Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Με πήραν από το εμβρυολογικο και μου είπαν ότι προχωράνε τα έμβρυα και τώρα θα με ενημερώσουν την τρίτη για το αν έγιναν βλαστοκυστες! Χάρηκα πάρα πολύ ❤️ Ελπίζω να πάνε όλα καλά❤️

      Πολύ ωραία νέα!! Θα δεις μια χαρά θα μεγαλώσουν! Για μεταφορά πότε θα πας;

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

26 minutes ago, Ele@n said:

Με φυσικό μαζεύεις;

Εχω ενα απο διεγερση περιμενω αποτελεσμα χρωμοσωμικου ελεγχου..ελπιζω να μην χρειαστει να μαζεψω…αλλα ναι με φυσικο η φυσικο τροποποιημενο θα εκανα!

5 minutes ago, Vxatz said:

Καλησπέρα κορίτσια διαβάζω καθημερινά θέματα στο φόρουμ κ αποφάσισα να γράψω κ εγώ. 5/5 έκανα ετ 2 τελειων βλαστοκυστεων κ σήμερα την 9η μέρα η Β χοριακη έδειξε 5.5 αμέσως ο γιατρός μου είπε να σταματήσω την αγωγή κ να περιμένω περίοδο. Μήπως βιάστηκε να μου πει για χοριακη την 9η μέρα; μήπως θα μπορούσαμε μια επαναληπτική σε 2 μέρες κ όχι όλα αμέσως μαχαίρι; Όλη μέρα αυτό σκέφτομαι

Κατω απο 5 την θεωρουν αρνητικη, τωρα εσενα ειναι οριακη..γιατι δν μιλησες με τον γιατρο σου; Να του πεις μηπως εγινε καθυστερημενη εμφυτευση. Η αληθεια ειναι κ εγω θα το σκεφτομουν αυτοπου λες…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Mar.Theo είπε:

Μακάρι κορίτσι μου να είναι έτσι όπως τα λες κ όχι νωρίτερα γτ έχω βάλει άδεια ακριβώς εκείνη την εβδομάδα.  .  . Φοβήθηκα ότι θα ήταν την εβδομάδα πριν έτσι όπως μετράω κ φρίκαρα.  .  . Δεν θέλω με τίποτα να καταλάβουν το ότι δηποτε . . .  Ευχαριστώ πολύ για όλα!!!!

Κι εγω έτσι έκανα την πρωτη φορά..ειχα περισσότερο αγχος για το πως θα τα κανονίσω ολα για να μη με καταλάβουν, παρα για την ίδια τη διαδικασία..μετά κατάλαβα ποσο πιεστικο είναι αυτο κ ειπα πως δεν θα ξανακανω το ιδιο λαθος..Δεν μας αξιζει καθόλου τοση πίεση..κ δεν βοηθαει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , N.Angel είπε:

Εχω ενα απο διεγερση περιμενω αποτελεσμα χρωμοσωμικου ελεγχου..ελπιζω να μην χρειαστει να μαζεψω…αλλα ναι με φυσικο η φυσικο τροποποιημενο θα εκανα!

Κατω απο 5 την θεωρουν αρνητικη, τωρα εσενα ειναι οριακη..γιατι δν μιλησες με τον γιατρο σου; Να του πεις μηπως εγινε καθυστερημενη εμφυτευση. Η αληθεια ειναι κ εγω θα το σκεφτομουν αυτοπου λες…

@N.Angel ακούστηκε απολύτως σίγουρος ότι είναι αρνητικό αποτελεσμα κ δεν άφησε περιθώρια υποψίας!  Το θέμα είναι ότι πριν από 4 μήνες έβαλα άλλες 2 βλαστοκυστες με παλλινδρομη κύηση. Ήλπιζα ότι αυτή την φορά θα ήταν καλύτερα τα πράγματα.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Vxatz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια διαβάζω καθημερινά θέματα στο φόρουμ κ αποφάσισα να γράψω κ εγώ. 5/5 έκανα ετ 2 τελειων βλαστοκυστεων κ σήμερα την 9η μέρα η Β χοριακη έδειξε 5.5 αμέσως ο γιατρός μου είπε να σταματήσω την αγωγή κ να περιμένω περίοδο. Μήπως βιάστηκε να μου πει για χοριακη την 9η μέρα; μήπως θα μπορούσαμε μια επαναληπτική σε 2 μέρες κ όχι όλα αμέσως μαχαίρι; Όλη μέρα αυτό σκέφτομαι

