Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Μακαρι κάποια στιγμή όλες να τα καταφέρουμε !!! Σου εύχομαι και εσυ σύντομα με ένα μωράκι 🙏🏼🙏🏼

      Θα τα καταφέρουμε κοριτσάκι μου.. δεν αμφιβάλλω στιγμή..! Και ξέρω ότι αυτή τη στιγμή τα βλέπεις όλα μαύρα.. απλά θέλει χρόνο.. χρόνο να πενθησεις για το εμβρυακι σου.. χρόνο να μαζέψεις τα κομμάτια σου.. και χρόνο μέχρι να έρθει το τυχερό θαυματακι σου.. όλα όμως θα γίνουν στην ώρα τους..! Όλα θα πάνε καλά στο τέλος..! 

      πρίν από 10 λεπτά , Bluee19 είπε:

      Μακαρι κάποια στιγμή όλες να τα καταφέρουμε !!! Σου εύχομαι και εσυ σύντομα με ένα μωράκι 🙏🏼🙏🏼

      Και μην ξεχνάς πόσο σημαντικό είναι το πόσο εύκολα πιάνεις!! Η μήτρα σου είναι απόλυτα δεκτική!! Πλέον είναι απλά θέμα χρόνου και θέμα υγιούς εμβρύου.. Ξέρω ότι δεν σου δίνει ιδιαίτερη παρηγοριά αυτό αυτή τη στιγμή όπως δεν έδινε και σε εμένα.. ούτε υπάρχουν ουσιαστικά λόγια παρηγοριάς να απαλύνουν το πόνο σου.. απλά δεν πρέπει να το βάλεις κάτω και με το χρόνο κάπως θα απαλύνει.. το τυχερό όμως θα έρθει, το πιστεύω απόλυτα..! 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Evoulini24 said:

Τι σεμινάρια; 

Αχ αλήθεια;; Άντε μπράβο, όλα καλά!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι;;

Το πινακακι μας πού το βρίσκουμε ρε κορίτσια; Πρέπει να πάμε πίσω στα σχόλια;

Για την εγκυμοσύνη, τον τοκετό κτλ. Γράψε σεμινάρια nutricia και θα στο βγάλει

  • Μου αρέσει 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, giwta_86 είπε:

Γειά σας ομορφιές μου!! Γύρισα και εγώ από το γιατρό! 207 γρ ο κύριος και 12 εκατοστά!! Μια βδομάδα μεγαλύτερος μας είπε ο γιατρός.. Ησυχουλης ήταν.. Σήμερα είδαμε καθαρα και το πουλάκι του:oops:

@giwta_86 μαζί ήμαστε στις εβδομάδες!!!Καλέ και εσένα αντρακλας φτου φτου!!!!

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Τι σεμινάρια; 

Αχ αλήθεια;; Άντε μπράβο, όλα καλά!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι;;

Το πινακακι μας πού το βρίσκουμε ρε κορίτσια; Πρέπει να πάμε πίσω στα σχόλια;

 

 

Just now, giwta_86 είπε:

Γειά σας ομορφιές μου!! Γύρισα και εγώ από το γιατρό! 207 γρ ο κύριος και 12 εκατοστά!! Μια βδομάδα μεγαλύτερος μας είπε ο γιατρός.. Ησυχουλης ήταν.. Σήμερα είδαμε καθαρα και το πουλάκι του:oops:

Αχ η ψυχουλα !! μεγάλος είναι όντως !!εμένα τώρα είναι 233 στην 18η!!μια χαρά είναι τα αντρακια μας!!

Just now, Basiliki92 είπε:

@valentina23εγώ δεν εχω στίγμα κ γενικά είχα πάρα πολύ υψηλό σίδηρο εδώ κ μια 10ετια το ανέβασα στα ύψη παρόλο που μικρη είχα θέμα...μου έγραψε το ferreluc είναι σαν πορτοκαλάδα πρωι-βραδυ να σας πω την αμαρτία μου πρωί δεν το περνώ πάντα δεν τι μπορώ καθόλου...σε σχέση όμως με αλλά είναι πιο εύκολο να το πιεις...

@Pepi88τι αντρακλας είναι αυτός μπράβο σας κάτσε όλη μέρα με τα πόδια πάνω κορίτσι μου κ άσε τς άλλους να τα κάνουν όλα για εσένα!!!Όλα καλά θα πάνε!!Σε ποια εβδομάδα είσαι?

18×2 !! εννοείται ότι δεν κάνω τίποτα !!αρνταν!!

Just now, Aria konsta είπε:

Σοκολατιτσα δεν έφαγες;; εγω την εχω καθιερώσει πριν απο υπέρηχο! 

Η περίδεση όντως είναι επικίνδυνη για μικρόβια μερα πάρα μέρα εκανα crp.  

 Καπλα κοριτσάκι μου οσο μπορείς ξερω ειναι βάσανο αλλα αξίζει τον κόπο 1000% . 

