Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Θα συμφωνήσω μαζί σου, δεν πρόκειται να ξεχάσω την καρδιά μου πώς χτυπούσε όταν περίμενα τηλ από το έμβρυο λογικό.. έλεγα αν έχω κάποια έμβρυα σίγουρα θα πιάσει ένα!

      Σου εύχομαι δύο βλαστοκύστες🥰🙏🏻

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Καντι είπε:

Αν την ζητήσεις σημερα σε φαρμακείο την Δευτέρα θα σου την φέρουν σίγουρα.

Όχι αυτο λέω οτι ειτε σου πάρουν 4 ωάρια ειτε 1 η χρέωση ειναι η ίδια. Αλλάζει στην διέγερση πχ που μπορει να σου πάρουν 15.

Ειχα διαβάσει ενα άρθρο οτι το 5% γεννάει στην πητ του.

@Καντι ευχαριστώ ,έχω καλέσει σε τρία φαρμακεία και είναι σε έλλειψη,θα τρελαθώ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Maroxmarox είπε:

@Καντι ευχαριστώ ,έχω καλέσει σε τρία φαρμακεία και είναι σε έλλειψη,θα τρελαθώ..

Δοκίμασε Καράκωστα Μαρία στην κεδρινου, δεν ξερω που μένεις βεβαια, εκεί μου την φέρνουν την επόμενη μερα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Κορίτσια ovitrelle ξέρετε,βρίσκουμε εύκολα στα φαρμακεία την ίδια μέρα; Ξεχάστηκα και δε τη πήρα ..φρικαρα τώρα και ίσως τη Δευτέρα την χρειαστώ ,αν ναι ξέρετε φαρμακεία Αθήνα;

πήγαινε στου golden hall ή στου avenue και θα τη βρεις

πρίν από 39 λεπτά , Angel* είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Makelen και @happiness79 τι χαρά και αέρα αισιοδοξίας έχετε δώσει στο φόρουμ δεν λέγεται ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για εσάς αλλά και για όλα τα κορίτσια.

Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω :

  1.  εάν έχει κάποια κοπέλα εμπειρία από ομοιοπαθητική με σκοπό να αντιμετωπίσει  πρόωρη ωοθηκική ανεπάρκεια.
  2. εάν έχει κάποια κοπέλα εμπειρία εξωσωματικής φυσικών κύκλων στο Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων.

Σας ευχαριστώ.

 

η ομοιοπαθητική γενικά ισορροπεί τον οργανισμό, άρα και τις ορμόνες. μπες στο site του κυβέλλου να διαβάσεις για ομοιοπαθητική και γυναικολογικά. επίσης το 2006 είχαν κάνει πείραμα με ομοιοπαθητική πάνω σε υπογόνιμα ζευγάρια στο έλενα και πήγε καλά. η ομοιοπαθητική και να μην πιάσει, δεν έχει παρενέργειες. προτίμησε την κλασική ομοιοπαθητική όμως. Και μόνο το ότι θα ισορροπήσει την ψυχολογία σου, είναι μεγάλη υπόθεση. Tip: να μην πας μόνη σου στο ραντεβού αλλά με κάποιον που σε γνωρίζει καλά, γιατί η επιτυχία της έγκειται στο πόσο καλά περιγράφεις τον εαυτό σου και με πόση ακρίβεια απαντάς στις ερωτήσεις και καμιά φορά οι άλλοι μας περιγράφουν καλύτερα...

για πωα δες και τον οδηγό στο site 'to make a mommy'

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Καντι είπε:

Ειχα διαβάσει ενα άρθρο οτι το 5% γεννάει στην πητ του.

Και πολυ μου φαινεται το 5%! Θα μετρησουμε στατιστικα του φορουμ εμεις.. Θα κανουμε την δικη μας επιστημονική ερευνα!! :-D:-D

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 39 λεπτά , Maroxmarox είπε:

@Makelen σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου,εύχομαι όλα να σου πάνε τέλεια,με το καλό!

