Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Πραγματικά και εγώ αν τα έβαζα σε κατάταξη, πιο δύσκολη είναι η αναμονή της εξέλιξης έχεις δίκιο! Όλα πηγαίνουν καλά..  μπράβο! Εγώ στην αναμονή 6 μέρες και σήμερα.. 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Κορίτσια....επειδη μιλατε για φυσικο ή τεχνητό κυκλο....Εγω ειχα δει οτι εχω μετατοπισμενο παράθυρο στο φυσικο κυκλο... Αυτό σημαινει πως αν εκανα τεχνητο δεν ισχυει η μετατοπιση... ;;;Μήπως να το προτεινα σαν επιλογη; Μήπως αλλαζε κατι; Και βασικα δε νομιζω να εχω κανει ποτε εμβρυομεταφορα σε τεχνητό κυκλο...Πως γίνεται ακριβώς; Τι χαπια παίρνουμε; Και αραγε ειναι καλυτερη η εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο ή τεχνητό; Αλλαζει κατι στην εκβαση της προσπάθειας;;; Γνωριζει καποια;


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Δεν ξέρω μου κάνει εντύπωση. Γιατί εδώ μέσα όσες έχουν θέμα με το σπέρμα βλεοω ότι το έχουν ζητήσει 

Αααα μάλλον και έμας γι αυτό δεν θα το ζήτησε. Τι ακριβώς παίρνει ο άντρας σου μπορείς να μου πεις? Και τι πρόβλημα ακριβώς έχετε? 

Αντιοξειδωτικά,  Nolvadex, Valtrex για τον μεγαλοκυτταροιο και κάθε μήνα αιματολογικο ελεγχο για τα επίπεδα της τεστοστερόνης.  Έχουμε μηδενική κινητικότητα και 1%μορφολογία. Εννοείται μας λείπουν και αρκετά εκατομμύρια για τα φυσιολογικά επίπεδα...αλλα που θα πάει θα τσακωσουμε κάποιο καλό...χαχαχ

Ωστόσο ν ακολουθείς τις συμβουλές του ανδρολογου για το τι να πάρει ο σύζυγός σου καθώς κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.

Και κατακερματισμό να έκανε, αντιοξειδωτικά θα του έδινε για 3 μήνες...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Makelen said:

Ναι εννοειται. Στον τεχνητο δεν κανουμε ωορηξια, οπότε θα εισαι ουτως ή αλλως οκ!! Αντε κοντευεις κι εσυ!! Εχεις αγχος!!;?

Βασικά δεν έχω άγχος. Καμία σχέση με την αγωνία της πρώτης φοράς. Χαίρομαι που ξεκινάω πάλι αλλά είμαι πολύ πιο προσγειωμένη, δεν το συζητάω με κανέναν εκτός του άντρα μου και δεν προγραμματίζω τίποτα για το μετά.
Στην πρώτη να φανταστείς είχα πάει να πάρω ένα τζιν και το πήρα ένα νούμερο μεγαλύτερο για την επερχόμενη κύηση. Φυσικά κατάλαβα την βλακεία μου και γύρισα και το άλλαξα, ευτυχώς γιατί θα ήταν άχρηστο τόσους μήνες. 

21 minutes ago, winspert said:

Κορίτσια....επειδη μιλατε για φυσικο ή τεχνητό κυκλο....Εγω ειχα δει οτι εχω μετατοπισμενο παράθυρο στο φυσικο κυκλο... Αυτό σημαινει πως αν εκανα τεχνητο δεν ισχυει η μετατοπιση... ;;;Μήπως να το προτεινα σαν επιλογη; Μήπως αλλαζε κατι; Και βασικα δε νομιζω να εχω κανει ποτε εμβρυομεταφορα σε τεχνητό κυκλο...Πως γίνεται ακριβώς; Τι χαπια παίρνουμε; Και αραγε ειναι καλυτερη η εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο ή τεχνητό; Αλλαζει κατι στην εκβαση της προσπάθειας;;; Γνωριζει καποια;

Έχω ακριβώς τις ίδιες απορίες με σένα 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kateriiina25 είπε:

Βασικά δεν έχω άγχος. Καμία σχέση με την αγωνία της πρώτης φοράς. Χαίρομαι που ξεκινάω πάλι αλλά είμαι πολύ πιο προσγειωμένη, δεν το συζητάω με κανέναν εκτός του άντρα μου και δεν προγραμματίζω τίποτα για το μετά.
Στην πρώτη να φανταστείς είχα πάει να πάρω ένα τζιν και το πήρα ένα νούμερο μεγαλύτερο για την επερχόμενη κύηση. Φυσικά κατάλαβα την βλακεία μου και γύρισα και το άλλαξα, ευτυχώς γιατί θα ήταν άχρηστο τόσους μήνες. 

