Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Με πήραν από το εμβρυολογικο και μου είπαν ότι προχωράνε τα έμβρυα και τώρα θα με ενημερώσουν την τρίτη για το αν έγιναν βλαστοκυστες! Χάρηκα πάρα πολύ ❤️ Ελπίζω να πάνε όλα καλά❤️

      Πολύ ωραία νέα!! Θα δεις μια χαρά θα μεγαλώσουν! Για μεταφορά πότε θα πας;

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Nephele78 είπε:

Και εγω 1η αρνητικη χοριακη 3ων ημερων,2η βιοχημικη 4ης μερας κ 3η πετυχημενη βλαστοκυστες .αυτο που διαβασα κ το εχω ξαναγραψει πιστευω ισχυει !! it is expected that over 40% will have a baby after their first IVF cycle and about 70% will be successful after three cycles. Καλη κυριακη σε ολες κοριτσια!!

Καλή Κυριακή.. και καλό σίδερο!!:grin:

On 13/5/2022 at 10:34 ΜΜ, Καντι είπε:

5+6 θα δείτε λεκιθικο σάκο και εμβρυικα στοιχεία. Καρδούλα εγω άκουσα 6+6 με το καλο να γίνουν ολα!!!

Καλα μαλακιες σου ειπαν όλο σερπαφαρ έπαιρνα και με γκοναλ και ηταν κανονικά στο πακέτο με τις 4 ωοληψιες και τωρα που ξαναέκανα πήρα σερπαφαρ δυο πήρανε σαν φυσικό τον χρέωσαν  και την επόμενη φορα θα παρω σερπαφαρ με γκοναλ μηπως πάρει 4, πάλι στο πακέτο θα ειναι. Πιστεύεις οτι βλέπουν απο το λογιστήριο τι φαρμακα παιρνεις; Παρε λίγα φαρμακα για να μαζέψεις μερικά εμβρυακια εγω λέω.

Συμφωνω 

Σίγουρα μην πας στον παπαριστειδη στο Έλενα , τραυματική εμπειρια! Ηταν η στιγμή που αποφάσισα οτι πρεπει να ακούω το ένστικτο μου ακομα κι αν δεν δείχνει κάποιος τοσο αρνητικα σημάδια εξ αρχης,

Εάν σας το ειπε τελος, δεν χρειαζεται να το ξανά συζητήσεις μαζι του το λες στο λογιστήριο και δεν ασχολείσαι.

Κορίτσι μου καλη μέρα. Να σε ρωτησω.. Καρδουλα ακουσες με κολπικο υπερηχο; ειχε μπει κ ο αντρας σου;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

@Lydiakiiiiκαταλαβαινω το άγχος σου και εγώ και ειχα απογοητευθεί λιγο . Ειχα 15 ωαρια τα 12 ήταν καλησ ποιότητας και από αυτά γονιμοποιηθηκαν και έφτασαν τριών ημερών τα εφτα . Και τελικά έφτασαν 4 βλαστοκυστες 5 και 6 ημερών.  Ο εξωσωματικος μου είπε ότι είναι καλό ποσοστό,  απλά και εγώ περίμενα περισσότερα... Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι,  από πιο ηρεμη οπτική γωνία θεωρώ ότι είναι καλά.  Στο κάτω κάτω ένα καλό χρειαζόμαστε! Σου ευχομαι με το καλό και τα 7 να γίνουν βλαστοκυστες πολύ καλής ποιότητας !!

Μακάρι να πάνε όλα καλά. Λογικά εγώ περιμένω λιγότερες βλαστοκυστες, αφού γονιμοποιηθηκαν μόνο τα 7!! Άντε να δούμε!!☺️

9 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Εχω και τους δυο αρκετές φορές, επειδη πέτυχα με φυσικό αυτόν θα ξανά προτιμούσα. Αλλα ρωτα καλυτερα τον γιατρο να σου πει τι πιστεύει. Θεωρω οτι η μονη τους διαφορα ειναι οτι στον τεχνητό ξεκινάς με cyclacur για να μην κανεις ωορρηξία.

Καλα εκανες εγω στην αρχη δεν ηθελα να προγραμματίζω ταξίδια φαντάσου για εφτά χρόνια να σκεφτόμουν ετσι. Καλυτερα να μείνεις εγκυος και να ειναι κεραμίδα!!! Και ρουχαλάκια εγκυμοσύνης θα αγοράσεις και οτι χρειαστείς παρε τωρα τα ωραία στενά σου!!!

