Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, nat11 είπε:

      Kαλημερα κοριτσια! Ευχομαι ολοψυχα σε ολες να ειναι το καλυτερο καλοκαιρι της ζωης μας και το ονειρο μας να πραγματοποιηθει! Καλη επιτυχια σε ολες,σε οποια φαση βρισκομαστε! Οσες εχετε μωρακια ηδη να εχετε πολλές ομορφες στιγμές!! Διαβαζοντας τις τελευταιες σελιδες σκεφτομαι ποσα εχουμε περασει ολες πραγματικα και συγκινουμαι..

      Παρακαλουθω το γκρουπ και το φορουμ εδω και 2 χρονια αλλα λιγες φορες εχω γραψει. Ειμαι και εγω με δωρεα πλεον, σε φαση που περιμενω περιοδο για να κανουμε προετοιμασια για εμβρυομεταφορα. Εχουμε παρει απο δοτρια τραπεζας εξωτερικου κυριως για να εχουμε εικονα και για την εμφανιση,λιγοτερη αναμονη (που ειναι σχετικο φανταζομαι),και να ξερουμε τον αριθμο που θα παρουμε (δεν δοκιμασαμε με δοτρια Ελλαδας και αυτο με το μοιρασμα κτλ δεν ξερω πως λειτουργει εδω) Και για την κοπελα που ρωτησε. βοηθανε γενικα οι μαιες ή καποια υπευθυνη του εκαστοτε γιατρου στην ολη επικοινωνια με την τραπεζα του εξωτερικου. Επισης στον προηγουμενο γιατρο η εμβρυολογος μου χε πει οτι στην Ισπανια κανουν ακομα περισσοτερες εξετασεις στις δοτριες(δεν το χω επιβεβαιωσει απο καπου,απλα το αναφερω,ηταν μεγαλο κεντρο και η συγκεκριμενη κοπελα κορη του γιατρου). Εμεις ξεκινησαμε αρχες Μαρτη να ψαχνουμε και 15/5 ειχαν ερθει τα ωαρια.Τωρα το διλημα μου ειναι αν θα βαλω μονο 1 ή 2 καθως δεν πολυθελουμε διδυμα (καθαρα για πρακτικους λογους) αλλα εγω κυριως απο φοβο προωροτητας . Μετα απο 5 ωοληψιες, 3 εμβρυομεταφορες και μια παλινδρομη στη 12 εβδομαδα λογω χρωμοχωμικου νομιζω θα μου πεσει βαρυ ψυχολογικα να εχω το φοβο μην τους συμβει κατι μεχρι να φτασω στο στελος της εγκυμοσυνης. Γενικα και στην προηγουμενη ημουν μεσα στο αγχος, δεν το εκδηλωνα αλλα ειχα αυπνιες ολο τον καιρο που μουν εγκυος. Απο την αλλη φοβαμαι μηπως το 1 μειωνει τις πιθανοτητες επιτυχιας. Η δοτρια ειναι 29,εγω 41 (57 κιλα δεν ξερω αν παιζει ρολο) και με καλο ενδομητριο. Ο γιατρος προτιμά 1 ,θεωρει βεβαια οτι οι πιθανοτητες επιτυχιας αυξανονται με τα 2, και μας ειπε θα προτεινε να αποφασισω εγω (με την εννοια οτι ειναι σωμα μου και εγω εχω περασει την μεγαλυτερη ταλαιπωρια)  Ξερω οτι καποιες κοπελες εχετε διδυμα. Εχω και την αδερφη του ανδρα μου που εχει διδυμα απο εξωσωματικη 15 ετων τα παιδια, και για τα πρωτα 2 χρονια ειχε γυναικα μονιμα σπιτι. Συγνωμη για το τεραστιο κειμενο, θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας!

      Καλησπέρα! Σου εύχομαι να σου πάνε όλα πολύ καλά και σύντομα να έχεις αγκαλιά το μωράκι σου.