Καλησπερα κοριτσι μου. Ο δικος μου μου ειχε πει να την κανω 11η μετα την ετ με βλαστοκυστες 5 ημερων. Οταν εγω επεμεινα οτι θα την κανω 9η, μου απαντησε οτι αν βγει αρνητικο, δεν κοβω τιποτα και επαναλαμβανω την 11η οπως μου ειπε εξαρχης, γιατι μπορει να εχει γινει καθυστερημενη εμφυτευση. Δεν θελω μα σου δωσω ψευτικες ελπιδες αλλα για να μην νιωσεις αργοτερα οτι εστω και μια πιθανοτητα τετοια να υπηρχε.. εσυ δεν το εκανες.. θα σε τρωει. Οπότε αν θες δωσε μια ευκαιρια στο εμβρυο με 2 μερες παραταση.. εστω κ χωρις να το πεις στον γιατρο σου. Αλλωστε το 5.5 δεν ειναι αρνητικο αλλα γκριζα ζωνη..!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Vxatz είπε:

Καλησπέρα κορίτσια διαβάζω καθημερινά θέματα στο φόρουμ κ αποφάσισα να γράψω κ εγώ. 5/5 έκανα ετ 2 τελειων βλαστοκυστεων κ σήμερα την 9η μέρα η Β χοριακη έδειξε 5.5 αμέσως ο γιατρός μου είπε να σταματήσω την αγωγή κ να περιμένω περίοδο. Μήπως βιάστηκε να μου πει για χοριακη την 9η μέρα; μήπως θα μπορούσαμε μια επαναληπτική σε 2 μέρες κ όχι όλα αμέσως μαχαίρι; Όλη μέρα αυτό σκέφτομαι

Λυπάμαι γι' αυτή την έκβαση κορίτσι μου... Έχω διαβάσει αν θυμάμαι καλά για δύο περιπτώσεις εδώ με πολύ χαμηλή χοριακή, που τους συνέχισαν τα φάρμακα μέχρι την επανάληψη, αλλά δεν υπήρξε θετική έκβαση δυστυχώς, άδικα επιβαρύνθηκαν με φάρμακα και μάταιες ελπίδες. Μου φαίνεται οκ η τακτική του γιατρού σου. Παρ' όλα αυτά αν έχεις αμφιβολίες και δε σε καλάπτει η γνώμη του, μπορείς να συνεχίσεις τα φάρμακα για 2 μέρες ακόμα και να κάνεις επαναληπτική χοριακή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ εγώ έτσι σκέφτηκα μόλις είδα το αποτέλεσμα, αλλά μετά την επικοινωνία με τον γιατρο απογοητευτικα τόσο πολύ που την σταμάτησα την αγωγή. Μόνο τα πρωινά χάπια πήρα πφφφφφ. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, eleonora85 said:

Νομιζω πως ο υψηλος κατακερματισμος   ευθυνεται και για αποβολες πρωτου τριμηνου. Αρα μπορει να προχωρουν στην αρχη κ να χανονται πολυ αργοτερα
 

Ναι, ισχύει. Μου το είχε πει ο Μακαρ αυτό. Το έγραψα και σε ένα μήνυμα λίγο πιο κάτω

19 minutes ago, Vxatz said:

Καλησπέρα κορίτσια διαβάζω καθημερινά θέματα στο φόρουμ κ αποφάσισα να γράψω κ εγώ. 5/5 έκανα ετ 2 τελειων βλαστοκυστεων κ σήμερα την 9η μέρα η Β χοριακη έδειξε 5.5 αμέσως ο γιατρός μου είπε να σταματήσω την αγωγή κ να περιμένω περίοδο. Μήπως βιάστηκε να μου πει για χοριακη την 9η μέρα; μήπως θα μπορούσαμε μια επαναληπτική σε 2 μέρες κ όχι όλα αμέσως μαχαίρι; Όλη μέρα αυτό σκέφτομαι

Αν και θεωρώ ότι καλά σου είπε ο γιατρός σου, καλύτερα πάρε άλλες 2 μέρες ακόμα τα φάρμακα κανονικά. Άλλωστε τόσες κοπέλες κάνουμε την χοριακή 11η και 12η μέρα, δεν έγινε κάτι να τα πάρεις 2 μέρες ακόμα να μην σε τρώει 

3 minutes ago, Vxatz said:

Κ εγώ έτσι σκέφτηκα μόλις είδα το αποτέλεσμα, αλλά μετά την επικοινωνία με τον γιατρο απογοητευτικα τόσο πολύ που την σταμάτησα την αγωγή. Μόνο τα πρωινά χάπια πήρα πφφφφφ. 