Δεν εχει καμια σχέση στο οτι τα περισσότερα ηταν ανώριμα με την έκβαση αυτών των επτά. Το καθε ωάριο ειναι ξεχωριστό , στατιστικά αν μείνεις με τρεις βλαστοκυστες απο τα επτά να εισαι πολυ ευχαριστημένη.

Καλε 5+4 ειναι πολυ νωρίς να ακούσεις καρδια. Εγω άκουσα 6+6 και το νωρίτερο που εχω ακουσει ειναι 6+3. Την τριτη ποσο θα εισαι;

Θέλω να σκέφτομαι θετικά. Αλλά όπως και να έχει θα δούμε σε μερικές μέρες. Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Lydiakiii και καλή επιτυχία με τα εμβρυάκια σου! Ο αρχικός αριθμός ωαρίων ήταν πολύ μεγάλος και φυσικό μου φαίνεται που απογοητεύτηκες συγκριτικά. Όμως 7 γονιμοποιημένα ωάρια είναι ένας πολύ καλός αριθμός! Και ήταν 7 στα 8, δηλαδή σούπερ ποσοστό! Κατά τη γνώμη μου σίγουρα κάποια θα φτάσουν σε βλαστοκύστες, αν όχι όλα! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!

Σ' ευχαριστώ, αλλά λίγο δύσκολο να μην έχω, γιατί είχα ήδη από την περασμένη βδομάδα ανακατωμένο στομάχι! Αν αυτό βοηθήσει να μην πάρω πολλά κιλά θα προσπαθήσω να δω τη θετική πλευρά! Βασικά αυτή τη στιγμή όλα θετικά τα βλέπω!!! Τώρα για το φούσκωμα που λες, πόσο νωρίς σου ξεκίνησε? Εμένα χθες άρχισε να φουσκώνει το στήθος μου χθες και σήμερα η κοιλιά μου! Λίγο νωρίς δεν είναι?? Η εφαρμογή λέει ότι είμαι 4w4d. Εύχομαι πολύ σύντομα να σου περάσουν οι ναυτίες και να έχεις άψογο υπολοιπο εγκυμοσύνης!!!

Θα ακούσετε γλυκιά μου, θα ακούσετε και σιγά σιγά θα φύγουν οι φόβοι! 

Κοίτα αν είναι να δεις τη θετική πλευρά θα σου πω ότι το πρώτο τρίμηνο έχασα και 1,5 κιλό!!!Λοιπόν όσον αφορά το στηθος μου ειχε αρχίσει να πρηζεται από την πρώτη θετικη χοριακη και συνεχίζοταν!!Αυτή τη στιγμή που είχα και προ εγκυμοσύνης να φανταστείς κανονικό προς μεγαλουτσικο στηθος έχει απλά γίνει τεράστιο!!!Πήγα για σουτιέν και σε ένα μαγαζί μου είπαν ότι δεν έχουν μεγαλύτερο νούμερο και το μεγαλύτερο μετά βίας τα κάλυπτε!!!Ωραία πράγματα!!Τώρα όσον αφορά την κοιλιά μου ειχε αρχίσει να φουσκώνει λίγο μετά την αυχενική!!!Περίπου 14η βδομάδα όταν μπήκα δηλ στον 4ο!!!Αλλά είναι σχετικό!!Ξέρω φίλες μου που δεν είχαν ναυτιες και πήραν και κιλά μέχρι τοτε και φούσκωσαν κιόλας λίγο νωρίτερα!!!Οπότε όλα είναι σχετικά!!Το κακό με τις ναυτιες είναι ότι δεν μπορείς να φας θεωρητικά αυτά που ενδείκνυται σε μια εγκυμοσύνη και εγω μεχρι στιγμης δεν πινω σχεδον καθολου νερό!!

