Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Με πήραν από το εμβρυολογικο και μου είπαν ότι προχωράνε τα έμβρυα και τώρα θα με ενημερώσουν την τρίτη για το αν έγιναν βλαστοκυστες! Χάρηκα πάρα πολύ ❤️ Ελπίζω να πάνε όλα καλά❤️

      Πολύ ωραία νέα!! Θα δεις μια χαρά θα μεγαλώσουν! Για μεταφορά πότε θα πας;

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , N.Angel είπε:

Καλημερα! Λυπαμαι πολυ να την καταληξη κ των δυο προσπαθειων…ξερω το συναισθημα κ εγω ειχα παλλινδρομη..τι να κανεις δεν μπορεις παρα να εμπιστευτεις τον γιατρο..

εχεις αλλες βλαστοκυστες στην καταψυξη για αλληβπροσπαθεια αργοτερα;  Πραγματικα ευχομαι η επομενη να ειναι κ η τυχερη!!

Δυστυχώς δεν έχω άλλες. Θα πρέπει να περάσω ξανά επιτροπή εοππυ κ μετά να ξεκινήσω διεγερση. Καλό Σεπτέμβριο δλδ. Το θέμα είναι ότι ο καιρός περνάει εμείς μεγαλώνουμε κ γίνεται ολοένα κ πιο δύσκολο. Είμαι 41 με πολλά θέματα υγείας! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, giota1 είπε:

Σημειώσεις με τις οδηγίες δεν κράτησες? Ψάξε ίσως έχεις κρατήσει κατι μαζί με τις εξετάσεις. Την τελευταία φορά που είχες βιοχημικη στον προηγούμενο γιατρό τι έκανες? Προσπάθησε να θυμηθης.  Και το ερα γιατί να μην έχει σημασία στον φυσικο? Δεν το έκανες σε τεχνητο για να μην έχει σημασία σε φυσικο. Σε φυσικο το έκανες και έδειξε ότι χρειάζεσαι μία μέρα παραπάνω προγεστερονη. Δεν χρειάζεται νομίζω να καταλάβεις πώς γίνεται αυτός ξέρει πότε να κάνεις οβιτρελε και πότε γίνεται ωορηξια απλά να κάνεις ετ μια μέρα αργότερα. Είναι άσκοπο να κάνεις ετ εκτός παραθύρου.

Σημειωσεις απο την εγκυμοσύνη μου δεν εχω καθόλου...Τα λεγαμε ολα τότε τηλεφωνικώς. Απο την προηγούμενη βιοχημικη τα εχω ολα. Το ερα εμενα ειχε δειξει πως πρέπει να βαζω βλαστοκυστες μια μερα νωρίτερα...δλδ την 4η...αν τα θυμάμαι καλα. Χωρις προγεστερόνη ομως...Δεν ειχα παρει τίποτα τοτε πριν το ερα και πριν την εμβρυομεταφορα.Σε ευχαριστώ για την απάντηση

πρίν από 6 λεπτά , Angot είπε:

Το θέμα είναι ότι δεν νιωθω έγκυος. Δεν έχω δει κάτι 'ανησυχητικό' αλλά και από συμπτώματα σχεδόν τπτ, στηθος και κοιλια που μπορείς να τα έχεις ανεξάρτητα αν δεν πάει καλά το μωράκι. Και έχω ακούσει κ από 2 γνωστές μ τελευταία ότι παλινδρομησαν τα μωρα τους στην 8η εβδομάδα και στις 2, ειδικά η Μια ακουσε καρδιά και 1 βδομαδα μετά δεν ξανακουσε και ξερεις! Αύριο έχω καρδούλα εγώ! 

Είδα κ όνειρο ότι είχα αιμα! 

Ειναι τοσο φυσιολογικα ολα αυτα που νιωθεις και ολες οι φοβίες σου!!! Θα περασει λιγο ο καιρός και θα νιωσεις εγκυος κ εσυ... Ολα θα πανε καλα!!!! Με το καλο να ακουσεις αύριο την καρδούλα της καρδουλας σου❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , winspert είπε:

Σημειωσεις απο την εγκυμοσύνη μου δεν εχω καθόλου...Τα λεγαμε ολα τότε τηλεφωνικώς. Απο την προηγούμενη βιοχημικη τα εχω ολα. Το ερα εμενα ειχε δειξει πως πρέπει να βαζω βλαστοκυστες μια μερα νωρίτερα...δλδ την 4η...αν τα θυμάμαι καλα. Χωρις προγεστερόνη ομως...Δεν ειχα παρει τίποτα τοτε πριν το ερα και πριν την εμβρυομεταφορα.Σε ευχαριστώ για την απάντηση