Κοριτσι μ στο Ελενα απιστευτη ειναι η Μαγδα Καργακου .. ειναι η προσωπικη μ γυναικολογος κ με εσωσε κ μενα κ τη μαμα μ απο λαθη γιατρων .. κανει εξωσωματικες στο Ελενα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Καντι είπε:

Δοκίμασε Καράκωστα Μαρία στην κεδρινου, δεν ξερω που μένεις βεβαια, εκεί μου την φέρνουν την επόμενη μερα.

Ευχαριστώ κορίτσι μου πολύ πολύ! Την βρήκα στο έκτο φαρμακείο που κάλεσα!!!! 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

@ksvolimi @Minnie7 @Καντι σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. Απ οτι καταλαβαινω ομως καμια εμπειρια με καποιον που προτεινετε. Μονο ποιον να αποφυγω... Δυσκολο το ψαξιμο μου προβλέπεται. Λυπαμαι πολυ παντως για τις τραυματικες εμπειριες σας σε αυτη τη διαδικασια κορίτσια. 

Κοριτσι μ στο Ελενα Μαγδα Καργακου .. απιστευτη γιατρος κ προσωπικη μ γυναικολογος .. εχει σωσει κ μενα κ τη μαμα μ απο λαθη αλλων γιατρων.. κανει εξωσωματικες

πρίν από 3 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου πολύ πολύ! Την βρήκα στο έκτο φαρμακείο που κάλεσα!!!! 

Κοπελα μ λαθος παραθεση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Troia είπε:

πήγαινε στου golden hall ή στου avenue και θα τη βρεις

η ομοιοπαθητική γενικά ισορροπεί τον οργανισμό, άρα και τις ορμόνες. μπες στο site του κυβέλλου να διαβάσεις για ομοιοπαθητική και γυναικολογικά. επίσης το 2006 είχαν κάνει πείραμα με ομοιοπαθητική πάνω σε υπογόνιμα ζευγάρια στο έλενα και πήγε καλά. η ομοιοπαθητική και να μην πιάσει, δεν έχει παρενέργειες. προτίμησε την κλασική ομοιοπαθητική όμως. Και μόνο το ότι θα ισορροπήσει την ψυχολογία σου, είναι μεγάλη υπόθεση. Tip: να μην πας μόνη σου στο ραντεβού αλλά με κάποιον που σε γνωρίζει καλά, γιατί η επιτυχία της έγκειται στο πόσο καλά περιγράφεις τον εαυτό σου και με πόση ακρίβεια απαντάς στις ερωτήσεις και καμιά φορά οι άλλοι μας περιγράφουν καλύτερα...

για πωα δες και τον οδηγό στο site 'to make a mommy'

Επειδή δεν μένω Αθήνα, πιστεύεις ότι εάν κάνω συνεδρία διαδικτυακά υστερεί?  

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ioli93 said:

Αν κάνατε σπέρμοδιαγραμα κ είναι φυσιολογικό δν χρειάζεται τουλάχιστον έτσι μας είχε πει εμάς ο ασβέστης επίσης αν πάτε σε βλαστοκυστες κ προχωρήσουν τουλάχιστον το 30% σημενει πως λογικά δν έχετε κατακερματισμο

Εμάς προχώρησαν σε βλαστοκύστες το 100% των εμβρύων και έχουμε 30% κατακερματισμό :rolleyes:


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Angel* είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Makelen και @happiness79 τι χαρά και αέρα αισιοδοξίας έχετε δώσει στο φόρουμ δεν λέγεται ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για εσάς αλλά και για όλα τα κορίτσια.

Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω :

  1.  εάν έχει κάποια κοπέλα εμπειρία από ομοιοπαθητική με σκοπό να αντιμετωπίσει  πρόωρη ωοθηκική ανεπάρκεια.
  2. εάν έχει κάποια κοπέλα εμπειρία εξωσωματικής φυσικών κύκλων στο Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων.

