Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Θα συμφωνήσω μαζί σου, δεν πρόκειται να ξεχάσω την καρδιά μου πώς χτυπούσε όταν περίμενα τηλ από το έμβρυο λογικό.. έλεγα αν έχω κάποια έμβρυα σίγουρα θα πιάσει ένα!

      Σου εύχομαι δύο βλαστοκύστες🥰🙏🏻

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

55 minutes ago, Καντι said:

 

Πητ πιθανή ημερομηνία τοκετού.

Εμ πώς να το ξέρω η καημένη, δεν έχω φτάσει ποτέ σε στάδιο να μου πουν κι εμένα κάτι τέτοιο... Δηλαδή, σε εσάς οι γυναικολόγοι σας είπαν από την day one πιθανή ημερομηνία τοκ ή σε εμένα φοβήθηκαν να πουν επειδή έβλεπαν κάτι κ δεν ήθελαν να με φοβίσουν? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Εμ πώς να το ξέρω η καημένη, δεν έχω φτάσει ποτέ σε στάδιο να μου πουν κι εμένα κάτι τέτοιο... Δηλαδή, σε εσάς οι γυναικολόγοι σας είπαν από την day one πιθανή ημερομηνία τοκ ή σε εμένα φοβήθηκαν να πουν επειδή έβλεπαν κάτι κ δεν ήθελαν να με φοβίσουν? 

Καλημερα κουκλα μου, Οχι μην αγχωνεσαι δε τα λενε τοσο νωρις οι γυναικολόγοι εμεις τα ψαχνουμε μονες μας στο ιντερνετ..:rolleyes:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Makelen said:

Καλημέρα κορίτσι μου! Εινιαι ΠΗΤ, οχι ΠΗΘ (καταλαθος το εγραψε ετσι η @happiness79 ). Σημαινει Πιθανή Ημερομηνία Τοκετού. Αν και για μενα επρεπε να την λενε ΑΗΤ. Απιθανη Ημερομηνια Τοκετού! Γιατι ποτέ καμία δεν εχω ακουσει να γενναει στην ημερομηνια αυτη!

Σε ευχαριστώ @Makelen μου. Δυστυχώς δεν είχα την τυχη να το μάθω ποτέ γιατί μετά τις 8w παλινδρόμησε. 

Σου εύχομαι  με όλη μου την καρδιά μια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη κ η..απίθανη ημερομηνία σου να γίνει "σίγουρη" = Σ.Η.Τ !!!   

Α...και ελπίζω να έχεις σταματήσει τα σουρτα-φέρτα με τα ΚΤΕΛ, ε??!!! 

12 minutes ago, ksvolimi said:

Καλημερα κουκλα μου, Οχι μην αγχωνεσαι δε τα λενε τοσο νωρις οι γυναικολόγοι εμεις τα ψαχνουμε μονες μας στο ιντερνετ..:rolleyes:

Ωωω πείτε το βρε κορίτσια, κι είχα αρχίσει να αγχώνομαι οτι παλι κάποια γκαντεμιά με πέτυχε παλι!!! 

Η αλήθεια είναι ότι εγώ φοβόμουν πολυ τότε να διαβάσω πολλα.. μόνο λίγο διατροφή κοιτούσα μήπως κ βελτιώσω λίγο τη δυσκοιλιότητα που είχα. 

Σε ευχαριστώ πολυ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Σε ευχαριστώ @Makelen μου. Δυστυχώς δεν είχα την τυχη να το μάθω ποτέ γιατί μετά τις 8w παλινδρόμησε. 

Σου εύχομαι  με όλη μου την καρδιά μια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη κ η..απίθανη ημερομηνία σου να γίνει "σίγουρη" = Σ.Η.Τ !!!   

Α...και ελπίζω να έχεις σταματήσει τα σουρτα-φέρτα με τα ΚΤΕΛ, ε??!!! 

Ωωω πείτε το βρε κορίτσια, κι είχα αρχίσει να αγχώνομαι οτι παλι κάποια γκαντεμιά με πέτυχε παλι!!! 

Η αλήθεια είναι ότι εγώ φοβόμουν πολυ τότε να διαβάσω πολλα.. μόνο λίγο διατροφή κοιτούσα μήπως κ βελτιώσω λίγο τη δυσκοιλιότητα που είχα. 

