Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα! Με πήραν από το εμβρυολογικο και μου είπαν ότι προχωράνε τα έμβρυα και τώρα θα με ενημερώσουν την τρίτη για το αν έγιναν βλαστοκυστες! Χάρηκα πάρα πολύ ❤️ Ελπίζω να πάνε όλα καλά❤️

      Πολύ ωραία νέα!! Θα δεις μια χαρά θα μεγαλώσουν! Για μεταφορά πότε θα πας;

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , N.Angel είπε:

Καλη αρχη!! Εγω ειμαι δευτερη μερα για προετοιμασια χωρις ορμονες προς το παρον!! Οι μερες διαφερουν απο γυναικα σε γυναικα..γινεται αναλογα με το παχος του ενδομητριου

Κοριτσια να σας ρωτησω δλδ εγω που παω με εμβρυακι 6ης ημερας θα παρω λογικα 6 μερες προγεστερονη; 
Εγω ξεκινησα επισης προετοιμασια χωρις φαρμακα κ θα με δει με υπερηχο την 8η μερα του κυκλου..θα παρω καθολου σικλακουρ η μονο προγεστερονη; Εχει καμια σας τετοια εμπειρια η να εχει ακουσει κατι αντιστοιχο; 

Μηπως πας με φυσικό; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Makelen είπε:

Καλε δεν θυμασαι οτι εγω δεν ειχα καθολου συμπτωματαα;?; και την ημερα της χοριακης.. πηγα να λιποθυμήσω.. και ενιωθα βαρυ το στομαχι μου. Ενιωθα θα πεσω κατω.. και νομιζα οτι ηταν απο το αγχος μου μεχρι να βγει το αποτελεσμα!

Εγώ έχω ζαλάδα σήμερα και ζεσταίνομαι πολύ. Αλλά γενικά τις έχω εύκολες τις ζαλάδες,οπότε δε Μ λέει και τίποτα. Όταν το είπα στον άντρα μου γέλασαν και τα μουστάκια του. Όταν πήγα να τον προσγειωσω, λέει "ξέρω ότι είναι νωρίς, αλλά μπορεί ο γιος μου να είναι σε fast forward" . :P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 8
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, ksvolimi said:

Μηπως πας με φυσικό; 

Δεν εχω ιδεα! Την μαια που ρωτησα μου ειπε ο γιατρος σ εχει για πρωτοκολλο χωρις φαρμακα για αρχη κ θα παρεις αργοτερα..τωρα τι εννοουσε…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , N.Angel είπε:

Δεν εχω ιδεα! Την μαια που ρωτησα μου ειπε ο γιατρος σ εχει για πρωτοκολλο χωρις φαρμακα για αρχη κ θα παρεις αργοτερα..τωρα τι εννοουσε…

Αυτο μαλλον με φυσικό και ισως μετα την ετ η λιγο πριν σου δωσει για υποστήριξη..οπως και να εχει να πανε ολα καλα ευχομαι!❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ksvolimi said:

Αυτο μαλλον με φυσικό και ισως μετα την ετ η λιγο πριν σου δωσει για υποστήριξη..οπως και να εχει να πανε ολα καλα ευχομαι!❤️

Σε ευχαριστω πολυ!! Κ σε σενα ευχομαι μια θετικη κ μεγαλη χοριακη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια....επειδη μιλατε για φυσικο ή τεχνητό κυκλο....Εγω ειχα δει οτι εχω μετατοπισμενο παράθυρο στο φυσικο κυκλο... Αυτό σημαινει πως αν εκανα τεχνητο δεν ισχυει η μετατοπιση... ;;;Μήπως να το προτεινα σαν επιλογη; Μήπως αλλαζε κατι; Και βασικα δε νομιζω να εχω κανει ποτε εμβρυομεταφορα σε τεχνητό κυκλο...Πως γίνεται ακριβώς; Τι χαπια παίρνουμε; Και αραγε ειναι καλυτερη η εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο ή τεχνητό; Αλλαζει κατι στην εκβαση της προσπάθειας;;; Γνωριζει καποια;