Ειναι τοσο φυσιολογικα ολα αυτα που νιωθεις και ολες οι φοβίες σου!!! Θα περασει λιγο ο καιρός και θα νιωσεις εγκυος κ εσυ... Ολα θα πανε καλα!!!! Με το καλο να ακουσεις αύριο την καρδούλα της καρδουλας σου❤️❤️❤️

Χαχαχαχ στον άντρα μ λεω πρώτα ο Θεός και αύριο θα έχω ραντεβού με τον έρωτα, θα μπεις σε 2η μοίρα εσυ! Και οσο το ακούει τόσο κατουριεμαι πανω του ο γλυκούλης! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Zenia82 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου..μα τι ζητάει κ αυτος ανακοίνωση θα βγάλεις χωρίς ακόμα να είσαι έγκυος για να αρχίσει να προετοιμαζεται. Εμείς μπορεί να κανουμε σχέδια αυτά να γίνουν άμεσα, μετά απο μήνες χρόνια χτυπά ξύλο αυτος γιατί θα πρέπει να είναι ενήμερος. Όταν θα έρθει η ώρα θα τα μάθει..γενικά είτε από τον επαγγματικο τομέα είτε από τον κοινωνικό περιγυρο η γυναίκα πιέζεται.  Παντρευτηκες κ δεν έμεινες έγκυος στο εξάμηνο αρχίζει ο Γολγοθάς...ντροπή πραγματικά.

Καλημέρα Angot τι έγινε αγάπη μου ψάχνεις προβλήματα για να αγχωθείς? Μη τα σκέφτεσαι αυτά..  ❤

Κανένα δείγμα απολύτως μεχρι την στιγμή του υπέρηχου όλα κυλουσαν φυσιολογικά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Γενικά προσπαθώ  να φτιάξω ένα πρόγραμμα για να είμαι χαλαρή.  .  . Αλλά δεν μ αφήνουν.  . .στην Ελλάδα μια γυναίκα είναι απαγορευμένο να ανεβαίνει στην δουλειά της κ ταυτόχρονα να προσπαθεί κ για οικογένεια.  .  . Την περασμένη βδομάδα κ ενώ εγώ υπολόγιζα ημερομηνίες για την ετ κ σε ποιον κύκλο να ξεκινήσω,  ήρθε λες κ το μυρίστηκε ο εργοδότης μου κ μου ανακοινώσε την αύξηση μου αλλά άρχισε κ τις ερωτήσεις τύπου όταν αποφασίσω για οικογένεια να τον ενημερώσω.  . . Τραγικό.  . . Εδώ δεν το ξέρουν δικοί μου άνθρωποι θα το ξέρει αυτός;; Του είπα σαφώς ότι θα είναι πολύ σύντομα κ δεν θέλω την αύξηση.  .  . Εκεί αυτός με το ζόρι.  . . Συγγνώμη κορίτσια για την πρωινή λόγο διάρροια χάχάχαχαχα . . . Είμαι λίγο σκασμένη κ προσπαθώ να μην τα βγάζω στο σπίτι μου.  . . Την πληρώνετε εσείς τώρα.  .  . Σορρυ!

Δεν ντρέπεται λιγάκι λέω εγώ...μετά σου λέει έχουμε υπογεννητικότητα. Σιγά μη βγάλεις και διάγγελμα για το τι κάνεις στο κρεβάτι σου και αν προσπαθείς για εγκυμοσύνη! Έξαλλη γίνομαι με κάτι τέτοιους. Την αύξηση κορίτσι μου την αξίζεις, γιατί δούλεψες για αυτό και είσαι καλή σε αυτό που κάνεις. Λες και προσπαθεί να σε δωροδοκήσει είναι...απαράδεκτος!

πρίν από 12 λεπτά , Angot είπε:

Το θέμα είναι ότι δεν νιωθω έγκυος. Δεν έχω δει κάτι 'ανησυχητικό' αλλά και από συμπτώματα σχεδόν τπτ, στηθος και κοιλια που μπορείς να τα έχεις ανεξάρτητα αν δεν πάει καλά το μωράκι. Και έχω ακούσει κ από 2 γνωστές μ τελευταία ότι παλινδρομησαν τα μωρα τους στην 8η εβδομάδα και στις 2, ειδικά η Μια ακουσε καρδιά και 1 βδομαδα μετά δεν ξανακουσε και ξερεις! Αύριο έχω καρδούλα εγώ! 