Σε ευχαριστώ πολυ!

Σε καταλαβαινω κι εγω παλινδρομη στην 8η ειχα το φλεβαρη.. και τωρα ειμαι στην αναμονη της χοριακης.. προσπαθω να μη συγκρίνω..όπως λεει και το ρητό  « comparison is the thief of joy” !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, winspert είπε:

Και πόσα παιρνει ; Και καθε ποτε χρειάζεται να επικοινωνείτε; Σου δινει το ομοιο και το παιρνεις για ποσο; Και το σταματας; Πως το κανεις εσυ; Γιατί εγω δεν ειχα σαφεις οδηγιες και συμβουλές

Παίρνει 100 στο πρώτο ραντεβού που σου παίρνει ιστορικό (80 χωρίς) και 60 στα επόμενα (50 χωρίς), αλλά στα διαδικτυακά ραντεβού κόβει υποχρεωτικά απόδειξη. Κοίτα, έχουμε κάνει ομοιοπαθητική για διάφορους λόγους, να σου εξηγήσω λίγο πώς δουλεύει αυτός απ' ό,τι έχω καταλάβει μετά από 2 χρόνια: Καταρχήν να πω ότι κάνει κλασική ομοιοπαθητική, είναι της σχολής του Βυθούλκα. Αν πας για κάτι χρόνιο, θα σου δώσει ιδιοσυγκρασιακό φάρμακο, δηλαδή θα σου πάρει ιστορικό και θα σου κάνει τις γνωστές ερωτήσεις για τον εαυτό σου για να βρει την ιδιοσυγκρασία σου. Σου δίνει το ιδιοσυγκρασιακό και σου λέει να ξαναπάς σε 1 ή 2 μήνες για να σε δει. Εγώ πήγα για τη γονιμότητα, το θυρεοειδή, για να με βοηθήσει στη διαχείριση του άγχους μου όταν έγραφα το διδακτορικό μου και όταν μετά από λίγους μήνες έκανα εξωσωματική και συνέχισα όταν έμεινα έγκυος για το ανοσοποιητικό. Όλο αυτό κράτησε 1,5 χρόνο και στην αρχή πήγαινα κανονικά όπως μου έλεγε, από ένα σημείο και μετά, στη φάση που ήμουν έγκυος και ήθελα απλώς να ενισχύσω το ανοσοποιητικό μου, σταμάτησα να πηγαίνω και έπαιρνα απλώς μία κάψουλα την εβδομάδα όπως μου έλεγε, γιατί κάθε φορά που πήγαινα δεν μου άλλαζε φάρμακο ή δοσολογία. Όμως το καλό της υπόθεσης είναι ότι για έκτακτα περισταστικά (π.χ. όταν έπαθα ισχιαλγία ή τώρα που ο άντρας μου έχει μεγαλοκυτταροιο) επικοινωνώ μαζί του απλώς με ένα μήνυμα μέσω viber και μου λέει τι να πάρω και ούτε ραντεβού κάνουμε, ούτε πληρώνουμε. Αυτά τα φάρμακα που παίρνουμε για να αντιμετωπίσουμε μία κρίση που περνάει ο οργανισμός μας είναι συγκεκριμένα για όλους τους ανθρώπους, αλλά βεβαίως και πάλι θα πρέπει γιατρός να μας πει τι να πάρουμε. Και τα παίρνουμε για λίγο, π.χ. για 2 ή 3 ημέρες, ενώ τα ιδιοσυγκρασιακά τα παίρνουμε τακτικά, π.χ. ένα την ημέρα, ένα την εβδομάδα κτλ. για αρκετό καιρό. Ομοιοπαθητικά πήρα και όταν γέννησα με καισαρική για τη γρηγορότερη επούλωση της τομής και όντως από την ώρα που μου έβγαλαν τον ορό και μετά ήμουν με ντεπόν από το στόμα τη στιγμή που οι άλλες στο δωμάτιο έκαναν παυσίπονες ενέσεις κι έβαζαν υπόθετα...

Για τις σαφείς οδηγίες πάντως, επικοινωνείς ανά πάσα στιγμή μαζί του μέσα viber και ό,τι θέλεις ρωτάς και σου απαντάει.