Δεν μπορείς να πάρεις τώρα τα βραδινά κανονικά;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

@kateriiina25 τα μεσημεριανά ήταν η prolutex κ Ivor. Οι ενέσεις δλδ. Έχω ήδη ακουσει την απόφαση του γιατρού απλώς μου ειναι ίσως δύσκολο να το παραδεχτώ κ ψάχνομαι. Σας ευχαριστώ για την ενθάρρυνση που μου δίνετε είναι πολύ σημαντική 

@Makelen εύχομαι τα δικά σου αποτελέσματα να ήταν θετικά! ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Lydiakiiiiκαταλαβαινω το άγχος σου και εγώ και ειχα απογοητευθεί λιγο . Ειχα 15 ωαρια τα 12 ήταν καλησ ποιότητας και από αυτά γονιμοποιηθηκαν και έφτασαν τριών ημερών τα εφτα . Και τελικά έφτασαν 4 βλαστοκυστες 5 και 6 ημερών.  Ο εξωσωματικος μου είπε ότι είναι καλό ποσοστό,  απλά και εγώ περίμενα περισσότερα... Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι,  από πιο ηρεμη οπτική γωνία θεωρώ ότι είναι καλά.  Στο κάτω κάτω ένα καλό χρειαζόμαστε! Σου ευχομαι με το καλό και τα 7 να γίνουν βλαστοκυστες πολύ καλής ποιότητας !!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

 

Εγω ηθελα να παω  5+3 για υπερηχο γιατι φοβομουν εξωμητριο κ μου ειχε πει «μην ερχεσαι κ κανουμε τζαμπα υπερηχους γιατι θα δουμε μαυρη σκιά κ τιποτα άλλο»& μου ειπα κ πηγα 6+ 3 κ τοτε ειδαμε κ σακους κ ακουσαμε κ καρδιες.με το καλο κοριτσι μου ευχομαι !

με καθησυχάζει αυτό που λες. Ελπίζω την Τρίτη να ακούσω κι εγώ καρδούλα :wub:

7 ώρες πρίν, Καντι είπε:

 

Καλε 5+4 ειναι πολυ νωρίς να ακούσεις καρδια. Εγω άκουσα 6+6 και το νωρίτερο που εχω ακουσει ειναι 6+3. Την τριτη ποσο θα εισαι;

θα είμαι 6 εβδομάδων κ 3 ημερών. Πολύ οριακά απ’ ο,τι κατάλαβα..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Vxatz είπε:

@N.Angel ακούστηκε απολύτως σίγουρος ότι είναι αρνητικό αποτελεσμα κ δεν άφησε περιθώρια υποψίας!  Το θέμα είναι ότι πριν από 4 μήνες έβαλα άλλες 2 βλαστοκυστες με παλλινδρομη κύηση. Ήλπιζα ότι αυτή την φορά θα ήταν καλύτερα τα πράγματα.

κι εγώ το ίδιο είχα πάθει, πρώτη φορά 2 βλαστοκύστες 1 έμβρυο παλίνδρομη κύηση. 2η φορά 2 βλαστοκύστες αποτυχία. 3η φορά 2 έμβρυα τριών ημερών, είμαι έγκυος κ ελπίζω να πάει καλά αυτή τη φορά..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, κοτοπουλάκι είπε:

κι εγώ το ίδιο είχα πάθει, πρώτη φορά 2 βλαστοκύστες 1 έμβρυο παλίνδρομη κύηση. 2η φορά 2 βλαστοκύστες αποτυχία. 3η φορά 2 έμβρυα τριών ημερών, είμαι έγκυος κ ελπίζω να πάει καλά αυτή τη φορά..

Και εγω 1η αρνητικη χοριακη 3ων ημερων,2η βιοχημικη 4ης μερας κ 3η πετυχημενη βλαστοκυστες .αυτο που διαβασα κ το εχω ξαναγραψει πιστευω ισχυει !! it is expected that over 40% will have a baby after their first IVF cycle and about 70% will be successful after three cycles. Καλη κυριακη σε ολες κοριτσια!!

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...