Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Πραγματικά και εγώ αν τα έβαζα σε κατάταξη, πιο δύσκολη είναι η αναμονή της εξέλιξης έχεις δίκιο! Όλα πηγαίνουν καλά..  μπράβο! Εγώ στην αναμονή 6 μέρες και σήμερα.. 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

το ξέρω, είναι συνηθισμένη μια μικρή αιμορραγία, την παλινδρόμηση φοβάμαι εγώ περισσότερο. Το να ξαναπεθάνει κ να χρειάζεται απόξεση.. Αυτό δεν υποφέρεται. Βασικά με όποιο τρόπο κ να το χάσεις δεν υποφέρεται.

εχεις δικιο.. πολυ δυσκολη εμπειρια... 
οταν περιμενα τηλ απο το εμβρυολογικο κ μου ελεγαν εμειναν τοσα... ο αντρας μου μου ελεγε ποσο ψυχοφθορο ειναι αυτο κ του ελεγα:  δεν εχεις δει ακομη τιποτα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , N.Angel είπε:

@Ele@n κοριτσι μου εγω ειχα ρωτησει τον γιατρο μου γι αυτο το θεμα συλλογη εμβρυων κ μετα προεμφυτευτικο, μου ειχε πει το εξης οτι θα τα γονιμοποιουν κ οποιο φτανει 5η μερα θα του κανουν βιοψια κ μετα θα το καταψυχουν, το ιδιο κ τ κυτταρα της βιοψιας θα καταψυχουν κ οταν μαζευτουν αρκετα για προεμφυτευτικο (3,4,5..) μετα τα στελνουν ολα μαζι! Κ ετσι τα εμβρυακια παραμενουν στην καταψυξη μεχρι την ετ! 

Αυτος ακουγεται σωστος τρόπος.. Ωραια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, winspert said:

Κορίτσια....επειδη μιλατε για φυσικο ή τεχνητό κυκλο....Εγω ειχα δει οτι εχω μετατοπισμενο παράθυρο στο φυσικο κυκλο... Αυτό σημαινει πως αν εκανα τεχνητο δεν ισχυει η μετατοπιση... ;;;Μήπως να το προτεινα σαν επιλογη; Μήπως αλλαζε κατι; Και βασικα δε νομιζω να εχω κανει ποτε εμβρυομεταφορα σε τεχνητό κυκλο...Πως γίνεται ακριβώς; Τι χαπια παίρνουμε; Και αραγε ειναι καλυτερη η εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο ή τεχνητό; Αλλαζει κατι στην εκβαση της προσπάθειας;;; Γνωριζει καποια;

Αχ εχω την ιδια απορια! Εγω την πρωτη φορα πηγα με τεχνητο κ ειχα εμφυτευση, στη δευτερη μου ειπε θα ξεκινησω χωρις οιστρογονα κ μετα μαλλον θα μου προσθεσουν κ δεν ξερω αυτο τι σημαινει… μου ειπαν οτι εχει γινει ερευνα κ σε πολλες γυναικες το ενδομητρια λειτουργει καλυτερα με τα φυσικα οιστρογονα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , eleonora85 είπε:

εχεις δικιο.. πολυ δυσκολη εμπειρια... 
οταν περιμενα τηλ απο το εμβρυολογικο κ μου ελεγαν εμειναν τοσα... ο αντρας μου μου ελεγε ποσο ψυχοφθορο ειναι αυτο κ του ελεγα:  δεν εχεις δει ακομη τιποτα

ομως απο την αλλη δε χανουμε την ελπιδα μας κ ειμαστε δυνατες :wub:

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Κορίτσια !!! Ήρθε κ εμένα η ώρα μου για προετοιμασία ενδομητριου για ετ με κατεψυγμένα 1η μέρα περιόδου σήμερακ άρχισα τα cyclacour.  .  . Κ όλως τυχαίως έχω τα ίδια ερωτήματα με εσάς.  .  . Κ το μεγάλο μου άγχος είναι ποια μέρα του κύκλου μου θα κάνω την εμβρυομεταφορα ?  Η οποία εμπειρία σας θα ήταν τόσο βοηθητικη!!!! Καλή επιτυχία σε όλες! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , ksvolimi είπε:

Ειναι νωρις κοριτσι μου θα ακουσεις ομως την επομενη φορα.. οι φοβίες δε φευγουν το ξερω.. εγω αυτο που περασα τον φλεβαρη ουτε να το διανοηθώ ξανα και στο τελος απόξεση.. τελος παντων πανε αυτα τωρα θα πανε ολα καλα… ❤️

μακάρι @ksvolimi, μακάρι..Εύχομαι να πάνε όλα καλά και για τις δυο μας 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ksvolimi είπε:

Καλησπερα! Σου ηρθε περιοδος και τωρα εισαι 10η μερα; Και παιρνεις ηδη σικλακουρ; Πας με φυσικό κυκλο η τεχνητό; Λογικα η ετ γινεται 17η με 21 μερα του κύκλου με βλαστοκυστες αν τωρα δεν κανεις ωορηξια και πας με τεχνητό θες περιπου δωδεκα μερες να φτιαξεις το ενδομητριο να εχει πάχος απο 8 και πανω ιδανικα και να ναι τριγωνικό.. μετα ξεκινας λήψη προγεστερονης άναλογη του εμβρύου 3η μέρας 3 μερες προγεστερονη 5ης μερες 5 μερες.. και τα βαζεις 

Έχω κάποιες απορίες αν γνωρίζεις βάσει τις οδηγίες για ετ που πηρα την προγεστερονη την ξεκινάς 10η μέρα αν είναι οκ το Ενδομητρίο? Κ εγώ που πάω με κατεψ.Βλαστοκυστες παίρνω 5 μέρες πχ utro, μετά ετ κ σταματάω προγεστερονη? Με το καλό μια μεγάλη χοριακη να έχεις ευχομαι!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια !!! Ήρθε κ εμένα η ώρα μου για προετοιμασία ενδομητριου για ετ με κατεψυγμένα 1η μέρα περιόδου σήμερακ άρχισα τα cyclacour.  .  . Κ όλως τυχαίως έχω τα ίδια ερωτήματα με εσάς.  .  . Κ το μεγάλο μου άγχος είναι ποια μέρα του κύκλου μου θα κάνω την εμβρυομεταφορα ?  Η οποία εμπειρία σας θα ήταν τόσο βοηθητικη!!!! Καλή επιτυχία σε όλες! 

 Καλη επιτυχια σου ευχομαι, υπολογιζεις αν βαζεις βλαστοκυστες 18 μερες  περιπου  το νωριτερο αν ειναι ετοιμο το ενδομητριο στις 12 μερες προσθέτεις 5 μερες χορήγηση προγεστερονης και την επομενη τα βαζεις.. αν θες πιο πολλες μερες για το ενδομητριο και τα σικλακουρ προσθέτεις επιπλεον μερούλες.. ποτε θα πας για υπερηχο; Το ενδομητριο θελει χοντρικά 10-12 μερες αλλα ακριβως θα το μαθεις εκει κοντα συμφωνα με τον ύπερηχο..

πρίν από 6 λεπτά , Penaki είπε:

Έχω κάποιες απορίες αν γνωρίζεις βάσει τις οδηγίες για ετ που πηρα την προγεστερονη την ξεκινάς 10η μέρα αν είναι οκ το Ενδομητρίο? Κ εγώ που πάω με κατεψ.Βλαστοκυστες παίρνω 5 μέρες πχ utro, μετά ετ κ σταματάω προγεστερονη? Με το καλό μια μεγάλη χοριακη να έχεις ευχομαι!!!!! 

Αν ειναι οκ το ενδομητριο θεωρητικά μετα την 10η μερα τοτε ξεκινας την 11η προγεστερονη 5 μερες οσο ειναι τα έμβρυα και την επομενη τα βαζεις.. προγεστερονη και σικλακουρ δε σταματάς καθολου μεχρι τη 12η εβδομάδα αν εχεις θετικο χοριακη που σου ευχομαι να εχεις!!σε ευχαριστω πολυ!

πρίν από 7 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

μακάρι @ksvolimi, μακάρι..Εύχομαι να πάνε όλα καλά και για τις δυο μας 

Θα σκεφτομαστε θετικα !!❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ksvolimi είπε:

 Καλη επιτυχια σου ευχομαι, υπολογιζεις αν βαζεις βλαστοκυστες 18 μερες  περιπου  το νωριτερο αν ειναι ετοιμο το ενδομητριο στις 12 μερες προσθέτεις 5 μερες χορήγηση προγεστερονης και την επομενη τα βαζεις.. αν θες πιο πολλες μερες για το ενδομητριο και τα σικλακουρ προσθέτεις επιπλεον μερούλες.. ποτε θα πας για υπερηχο;

Την 10ημερα   ,  την άλλη Δευτέρα έχω υπερηχο κ αιματολογική.  .  . Έχω πιεστεί τόσο πολύ τους τελευταίους μήνες.  .  .που η περίοδος μου τα έχει παίξει ( κ από τα φάρμακα βέβαια) κ δεν μπορώ να κάνω κανένα πρόγραμμα.  .  .έχω  πίσω μου την δουλειά που με πιέζει.  .  . Σε πρήζουν καθόλου τα cyclacour????

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Την 10ημερα   ,  την άλλη Δευτέρα έχω υπερηχο κ αιματολογική.  .  . Έχω πιεστεί τόσο πολύ τους τελευταίους μήνες.  .  .που η περίοδος μου τα έχει παίξει ( κ από τα φάρμακα βέβαια) κ δεν μπορώ να κάνω κανένα πρόγραμμα.  .  .έχω  πίσω μου την δουλειά που με πιέζει.  .  . Σε πρήζουν καθόλου τα cyclacour????

