Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, valentina23 said:

@Rina-Katerina γνώμη μου είναι ότι καλύτερα είναι να προσπαθήσεις μόνη σου να αποβάλλεις το άγχος χωρίς φάρμακα.. Άμα είσαι αγχώδης σαν άνθρωπος δύσκολο μεν, προσπάθησε να χαλαρώσεις με μουσική ή έναν περίπατο η με μαγειρική ότι σ ευχάριστη. Νομίζω ότι η βαλεριάνα επιτρέπεται σε κάποιες περιπτώσεις αλλά φυσικά θα μιλήσεις με το γιατρό σου.

@Pepi88 τι είναι η έμμεση coombs;;Καλά αποτελέσματα να έχεις!!

@Kassandras στη πρώτη εγκυμοσυνη αν θυμάμαι καλά μου χε δώσε μαλοξ.Το έπαιρνα πριν τον ύπνο. Χτες μ έπιασε έντονα το βράδυ και έχω και σήμερα το πρωί αλλά όχι τόσο έντονο. Και φτιάχνω και γιουβετσι σήμερα.. Όλο οι άντρες θα το φάνε. :-|Το βλέπω... 

Κι εγώ χθες το βράδυ με 2 μαλλοξ την έβγαλα.. από σήμερα ξεκινάω μεσημέρι κ βράδυ dicetel ..σπασμολυτικα ειναι

  • Μου αρέσει 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evoulini24 said:

Χθες το βράδυ με έπιασε δύο τρεις φορές έντονο τράβηγμα... στο ίδιο σημείο κιόλας,τρόμαξα!! Ενώ κοιμόμουν έγινε... είναι φυσιολογικό έτσι;

Λογικά θα είναι! Εγώ πριν ένα μήνα είχα 2-3 έντονα πονακια σαν ωορρηξίας και τον είχα ρωτήσει, μου είχε πει τα στιγμιαία δεν πειράζουν. Ο συνεχόμενος πόνος πειράζει. 

  • Ευχαριστώ 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 αυτήν την κάνω επειδή έχω αρνητικό ρέζους !αν το μωρό έχει θετικό  το σώμα μου το βλέπει σαν ξένο σώμα οπότε κανω αυτό για να δούμε αν το αίμα μου άρχισε να ελευθερώνει κάτι για να το αποβάλλει.

  • Ευχαριστώ 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

@valentina23 αυτήν την κάνω επειδή έχω αρνητικό ρέζους !αν το μωρό έχει θετικό  το σώμα μου το βλέπει σαν ξένο σώμα οπότε κανω αυτό για να δούμε αν το αίμα μου άρχισε να ελευθερώνει κάτι για να το αποβάλλει.

Α μάλιστα γιατί δεν την έχω ξανακούσει την εξέταση. Όλα καλά κορίτσι να σου πάνε!! Καλά αποτελέσματα!! 

Κοριτσια οποία έχει το στιγμα τι σιδηρο παίρνει που την έχει βοηθήσει; Έχω αλλάξει δύο σκευάσματα. (hermafer fol και mikrofer). 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, valentina23 είπε:

Α μάλιστα γιατί δεν την έχω ξανακούσει την εξέταση. Όλα καλά κορίτσι να σου πάνε!! Καλά αποτελέσματα!! 

Κοριτσια οποία έχει το στιγμα τι σιδηρο παίρνει που την έχει βοηθήσει; Έχω αλλάξει δύο σκευάσματα. (hermafer fol και mikrofer). 

@valentina23εγώ δεν εχω στίγμα κ γενικά είχα πάρα πολύ υψηλό σίδηρο εδώ κ μια 10ετια το ανέβασα στα ύψη παρόλο που μικρη είχα θέμα...μου έγραψε το ferreluc είναι σαν πορτοκαλάδα πρωι-βραδυ να σας πω την αμαρτία μου πρωί δεν το περνώ πάντα δεν τι μπορώ καθόλου...σε σχέση όμως με αλλά είναι πιο εύκολο να το πιεις...

12 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

 @Aria konstakonsta @giwta_86  όλα καλά !!ο μπέμπης μεγαλώνει 233 γραμ.!!πολύ προσοχή για τον τράχηλο.σχεδον ξάπλα ! αιματολογικά μου έγραψε πάλι ..και σε δύο βδομάδες ξανα!! αυτά!πολύ ησυχο ήταν πάντως αυτή τη φορά !γι αυτό δεν το νιώθω ίσως ακόμα !

@Pepi88τι αντρακλας είναι αυτός μπράβο σας κάτσε όλη μέρα με τα πόδια πάνω κορίτσι μου κ άσε τς άλλους να τα κάνουν όλα για εσένα!!!Όλα καλά θα πάνε!!Σε ποια εβδομάδα είσαι?