Έχω ακριβώς τις ίδιες απορίες με σένα 

Αχ αχ...τα ιδια κανω κ εγω. Προγραμματιζω τα παντα με το αν θα είμαι εγκυος. Να φανταστείς δεν εχω μαγιό της προκοπης και δεν πηρα ουτε πέρσι γιατί τι να το κανω αφου θα είμαι εγκυος; Ας παρω του χρόνου... Και ηρθε του χρόνου και ακομα τίποτα. Και πάλι το ίδιο θα κανω νομιζω... Ας μας λύσει καποιος τις αποριες παρακαλώ!!!

 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Kate92 είπε:

Κορίτσι μου θυμόμουν ότι έκανες διέγερση. Απλά είπα μήπως ήξερες κάτι παραπάνω όσον αφορά τη διαδικασία! Πώς πάει η εγκυμοσύνη σου? Φουσκώνεις???

Κοπελα μου την εμπειρία μου την ξέρεις!!!Τώρα όσον αφορά τη διαδικασία των φυσικών κύκλων δεν γνωρίζω καθόλου γιατί έτσι κι αλλιώς αν έφτανα στο σημείο να κανω φυσικούς δε θα έκανα στο Πανεπιστημιακο!!Η αλήθεια είναι ότι έχω λίγο καιρό που έχω αρχίσει και φουσκώνω!! Και μάλλον από βδομάδα θα μάθω και το φύλο!!Να μου έφευγαν και οι ναυτιες θα ήταν τέλεια!!Αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα!!

Σου εύχομαι με το καλό μια τέλεια χοριακη από βδομάδα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , winspert είπε:

Κορίτσια....επειδη μιλατε για φυσικο ή τεχνητό κυκλο....Εγω ειχα δει οτι εχω μετατοπισμενο παράθυρο στο φυσικο κυκλο... Αυτό σημαινει πως αν εκανα τεχνητο δεν ισχυει η μετατοπιση... ;;;Μήπως να το προτεινα σαν επιλογη; Μήπως αλλαζε κατι; Και βασικα δε νομιζω να εχω κανει ποτε εμβρυομεταφορα σε τεχνητό κυκλο...Πως γίνεται ακριβώς; Τι χαπια παίρνουμε; Και αραγε ειναι καλυτερη η εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο ή τεχνητό; Αλλαζει κατι στην εκβαση της προσπάθειας;;; Γνωριζει καποια;

Κορίτσια μου καλησπέρα. Νομιζω οτι δεν έχει σημασία αν είναι φυσικός ή τεχνητός κύκλος γιατί μετράνε το πόσες μέρες προγεστερόνη θα πάρεις πριν την εμβρυομεταφορα ανάλογα την ημέρα εμφύτευσης. Απλά φαντάζομαι οτι στον φυσικό κύκλο μετράνε από την μέρα ωορρηξίας ενώ στον τεχνητό όταν φτιάξει το ενδομήτριο. Όλα αυτά από τα λίγα που έχω καταλάβει, δεν μου τα είπε ο γιατρός. Περιμένω και εγώ αποτέλεσμα από ngs και παράθυρο εμφύτευσης!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , winspert είπε:

Αχ αχ...τα ιδια κανω κ εγω. Προγραμματιζω τα παντα με το αν θα είμαι εγκυος. Να φανταστείς δεν εχω μαγιό της προκοπης και δεν πηρα ουτε πέρσι γιατί τι να το κανω αφου θα είμαι εγκυος; Ας παρω του χρόνου... Και ηρθε του χρόνου και ακομα τίποτα. Και πάλι το ίδιο θα κανω νομιζω... Ας μας λύσει καποιος τις αποριες παρακαλώ!!!

 

Ναι, κι εγώ τα ίδια. Προγραμμάτιζα τα πάντα υπερβολικά πολύ, όλα γύρω από αυτό. Και έγινε τώρα που δεν το περίμενα! Το λένε ότι συνήθως όταν δεν το περιμένεις έρχεται, είμαι ένα ακόμα παράδειγμα που το επιβεβαιώνει.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , winspert είπε:

Κορίτσια....επειδη μιλατε για φυσικο ή τεχνητό κυκλο....Εγω ειχα δει οτι εχω μετατοπισμενο παράθυρο στο φυσικο κυκλο... Αυτό σημαινει πως αν εκανα τεχνητο δεν ισχυει η μετατοπιση... ;;;Μήπως να το προτεινα σαν επιλογη; Μήπως αλλαζε κατι; Και βασικα δε νομιζω να εχω κανει ποτε εμβρυομεταφορα σε τεχνητό κυκλο...Πως γίνεται ακριβώς; Τι χαπια παίρνουμε; Και αραγε ειναι καλυτερη η εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο ή τεχνητό; Αλλαζει κατι στην εκβαση της προσπάθειας;;; Γνωριζει καποια;

Σε τεχνητό κύκλο είχα πάρει cyclacour και utrogestan και prolutex.