      Εγώ έχω δίδυμα με δωρεά, έβαλα κι εγώ δύο για να αυξήσω τις πιθανότητες και έπιασαν και τα δύο.. βέβαια εγώ δεν ήμουν εντελώς αρνητική στα δίδυμα, αλλά θεωρούσα κι εγώ ότι είναι χαμηλά τα ποσοστά και δεν ήθελα να ρισκάρω! Φυσικά αυτή τη στιγμή δεν τα αλλάζω με τίποτα τα διδυμακια μου και δεν μπορώ να φανταστώ καν ποιο δε θα είχα αν είχαμε βάλει ένα. Είναι και η ηλικία μου τέτοια, γέννησα στα 43, που ξέρω ότι δε θα έμπαινα δε διαδικασία δεύτερης εγκυμοσύνης για να κάνω κι άλλο παιδί, οπότε είμαι πολύ χαρούμενη που εξελίχθηκε έτσι η κατάσταση. Δε θα σου πω ψέματα, είναι πολύ δύσκολα τα δίδυμα κι εγώ δεν έχω καμία βοήθεια. Είμαστε μόνο εγώ και ο άντρας μου δλδ. Βέβαια βγαίνει και όσο περνά ο καιρός γίνεται όλο και πιο βατό, αλλά έχει πολλές δυσκολίες. Και πολλές χαρές όμως. 

      Είναι τελείως προσωπικη σου όμως η απόφαση.. 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, valentina23 είπε:

@Pepi88 πόσο εβδομάδων είσαι τώρα; εγω πολύ αμυδρά το αισθάνομαι.... Ίσα ίσα.. Είναι η δεύτερη εγκυμοσυνη και υποτίθεται ότι θα πρέπει να το καταλάβω πιο νωρίς... 

18×3!κάθομαι και εγώ η καημένη ακίνητη ξαπλωμένη αφού φάω γλυκό και περιμένω περιμένω περιμένω αλλά ούτε καν !!τι να σου πω υπομονή όταν θέλουν αυτά !ευτυχώς έχω αύριο γιατρό να το δω λίγο τουλάχιστον!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χάχα μια απ τα ίδια!! Εγώ αυτοσυγκεντρωνομαι κιόλας,κλεινω τα ματια και περιμένω σαν τον Βούδα.. :tongue:Βρε τι τραβάμε κι εμείς.. Εγώ δυστυχώς αργεί ο υπερυχος.. Στις 27 είχα πάει τελευταία φορά. Γύρω στις 20 θα ξαναπάω. Και 26 Β επιπεδου.!!! Αντε να περνάν οι μέρες... 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Χάχα μια απ τα ίδια!! Εγώ αυτοσυγκεντρωνομαι κιόλας,κλεινω τα ματια και περιμένω σαν τον Βούδα.. :tongue:Βρε τι τραβάμε κι εμείς.. Εγώ δυστυχώς αργεί ο υπερυχος.. Στις 27 είχα πάει τελευταία φορά. Γύρω στις 20 θα ξαναπάω. Και 26 Β επιπεδου.!!! Αντε να περνάν οι μέρες... 

Εγώ για β επιπέδου έχω ακόμα ..3 Νοεμβρίου πφφφφφ


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Γειά σου γλυκιά μου εγώ λοιπόν νομίζω 17η εβδ +. .. άρχισα κάτι να νιωθω. Αλλά και τώρα σαν φτετουγισματα πιο πολύ και ειδικά όταν είμαι ξαπλωμένη. Έχω πρόσθιο πλακούντα που έμαθα ότι παίζει ρόλο για τις κινήσεις.. Αργείς λίγο.. Δεν ξέρω κι άλλη μια κοπέλα εδώ είχε πρόσθιο δεν θυμάμαι όνομα.. :sad:Αν βλέπεις κοπέλα και είσαι εσυ:-Pπες μας αν το ένιωσες;;;; B)