Εγω εχω κανει 2 τεχνητούς κ ενα φυσικο.στην 3η ετ μου ειπε θα παμε με φυσικο κ θα παρεις μονο προγεστερονη για να μιμηθουμε τη φυση που ξερει καλυτερα. μου προσθεσε σικλακουρ με τη + χοριακη.εγω πιστευω με φυσικο να πας κ να παρεις οσες μερες ουτρο χρειαζεσαι

3 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

εγώ καλά είμαι σχετικά, έχω κάτι καφέ καμιά φορά αλλά θέλω να πιστεύω πως δεν θα ξαναδώ τόσο αίμα όσο είδα την Τετάρτη. Πάντως ακόμα φοβάμαι μήπως κ αυτή η κύηση δεν πάει καλά. Οι φοβίες δεν φεύγουν εύκολα. Είναι τελείως διαφορετική η ψυχολογία του να έχεις χάσει το πρώτο σου έμβρυο. Κάθε φορά που πηγαίνω στο γιατρό τον ρωτάω αν ζει το έμβρυο. Δεν άκουσα καρδούλα στις 5 εβδομάδες κ 4 μέρες. Ελπίζω να ακούσω την Τρίτη

Εγω ηθελα να παω  5+3 για υπερηχο γιατι φοβομουν εξωμητριο κ μου ειχε πει «μην ερχεσαι κ κανουμε τζαμπα υπερηχους γιατι θα δουμε μαυρη σκιά κ τιποτα άλλο»& μου ειπα κ πηγα 6+ 3 κ τοτε ειδαμε κ σακους κ ακουσαμε κ καρδιες.με το καλο κοριτσι μου ευχομαι !

2 ώρες πρίν, N.Angel είπε:

Αχ εχω την ιδια απορια! Εγω την πρωτη φορα πηγα με τεχνητο κ ειχα εμφυτευση, στη δευτερη μου ειπε θα ξεκινησω χωρις οιστρογονα κ μετα μαλλον θα μου προσθεσουν κ δεν ξερω αυτο τι σημαινει… μου ειπαν οτι εχει γινει ερευνα κ σε πολλες γυναικες το ενδομητρια λειτουργει καλυτερα με τα φυσικα οιστρογονα..

Φυσικος ειναι .δε θα παρεις σικλακουρ.εγω χωρις σικλακουρ κ ειχα εμδομητριο 9,5 !

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, eleonora85 είπε:

Καλησπερα! Ναι αν μπορεις ρωτησε την ή στειλε μου τα στοιχεια να επικοινωνησω εγω. Στο ιντερνετ φαινεται οτι την βρισκεις μεσω ενος κεντρου αναπ/γης μονο.
Τροια εκανα λαθος με το βιβλιο. Νομιζα οτι ειχες το it starts with an egg  :grin:
To αποθηκευσα ομως κ αυτο για οταν με το καλο το χρειαστω !!

Παντως εχω καταλαβει πως δυστυχως η αιμορραγια σε κυηση ειναι αρκετα συχνη.. ξερω οτι δε σε καθησυχαζει βεβαια αλλα ολες οι φιλες μου ειχαν.
Και η μητερα μου ειχε σε μενα αρκετη. Ακινησια 3 εβδομαδων με καποιες ενεσεις κ με κρατησε

Το έχω και θα σου το στειλω. Θα σου στείλω και το τηλεφωνο της Georgette 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια....επειδη μιλατε για φυσικο ή τεχνητό κυκλο....Εγω ειχα δει οτι εχω μετατοπισμενο παράθυρο στο φυσικο κυκλο... Αυτό σημαινει πως αν εκανα τεχνητο δεν ισχυει η μετατοπιση... ;;;Μήπως να το προτεινα σαν επιλογη; Μήπως αλλαζε κατι; Και βασικα δε νομιζω να εχω κανει ποτε εμβρυομεταφορα σε τεχνητό κυκλο...Πως γίνεται ακριβώς; Τι χαπια παίρνουμε; Και αραγε ειναι καλυτερη η εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο ή τεχνητό; Αλλαζει κατι στην εκβαση της προσπάθειας;;; Γνωριζει καποια;