πρίν από 2 λεπτά , happiness79 είπε:

Ναι, κι εγώ τα ίδια. Προγραμμάτιζα τα πάντα υπερβολικά πολύ, όλα γύρω από αυτό. Και έγινε τώρα που δεν το περίμενα! Το λένε ότι συνήθως όταν δεν το περιμένεις έρχεται, είμαι ένα ακόμα παράδειγμα που το επιβεβαιώνει.

Επίσης, είσαι το παράδειγμα ότι μένεις έγκυος, όταν το βγάλεις από το μυαλό σου ότι θα μείνεις φυσιολογικά!!!!

  • Μου αρέσει 3

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , winspert είπε:

Κορίτσια....επειδη μιλατε για φυσικο ή τεχνητό κυκλο....Εγω ειχα δει οτι εχω μετατοπισμενο παράθυρο στο φυσικο κυκλο... Αυτό σημαινει πως αν εκανα τεχνητο δεν ισχυει η μετατοπιση... ;;;Μήπως να το προτεινα σαν επιλογη; Μήπως αλλαζε κατι; Και βασικα δε νομιζω να εχω κανει ποτε εμβρυομεταφορα σε τεχνητό κυκλο...Πως γίνεται ακριβώς; Τι χαπια παίρνουμε; Και αραγε ειναι καλυτερη η εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο ή τεχνητό; Αλλαζει κατι στην εκβαση της προσπάθειας;;; Γνωριζει καποια;

Το θυμάμαι ότι έχεις μετατοπισμένο παράθυρο εμφύτευσης και ότι το είχατε τσεκάρει σε φυσικό κύκλο, πράγμα που σημαίνει ότι δεν είναι κανόνας ότι έχεις πάντα μετατόπιση, αλλά σίγουρα εκείνη τη φορά. Τα πλεονεκτήματα του φυσικού και τεχνητού κύκλου θα ξέρει να στα απαντήσει καλύτερα η @ksvolimi που έχει δοκιμάσει και τους δύο τρόπους! 

πρίν από 11 λεπτά , Giouli36 είπε:

Κοπελα μου την εμπειρία μου την ξέρεις!!!Τώρα όσον αφορά τη διαδικασία των φυσικών κύκλων δεν γνωρίζω καθόλου γιατί έτσι κι αλλιώς αν έφτανα στο σημείο να κανω φυσικούς δε θα έκανα στο Πανεπιστημιακο!!Η αλήθεια είναι ότι έχω λίγο καιρό που έχω αρχίσει και φουσκώνω!! Και μάλλον από βδομάδα θα μάθω και το φύλο!!Να μου έφευγαν και οι ναυτιες θα ήταν τέλεια!!Αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα!!

Σου εύχομαι με το καλό μια τέλεια χοριακη από βδομάδα!!!

Ε, λογικά όπου να'ναι θα περάσουν και οι ναυτίες, υπομονή! Πώς αισθάνεσαι που φουσκώνεις? Χαίρομαι πολύ για σένα!!! ❤ Με το καλό να μάθετε και το φύλο!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια. Σας διαβάζω εδώ και αρκετό καιρό και μου δίνεται πολύ κουράγιο. Είναι η πρώτη φορά που γράφω για μια απορία μου. Εχθές έκανα για πρώτη φορά ωοληψια όπου μου πήραν 20 ωάρια από τα οποία μόνο τα 8 ήταν ώριμα και τα 7 γονιμοποιηθηκαν. Με έχει πιάσει λίγο το άγχος γιατι τα περισσότερα δεν ήταν ώριμα και δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσουν να αντέξουν αυτά τα 7  μέχρι την 5 μέρα. Έχει συμβεί σε καμία σας κάτι αντίστοιχο;;  Πιστεύετε πρέπει να αγχώνομαι;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Lydiakiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σας διαβάζω εδώ και αρκετό καιρό και μου δίνεται πολύ κουράγιο. Είναι η πρώτη φορά που γράφω για μια απορία μου. Εχθές έκανα για πρώτη φορά ωοληψια όπου μου πήραν 20 ωάρια από τα οποία μόνο τα 8 ήταν ώριμα και τα 7 γονιμοποιηθηκαν. Με έχει πιάσει λίγο το άγχος γιατι τα περισσότερα δεν ήταν ώριμα και δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσουν να αντέξουν αυτά τα 7  μέχρι την 5 μέρα. Έχει συμβεί σε καμία σας κάτι αντίστοιχο;;  Πιστεύετε πρέπει να αγχώνομαι;;

