κοπέλα να εκπαιδευσω. Του ξεφουρνησα κ γω ότι είμαι ήδη έγκυος κ ησύχασε. Ήδη από τον επόμενο μήνα έχει κανονίσει να ρθει νέα εκπαιδευομενη

Είναι μια ερώτηση που δεν πρέπει ποτέ να κάνεις σε μια γυναίκα, πόσο μάλλον αν δεν είστε φίλοι. Όταν με το καλό τα καταφέρουμε ενημερώνουμε και έχουν παρά πολύ χρονο να βρουν αντικαταστάτη!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Iraki2022 είπε:

Με το καλό να είναι η χοριακη σου τεράστια κ η εγκυμοσυνη σου ανέφελη!!!

Βρήκες ή όχι ακόμα? Αν σε βολευει σίγουρα έχουν σε δυο φαρμακεία εδώ στα Γλυκά Νερά αλλά με συνταγή γιατρού δίνουν μόνο. Εχω να σου στείλω τηλ αν θελεις. 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!❤️

14 ώρες πρίν, Minnie7 είπε:

Ευτυχώς, απέκτησα το παιδάκι μου. Σου εύχομαι κι εσύ σύντομα να αποκτήσεις ένα υγιές μωράκι (ή και δύο αν θες)! 

Σε ευχαριστω πολυ αναμενω τη χοριακη το ερχόμενο Σαββατο❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Μετά από την κουβέντα που είχαμε εχτές για την ετ σε φυσικό κύκλο ή σε τεχνητό μου γεννήθηκε μία άλλη απορία τώρα. Η Λευκού μου έχει πει ότι πρέπει να πάρω κορτιζόνη από την 1η μέρα περιόδου του κύκλου της ετ. Εγώ πώς θα ξέρω αν θα κάνω την ετ σε αυτόν τον κύκλο; Αν την κάνω στον επόμενο, θα πάρω τσάμπα 1 μήνα κορτιζόνη; 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Zenia82 είπε:

Ναι αλλά θα έψαχνε κοπέλα μόνο στην ιδέα ότι μπορει να μείνεις εγκυος τους επόμενους μήνες? Εντάξει εσύ μπορεί να σκοπευες κ αν δεν έμενες τι θα σας έκανε κ τις δύο? Καταλαβαίνω ότι ο καθε εργοδότης αγχώνεται για την δουλειά του αλλά πρέπει να είσαι ήδη έγκυος για να αρχίσεις τις ανακοινώσεις κ όχι πρίν στην προκυμενη καλά εκανες κ το είπες αφού έτυχε να σε ρωτήσει κ ήσουν ήδη γιατι μετά θα έλεγε σε ρώτησα κ δεν το είπες. 

Εγω σκέφτομαι, εχει κανονίσει να ρθει κοπέλα και αμα τυχόν δεν πάει καλά, να δω τι θα μας κάνει και τις 2. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mar.Theo είπε:

Γενικά προσπαθώ  να φτιάξω ένα πρόγραμμα για να είμαι χαλαρή.  .  . Αλλά δεν μ αφήνουν.  . .στην Ελλάδα μια γυναίκα είναι απαγορευμένο να ανεβαίνει στην δουλειά της κ ταυτόχρονα να προσπαθεί κ για οικογένεια.  .  . Την περασμένη βδομάδα κ ενώ εγώ υπολόγιζα ημερομηνίες για την ετ κ σε ποιον κύκλο να ξεκινήσω,  ήρθε λες κ το μυρίστηκε ο εργοδότης μου κ μου ανακοινώσε την αύξηση μου αλλά άρχισε κ τις ερωτήσεις τύπου όταν αποφασίσω για οικογένεια να τον ενημερώσω.  . . Τραγικό.  . . Εδώ δεν το ξέρουν δικοί μου άνθρωποι θα το ξέρει αυτός;; Του είπα σαφώς ότι θα είναι πολύ σύντομα κ δεν θέλω την αύξηση.  .  . Εκεί αυτός με το ζόρι.  . . Συγγνώμη κορίτσια για την πρωινή λόγο διάρροια χάχάχαχαχα . . . Είμαι λίγο σκασμένη κ προσπαθώ να μην τα βγάζω στο σπίτι μου.  . . Την πληρώνετε εσείς τώρα.  .  . Σορρυ!

Εμένα με μυριστηκε το σύμπαν και με πήραν τηλέφωνο για καινούργια δουλειά, αλλά θέλει μονιμότητα....μην μείνω έγκυος και σταματησω!!!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κοιτα...αν το γκουγκλαρεις κυριως στα αγγλικα θα δεις οτι γίνεται και σε φυσικο και σε τεχνητό...Τωρα κατά πόσο εχει νοημα σε φυσικο δεν το γνωρίζω. Γι αυτό σου λεω πως ο γιατρός μου λεει πως δεν εχει αξια σε φυσικο. Ελα ομως που όταν ακολουθησα το αποτέλεσμα του ερα πετυχα εγκυμοσύνη... Στην επόμενη προσπάθεια βέβαια που κανω για δεύτερο ειχα βιοχημικη με το ιδιο πρωτόκολλο. Σε φυσικο δεν παιρνεις τίποτα απολύτως πριν από την εμβρυομεταφορα. Με οδηγο την κορύφωση της lh παμε...Θα δούμε

Εδω ειμαστε ολες και για τα καλα και για τα κακα!!! Οποτε να μην το σκέφτεσαι αυτό καθόλου. Γραφε ο,τι θες όποτε σου ερθει και εμεις θα σου απαντάμε χωρίς να θεωρουμε χαζες τις ερωτήσεις σου...