  • Χαχα 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Pepi88 είπε:

Μου έγραψε γενική αίματος, σίδηρο όρου,έμμεση coombs, καλλιέργεια ούρων ,γενική ούρων,αντιβιογραμμα.αυτα!!

Για περίδεση όχι ακόμα ο τράχηλος είναι σταθερός 2,5 οπότε προγεστερόνη και συνεχίζουμε .γενικά τον ρωτήσαμε γιατί δεν την κάνουμε προληπτικά και μας είπε ότι είναι επικίνδυνη για μικρόβια οπότε μόνο αν είναι εντελώς ανάγκη και γι αυτό μου λέει σε βλέπω κάθε δύο βδομάδες για να προλάβουμε αν συμβεί κάτι .

@basw2 @Aria konsta όντως μεγάλωσε αλλά ήταν ήσυχο το γλυκό μου!τις προηγούμενες φορές καμία σχέση !τώρα αλλαη μια στον γιατρό σε δύο βδομάδες και μετά β επιπέδου..

Σοκολατιτσα δεν έφαγες;; εγω την εχω καθιερώσει πριν απο υπέρηχο! 

Η περίδεση όντως είναι επικίνδυνη για μικρόβια μερα πάρα μέρα εκανα crp.  

 Καπλα κοριτσάκι μου οσο μπορείς ξερω ειναι βάσανο αλλα αξίζει τον κόπο 1000% . 

Just now, Basiliki92 είπε:

@valentina23εγώ δεν εχω στίγμα κ γενικά είχα πάρα πολύ υψηλό σίδηρο εδώ κ μια 10ετια το ανέβασα στα ύψη παρόλο που μικρη είχα θέμα...μου έγραψε το ferreluc είναι σαν πορτοκαλάδα πρωι-βραδυ να σας πω την αμαρτία μου πρωί δεν το περνώ πάντα δεν τι μπορώ καθόλου...σε σχέση όμως με αλλά είναι πιο εύκολο να το πιεις...

@Pepi88τι αντρακλας είναι αυτός μπράβο σας κάτσε όλη μέρα με τα πόδια πάνω κορίτσι μου κ άσε τς άλλους να τα κάνουν όλα για εσένα!!!Όλα καλά θα πάνε!!Σε ποια εβδομάδα είσαι?

Και εγω το ferreluc παίρνω και μου είχε πει ότι είναι το μόνο που δε σε δεσμεύει στο φαγητό και δε σου προκαλεί προβλήματα στην τουαλέτα.  Με βιταμίνη c . Τωρα δεν ξέρω αν ισχύει.  

Και μαγνήσιο της ίδιας εταιρείας. 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@Aria konsta δεν ξέρω αν έχει βιταμίνη c απλά έχει γεύση πορτοκαλί αλλά κ πάλι αφήνει μια αίσθηση τενεκέ :mad::mad: χαχαχα εμένα δυσκοιλιότητα δεν μ φέρνει το αντίθετο θα έλεγα ..:?

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια το στίγμα μπορεί να το έχει το έμβρυο όταν έχει κι ο μπαμπάς; Εγώ δεν έχω αλλά έχει ο άντρας μου!

Είναι πιθανότητες νομίζω 50% να μην το έχει και το άλλο μισό να το έχει. Απ ότι έχω ακούσει από παλιές συνήθως το δεύτερο παιδάκι το παίρνει.. Πάντως δεν είναι κάτι. Απλά όταν με το καλό παντρευτείς πρέπει να το ξέρεις. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας ομορφιές μου!! Γύρισα και εγώ από το γιατρό! 207 γρ ο κύριος και 12 εκατοστά!! Μια βδομάδα μεγαλύτερος μας είπε ο γιατρός.. Ησυχουλης ήταν.. Σήμερα είδαμε καθαρα και το πουλάκι του:oops:

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Κορίτσια στο νουτριτσια είδα ότι έχει ονλινε σεμινάρια, τα ξέρετε; Έχει κάποια εμπειρία;

Τι σεμινάρια; 

Just now, giwta_86 είπε:

Γειά σας ομορφιές μου!! Γύρισα και εγώ από το γιατρό! 207 γρ ο κύριος και 12 εκατοστά!! Μια βδομάδα μεγαλύτερος μας είπε ο γιατρός.. Ησυχουλης ήταν.. Σήμερα είδαμε καθαρα και το πουλάκι του:oops:

Αχ αλήθεια;; Άντε μπράβο, όλα καλά!!! Σε ποια εβδομάδα είσαι;;

Το πινακακι μας πού το βρίσκουμε ρε κορίτσια; Πρέπει να πάμε πίσω στα σχόλια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...