πρίν από 31 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Εμ πώς να το ξέρω η καημένη, δεν έχω φτάσει ποτέ σε στάδιο να μου πουν κι εμένα κάτι τέτοιο... Δηλαδή, σε εσάς οι γυναικολόγοι σας είπαν από την day one πιθανή ημερομηνία τοκ ή σε εμένα φοβήθηκαν να πουν επειδή έβλεπαν κάτι κ δεν ήθελαν να με φοβίσουν? 

εμένα μου την είχε πει όταν ακούσαμε καρδιά. Αλλά τη βρίσκεις πανεύκολα στο ιντερνετ.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Σε ευχαριστώ @Makelen μου. Δυστυχώς δεν είχα την τυχη να το μάθω ποτέ γιατί μετά τις 8w παλινδρόμησε. 

Σου εύχομαι  με όλη μου την καρδιά μια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη κ η..απίθανη ημερομηνία σου να γίνει "σίγουρη" = Σ.Η.Τ !!!   

Α...και ελπίζω να έχεις σταματήσει τα σουρτα-φέρτα με τα ΚΤΕΛ, ε??!!! 

Ωωω πείτε το βρε κορίτσια, κι είχα αρχίσει να αγχώνομαι οτι παλι κάποια γκαντεμιά με πέτυχε παλι!!! 

Η αλήθεια είναι ότι εγώ φοβόμουν πολυ τότε να διαβάσω πολλα.. μόνο λίγο διατροφή κοιτούσα μήπως κ βελτιώσω λίγο τη δυσκοιλιότητα που είχα. 

Σε ευχαριστώ πολυ!

Χαχχα εννοειται οτι δεν χρησιμοποιω κτελ πλεον!! Ευχαριστω για τις ευχες και αντευχομαι συντομα και στα δικα σου!!❤❤ Ουτε εμενα μου εχουν πει ποτε ΠΗΤ, αφου ποτε μου δεν ειχα μεινει εγκυος! Και τωρα.. που ειναι η πρωτη μου φορα.. έκανα εναν υπερηχο.. και μου ειπαν μονο οτι εχω ενδομητριο σακο.. τιποτε αλλο! Κι εγω απο το ιντερνετ τα βρισκω!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ovitrelle ξέρετε,βρίσκουμε εύκολα στα φαρμακεία την ίδια μέρα; Ξεχάστηκα και δε τη πήρα ..φρικαρα τώρα και ίσως τη Δευτέρα την χρειαστώ ,αν ναι ξέρετε φαρμακεία Αθήνα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Makelen και @happiness79 τι χαρά και αέρα αισιοδοξίας έχετε δώσει στο φόρουμ δεν λέγεται ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για εσάς αλλά και για όλα τα κορίτσια.

Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω :

  1.  εάν έχει κάποια κοπέλα εμπειρία από ομοιοπαθητική με σκοπό να αντιμετωπίσει  πρόωρη ωοθηκική ανεπάρκεια.
  2. εάν έχει κάποια κοπέλα εμπειρία εξωσωματικής φυσικών κύκλων στο Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων.

Σας ευχαριστώ.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Πωπω δεν το πιστεύω...!! Το πιστεύω δηλαδή, το πιστεύω!!!!!!! Ναι θα πάω Δευτέρα για υπέρηχο!!!

Αχ σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Και στα δικά σου σύντομα Κατερίνα μου!!!

Ευχαριστώ πολύ!!! Και σε σένα εύχομαι μια τεράστια χοριακή!!!

Συγχαρητήρια !!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Κορίτσια ovitrelle ξέρετε,βρίσκουμε εύκολα στα φαρμακεία την ίδια μέρα; Ξεχάστηκα και δε τη πήρα ..φρικαρα τώρα και ίσως τη Δευτέρα την χρειαστώ ,αν ναι ξέρετε φαρμακεία Αθήνα;

Γενικως εχουν. Αν δεν βρεις στον εναν.. θα βρεις στον αλλον! Δεν εχει ελλειψη! (Κριμα γιατι εγω εχω να σου δωσω, αλλα ειμαστε μακρυα...)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, Καντι είπε:

5+6 θα δείτε λεκιθικο σάκο και εμβρυικα στοιχεία. Καρδούλα εγω άκουσα 6+6 με το καλο να γίνουν ολα!!!