Σας ευχαριστώ.

 

Κορίτσι μου εγώ ετοιμάζομαι για εξωσωματική στ ιωαννινα. Αλλά δεν έχω εικόνα για φυσικούς κύκλους. Ίσως μπορέσει να σε βοηθήσει καλύτερα η @Giouli36

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Natassou85 είπε:

Κοριτσι μ στο Ελενα Μαγδα Καργακου .. απιστευτη γιατρος κ προσωπικη μ γυναικολογος .. εχει σωσει κ μενα κ τη μαμα μ απο λαθη αλλων γιατρων.. κανει εξωσωματικες

Κοπελα μ λαθος παραθεση 

Σ ευχαριστω κοπελα μου. Παντως σε καποια πιο παλια ποστ διαβασα εν τελει αρκετα για εμπειρίες εκει κ γενικα δημοσιο κ λιγο τρομαξα να το πω... Δεν ξερω..Δεν κανουν πολλους υπερηχους κ δεν δουλευουν σκ?? Κατι τετοια κουλά..Αν ειναι τοσο τραγικη η κατασταση κοριτσια δεν παω καν. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Angel* είπε:

Επειδή δεν μένω Αθήνα, πιστεύεις ότι εάν κάνω συνεδρία διαδικτυακά υστερεί?  

Ο Κυβέλλος που πηγαίνω κι εγώ (αλλά και άλλοι) κάνουν διαδικτυακά ραντεβού. Σίγουρα την πρώτη φορά είναι καλύτερα να γίνει δια ζώσης, αλλά αν δεν γίνεται λόγω απόστασης και διαδικτυακά μια χαρά θα είναι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Όχι, όχι παρεξήγηση. Δεν εννοούσα όριο. Εννοούσα αντί να κάνω διέγερση για να πάρω πάνω από δέκα ωαρια που θέλω και να έχουμε ελπίδες για αρκετές βλαστοκυστες, να παίρνω λιγότερα φάρμακα για κάποιους μήνες.... Δεν ξέρω όμως μετά πώς συνδυάζεται ο προεμφυτευτικος

Αν κατάλαβα καλά αυτό που σε προβληματίζει είναι πώς γίνεται να μαζεύεις σταδιακά έμβρυα και όχι όλα μαζί και να τα στείλεις όλα για προεμφυτευτικό, σωστά? Επειδή δε συμφέρει οικονομικά να στέλνεις λίγα λίγα. Στη θέση σου θα συζητούσα με τους εμβρυολόγους το ενδεχόμενο να τα παγώνετε όλα 3ης μέρας και όταν μαζέψετε έναν ικανοποιητικό αριθμό να τα ξεπαγώσετε όλα μαζί, να τα αφήσετε για βλαστοκύστες ώστε να πάρουν δείγμα από όλα για τον προεμφυτευτικό, ώστε να τα στείλετε σαν πακέτο, που βγαίνει πιο οικονομικό. Νομίζω ότι με αυτή τη μέθοδο δεν επιβαρύνονται και τα έμβρυα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Maria.28 είπε:

Σ ευχαριστω κοπελα μου. Παντως σε καποια πιο παλια ποστ διαβασα εν τελει αρκετα για εμπειρίες εκει κ γενικα δημοσιο κ λιγο τρομαξα να το πω... Δεν ξερω..Δεν κανουν πολλους υπερηχους κ δεν δουλευουν σκ?? Κατι τετοια κουλά..Αν ειναι τοσο τραγικη η κατασταση κοριτσια δεν παω καν. 

Εγω κοριτσι μ εξυπηρετουμαι αμεσα ..τωρα για εξωσωματικη δε ξερω να σ πω γτ παω ιδιωτικα λογω οτι εγω χρειαζομαι προεμφυτευτικο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...