Εγω παλι απορω με αυτους τους 2 στο γεν. Π   & σφακ! να λεει άλλα ο ενας κ άλλα ο αλλος.και θα σου εξηγησω γιατι.γιατι επρηζα τον Π για να κανω τα παντα απο  εξετασεις ωστε να ειμαι καλυμμενη πριν την 3η ετ ωστε να μη χαθουν τα πολυτιμα εμβρυα που μαζευα στα 42 μου.τον παρακαλαγα για υστερο κ μαλιστα ΔΕΝ μου εκανε με τιποτα.ενω ειχα κ ιδιωτικη που καλυπτε(μου ειχε κανει 1,5 χρονο πριν την 1η διεγερση για αφαιρεση πολυποδων).του ειχα ζητησει Νικά κ μου ειπε ΟΧΙ αλλα επεμενα φοβουμενη για μικροβια κ με τα χιλια ζορια μου ειπε ας κανουμε ngs για να σου φυγει η ιδεα αλλα ειμαι σιγουρος δεν εχεις τιποτα.κ ειχε δικιο γιατι ειχα 100% γαλακτοβακιλοι( θεωρω το εμπειρο ματι του μπορουσε να καταλαβει απο τον απλο υπερηχο οτι ειχα αριστη μητρα)τον ειχα ρωτησει για να πηγαινα σε ανοσολογο κ μου ειπε παλι οχι κ οτι αν χρειαζοταν θα σου συστηνε τον Δανιηλίδη που συνεργαζονται.οποτε το περιεργο ειναι: (για αυτο κ σου γραψα  κατεβατο για να καταλαβεις ) ειναι οτι το ερα το ηθελε!!!και το καναμε σε φυσικο κυκλο για να σιγουρευτουμε για τη μερα ετ.κ μαλιστα οταν ηρθε το αποτελεσμα με αλλους 2 γιατρους το συζήταγανε στο γραφειο κ εγω περιμενα εξω.ο ενας ηταν ο κελλαρης τον αλλο δεν τον ηξερα.τι ισχυει ηθελα να ξερα και εγω .Αντε βγαλε ακρη !!

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μετά από την κουβέντα που είχαμε εχτές για την ετ σε φυσικό κύκλο ή σε τεχνητό μου γεννήθηκε μία άλλη απορία τώρα. Η Λευκού μου έχει πει ότι πρέπει να πάρω κορτιζόνη από την 1η μέρα περιόδου του κύκλου της ετ. Εγώ πώς θα ξέρω αν θα κάνω την ετ σε αυτόν τον κύκλο; Αν την κάνω στον επόμενο, θα πάρω τσάμπα 1 μήνα κορτιζόνη; 

Γιατι δεν ξερεις πότε θα κανετε ετ; Δε θα πας με κατεψυγμενα; Ή θα πας με φυσικο να παρετε μονο το μοναδικο ωαριο του μηνα; 

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Αρα η 8η βδομάδα είναι απ οτι εχω καταλάβει κρίσιμη. Εγω λεω να παρω και ενα dobler (δεν ξέρω πως λέγεται ακριβώς) οικιακής χρήσης. Εχω βρε με περίπου 100 ευρώ, αλλα λένε με ψηλά γράμματα από 12 η εβδομάδα. Που από 12η εβδομάδα είμαι λίγες οι πιθανότητες να παλινδρομησει το παιδί. Σωστά; 

Το 1ο τριμηνο ειναι το κρισιμο κ συνηθως μεχρι την 9η εβδομαδα το πολυ.στην αυχενικη 11η είμαστε οκ κ ησυχαζουμε!!μη παρεις τετοιο ,χειροτερο αγχος προκαλει! Ολα θα πανε καλα!!& πρεπει να εισαι ηρεμη γιατι το μωρο αγχωνεται κ τα καταλαβαινει ηδη ολα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μετά από την κουβέντα που είχαμε εχτές για την ετ σε φυσικό κύκλο ή σε τεχνητό μου γεννήθηκε μία άλλη απορία τώρα. Η Λευκού μου έχει πει ότι πρέπει να πάρω κορτιζόνη από την 1η μέρα περιόδου του κύκλου της ετ. Εγώ πώς θα ξέρω αν θα κάνω την ετ σε αυτόν τον κύκλο; Αν την κάνω στον επόμενο, θα πάρω τσάμπα 1 μήνα κορτιζόνη; 

Καλησπέρα !! Κ μενα μ ειχε πει κ ξεκίνησαν τον προηγ μηνα .Το ενδομήτριο δεν ηταν καλο οποτε διακόψαμε σταδιακά την κορτιζονη κ την ξανα ξεκινησαμε αυτο τον μηνα που παλι ξεκίνησα προετοιμασία ενδομητρίου κ θα δείξει τις επόμενες μερες πως θα παει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...