Είδα κ όνειρο ότι είχα αιμα! 

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι! Μέχρι τώρα όλα φαίνεται ότι προχωράνε ιδανικά! Είναι λογικό να φοβάσαι, αλλά επειδή συνέβη σε κάποιες δε σημαίνει ότι θα συμβεί σε όλες! Ηρεμησε και χαλάρωσε και θα δεις ότι όλα θα πάνε τέλεια! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 hours ago, κοτοπουλάκι said:

τι κακό κι αυτό κι εμένα το προηγούμενο στην 7η-8η εβδομάδα παλινδρόμησε :sad: 

Ας ελπίσουμε ότι δεν θα ξανασυμβεί κάτι τέτοιο

Είναι το χειρότερο συναίσθημα που υπάρχει για μια γυναίκα.. Μακάρι ποτέ καμιά μας να μην το ξαναζήσει αυτό, και μακάρι όλες οι εγκυουλες να έχουν γλυκιές τελειόμηνες εγκυμοσύνες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Troia είπε:

Τι θέματα γείας έχεις; Μήπως χρειάζεται να εμπλέξεις κι άλλες ειδικότητες;

@Troia κορίτσι μου από που να ξεκινήσω. Στα 20 βρέθηκα με μια ωοθήκη κ σάλπιγγα λόγω πολύ μεγαλης κύστης ωοθήκης που πήγαινε για καρκίνωμα. Στα 30 μένω φυσιολογικά έγκυος κ αποβάλλω την 7η εβδομάδα. Κάνω έλεγχο για καθεξιν αποβολές κ δείχνει ότι έχω θρομβοφυλια. Περνάν τα χρόνια χωρίς αποτέλεσμα κ στο μεταξύ κάνω κ ολική θυρεοειδεκτομη. Άρα είμαι τώρα στα 41 με θρομβοφυλια, μια ωοθήκη και χωρίς θυρεοειδή. 2 παλινδρομες κυησεις και 2 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες. 

  • Λυπημένη/-ος 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , winspert είπε:

Σημειωσεις απο την εγκυμοσύνη μου δεν εχω καθόλου...Τα λεγαμε ολα τότε τηλεφωνικώς. Απο την προηγούμενη βιοχημικη τα εχω ολα. Το ερα εμενα ειχε δειξει πως πρέπει να βαζω βλαστοκυστες μια μερα νωρίτερα...δλδ την 4η...αν τα θυμάμαι καλα. Χωρις προγεστερόνη ομως...Δεν ειχα παρει τίποτα τοτε πριν το ερα και πριν την εμβρυομεταφορα.Σε ευχαριστώ για την απάντηση

Ειναι τοσο φυσιολογικα ολα αυτα που νιωθεις και ολες οι φοβίες σου!!! Θα περασει λιγο ο καιρός και θα νιωσεις εγκυος κ εσυ... Ολα θα πανε καλα!!!! Με το καλο να ακουσεις αύριο την καρδούλα της καρδουλας σου❤️❤️❤️

Α οκ δηλ ανοιγη μια ημέρα νωρίτερα. Κοίτα αν είχες κανονικό παράθυρο εμφύτευση θα σου έλεγα να δοκιμάσεις και με τεχνιτο, ομως εφόσον είναι μετατοπισμενο και το σώμα λειτουργεί διαφορετικά πως ξέρεις ποια μέρα θα ανοίξει με την λείψει προγεστερονης?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

Το θέμα είναι ότι δεν νιωθω έγκυος. Δεν έχω δει κάτι 'ανησυχητικό' αλλά και από συμπτώματα σχεδόν τπτ, στηθος και κοιλια που μπορείς να τα έχεις ανεξάρτητα αν δεν πάει καλά το μωράκι. Και έχω ακούσει κ από 2 γνωστές μ τελευταία ότι παλινδρομησαν τα μωρα τους στην 8η εβδομάδα και στις 2, ειδικά η Μια ακουσε καρδιά και 1 βδομαδα μετά δεν ξανακουσε και ξερεις! Αύριο έχω καρδούλα εγώ! 

Είδα κ όνειρο ότι είχα αιμα! 

