Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Θα συμφωνήσω μαζί σου, δεν πρόκειται να ξεχάσω την καρδιά μου πώς χτυπούσε όταν περίμενα τηλ από το έμβρυο λογικό.. έλεγα αν έχω κάποια έμβρυα σίγουρα θα πιάσει ένα!

      Σου εύχομαι δύο βλαστοκύστες🥰🙏🏻

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Troia είπε:

συμφωνώ για το βελονισμό!

Καλησπερα! Μηπως ειναι ευκολο να μας πεις τον βελονιστη σου; (εδω ή σε μηνυμα)
Περαστικα ευχομαι..
 

7 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Κορίτσια σκέφτομαι ότι για το σπέρμα εμάς δεν μας έχει ζητήσει κανείς να κάνουμε κατακερματισμό ή οξειδωτικο στρες? Λέτε να πρέπει να τα κάνουμε? Ούτε ο ασβέστης μας έχει πει, ούτε ο εξωσωματιστης, ούτε ο μακαρουνης που πήγαμε πρόσφατα. 

Σε εμας ο Ασβ. ζητησε  dfi σχετικα νωρις αλλα οχι οξειδ. στρες.
Εχει λιγο απ ολα  (ασθ-τερατ-ολιγοσπερμια)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 minutes ago, Maroxmarox said:

@kateriiina25 ευχαριστώ για τις πληροφορίες, αλλά από την άλλη λένε ότι και τα τρίτης μέρας  κάποιες γυναίκες τα δέχονται ο οργανισμός ευκολότερα από Πέμπτης  .. δε ξέρω πραγματικά τα κριτήρια,εμείς με γνώμη του σφακ τα καταψυξαμε τρίτη μέρα ..ναι θα πάω ενδοκρινολογικό, σου εύχομαι αυτή τη φορά με μια θετικότατη χοριακη !!

 

Ο Σφακ είναι υπέρ των 3ης μέρας ειδικά στην 1ην προσπάθεια και μου έχει πει ότι έχει δει γυναίκες που επέμεναν με βλαστοκύστες με συνεχόμενες αποτυχίες και τις έπεισε να βάλουν 3ης για δοκιμή και πέτυχαν. Παρόλα αυτά δεν επιμένει ποτέ, κάνει αυτό που θέλει η ασθενής στο τέλος, θέλει να είναι δική της η επιλογή. Εγώ άκουσα την άποψη του και θα δοκιμάσω τώρα και με 3ης.  

  • Μου αρέσει 4

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Καντι είπε:

5+6 θα δείτε λεκιθικο σάκο και εμβρυικα στοιχεία. Καρδούλα εγω άκουσα 6+6 με το καλο να γίνουν ολα!!!

Καλα μαλακιες σου ειπαν όλο σερπαφαρ έπαιρνα και με γκοναλ και ηταν κανονικά στο πακέτο με τις 4 ωοληψιες και τωρα που ξαναέκανα πήρα σερπαφαρ δυο πήρανε σαν φυσικό τον χρέωσαν  και την επόμενη φορα θα παρω σερπαφαρ με γκοναλ μηπως πάρει 4, πάλι στο πακέτο θα ειναι. Πιστεύεις οτι βλέπουν απο το λογιστήριο τι φαρμακα παιρνεις; Παρε λίγα φαρμακα για να μαζέψεις μερικά εμβρυακια εγω λέω.

Συμφωνω 

Σίγουρα μην πας στον παπαριστειδη στο Έλενα , τραυματική εμπειρια! Ηταν η στιγμή που αποφάσισα οτι πρεπει να ακούω το ένστικτο μου ακομα κι αν δεν δείχνει κάποιος τοσο αρνητικα σημάδια εξ αρχης,

Εάν σας το ειπε τελος, δεν χρειαζεται να το ξανά συζητήσεις μαζι του το λες στο λογιστήριο και δεν ασχολείσαι.

Παίρνοντας λίγα φάρμακα για τις τέσσερις αυτές ωοληψιες μέχρι πόσα έμβρυα μπορείς να μαζέψεις;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , eleonora85 είπε:

Καλησπερα! Μηπως ειναι ευκολο να μας πεις τον βελονιστη σου; (εδω ή σε μηνυμα)
Περαστικα ευχομαι..
 

Σε εμας ο Ασβ. ζητησε  dfi σχετικα νωρις αλλα οχι οξειδ. στρες.
Εχει λιγο απ ολα  (ασθ-τερατ-ολιγοσπερμια)

Αφού τα έχω γράψει όλα φανερά, το γράφω κι αυτό.  Λέγεται Georgette Young και είναι Αμερικανίδα. Όμως είδα στο fb ότι είχε πάει Αμερική. Δεν ξέρω αν επέστρεψε. Αν θέλεις, μπορώ να τη ρωτήσω. Επίσης πρέπει να μπορείς να συνεννοειθείς μαζί της στα αγγλικά,  γιατί δεν μιλάει ελληνικά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ele@n είπε:

Παίρνοντας λίγα φάρμακα για τις τέσσερις αυτές ωοληψιες μέχρι πόσα έμβρυα μπορείς να μαζέψεις;

Ρε συ ποιος σου βάζει όριο;

σύμφωνα  με τα δικά μου δεδομένα με τα λίγα φαρμακα πάω για 4-5 ωάρια , προκύπτουν δυο βλαστοκυστες , οποτε ισως 8 βλαστοκυστες στο όριο. Αυτα γινόταν το 2019.