Δεν είμαι σίγουρη σε ποιον κυκλο έχουν περισσότερες πιθανότητες, αν θυμάμαι καλά όμως εσύ δεν μπορείς να κάνεις τεχνικό γιατί δεν ανταποκρίνεσαι στα φάρμακα. Επειδή η περίπτωση σου είναι ιδιαίτερη, γνώμη μου είναι να μείνεις σε αυτό που πέτυχες και να μην αλλάξεις πρωτόκολλο. Μην ξεχνάς με το πρωτόκολλο αυτό έκανες τον γιο σου και είχες και εμφύτευση έστω και βιοχημικη. Και εγώ όταν με το καλό θα καταφερω να κάνω ετ, θα κάνω το ίδιο ακριβώς με το οποίο πέτυχα κύηση τεχνητό και θα πάρω τα χάπια την ίδια ώρα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια....επειδη μιλατε για φυσικο ή τεχνητό κυκλο....Εγω ειχα δει οτι εχω μετατοπισμενο παράθυρο στο φυσικο κυκλο... Αυτό σημαινει πως αν εκανα τεχνητο δεν ισχυει η μετατοπιση... ;;;Μήπως να το προτεινα σαν επιλογη; Μήπως αλλαζε κατι; Και βασικα δε νομιζω να εχω κανει ποτε εμβρυομεταφορα σε τεχνητό κυκλο...Πως γίνεται ακριβώς; Τι χαπια παίρνουμε; Και αραγε ειναι καλυτερη η εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο ή τεχνητό; Αλλαζει κατι στην εκβαση της προσπάθειας;;; Γνωριζει καποια;

Εχω και τους δυο αρκετές φορές, επειδη πέτυχα με φυσικό αυτόν θα ξανά προτιμούσα. Αλλα ρωτα καλυτερα τον γιατρο να σου πει τι πιστεύει. Θεωρω οτι η μονη τους διαφορα ειναι οτι στον τεχνητό ξεκινάς με cyclacur για να μην κανεις ωορρηξία.

5 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Βασικά δεν έχω άγχος. Καμία σχέση με την αγωνία της πρώτης φοράς. Χαίρομαι που ξεκινάω πάλι αλλά είμαι πολύ πιο προσγειωμένη, δεν το συζητάω με κανέναν εκτός του άντρα μου και δεν προγραμματίζω τίποτα για το μετά.
Στην πρώτη να φανταστείς είχα πάει να πάρω ένα τζιν και το πήρα ένα νούμερο μεγαλύτερο για την επερχόμενη κύηση. Φυσικά κατάλαβα την βλακεία μου και γύρισα και το άλλαξα, ευτυχώς γιατί θα ήταν άχρηστο τόσους μήνες. 

Έχω ακριβώς τις ίδιες απορίες με σένα 

Καλα εκανες εγω στην αρχη δεν ηθελα να προγραμματίζω ταξίδια φαντάσου για εφτά χρόνια να σκεφτόμουν ετσι. Καλυτερα να μείνεις εγκυος και να ειναι κεραμίδα!!! Και ρουχαλάκια εγκυμοσύνης θα αγοράσεις και οτι χρειαστείς παρε τωρα τα ωραία στενά σου!!!

4 ώρες πρίν, Lydiakiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σας διαβάζω εδώ και αρκετό καιρό και μου δίνεται πολύ κουράγιο. Είναι η πρώτη φορά που γράφω για μια απορία μου. Εχθές έκανα για πρώτη φορά ωοληψια όπου μου πήραν 20 ωάρια από τα οποία μόνο τα 8 ήταν ώριμα και τα 7 γονιμοποιηθηκαν. Με έχει πιάσει λίγο το άγχος γιατι τα περισσότερα δεν ήταν ώριμα και δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσουν να αντέξουν αυτά τα 7  μέχρι την 5 μέρα. Έχει συμβεί σε καμία σας κάτι αντίστοιχο;;  Πιστεύετε πρέπει να αγχώνομαι;;

Δεν εχει καμια σχέση στο οτι τα περισσότερα ηταν ανώριμα με την έκβαση αυτών των επτά. Το καθε ωάριο ειναι ξεχωριστό , στατιστικά αν μείνεις με τρεις βλαστοκυστες απο τα επτά να εισαι πολυ ευχαριστημένη.