Καλα μαλακιες σου ειπαν όλο σερπαφαρ έπαιρνα και με γκοναλ και ηταν κανονικά στο πακέτο με τις 4 ωοληψιες και τωρα που ξαναέκανα πήρα σερπαφαρ δυο πήρανε σαν φυσικό τον χρέωσαν  και την επόμενη φορα θα παρω σερπαφαρ με γκοναλ μηπως πάρει 4, πάλι στο πακέτο θα ειναι. Πιστεύεις οτι βλέπουν απο το λογιστήριο τι φαρμακα παιρνεις; Παρε λίγα φαρμακα για να μαζέψεις μερικά εμβρυακια εγω λέω.

Συμφωνω 

Σίγουρα μην πας στον παπαριστειδη στο Έλενα , τραυματική εμπειρια! Ηταν η στιγμή που αποφάσισα οτι πρεπει να ακούω το ένστικτο μου ακομα κι αν δεν δείχνει κάποιος τοσο αρνητικα σημάδια εξ αρχης,

Εάν σας το ειπε τελος, δεν χρειαζεται να το ξανά συζητήσεις μαζι του το λες στο λογιστήριο και δεν ασχολείσαι.

@Καντι όταν λες ότι σαν φυσικό χρέωσαν την ωοληψια τι εννοείς; Έχω και εγώ αυτό το πακέτο και η τρίτη ωοληψια ήταν με φυσικό,έχει άλλη χρέωση;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Angel* είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Makelen και @happiness79 τι χαρά και αέρα αισιοδοξίας έχετε δώσει στο φόρουμ δεν λέγεται ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για εσάς αλλά και για όλα τα κορίτσια.

Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω :

  1.  εάν έχει κάποια κοπέλα εμπειρία από ομοιοπαθητική με σκοπό να αντιμετωπίσει  πρόωρη ωοθηκική ανεπάρκεια.
  2. εάν έχει κάποια κοπέλα εμπειρία εξωσωματικής φυσικών κύκλων στο Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων.

Σας ευχαριστώ.

 

Να εισαι καλα κοριτσι μου!!❤❤ Μακαρι να γεμισουμε μωρα εδω στο φορουμ! Ειναι πολυ γουρλιδικο! Να χαιρεσαι το παιδακι σου.. και συντομα με ενα δευτερο!! Ή και 2 μαζι..για τριτεκνια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Makelen είπε:

Γενικως εχουν. Αν δεν βρεις στον εναν.. θα βρεις στον αλλον! Δεν εχει ελλειψη! (Κριμα γιατι εγω εχω να σου δωσω, αλλα ειμαστε μακρυα...)

@Makelen σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου,εύχομαι όλα να σου πάνε τέλεια,με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Maroxmarox είπε:

Κορίτσια ovitrelle ξέρετε,βρίσκουμε εύκολα στα φαρμακεία την ίδια μέρα; Ξεχάστηκα και δε τη πήρα ..φρικαρα τώρα και ίσως τη Δευτέρα την χρειαστώ ,αν ναι ξέρετε φαρμακεία Αθήνα;

Αν την ζητήσεις σημερα σε φαρμακείο την Δευτέρα θα σου την φέρουν σίγουρα.

πρίν από 11 λεπτά , Maroxmarox είπε:

@Καντι όταν λες ότι σαν φυσικό χρέωσαν την ωοληψια τι εννοείς; Έχω και εγώ αυτό το πακέτο και η τρίτη ωοληψια ήταν με φυσικό,έχει άλλη χρέωση;

Όχι αυτο λέω οτι ειτε σου πάρουν 4 ωάρια ειτε 1 η χρέωση ειναι η ίδια. Αλλάζει στην διέγερση πχ που μπορει να σου πάρουν 15.

2 ώρες πρίν, Makelen είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Εινιαι ΠΗΤ, οχι ΠΗΘ (καταλαθος το εγραψε ετσι η @happiness79 ). Σημαινει Πιθανή Ημερομηνία Τοκετού. Αν και για μενα επρεπε να την λενε ΑΗΤ. Απιθανη Ημερομηνια Τοκετού! Γιατι ποτέ καμία δεν εχω ακουσει να γενναει στην ημερομηνια αυτη!:grin:

Σ ευχαριστω κοριτσι μου!! Καλη σου μερα!

Ειχα διαβάσει ενα άρθρο οτι το 5% γεννάει στην πητ του.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...