Είναι νωρίς ψυχη μου εκεί κοντά στην 7η αρχίζουν τα συμπτωματα αλλά είπαμε ότι κ αυτά διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα κ από εγκυμοσυνη σε εγκυμοσυνη. Όλες μα Όλες τις ίδιες σκέψεις κάνουν. Εφόσον δεν έχεις κάποια ένδειξη να σε φοβίσει θα σκέφτεσαι ότι όλα βαίνουν καλώς. Αντε με το καλό να ακούσεις κ καρδούλα.  Κάθε μέρα που περνάει τόσο μειώνεται ο κίνδυνος να πάει κάτι στραβά. ❤

πρίν από 27 λεπτά , Vxatz είπε:

@Troia κορίτσι μου από που να ξεκινήσω. Στα 20 βρέθηκα με μια ωοθήκη κ σάλπιγγα λόγω πολύ μεγαλης κύστης ωοθήκης που πήγαινε για καρκίνωμα. Στα 30 μένω φυσιολογικά έγκυος κ αποβάλλω την 7η εβδομάδα. Κάνω έλεγχο για καθεξιν αποβολές κ δείχνει ότι έχω θρομβοφυλια. Περνάν τα χρόνια χωρίς αποτέλεσμα κ στο μεταξύ κάνω κ ολική θυρεοειδεκτομη. Άρα είμαι τώρα στα 41 με θρομβοφυλια, μια ωοθήκη και χωρίς θυρεοειδή. 2 παλινδρομες κυησεις και 2 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες. 

Πολύ λυπάμαι για όσα πέρασες.  Εύχομαι από δω και πέρα ο δρόμος για την επιτυχία να είναι σύντομος. ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Zenia82 είπε:

Είναι νωρίς ψυχη μου εκεί κοντά στην 7η αρχίζουν τα συμπτωματα αλλά είπαμε ότι κ αυτά διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα κ από εγκυμοσυνη σε εγκυμοσυνη. Όλες μα Όλες τις ίδιες σκέψεις κάνουν. Εφόσον δεν έχεις κάποια ένδειξη να σε φοβίσει θα σκέφτεσαι ότι όλα βαίνουν καλώς. Αντε με το καλό να ακούσεις κ καρδούλα.  Κάθε μέρα που περνάει τόσο μειώνεται ο κίνδυνος να πάει κάτι στραβά. ❤

Ίσως έχετε δίκιο, εχω επηρεαστεί από αυτά που ακούω και σε συνδυασμό με τα ανύπαρκτα συμπτώματα αγχώνομαι. Θα περιμένω να παω στο γιατρο και θα του πω και τις ανησυχίες μου για να δώσει τις συμβουλές του! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Angot said:

Κορίτσια καλημέρα, ηθελα να ρωτησω κάτι κυρίως τις κοπέλες που είχαν μείνει έγκυος και είχαν παλινδρομη.  

Είχαν κάποιο δείγμα ότι δεν πάει κάτι καλά; 

Και στις ποσες εβδομάδες παλινδρομησαν τα μωρα; 

Γλυκουλα μου, πού χάθηκες εσυ? Κι αναρωτιόμουν γιατί δεν βλέπω κάτι δικό σου, εχω συνηθίσει τα φοβερά ποστ σου να μας φτιάχνεις τη διάθεση!!!! 

Δε μ λες.. σε έπιασε παλι το άγχος? Δε χρειάζεται να σε απασχολούν οι παλινδρομες που αναφέρουμε κάποιες εδώ, συμβαίνει σε ορισμένες περιπτώσεις που κανείς δεν μπορεί να προβλέψει. Για σένα είμαι σίγουρη θα πάνε όλα τέλεια, έχω πολυ θετικό προαίσθημα. Μπορείς όμως κι εσυ να το βοηθήσεις με το να σταματήσεις να αγχώνεσαι! 

Θέλεις να μας πεις πως νιώθεις, αν πήγες καμία βολτούλα, αν ψώνισες κάποιο όμορφο ρουχαλακι χαλαρό εγκυμοσύνης! Καλό είναι να φοράς άνετα δροσερά χρωματιστά ρουχαλακια που να σου φτιάχνουν το κέφι κ να σε κάνουν να νιώθεις υπέροχα! 