Εγω εγω εδω με πρόσθιο.. ψηλά κι ολας .. τον έχω νιώσει απο την προηγούμενη εβδομάδα αλλα οχι συχνά οχι καθε μερα .. αριστερά από τον αφαλο σαν μπουρμπουλιθρες εξου και τον έβγαλα μπουρμπουλιθρα αχχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Εγώ για β επιπέδου έχω ακόμα ..3 Νοεμβρίου πφφφφφ

Εντάξει μια εβδομάδα έχουμε διαφορά.. Αγχώνομαι πολύ για κείνη τη μέρα.. Ξέρω ότι είναι πολύ σημαντική εξέταση γιατί φαίνονται όλα τα όργανα! Φοβάμαι μην κάτι βρει.. Δεν θα το αντέξω.. Στο γιο μου τα έβλεπα όλα ίσωμα.. Αναισθησία. Τώρα όμως τέτοιος φοβος.. Τρέμω μην κάτι πάει λάθος. Διαβάζω κι εδώ στο φόρουμ για ιστορίες γυναικών που έκαναν διακοπή σ αυτή την εξέταση και τρελαινομαι:(

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, basw2 είπε:

Τέλειο κορίτσια... Καλορίζικο...εηωω έχω πητ 25/03 είναι κορίτσι και θα γεννήσω Πάτρα... Με το καλό κορίτσια μου. Καλή συνέχεια να έχουμε 

 

Βασουλα μ γεια σου.μπαινω 17η και ακόμα κάνω εμετό που και που αναγούλα φουλ ειδικά το απόγευμα και το βράδυ που σχεδόν δεν μπορώ να φάω τπτ... Τι να πω.. Ελπιζω όταν το ακούσουμε που λένε και οι παλιές να περάσουν αλλιώς μου φαίνεται εγώ τουλάχιστον οτι θα την βγάλω έτσι....Ο γιατρός μ λέει μέχρι τον πέμπτο.. Μακαρι.

Πάτρα που ;;; 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Εντάξει μια εβδομάδα έχουμε διαφορά.. Αγχώνομαι πολύ για κείνη τη μέρα.. Ξέρω ότι είναι πολύ σημαντική εξέταση γιατί φαίνονται όλα τα όργανα! Φοβάμαι μην κάτι βρει.. Δεν θα το αντέξω.. Στο γιο μου τα έβλεπα όλα ίσωμα.. Αναισθησία. Τώρα όμως τέτοιος φοβος.. Τρέμω μην κάτι πάει λάθος. Διαβάζω κι εδώ στο φόρουμ για ιστορίες γυναικών που έκαναν διακοπή σ αυτή την εξέταση και τρελαινομαι:(

Αχχχχ άσε πολύ πολύ άγχος για αυτή την εξέταση...κοίτα με το να το σκεφτόμαστε όλη την ώρα δεν βγαίνει η ζωή ..εγώ κάνω διάφορα για να ξεχνιέμαι!θετικά θετικά σκέψου!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Τέλειο κορίτσια... Καλορίζικο...εηωω έχω πητ 25/03 είναι κορίτσι και θα γεννήσω Πάτρα... Με το καλό κορίτσια μου. Καλή συνέχεια να έχουμε 

 

Βασουλα μ γεια σου.μπαινω 17η και ακόμα κάνω εμετό που και που αναγούλα φουλ ειδικά το απόγευμα και το βράδυ που σχεδόν δεν μπορώ να φάω τπτ... Τι να πω.. Ελπιζω όταν το ακούσουμε που λένε και οι παλιές να περάσουν αλλιώς μου φαίνεται εγώ τουλάχιστον οτι θα την βγάλω έτσι....Ο γιατρός μ λέει μέχρι τον πέμπτο.. Μακαρι.

Αχ πολυ ταλαιπωρια βρε παιδί μου! Εμενα μου λέγανε υπομονη μολις μπεις στον 4ο θα περασει! Μπηκα στον 4ο κ ακομα επιμενουν! Τώρα τι θα μου λενε; υπομονη μέχρι να μπεις στον 5ο; χαχα δεν βλέπω σωτηρία! Φοβαμαι μην ειμαι απο τις μανουλες που ταλαιπωρουνται μέχρι το τελος με αναγουλες κ εμετους.

