Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , angie5 είπε:

      Ναι σωστά μετράς 7η μέρα είναι. 

      Δίκιο έχεις θα περιμένω δύο μέρες καλά λες. Και όντως πρέπει να κάνω κάτι να ξεχάσω γιατί θα σαλτάρω...🤣

      Σ' ευχαριστώ πραγματικά μου δίνεις πολύ κουράγιο!..

      Ναι βγες μια βόλτα...φάτε ένα ωραίο φαγητό...μη πιεις όμως...😜 και απο Δευτέρα αγχώνεσαι παλι...χαχαχαχα 

      αστειεύομαι αλλά αυτό το άγχος πως να το κόψουμε???ουφ!!!

Εγκυμοσύνη μετά απο εξωμήτριο!!


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Sophia95 είπε:

Ναι έχει σύγχρονα μηχανήματα, μου είπε απλώς είναι λεπτό δεν θυμάμαι να μου είπε κατά πόσο σήμερα που έκανα άλλη μια χοριακή είναι στο 1140 λίγο παραπανω από την χθεσινή και σε 2 ώρες θα με δει ο γιατρός μου! Είμαι σχεδόν σίγουρη πως έχω εξωμητριο κυηση.... Να ρωτήσω εάν γνωρίζεται στην εξωμητριο με τέτοια χοριακή είναι σίγουρο πως θα μου την κάνουν λαπαροσκοπικα με κίνδυνο να χάσω την μία σάλπιγγα μου? 

Συνήθως όταν δεν φαίνετε τίποτα στον υπέρηχο δίνουν φάρμακα βέβαια πρέπει να συζητήσεις με το γιατρό τις συνέπειες των φαρμάκων γιατί Κ αυτά δεν είναι ακριβώς αθωα . Γενικά πρέπει να συζητήσεις τις συνέπειες όλων των μεθόδων δηλαδή κάποιες φορές είναι πολύ καλητερα να αφαιρέσεις μια σάλπιγγα απτό να υπάρχει κάποια συνέπεια μετά με σοβαρότερα θέματα . Μίλησε με τον γιατρό σου Κ ρωτά όλες τις απορίες σου για το μετά τι θα είναι καλύτερο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα τελικά διαπιστώθηκα με εξωμητριο κύηση σήμερα έχω τελευταία χοριακή μπας και το απορροφήσει ο οργανισμός και δια μαγείας έπεσε η χοριακή μου, η επόμενη λύση είπε ο γιατρός είναι να δοκιμάσουμε χορήγηση μεθοτρεξατης η να το κάνουμε λαπαροσκοπικα σήμερα θα το αποφασίσει. Έχω τρελό άγχος στην ιδέα πως μπορεί να πάθω πάλι κάτι τέτοιο σε επόμενη εγκυμοσύνη... 

Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2024 at 9:47 ΜΜ, Sx2024 είπε:

 

Γεια σας, θα ήθελα και εγώ να σας πω την ιστορία μου…8 μήνες κάναμε προσπάθειες με τον σύντροφο μου, 2/6/2024 με τεστ ανακαλύπτω ότι είναι έγκυος, μέσα σε δυο τρεις μέρες ανακαλύψαμε ότι είναι εξωμήτριο λόγω του αίματος που είχα και της αργής αύξησης της χοριακης….επειδη η χοριακη μου  ήταν ακόμη μικρή, ο γυναικολόγος μου με υπέβαλε σε απόξεση…η χορικά δεν έπεφτε, μίλησα με τρεις γυναικολόγους οι δυο μου έλεγαν αφού η χ οριακή είναι ακόμη μικρη 1100 μονάδες να κάνω ένεση μεθοτρεξατης, ενώ ο ο τρίτος μου έλεγε να πάω λαπαροσκοπικα(αφού μου το έκανε μια φορά σημαίνει πως η σάλπιγγα μου έχει πρόβλημα)…δεν άντεχα να σκέφτομαι ότι θα χάσω την σάλπιγγα μου και αποφάσισα να κάνω την ένεση… χρειάστηκε να κάνω δυο ενέσεις και τώρα που μιλάμε η χοριακη έχει μηδενίσει εδώ και μια βδομάδα…

Αυτο που ήθελα να σας ρωτήσω εάν υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει κάνει ενέσεις, μετά από ποσό καιρο ξεκινησε τις προσπάθειες,εάν πήγαν όλα καλά και σε ποιες εξετάσεις υποβληθήκατε;;
 

Συγνωμη για το κείμενο αλλά ηθελα να έχετε πλήρη εικόνα.

Σας ευχαριστώ!

Όταν έλεγες πως η χοριακή σου δεν έπεφτε τι εννοείς έμεινε στο 1100 σταθερά πολλές μέρες? Έχω και εγώ χοριακή 6 μέρες τώρα με δείτε 1130,1080 και 1015 σήμερα ζητάω να κάνω κια εγώ την ένεση μιας και δεν είδαμε σάκο και ο γιατρός με έχει στο περίμενε κάτσε να δούμε μου λέει μήπως είναι ενδομήτριο. Και έχω αγχωθεί πάρα πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...