3 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

εγώ καλά είμαι σχετικά, έχω κάτι καφέ καμιά φορά αλλά θέλω να πιστεύω πως δεν θα ξαναδώ τόσο αίμα όσο είδα την Τετάρτη. Πάντως ακόμα φοβάμαι μήπως κ αυτή η κύηση δεν πάει καλά. Οι φοβίες δεν φεύγουν εύκολα. Είναι τελείως διαφορετική η ψυχολογία του να έχεις χάσει το πρώτο σου έμβρυο. Κάθε φορά που πηγαίνω στο γιατρό τον ρωτάω αν ζει το έμβρυο. Δεν άκουσα καρδούλα στις 5 εβδομάδες κ 4 μέρες. Ελπίζω να ακούσω την Τρίτη

Καλε 5+4 ειναι πολυ νωρίς να ακούσεις καρδια. Εγω άκουσα 6+6 και το νωρίτερο που εχω ακουσει ειναι 6+3. Την τριτη ποσο θα εισαι;

  • Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 5/13/2022 at 5:39 PM, ksvolimi said:

Σιγουρα.. μαλλον ταλαιπωρήθηκες πολυ,, ελπιζω να ειναι ολα οκ τωρα!

Ευτυχώς, απέκτησα το παιδάκι μου. Σου εύχομαι κι εσύ σύντομα να αποκτήσεις ένα υγιές μωράκι (ή και δύο αν θες)! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 34 λεπτά , Nephele78 είπε:

Εγω εχω κανει 2 τεχνητούς κ ενα φυσικο.στην 3η ετ μου ειπε θα παμε με φυσικο κ θα παρεις μονο προγεστερονη για να μιμηθουμε τη φυση που ξερει καλυτερα. μου προσθεσε σικλακουρ με τη + χοριακη.εγω πιστευω με φυσικο να πας κ να παρεις οσες μερες ουτρο χρειαζεσαι

Εγω ηθελα να παω  5+3 για υπερηχο γιατι φοβομουν εξωμητριο κ μου ειχε πει «μην ερχεσαι κ κανουμε τζαμπα υπερηχους γιατι θα δουμε μαυρη σκιά κ τιποτα άλλο»& μου ειπα κ πηγα 6+ 3 κ τοτε ειδαμε κ σακους κ ακουσαμε κ καρδιες.με το καλο κοριτσι μου ευχομαι !

Φυσικος ειναι .δε θα παρεις σικλακουρ.εγω χωρις σικλακουρ κ ειχα εμδομητριο 9,5 !

Το ερα το εχω κανει σε φυσικο χωρις Προγεστερόνη...Οποτε δεν ξερω πόσες χρειάζομαι...Βασικα νομιζω πως δεν επαιρνα τιποτα πριν την εμβρυομεταφορα

πρίν από 22 λεπτά , giota1 είπε:

Δεν είμαι σίγουρη σε ποιον κυκλο έχουν περισσότερες πιθανότητες, αν θυμάμαι καλά όμως εσύ δεν μπορείς να κάνεις τεχνικό γιατί δεν ανταποκρίνεσαι στα φάρμακα. Επειδή η περίπτωση σου είναι ιδιαίτερη, γνώμη μου είναι να μείνεις σε αυτό που πέτυχες και να μην αλλάξεις πρωτόκολλο. Μην ξεχνάς με το πρωτόκολλο αυτό έκανες τον γιο σου και είχες και εμφύτευση έστω και βιοχημικη. Και εγώ όταν με το καλό θα καταφερω να κάνω ετ, θα κάνω το ίδιο ακριβώς με το οποίο πέτυχα κύηση τεχνητό και θα πάρω τα χάπια την ίδια ώρα.