Και εγώ με τη σειρά μου σου εύχομαι να έχεις μια όσο το δυνατόν πιο ομαλή εγκυμοσύνη, να πάνε όλα καλά και σε εννια μήνες να κρατάς ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά σου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@κοτοπουλάκι καλημέρα συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Σου εύχομαι ένα υγιέστατο μωράκι. Εμείς ήμασταν τόσο σίγουροι αυτή τη φορά που μας ήρθε κεραυνός. Τπτ δεν είναι σίγουρο τελικά., όλα με πιθανότητες είναι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, anna.k είπε:

Κι εγω έτσι έκανα την πρωτη φορά..ειχα περισσότερο αγχος για το πως θα τα κανονίσω ολα για να μη με καταλάβουν, παρα για την ίδια τη διαδικασία..μετά κατάλαβα ποσο πιεστικο είναι αυτο κ ειπα πως δεν θα ξανακανω το ιδιο λαθος..Δεν μας αξιζει καθόλου τοση πίεση..κ δεν βοηθαει.

Γενικά προσπαθώ  να φτιάξω ένα πρόγραμμα για να είμαι χαλαρή.  .  . Αλλά δεν μ αφήνουν.  . .στην Ελλάδα μια γυναίκα είναι απαγορευμένο να ανεβαίνει στην δουλειά της κ ταυτόχρονα να προσπαθεί κ για οικογένεια.  .  . Την περασμένη βδομάδα κ ενώ εγώ υπολόγιζα ημερομηνίες για την ετ κ σε ποιον κύκλο να ξεκινήσω,  ήρθε λες κ το μυρίστηκε ο εργοδότης μου κ μου ανακοινώσε την αύξηση μου αλλά άρχισε κ τις ερωτήσεις τύπου όταν αποφασίσω για οικογένεια να τον ενημερώσω.  . . Τραγικό.  . . Εδώ δεν το ξέρουν δικοί μου άνθρωποι θα το ξέρει αυτός;; Του είπα σαφώς ότι θα είναι πολύ σύντομα κ δεν θέλω την αύξηση.  .  . Εκεί αυτός με το ζόρι.  . . Συγγνώμη κορίτσια για την πρωινή λόγο διάρροια χάχάχαχαχα . . . Είμαι λίγο σκασμένη κ προσπαθώ να μην τα βγάζω στο σπίτι μου.  . . Την πληρώνετε εσείς τώρα.  .  . Σορρυ!

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 hours ago, Vxatz said:

@N.Angel ακούστηκε απολύτως σίγουρος ότι είναι αρνητικό αποτελεσμα κ δεν άφησε περιθώρια υποψίας!  Το θέμα είναι ότι πριν από 4 μήνες έβαλα άλλες 2 βλαστοκυστες με παλλινδρομη κύηση. Ήλπιζα ότι αυτή την φορά θα ήταν καλύτερα τα πράγματα.

Καλημερα! Λυπαμαι πολυ να την καταληξη κ των δυο προσπαθειων…ξερω το συναισθημα κ εγω ειχα παλλινδρομη..τι να κανεις δεν μπορεις παρα να εμπιστευτεις τον γιατρο..

εχεις αλλες βλαστοκυστες στην καταψυξη για αλληβπροσπαθεια αργοτερα;  Πραγματικα ευχομαι η επομενη να ειναι κ η τυχερη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα .. ηθελα να μοιραστω κ γω μαζι σας την ανησυχια μ .. εχω κανει 2 φορες προετοιμασια ενδομητριου την πρωτη ειχα μηδενικη χοριακη κ τη δευτερη 4 μερες πριν τη μεταφορα κολλησα κορονοιο κ ακυρωθηκε .. και τις 2 φορες π εκανα προετοιμασια με cyclacur το στηθος μ πονουσε κ πρηζοταν πολυ .. οποτε καταλαβαινα οτι γινεται δουλεια απο κατω .. τωρα λοιπον εχω ξεκινησει παλι διαδικασια ετ κ ειμαι στη 5η μερα με cyclacur αλλα ρε κοριτσια ουτε πρησμενο στηθος ουτε πονος τιποτα σαν να μην εχω παρει ουτε ενα χαπι .. κ φοβαμαι μη παω το Σαββατο κ μου πει οτι δεν εγινε τπτ .. εχω φοβηθει πολυ γιατι τις αλλες 2 απο κει καταλαβαινα οτι δουλευει..☹️☹️

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Mar.Theo said:

Γενικά προσπαθώ  να φτιάξω ένα πρόγραμμα για να είμαι χαλαρή.  .  . Αλλά δεν μ αφήνουν.  . .στην Ελλάδα μια γυναίκα είναι απαγορευμένο να ανεβαίνει στην δουλειά της κ ταυτόχρονα να προσπαθεί κ για οικογένεια.  .  . Την περασμένη βδομάδα κ ενώ εγώ υπολόγιζα ημερομηνίες για την ετ κ σε ποιον κύκλο να ξεκινήσω,  ήρθε λες κ το μυρίστηκε ο εργοδότης μου κ μου ανακοινώσε την αύξηση μου αλλά άρχισε κ τις ερωτήσεις τύπου όταν αποφασίσω για οικογένεια να τον ενημερώσω.  . . Τραγικό.  . . Εδώ δεν το ξέρουν δικοί μου άνθρωποι θα το ξέρει αυτός;; Του είπα σαφώς ότι θα είναι πολύ σύντομα κ δεν θέλω την αύξηση.  .  . Εκεί αυτός με το ζόρι.  . . Συγγνώμη κορίτσια για την πρωινή λόγο διάρροια χάχάχαχαχα . . . Είμαι λίγο σκασμένη κ προσπαθώ να μην τα βγάζω στο σπίτι μου.  . . Την πληρώνετε εσείς τώρα.  .  . Σορρυ!

Καλημερα κοροτσι μου! Συγνωμη κιολας γιατι να αρνηθεις την αυξηση;; Δεν την αξιζεις δλδ αν γινεις μανουλα ; Τι πρεπει δλδ για αυξηση, η ζωη σου να ειναι μονο η δουλεια;;; Αυτο ελλειπε να του δωσεις κ αναφορα η να παρεις κ την αδεια του για οταν αποφασισεις να κανεις οικογενεια! Ελεος!!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα, ηθελα να ρωτησω κάτι κυρίως τις κοπέλες που είχαν μείνει έγκυος και είχαν παλινδρομη.  

Είχαν κάποιο δείγμα ότι δεν πάει κάτι καλά; 

Και στις ποσες εβδομάδες παλινδρομησαν τα μωρα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 5/14/2022 at 9:29 AM, ksvolimi said:

Σε καταλαβαινω κι εγω παλινδρομη στην 8η ειχα το φλεβαρη.. και τωρα ειμαι στην αναμονη της χοριακης.. προσπαθω να μη συγκρίνω..όπως λεει και το ρητό  « comparison is the thief of joy” !

Με το καλό να είναι η χοριακη σου τεράστια κ η εγκυμοσυνη σου ανέφελη!!!

22 hours ago, Maroxmarox said:

@Καντι ευχαριστώ ,έχω καλέσει σε τρία φαρμακεία και είναι σε έλλειψη,θα τρελαθώ..

Βρήκες ή όχι ακόμα? Αν σε βολευει σίγουρα έχουν σε δυο φαρμακεία εδώ στα Γλυκά Νερά αλλά με συνταγή γιατρού δίνουν μόνο. Εχω να σου στείλω τηλ αν θελεις. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Γενικά προσπαθώ  να φτιάξω ένα πρόγραμμα για να είμαι χαλαρή.  .  . Αλλά δεν μ αφήνουν.  . .στην Ελλάδα μια γυναίκα είναι απαγορευμένο να ανεβαίνει στην δουλειά της κ ταυτόχρονα να προσπαθεί κ για οικογένεια.  .  . Την περασμένη βδομάδα κ ενώ εγώ υπολόγιζα ημερομηνίες για την ετ κ σε ποιον κύκλο να ξεκινήσω,  ήρθε λες κ το μυρίστηκε ο εργοδότης μου κ μου ανακοινώσε την αύξηση μου αλλά άρχισε κ τις ερωτήσεις τύπου όταν αποφασίσω για οικογένεια να τον ενημερώσω.  . . Τραγικό.  . . Εδώ δεν το ξέρουν δικοί μου άνθρωποι θα το ξέρει αυτός;; Του είπα σαφώς ότι θα είναι πολύ σύντομα κ δεν θέλω την αύξηση.  .  . Εκεί αυτός με το ζόρι.  . . Συγγνώμη κορίτσια για την πρωινή λόγο διάρροια χάχάχαχαχα . . . Είμαι λίγο σκασμένη κ προσπαθώ να μην τα βγάζω στο σπίτι μου.  . . Την πληρώνετε εσείς τώρα.  .  . Σορρυ!