Και εγω το ferreluc παίρνω και μου είχε πει ότι είναι το μόνο που δε σε δεσμεύει στο φαγητό και δε σου προκαλεί προβλήματα στην τουαλέτα.  Με βιταμίνη c . Τωρα δεν ξέρω αν ισχύει.  

Και μαγνήσιο της ίδιας εταιρείας. 

Δεν έφαγα τίποτα από την αγωνία μου!!ναι αγάπη περισσότερο ξάπλα είμαι προσέχω !!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, valentina23 είπε:

@Rina-Katerina γνώμη μου είναι ότι καλύτερα είναι να προσπαθήσεις μόνη σου να αποβάλλεις το άγχος χωρίς φάρμακα.. Άμα είσαι αγχώδης σαν άνθρωπος δύσκολο μεν, προσπάθησε να χαλαρώσεις με μουσική ή έναν περίπατο η με μαγειρική ότι σ ευχάριστη. Νομίζω ότι η βαλεριάνα επιτρέπεται σε κάποιες περιπτώσεις αλλά φυσικά θα μιλήσεις με το γιατρό σου.

@Pepi88 τι είναι η έμμεση coombs;;Καλά αποτελέσματα να έχεις!!

@Kassandras στη πρώτη εγκυμοσυνη αν θυμάμαι καλά μου χε δώσε μαλοξ.Το έπαιρνα πριν τον ύπνο. Χτες μ έπιασε έντονα το βράδυ και έχω και σήμερα το πρωί αλλά όχι τόσο έντονο. Και φτιάχνω και γιουβετσι σήμερα.. Όλο οι άντρες θα το φάνε. :-|Το βλέπω... 

Δεν θέλω να πάρω φάρμακα, σε καμία περίπτωση, για κανα βοτανο /τσάι έλεγα.. Αλλα φυσικά θα ρωτήσω τον γιατρό πρώτα! 

Οσον αφορα τον σίδηρο, εμένα που έχω στίγμα μου έδωσε το gyno tardyferon αλλά έχω μόλις ένα μήνα που το παίρνω οπότε δεν ξέρω αμα βοηθάει. Πάντως πιστεύω ότι ειναι αρκετα βαρύ.

Just now, giwta_86 είπε:

Γειά σας ομορφιές μου!! Γύρισα και εγώ από το γιατρό! 207 γρ ο κύριος και 12 εκατοστά!! Μια βδομάδα μεγαλύτερος μας είπε ο γιατρός.. Ησυχουλης ήταν.. Σήμερα είδαμε καθαρα και το πουλάκι του:oops:

Τι ωραία νέα είναι αυτά! Φτου φτου!! 

Just now, Kassandras είπε:

Κορίτσια στο νουτριτσια είδα ότι έχει ονλινε σεμινάρια, τα ξέρετε; Έχει κάποια εμπειρία;

Δεν εχω εμπειρία και σε ευχαριστώ που μας ενημέρωσες, θα μπω να το τσεκάρω. Εγώ πήρα χθες μέρος στο πρώτο μου σεμινάριο, εγινε online μέσω του site https://www.mitrikosthilasmos.com/


LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Καλημερα!! Μας ακούνε από τόσο νωρίς;; Εγώ νόμιζα γύρω στην 24η εβδομάδα!!

Ναι!!! Το διάβασα για την 16η εβδομάδα κ μετά! 

2 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Αχ τι ωραιαααα!!! Σε ευχαριστώ!!! Το έψαχνα κι εγώ για γιόγκα αλλά είναι ακριβά τα μαθήματα ρε γαμωτο...15-25€ το μάθημα!! Έχει όμως και στο YouTube!!

Ναι τα είδα κ εγώ αυτά στο YouTube. Επίσης online γίνονται κ απ το σπίτι θηλασμού. Με προαιρετική δωρεά τα 30 ευρώ ανά μήνα για 1 φορά τη βδομάδα ή 50 για 2 φορές τη βδομάδα. 

Just now, Kassandras είπε:

Για την εγκυμοσύνη, τον τοκετό κτλ. Γράψε σεμινάρια nutricia και θα στο βγάλει

Ακόμη καλύτερα είναι αυτά του μητρικου θηλασμού κ φυσικά αυτά που γίνονται στο Έλενα και στη Φαιναρετη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Γίνονται και διαδικτυακά;

Τα είχα παρακολουθήσει όλα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και τώρα δεν το έχω ψάξει, αλλά φαντάζομαι πως ναι! Της nutricia μου φάνηκαν λίγο βαρετα... Βέβαια τα υπόλοιπα τα είχα παρακολουθήσει τότε από κοντά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Kassandras είπε:

@Rina-Katerina πως ήταν σου αρέσε;θα γίνουν και άλλα; Ήταν με κάμερα; Ήταν δωρεάν; 

Βροχή οι ερωτήσεις :P

Ναι θα γίνουν κι άλλα, ήμασταν το πρώτο γκρουπ. Κανονικα γίνονται δια ζώσης αλλά λόγω της κατάστασης έγινε online μέσω zoom με κάμερα. Δωρεάν ήταν, μας μίλησε η μαία Άννα Σεχιδου και ηταν πολυ ενημερωτικό. Με το Ελενα και στην Φαιναρετη έχω επικοινωνήσει ήδη, εκεί μετά τον 7ο κάνουν σεμινάρια. Στο Ελενα δεν γίνονται πλέον 4 συναντήσεις αλλά μια 5ωρη. Και στην Φαιναρετη γίνονται όλες οι συνεδρίες online. 