 Σ αυτην την ωοληψια πηρε δυο ωάρια , προέκυψε μια βλαστοκύστη. Θα κανω όσες δικαιούμαι και όσες προκύψουν. Αν μαζέψω κάτω απο 4 βλαστοκυστες θα συνεχίσω τις ωοληψιες και εκτος πακέτου για να εχω και για επόμενες ετ,


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 minutes ago, Ele@n said:

Παίρνοντας λίγα φάρμακα για τις τέσσερις αυτές ωοληψιες μέχρι πόσα έμβρυα μπορείς να μαζέψεις;

Εγώ μέχρι 2 έκανα κάθε φορά. Αν δεν είχα τα δύο άδεια και το ένα που δεν γονιμοποιήθηκε καν, θα είχα μαζέψει 6. Τώρα μάζεψα 3. Άλλες κοπέλες με τροποποιημένο θα έπαιρναν και παραπάνω 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Καντι είπε:

Ρε συ ποιος σου βάζει όριο;

σύμφωνα  με τα δικά μου δεδομένα με τα λίγα φαρμακα πάω για 4-5 ωάρια , προκύπτουν δυο βλαστοκυστες , οποτε ισως 8 βλαστοκυστες στο όριο. Αυτα γινόταν το 2019.

 Σ αυτην την ωοληψια πηρε δυο ωάρια , προέκυψε μια βλαστοκύστη. Θα κανω όσες δικαιούμαι και όσες προκύψουν. Αν μαζέψω κάτω απο 4 βλαστοκυστες θα συνεχίσω τις ωοληψιες και εκτος πακέτου για να εχω και για επόμενες ετ,

Όχι, όχι παρεξήγηση. Δεν εννοούσα όριο. Εννοούσα αντί να κάνω διέγερση για να πάρω πάνω από δέκα ωαρια που θέλω και να έχουμε ελπίδες για αρκετές βλαστοκυστες, να παίρνω λιγότερα φάρμακα για κάποιους μήνες.... Δεν ξέρω όμως μετά πώς συνδυάζεται ο προεμφυτευτικος


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Ο Σφακ είναι υπέρ των 3ης μέρας ειδικά στην 1ην προσπάθεια και μου έχει πει ότι έχει δει γυναίκες που επέμεναν με βλαστοκύστες με συνεχόμενες αποτυχίες και τις έπεισε να βάλουν 3ης για δοκιμή και πέτυχαν. Παρόλα αυτά δεν επιμένει ποτέ, κάνει αυτό που θέλει η ασθενής στο τέλος, θέλει να είναι δική της η επιλογή. Εγώ άκουσα την άποψη του και θα δοκιμάσω τώρα και με 3ης.  

Εννοείται και εγώ την άποψη του άκουσα ..θα κάνεις καλά πρέπει να δοκιμάσεις και με τρίτης ..θα χαρώ να ακούσω τα ευχάριστα !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@ksvolimi @Minnie7 @Καντι σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. Απ οτι καταλαβαινω ομως καμια εμπειρια με καποιον που προτεινετε. Μονο ποιον να αποφυγω... Δυσκολο το ψαξιμο μου προβλέπεται. Λυπαμαι πολυ παντως για τις τραυματικες εμπειριες σας σε αυτη τη διαδικασια κορίτσια. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, happiness79 said:

Χαχαχα!! Το υπολόγισα χθες! 12 Απριλίου! 4w3d με βγάζει! Και ΠΗΘ 17/1 με τα κρρρρρρρύα!!!!

Καταπληκτική η χοριακη σου κ υπέροχα τα νέα σου!!!! 

Βρε κορίτσια πειτε κ σε εμάς τις άσχετες εδώ: ΠΗΘ τί είναι? Δεν μου είχαν γράψει κάτι τέτοιο στην περσινη εγκυμοσύνη. 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Όχι, όχι παρεξήγηση. Δεν εννοούσα όριο. Εννοούσα αντί να κάνω διέγερση για να πάρω πάνω από δέκα ωαρια που θέλω και να έχουμε ελπίδες για αρκετές βλαστοκυστες, να παίρνω λιγότερα φάρμακα για κάποιους μήνες.... Δεν ξέρω όμως μετά πώς συνδυάζεται ο προεμφυτευτικος

Ωχ μεγάλο θεμα εγω έβαζα κατάψυξη και τα αποψυξαμε ολα 5 μερα και πήραν βιοψία τότε. Τωρα που το συζήτησα με την εμβρυολογο μου ειπε οτι δεν ειναι αυτός ο ενδεδειγμένος τρόπος, αλλα ο σωστός ειναι να παιρνουν βιοψία απ οτι μαζεύω σε βλαστοκύστη και μετα να καταψυχουν τα έμβρυα. Κατι που  εκτοξεύει την τιμη απ οτι κατάλαβα. Αλλα τελικα ο ντοκ ηταν εντελώς αποτρεπτικός στο να ξανακάνω προεμφυτευτικο.