Καλημέρα κορίτσι μου..μα τι ζητάει κ αυτος ανακοίνωση θα βγάλεις χωρίς ακόμα να είσαι έγκυος για να αρχίσει να προετοιμαζεται. Εμείς μπορεί να κανουμε σχέδια αυτά να γίνουν άμεσα, μετά απο μήνες χρόνια χτυπά ξύλο αυτος γιατί θα πρέπει να είναι ενήμερος. Όταν θα έρθει η ώρα θα τα μάθει..γενικά είτε από τον επαγγματικο τομέα είτε από τον κοινωνικό περιγυρο η γυναίκα πιέζεται.  Παντρευτηκες κ δεν έμεινες έγκυος στο εξάμηνο αρχίζει ο Γολγοθάς...ντροπή πραγματικά.

πρίν από 17 λεπτά , Angot είπε:

Κορίτσια καλημέρα, ηθελα να ρωτησω κάτι κυρίως τις κοπέλες που είχαν μείνει έγκυος και είχαν παλινδρομη.  

Είχαν κάποιο δείγμα ότι δεν πάει κάτι καλά; 

Και στις ποσες εβδομάδες παλινδρομησαν τα μωρα; 

Καλημέρα Angot τι έγινε αγάπη μου ψάχνεις προβλήματα για να αγχωθείς? Μη τα σκέφτεσαι αυτά..  ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Zenia82 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου..μα τι ζητάει κ αυτος ανακοίνωση θα βγάλεις χωρίς ακόμα να είσαι έγκυος για να αρχίσει να προετοιμαζεται. Εμείς μπορεί να κανουμε σχέδια αυτά να γίνουν άμεσα, μετά απο μήνες χρόνια χτυπά ξύλο αυτος γιατί θα πρέπει να είναι ενήμερος. Όταν θα έρθει η ώρα θα τα μάθει..γενικά είτε από τον επαγγματικο τομέα είτε από τον κοινωνικό περιγυρο η γυναίκα πιέζεται.  Παντρευτηκες κ δεν έμεινες έγκυος στο εξάμηνο αρχίζει ο Γολγοθάς...ντροπή πραγματικά.

Καλημέρα Angot τι έγινε αγάπη μου ψάχνεις προβλήματα για να αγχωθείς? Μη τα σκέφτεσαι αυτά..  ❤

Το θέμα είναι ότι δεν νιωθω έγκυος. Δεν έχω δει κάτι 'ανησυχητικό' αλλά και από συμπτώματα σχεδόν τπτ, στηθος και κοιλια που μπορείς να τα έχεις ανεξάρτητα αν δεν πάει καλά το μωράκι. Και έχω ακούσει κ από 2 γνωστές μ τελευταία ότι παλινδρομησαν τα μωρα τους στην 8η εβδομάδα και στις 2, ειδικά η Μια ακουσε καρδιά και 1 βδομαδα μετά δεν ξανακουσε και ξερεις! Αύριο έχω καρδούλα εγώ! 

Είδα κ όνειρο ότι είχα αιμα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , N.Angel είπε:

Καλημερα! Λυπαμαι πολυ να την καταληξη κ των δυο προσπαθειων…ξερω το συναισθημα κ εγω ειχα παλλινδρομη..τι να κανεις δεν μπορεις παρα να εμπιστευτεις τον γιατρο..

εχεις αλλες βλαστοκυστες στην καταψυξη για αλληβπροσπαθεια αργοτερα;  Πραγματικα ευχομαι η επομενη να ειναι κ η τυχερη!!

Δυστυχώς δεν έχω άλλες. Θα πρέπει να περάσω ξανά επιτροπή εοππυ κ μετά να ξεκινήσω διεγερση. Καλό Σεπτέμβριο δλδ. Το θέμα είναι ότι ο καιρός περνάει εμείς μεγαλώνουμε κ γίνεται ολοένα κ πιο δύσκολο. Είμαι 41 με πολλά θέματα υγείας! 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Vxatz είπε:

Δυστυχώς δεν έχω άλλες. Θα πρέπει να περάσω ξανά επιτροπή εοππυ κ μετά να ξεκινήσω διεγερση. Καλό Σεπτέμβριο δλδ. Το θέμα είναι ότι ο καιρός περνάει εμείς μεγαλώνουμε κ γίνεται ολοένα κ πιο δύσκολο. Είμαι 41 με πολλά θέματα υγείας! 

Τι θέματα γείας έχεις; Μήπως χρειάζεται να εμπλέξεις κι άλλες ειδικότητες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...