Λογικα αφου εχεις υπερηχο 10η μερα τοτε θα μαθεις αν ειναι ετοιμο το ενδομητριο πμως θεωρω οτι θα εισαι για εμβρυομεταφορα απο την  δευτερα  30/05 με 01/06  αποκλειεται νωριτερα υπολογισε καπου εκει, εμενα προσωπικα δε με πρήζανε αυτα.. αλλες κοπέλες  νομιζω ναι.. ευχομαι να  ολα καλα και μην αγχωνεσαι με τη δουλεια οσο γινεται !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , ksvolimi είπε:

Λογικα αφου εχεις υπερηχο 10η μερα τοτε θα μαθεις αν ειναι ετοιμο το ενδομητριο πμως θεωρω οτι θα εισαι για εμβρυομεταφορα απο την  δευτερα  30/05 με 01/06  αποκλειεται νωριτερα υπολογισε καπου εκει, εμενα προσωπικα δε με πρήζανε αυτα.. αλλες κοπέλες  νομιζω ναι.. ευχομαι να  ολα καλα και μην αγχωνεσαι με τη δουλεια οσο γινεται !

Μακάρι κορίτσι μου να είναι έτσι όπως τα λες κ όχι νωρίτερα γτ έχω βάλει άδεια ακριβώς εκείνη την εβδομάδα.  .  . Φοβήθηκα ότι θα ήταν την εβδομάδα πριν έτσι όπως μετράω κ φρίκαρα.  .  . Δεν θέλω με τίποτα να καταλάβουν το ότι δηποτε . . .  Ευχαριστώ πολύ για όλα!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Μακάρι κορίτσι μου να είναι έτσι όπως τα λες κ όχι νωρίτερα γτ έχω βάλει άδεια ακριβώς εκείνη την εβδομάδα.  .  . Φοβήθηκα ότι θα ήταν την εβδομάδα πριν έτσι όπως μετράω κ φρίκαρα.  .  . Δεν θέλω με τίποτα να καταλάβουν το ότι δηποτε . . .  Ευχαριστώ πολύ για όλα!!!!

Δεν θα ναι μην ανησυχεις! ❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Mar.Theo said:

Καλησπέρα Κορίτσια !!! Ήρθε κ εμένα η ώρα μου για προετοιμασία ενδομητριου για ετ με κατεψυγμένα 1η μέρα περιόδου σήμερακ άρχισα τα cyclacour.  .  . Κ όλως τυχαίως έχω τα ίδια ερωτήματα με εσάς.  .  . Κ το μεγάλο μου άγχος είναι ποια μέρα του κύκλου μου θα κάνω την εμβρυομεταφορα ?  Η οποία εμπειρία σας θα ήταν τόσο βοηθητικη!!!! Καλή επιτυχία σε όλες! 

Καλη αρχη!! Εγω ειμαι δευτερη μερα για προετοιμασια χωρις ορμονες προς το παρον!! Οι μερες διαφερουν απο γυναικα σε γυναικα..γινεται αναλογα με το παχος του ενδομητριου

Κοριτσια να σας ρωτησω δλδ εγω που παω με εμβρυακι 6ης ημερας θα παρω λογικα 6 μερες προγεστερονη; 
Εγω ξεκινησα επισης προετοιμασια χωρις φαρμακα κ θα με δει με υπερηχο την 8η μερα του κυκλου..θα παρω καθολου σικλακουρ η μονο προγεστερονη; Εχει καμια σας τετοια εμπειρια η να εχει ακουσει κατι αντιστοιχο; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Makelen είπε:

Μην πεφτεις!! Αισιοδοξια μα εχεις.. κι ολα θα γινουν..! Προσπαθησε να εισαι ηρεμη.. λίγο εμεινε! Κι εγω εχω αγχος για τον υπερηχο αλλα το παιζω ανετη.. προσπαθω να ειμαι χαλαρη! Θετική ενεργεια!!❤❤

Ευχαριστώ πολύ μακελενακι! Την αισιοδοξία δεν την έχω από φυσικού μου. Στους αλλους καλά τα λέω βέβαια. :wub: Σήμερα όλη μέρα χουφτωνομαι γιατί μου φάνηκε σα να πονούσε λιγότερο το στηθος..δ ξέρω αν πρέπει να κλαίω η να γελάω χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Kate92 είπε:

Ευχαριστώ πολύ μακελενακι! Την αισιοδοξία δεν την έχω από φυσικού μου. Στους αλλους καλά τα λέω βέβαια. :wub: Σήμερα όλη μέρα χουφτωνομαι γιατί μου φάνηκε σα να πονούσε λιγότερο το στηθος..δ ξέρω αν πρέπει να κλαίω η να γελάω χαχαχα

Καλε δεν θυμασαι οτι εγω δεν ειχα καθολου συμπτωματαα;?; και την ημερα της χοριακης.. πηγα να λιποθυμήσω.. και ενιωθα βαρυ το στομαχι μου. Ενιωθα θα πεσω κατω.. και νομιζα οτι ηταν απο το αγχος μου μεχρι να βγει το αποτελεσμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...