Δεν ειναι οτι δεν ανταποκρινομουν στα φάρμακα ακριβώς...Ειχα ξεκινήσει δεύτερη μερα του κυκλου προετοιμασία με σικλακουρ για να κάνω το ερα και οσο τα έπαιρνα το αιμα δεν σταματησε ποτε. Οποτε δεν το κάναμε το ερα και στον επόμενο κυκλο δεν πήρα τίποτα απολύτως. Και αφου εγινε έτσι το ερα και εδειξε μετατόπιση ετσι έπρεπε να κανω και τις εμβρυομεταφορες. Το θεμα ειναι πως ο γιατρός μου εξηγει πως το ερα που το εκανα σε φυσικο κύκλο δεν ειχε κάποιο νοημα...οποτε δεν παίρνουμε στα υπόψιν το αποτέλεσμα. Και δεν ειμαι και σίγουρη Ακριβώς πως γινοταν στον προηγούμενη γιατρό....Μπερδεμα ..

  • Λυπημένη/-ος 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, N.Angel είπε:

@Ele@n κοριτσι μου εγω ειχα ρωτησει τον γιατρο μου γι αυτο το θεμα συλλογη εμβρυων κ μετα προεμφυτευτικο, μου ειχε πει το εξης οτι θα τα γονιμοποιουν κ οποιο φτανει 5η μερα θα του κανουν βιοψια κ μετα θα το καταψυχουν, το ιδιο κ τ κυτταρα της βιοψιας θα καταψυχουν κ οταν μαζευτουν αρκετα για προεμφυτευτικο (3,4,5..) μετα τα στελνουν ολα μαζι! Κ ετσι τα εμβρυακια παραμενουν στην καταψυξη μεχρι την ετ! 

Με φυσικό μαζεύεις;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , winspert είπε:

Το ερα το εχω κανει σε φυσικο χωρις Προγεστερόνη...Οποτε δεν ξερω πόσες χρειάζομαι...Βασικα νομιζω πως δεν επαιρνα τιποτα πριν την εμβρυομεταφορα

Δεν ειναι οτι δεν ανταποκρινομουν στα φάρμακα ακριβώς...Ειχα ξεκινήσει δεύτερη μερα του κυκλου προετοιμασία με σικλακουρ για να κάνω το ερα και οσο τα έπαιρνα το αιμα δεν σταματησε ποτε. Οποτε δεν το κάναμε το ερα και στον επόμενο κυκλο δεν πήρα τίποτα απολύτως. Και αφου εγινε έτσι το ερα και εδειξε μετατόπιση ετσι έπρεπε να κανω και τις εμβρυομεταφορες. Το θεμα ειναι πως ο γιατρός μου εξηγει πως το ερα που το εκανα σε φυσικο κύκλο δεν ειχε κάποιο νοημα...οποτε δεν παίρνουμε στα υπόψιν το αποτέλεσμα. Και δεν ειμαι και σίγουρη Ακριβώς πως γινοταν στον προηγούμενη γιατρό....Μπερδεμα ..

Σημειώσεις με τις οδηγίες δεν κράτησες? Ψάξε ίσως έχεις κρατήσει κατι μαζί με τις εξετάσεις. Την τελευταία φορά που είχες βιοχημικη στον προηγούμενο γιατρό τι έκανες? Προσπάθησε να θυμηθης.  Και το ερα γιατί να μην έχει σημασία στον φυσικο? Δεν το έκανες σε τεχνητο για να μην έχει σημασία σε φυσικο. Σε φυσικο το έκανες και έδειξε ότι χρειάζεσαι μία μέρα παραπάνω προγεστερονη. Δεν χρειάζεται νομίζω να καταλάβεις πώς γίνεται αυτός ξέρει πότε να κάνεις οβιτρελε και πότε γίνεται ωορηξια απλά να κάνεις ετ μια μέρα αργότερα. Είναι άσκοπο να κάνεις ετ εκτός παραθύρου.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Lydiakiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σας διαβάζω εδώ και αρκετό καιρό και μου δίνεται πολύ κουράγιο. Είναι η πρώτη φορά που γράφω για μια απορία μου. Εχθές έκανα για πρώτη φορά ωοληψια όπου μου πήραν 20 ωάρια από τα οποία μόνο τα 8 ήταν ώριμα και τα 7 γονιμοποιηθηκαν. Με έχει πιάσει λίγο το άγχος γιατι τα περισσότερα δεν ήταν ώριμα και δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσουν να αντέξουν αυτά τα 7  μέχρι την 5 μέρα. Έχει συμβεί σε καμία σας κάτι αντίστοιχο;;  Πιστεύετε πρέπει να αγχώνομαι;;