Περιμένουμε τα υπέροχα νέα σου!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , winspert είπε:

Σημειωσεις απο την εγκυμοσύνη μου δεν εχω καθόλου...Τα λεγαμε ολα τότε τηλεφωνικώς. Απο την προηγούμενη βιοχημικη τα εχω ολα. Το ερα εμενα ειχε δειξει πως πρέπει να βαζω βλαστοκυστες μια μερα νωρίτερα...δλδ την 4η...αν τα θυμάμαι καλα. Χωρις προγεστερόνη ομως...Δεν ειχα παρει τίποτα τοτε πριν το ερα και πριν την εμβρυομεταφορα.Σε ευχαριστώ για την απάντηση

Ειναι τοσο φυσιολογικα ολα αυτα που νιωθεις και ολες οι φοβίες σου!!! Θα περασει λιγο ο καιρός και θα νιωσεις εγκυος κ εσυ... Ολα θα πανε καλα!!!! Με το καλο να ακουσεις αύριο την καρδούλα της καρδουλας σου❤️❤️❤️

Καλημέρα, επειδή έκανα πρόσφατα ΕΡΑ, έχω την εντύπωση ότι γίνεται μόνο σε τεχνητό κύκλο για να δείξει ακριβώς τις ώρες από την έναρξη προγεστερόνης. Το ισπανικό πρωτόκολλο λέει ότι το σύνηθες παράθυρο είναι στις 120 ώρες από την έναρξη προγεστερόνης. Άρα, πέντε μέρες προγεστερόνης και την έκτη η ετ. Σ' εμένα σκέψου ότι ο γιατρός ήταν κάθετος ότι θα πρέπει να ξεκινήσω προγεστερόνη εννιά η ώρα το πρωί ακριβώς γιατί εννιά θα κάναμε και τη λήψη. 120 ώρες ακριβώς μετά δηλαδή. Αφού εσύ πας με φυσικό κύκλο, νομίζω ότι μόνο με εξετάσεις αίματος θα είσαι 100% σίγουρη για το πότε ξεκινάει η προγεστερόνη σου. Δεν ξέρω δηλαδή αν το ΕΡΑ στον φυσικό κύκλο βοηθάει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Angot said:

Το θέμα είναι ότι δεν νιωθω έγκυος. Δεν έχω δει κάτι 'ανησυχητικό' αλλά και από συμπτώματα σχεδόν τπτ, στηθος και κοιλια που μπορείς να τα έχεις ανεξάρτητα αν δεν πάει καλά το μωράκι. Και έχω ακούσει κ από 2 γνωστές μ τελευταία ότι παλινδρομησαν τα μωρα τους στην 8η εβδομάδα και στις 2, ειδικά η Μια ακουσε καρδιά και 1 βδομαδα μετά δεν ξανακουσε και ξερεις! Αύριο έχω καρδούλα εγώ! 

Είδα κ όνειρο ότι είχα αιμα! 

Σε αυτή τη φάση που είσαι δε νιώθεις τίποτα περίεργο. Μπορείς να λειτουργείς εντελώς φυσιολογικά χωρίς ιδιαίτερα συμπτώματα. Το πρησμένο στήθος να ξέρεις είναι το καλύτερο δείγμα ότι η εγκυμοσύνη σου παει τέλεια. Ηρεμησε, πηγαινε αυριο για καρδούλα κ στείλε μας τα νέα σου!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Γλυκουλα μου, πού χάθηκες εσυ? Κι αναρωτιόμουν γιατί δεν βλέπω κάτι δικό σου, εχω συνηθίσει τα φοβερά ποστ σου να μας φτιάχνεις τη διάθεση!!!! 

Δε μ λες.. σε έπιασε παλι το άγχος? Δε χρειάζεται να σε απασχολούν οι παλινδρομες που αναφέρουμε κάποιες εδώ, συμβαίνει σε ορισμένες περιπτώσεις που κανείς δεν μπορεί να προβλέψει. Για σένα είμαι σίγουρη θα πάνε όλα τέλεια, έχω πολυ θετικό προαίσθημα. Μπορείς όμως κι εσυ να το βοηθήσεις με το να σταματήσεις να αγχώνεσαι! 

Θέλεις να μας πεις πως νιώθεις, αν πήγες καμία βολτούλα, αν ψώνισες κάποιο όμορφο ρουχαλακι χαλαρό εγκυμοσύνης! Καλό είναι να φοράς άνετα δροσερά χρωματιστά ρουχαλακια που να σου φτιάχνουν το κέφι κ να σε κάνουν να νιώθεις υπέροχα! 

Περιμένουμε τα υπέροχα νέα σου!!! 

Με έχει πιάσει λιγάκι το άγχος και απέφευγα να γράψω για να μην ρίχνω ψυχολογικά και σας! 