Καλησπερα κοριτσι μου και καλως ηλθες στην παρεα μας! Καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου.. και με το καλό τα γονιμοποιημενα να γινουν ποιοτικες βλαστοκυστες..! Ο αριθμος ωαριων που σου πήραν, σε σχεση με αυτα που ηταν ωριμα, παραπεμπει σε πολυκυστικες ωοθηκες. Ξερεις αν εχεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Lydiakiii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σας διαβάζω εδώ και αρκετό καιρό και μου δίνεται πολύ κουράγιο. Είναι η πρώτη φορά που γράφω για μια απορία μου. Εχθές έκανα για πρώτη φορά ωοληψια όπου μου πήραν 20 ωάρια από τα οποία μόνο τα 8 ήταν ώριμα και τα 7 γονιμοποιηθηκαν. Με έχει πιάσει λίγο το άγχος γιατι τα περισσότερα δεν ήταν ώριμα και δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορέσουν να αντέξουν αυτά τα 7  μέχρι την 5 μέρα. Έχει συμβεί σε καμία σας κάτι αντίστοιχο;;  Πιστεύετε πρέπει να αγχώνομαι;;

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλή επιτυχία! Δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι, από τα 8 ώριμα γονιμοποιήθηκαν τα 7, αυτό σε νοιάζει, είναι τέλειο ποσοστό και αρκετά έμβρυα. Ευχομαι να πάνε όλα τέλεια και αυτή η πρώτη σου φορά να ειναι και η τελευταία :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , happiness79 είπε:

Το θυμάμαι ότι έχεις μετατοπισμένο παράθυρο εμφύτευσης και ότι το είχατε τσεκάρει σε φυσικό κύκλο, πράγμα που σημαίνει ότι δεν είναι κανόνας ότι έχεις πάντα μετατόπιση, αλλά σίγουρα εκείνη τη φορά. Τα πλεονεκτήματα του φυσικού και τεχνητού κύκλου θα ξέρει να στα απαντήσει καλύτερα η @ksvolimi που έχει δοκιμάσει και τους δύο τρόπους! 

Ε, λογικά όπου να'ναι θα περάσουν και οι ναυτίες, υπομονή! Πώς αισθάνεσαι που φουσκώνεις? Χαίρομαι πολύ για σένα!!! ❤ Με το καλό να μάθετε και το φύλο!

Ε εντάξει δεν είναι και πολύ λογικό που την 16η εβδομάδα έχω ακόμα ναυτιες!!!Εγώ πάντως σου εύχομαι να μην έχεις γιατί ξεκινάνε αργότερα κατά την 6η με 7η εβδομάδα!!Ακόμα δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι είμαι έγκυος κι όμως!!Πιστεύω ότι θα αρχίσω να το συνειδητοποιω όταν αρχίσω να το νιώθω!!!Εντάξει το φούσκωμα είναι ένα πρώτο σοκ αλλά τουλάχιστον με τις ναυτιες δεν έχω πάρει μέχρι στιγμής κιλά!!!Με το καλό σου εύχομαι ο πρώτος υπέρηχος και καλή συνέχεια!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Makelen είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου και καλως ηλθες στην παρεα μας! Καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου.. και με το καλό τα γονιμοποιημενα να γινουν ποιοτικες βλαστοκυστες..! Ο αριθμος ωαριων που σου πήραν, σε σχεση με αυτα που ηταν ωριμα, παραπεμπει σε πολυκυστικες ωοθηκες. Ξερεις αν εχεις;

Αχ σε ευχαριστώ δεν ξέρεις πόσο κουράγιο παίρνω.Όχι δεν έχω πολυκυστικες, ούτε κάποιο ορμονικό. Για αυτό με παραξένεψε ο χαμηλός αριθμός.Μόνο μου βρήκαν πολύποδες στη μήτρα τους οποίους και μου αφαίρεσε ο γιατρός μετά την έμβρυο μεταφορά. Μακάρι να πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...