Καλώς ήρθες στην παρέα μας Lydiakiii και καλή επιτυχία με τα εμβρυάκια σου! Ο αρχικός αριθμός ωαρίων ήταν πολύ μεγάλος και φυσικό μου φαίνεται που απογοητεύτηκες συγκριτικά. Όμως 7 γονιμοποιημένα ωάρια είναι ένας πολύ καλός αριθμός! Και ήταν 7 στα 8, δηλαδή σούπερ ποσοστό! Κατά τη γνώμη μου σίγουρα κάποια θα φτάσουν σε βλαστοκύστες, αν όχι όλα! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!

5 ώρες πρίν, Giouli36 είπε:

Ε εντάξει δεν είναι και πολύ λογικό που την 16η εβδομάδα έχω ακόμα ναυτιες!!!Εγώ πάντως σου εύχομαι να μην έχεις γιατί ξεκινάνε αργότερα κατά την 6η με 7η εβδομάδα!!Ακόμα δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι είμαι έγκυος κι όμως!!Πιστεύω ότι θα αρχίσω να το συνειδητοποιω όταν αρχίσω να το νιώθω!!!Εντάξει το φούσκωμα είναι ένα πρώτο σοκ αλλά τουλάχιστον με τις ναυτιες δεν έχω πάρει μέχρι στιγμής κιλά!!!Με το καλό σου εύχομαι ο πρώτος υπέρηχος και καλή συνέχεια!!

Σ' ευχαριστώ, αλλά λίγο δύσκολο να μην έχω, γιατί είχα ήδη από την περασμένη βδομάδα ανακατωμένο στομάχι! Αν αυτό βοηθήσει να μην πάρω πολλά κιλά θα προσπαθήσω να δω τη θετική πλευρά! Βασικά αυτή τη στιγμή όλα θετικά τα βλέπω!!! Τώρα για το φούσκωμα που λες, πόσο νωρίς σου ξεκίνησε? Εμένα χθες άρχισε να φουσκώνει το στήθος μου χθες και σήμερα η κοιλιά μου! Λίγο νωρίς δεν είναι?? Η εφαρμογή λέει ότι είμαι 4w4d. Εύχομαι πολύ σύντομα να σου περάσουν οι ναυτίες και να έχεις άψογο υπολοιπο εγκυμοσύνης!!!

4 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

εγώ καλά είμαι σχετικά, έχω κάτι καφέ καμιά φορά αλλά θέλω να πιστεύω πως δεν θα ξαναδώ τόσο αίμα όσο είδα την Τετάρτη. Πάντως ακόμα φοβάμαι μήπως κ αυτή η κύηση δεν πάει καλά. Οι φοβίες δεν φεύγουν εύκολα. Είναι τελείως διαφορετική η ψυχολογία του να έχεις χάσει το πρώτο σου έμβρυο. Κάθε φορά που πηγαίνω στο γιατρό τον ρωτάω αν ζει το έμβρυο. Δεν άκουσα καρδούλα στις 5 εβδομάδες κ 4 μέρες. Ελπίζω να ακούσω την Τρίτη

Θα ακούσετε γλυκιά μου, θα ακούσετε και σιγά σιγά θα φύγουν οι φόβοι! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια διαβάζω καθημερινά θέματα στο φόρουμ κ αποφάσισα να γράψω κ εγώ. 5/5 έκανα ετ 2 τελειων βλαστοκυστεων κ σήμερα την 9η μέρα η Β χοριακη έδειξε 5.5 αμέσως ο γιατρός μου είπε να σταματήσω την αγωγή κ να περιμένω περίοδο. Μήπως βιάστηκε να μου πει για χοριακη την 9η μέρα; μήπως θα μπορούσαμε μια επαναληπτική σε 2 μέρες κ όχι όλα αμέσως μαχαίρι; Όλη μέρα αυτό σκέφτομαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...