  • Μου αρέσει 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina said:

Ναι θα γίνουν κι άλλα, ήμασταν το πρώτο γκρουπ. Κανονικα γίνονται δια ζώσης αλλά λόγω της κατάστασης έγινε online μέσω zoom με κάμερα. Δωρεάν ήταν, μας μίλησε η μαία Άννα Σεχιδου και ηταν πολυ ενημερωτικό. Με το Ελενα και στην Φαιναρετη έχω επικοινωνήσει ήδη, εκεί μετά τον 7ο κάνουν σεμινάρια. Στο Ελενα δεν γίνονται πλέον 4 συναντήσεις αλλά μια 5ωρη. Και στην Φαιναρετη γίνονται όλες οι συνεδρίες online. 

Σ' ευχαριστώ θα το ψάξω κι εγώ!

  • Μου αρέσει 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Rina-Katerina είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!! Καλή Παρασκευή να εχουμε. Διαβάζω τα νεα σας και χαίρομαι για την κάθε μία ξεχωριστά! 

Εχω μια ερώτηση.. Το θέμα άγχος πως το χειριζόμαστε? Περνάω πολύ δύσκολα στη δουλειά αυτές τις μέρες, με αποτέλεσμα τα βράδια να μην μπορώ να κοιμηθώ και να έχω και αγχος/τύψεις ότι θα κάνω κακό στο μωρό. Βαλεριάνα είμαι σχεδόν σίγουρη, δεν κάνει.. Τι κάνει να πιούμε για να ηρεμισει λίγο το κεφάλι /σώμα μας? Η δεν κάνει τπτ? 

Δοκίμασε κανένα βότανο, το τιλιο ξέρω είναι χαλαρωτικό, ζεστό γάλα ή χαμομήλι.επισης βουλωσε μπανιέρα και μείνε εκεί με χαλαρωτική μουσική.Βαλε τον άντρα σου να σου κάνει ένα μασαζακι. Πήγαινε μια βόλτα αν οδηγείς με αγαπημένη μουσική...Πολλά μπορείς να κάνεις ώστε να χαλαρώσεις.εγω τις προάλλες το τερμάτισα, έπαθα κρίση πανικού, πήγα στο Ρέα γιατί ένιωθα ότι δεν μπορώ να ανασάνω και εκεί μου έδωσαν ένα λεξοτανιλ των 1,5.Ξεκίνησα ψυχανάλυση, έχω πολλά προβλήματα άλυτα απ το παρελθόν.

  • Ευχαριστώ 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Δοκίμασε κανένα βότανο, το τιλιο ξέρω είναι χαλαρωτικό, ζεστό γάλα ή χαμομήλι.επισης βουλωσε μπανιέρα και μείνε εκεί με χαλαρωτική μουσική.Βαλε τον άντρα σου να σου κάνει ένα μασαζακι. Πήγαινε μια βόλτα αν οδηγείς με αγαπημένη μουσική...Πολλά μπορείς να κάνεις ώστε να χαλαρώσεις.εγω τις προάλλες το τερμάτισα, έπαθα κρίση πανικού, πήγα στο Ρέα γιατί ένιωθα ότι δεν μπορώ να ανασάνω και εκεί μου έδωσαν ένα λεξοτανιλ των 1,5.Ξεκίνησα ψυχανάλυση, έχω πολλά προβλήματα άλυτα απ το παρελθόν.

Αχ Πόπη μου ναι, θυμάμαι την ιστορία σου.. Ελπίζω ήδη να νιώθεις καλύτερα!! Σήμερα σηκώθηκα με πιο θετική διάθεση, εκανα και ένα ξεκαθάρισμα στη δουλειά. Ε δε θα τρελαθώ εγώ επειδή δεν τους βγαίνει όπως θέλουν..! Πήγα και για καφε, κάθισα στον ήλιο, έφαγα καλο πρωινό.. Νιώθω ήδη πιο καλα, είναι απλώς μερικές μέρες που λες δεν πάει άλλο. Αλλά πρέπει να βρίσκουμε τη δύναμη μέσα μας να προχωράμε. Σας στέλνω σε όλες μεγάλη αγκαλιά!! 

  • Μου αρέσει 5

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είναι καμία εδώ που να πέφτουν πολύ τα μαλλιά της? Βέβαια είναι κ η εποχή μου αλλά νομίζω έχει παραγίνει το κακό...πεφτουν μαλλιά βγάζω σπυριά ή κόρη με έχει ταράξει μου φαίνεται...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...