7 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

@ksvolimi @Minnie7 @Καντι σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις. Απ οτι καταλαβαινω ομως καμια εμπειρια με καποιον που προτεινετε. Μονο ποιον να αποφυγω... Δυσκολο το ψαξιμο μου προβλέπεται. Λυπαμαι πολυ παντως για τις τραυματικες εμπειριες σας σε αυτη τη διαδικασια κορίτσια. 

Δεν σου προτείνουμε ονόματα γιατι ειμαστε σε ιδιωτικά κέντρα και ρώτησες για δημόσιο. Οποτε αν θελήσεις ιδιωτικό πες μας,

1 hour ago, Iraki2022 είπε:

Καταπληκτική η χοριακη σου κ υπέροχα τα νέα σου!!!! 

Βρε κορίτσια πειτε κ σε εμάς τις άσχετες εδώ: ΠΗΘ τί είναι? Δεν μου είχαν γράψει κάτι τέτοιο στην περσινη εγκυμοσύνη. 

Πητ πιθανή ημερομηνία τοκετού.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Iraki2022 είπε:

Βρε κορίτσια πειτε κ σε εμάς τις άσχετες εδώ: ΠΗΘ τί είναι? Δεν μου είχαν γράψει κάτι τέτοιο στην περσινη εγκυμοσύνη. 

Καλημέρα κορίτσι μου! Εινιαι ΠΗΤ, οχι ΠΗΘ (καταλαθος το εγραψε ετσι η @happiness79 ). Σημαινει Πιθανή Ημερομηνία Τοκετού. Αν και για μενα επρεπε να την λενε ΑΗΤ. Απιθανη Ημερομηνια Τοκετού! Γιατι ποτέ καμία δεν εχω ακουσει να γενναει στην ημερομηνια αυτη!:grin:

9 ώρες πρίν, Καντι είπε:

5+6 θα δείτε λεκιθικο σάκο και εμβρυικα στοιχεία. Καρδούλα εγω άκουσα 6+6 με το καλο να γίνουν ολα!!

Σ ευχαριστω κοριτσι μου!! Καλη σου μερα!

  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Κορίτσια σκέφτομαι ότι για το σπέρμα εμάς δεν μας έχει ζητήσει κανείς να κάνουμε κατακερματισμό ή οξειδωτικο στρες? Λέτε να πρέπει να τα κάνουμε? Ούτε ο ασβέστης μας έχει πει, ούτε ο εξωσωματιστης, ούτε ο μακαρουνης που πήγαμε πρόσφατα. Μ

16 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Αν κάνατε σπέρμοδιαγραμα κ είναι φυσιολογικό δν χρειάζεται τουλάχιστον έτσι μας είχε πει εμάς ο ασβέστης επίσης αν πάτε σε βλαστοκυστες κ προχωρήσουν τουλάχιστον το 30% σημενει πως λογικά δν έχετε κατακερματισμο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Καντι είπε:

Ωχ μεγάλο θεμα εγω έβαζα κατάψυξη και τα αποψυξαμε ολα 5 μερα και πήραν βιοψία τότε. Τωρα που το συζήτησα με την εμβρυολογο μου ειπε οτι δεν ειναι αυτός ο ενδεδειγμένος τρόπος, αλλα ο σωστός ειναι να παιρνουν βιοψία απ οτι μαζεύω σε βλαστοκύστη και μετα να καταψυχουν τα έμβρυα. Κατι που  εκτοξεύει την τιμη απ οτι κατάλαβα. Αλλα τελικα ο ντοκ ηταν εντελώς αποτρεπτικός στο να ξανακάνω προεμφυτευτικο.

Δεν σου προτείνουμε ονόματα γιατι ειμαστε σε ιδιωτικά κέντρα και ρώτησες για δημόσιο. Οποτε αν θελήσεις ιδιωτικό πες μας,

Πητ πιθανή ημερομηνία τοκετού.

Καλημερα!! @Ele@n να σου πω την εμπειρία μου με τον προεμφυτευτικο και να σου επιβεβαιωσω οτι παρέθεσε η @Καντι, εγω μαζεψα 9 έμβρυα και εβαλα καταψυξη και εκανα προεμφυτευτικο αφου τα έκανα απόψυξη και ειχα 4 υγιή και ενα με  ανεπαρκές dNa  ομως αν δεν προχωρήσεις απευθειας σε ετ και χρειαστει να καταψυξεις παλι αυτο ειναι επώδυνο για το έμβρυο και ισως καταστροφικό εγω δυστυχως τα εβαλα και ειχα βιοχημική και στα αλλα δυο ουτε καν εμφύτευση ο εμβρυολογος και ο γιατρος μου μου ειπαν οτι χανει σχεδον 50 % δυναμικής του εμβρύου  αυτος ο τρόπος και το σωστο ειναι μολις μαζεύεις το έμβρυο βιοψια πρωτα μετα καταψυξη..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...