Τις βολτουλες μου δεν τις έκοψα καθόλου, καθε σκ με τον αντρα μ πηγαίνουμε για φαγακι να χαλαρώσουμε! Χθες μάλιστα πήρα και τα πρώτα μ ρουχαλακια έτσι ξέρεις πιο άνετα γτ τα τζιν μ με ενοχλούν στην κοιλιτσα. Ξεκίνησα διστακτικά, με μια ολόσωμη φορμιτσα (καναρινί) και ενα φορεματάκι. Μου έφερε ο άντρας μια σαλιαρα από την Ολλανδία που ειχε πάει (λέγοντας μ πήρα ένα ουδέτερο χρωματακι!! Μπλε! Χαχαχαχα) , πήρα το βιβλίο what to expect when you are expecting, Και ενα ημερολόγιο εγκυμοσυνης! ΝΑΙ ΕΊΝΑΙ ΔΙΣΤΑΚΤΙΚΆ ΓΙΑ ΜΈΝΑ, ΜΗ ΓΕΛΑΣ:-P 

Αλλα πρώτα ο Θεός μόλις κλεισω το 3μηνο, θα του δώσω να καταλάβει! Χαχαχα ο άντρα μ λεει θα μπαρκαρω πάλι με αυτά που έχεις στο μυαλό σ!  Γενικα η ζωή μου κυλάει  ήρεμα κ όμορφα ως τώρα. Το μυαλό μ όμως είναι ζαβό και τρώγεται με τα καναρινι του ρουχα...

πρίν από 19 λεπτά , Zenia82 είπε:

Είναι νωρίς ψυχη μου εκεί κοντά στην 7η αρχίζουν τα συμπτωματα αλλά είπαμε ότι κ αυτά διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα κ από εγκυμοσυνη σε εγκυμοσυνη. Όλες μα Όλες τις ίδιες σκέψεις κάνουν. Εφόσον δεν έχεις κάποια ένδειξη να σε φοβίσει θα σκέφτεσαι ότι όλα βαίνουν καλώς. Αντε με το καλό να ακούσεις κ καρδούλα.  Κάθε μέρα που περνάει τόσο μειώνεται ο κίνδυνος να πάει κάτι στραβά. ❤

Πολύ λυπάμαι για όσα πέρασες.  Εύχομαι από δω και πέρα ο δρόμος για την επιτυχία να είναι σύντομος. ❤

Και γω τις μέρες μετρςω να περάσω το πρώτο  3μηνο. Να αρχίσω να αγχώνομαι με την ησυχια μου για το επόμενο 3μηνο μετά! Χαχαχχα 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angot said:

Με έχει πιάσει λιγάκι το άγχος και απέφευγα να γράψω για να μην ρίχνω ψυχολογικά και σας! 

Τις βολτουλες μου δεν τις έκοψα καθόλου, καθε σκ με τον αντρα μ πηγαίνουμε για φαγακι να χαλαρώσουμε! Χθες μάλιστα πήρα και τα πρώτα μ ρουχαλακια έτσι ξέρεις πιο άνετα γτ τα τζιν μ με ενοχλούν στην κοιλιτσα. Ξεκίνησα διστακτικά, με μια ολόσωμη φορμιτσα (καναρινί) και ενα φορεματάκι. Μου έφερε ο άντρας μια σαλιαρα από την Ολλανδία που ειχε πάει (λέγοντας μ πήρα ένα ουδέτερο χρωματακι!! Μπλε! Χαχαχαχα) , πήρα το βιβλίο what to expect when you are expecting, Και ενα ημερολόγιο εγκυμοσυνης! ΝΑΙ ΕΊΝΑΙ ΔΙΣΤΑΚΤΙΚΆ ΓΙΑ ΜΈΝΑ, ΜΗ ΓΕΛΑΣ:-P 

Αλλα πρώτα ο Θεός μόλις κλεισω το 3μηνο, θα του δώσω να καταλάβει! Χαχαχα ο άντρα μ λεει θα μπαρκαρω πάλι με αυτά που έχεις στο μυαλό σ!  Γενικα η ζωή μου κυλάει  ήρεμα κ όμορφα ως τώρα. Το μυαλό μ όμως είναι ζαβό και τρώγεται με τα καναρινι του ρουχα...

Καλε μας φτιάχνεις τη διάθεση εδώ, και χρειαζόμαστε κάποιον να μας κάνει να ξεκολλαμε λίγο από την ανάλυση κ το διάβασμα των περιπτωσεων των υποπεριπτωσεων! 

Ήδη σε εχω κανει εικόνα με το καναρινι σου ντυσιματακι, σα μικρό tweety με κοιλιτσα!!!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...