Just now, giwta_86 είπε:

Γειά σου Βασουλα μου! 16 +3 εγώ σήμερα και έχω ακόμα ανακατοσουρες όχι βέβαια τόσο συχνές.. Επίσης μέχρι στιγμής κάνω κάνα-δυο φορές τη βδομάδα εμετουλη, έτσι για να μη ξεχνιόμαστε :-P

Χαχα ετσι ετσι να μην ξεχνάμε! Αχ Γιωτουλα ελπιζω να μας περάσει τουλάχιστο μέχρι τον 5ο. Ε μην πάει παραπάνω θα τρελαθώ! :P


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Εντάξει μια εβδομάδα έχουμε διαφορά.. Αγχώνομαι πολύ για κείνη τη μέρα.. Ξέρω ότι είναι πολύ σημαντική εξέταση γιατί φαίνονται όλα τα όργανα! Φοβάμαι μην κάτι βρει.. Δεν θα το αντέξω.. Στο γιο μου τα έβλεπα όλα ίσωμα.. Αναισθησία. Τώρα όμως τέτοιος φοβος.. Τρέμω μην κάτι πάει λάθος. Διαβάζω κι εδώ στο φόρουμ για ιστορίες γυναικών που έκαναν διακοπή σ αυτή την εξέταση και τρελαινομαι:(

Και εγω ετσι στην πρωτη ημουν εντελώς ζαμαν φου .

Τωρα εδω .. τα έχω βρει σκούρα... και φοβάμαι πολυ .. αλλα προσπαθω οσο μπορω να σκέφτομαι θετικα ... ! 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Aria konsta είπε:

:wub: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2021 ΤΟ " ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΑΣ :wub:

@valentina23 : ΠΗΤ 1/3/2021 , --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΡΕΑ} !!!!!  :wub:

@ba_lily  : ΠΗΤ 6/3/2021  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ θΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ} !!!!! :wub:

@Pepi88 ΠΗΤ 7/3/2021 , --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- {ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ} !!!!! :wub:

@Evoulini24 ΠΗΤ 8/3/2021 , --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {Νοσ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ} !!!!!  :wub:

@Aria konsta ΠΗΤ 17/3/2021 ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- {ΡΕΑ} !!!!!  :wub:

@giwta_86 ΠΗΤ 20/3/2021  ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΙΑΣΩ} !!!!!  :wub:

@vivi.nik. ΠΗΤ 24/3/2021  ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΙΑΣΩ} !!!!!  :wub:

@basw2  ΠΗΤ 25/3/2021  ,  --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΩΝ} !!!!! :wub:

@Kassandras ΠΗΤ 29/3/2021 , {Δεν γνωρίζουμε ακόμα φύλο ούτε μαιευτήριο :?: περιμένουμε με αγωνία :) } . :wub: 

@Mareva ΠΗΤ 29/3/2021 --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΣΕΠΕΤΗ ,ΧΑΝΙΑ} !!!!! :wub:

 

 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

:wub: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2021 ΤΟ " ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΑΣ :wub:

@valentina23 : ΠΗΤ 1/3/2021 , --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΡΕΑ} !!!!!  :wub:

@ba_lily  : ΠΗΤ 6/3/2021  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ θΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ} !!!!! :wub:

@Pepi88 ΠΗΤ 7/3/2021 , --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- {ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ} !!!!! :wub:

@Evoulini24 ΠΗΤ 8/3/2021 , --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {Νοσ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ} !!!!!  :wub:

@Aria konsta ΠΗΤ 17/3/2021 ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- {ΡΕΑ} !!!!!  :wub:

@giwta_86 ΠΗΤ 20/3/2021  ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΙΑΣΩ} !!!!!  :wub:

@vivi.nik. ΠΗΤ 24/3/2021  ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΙΑΣΩ} !!!!!  :wub:

@basw2  ΠΗΤ 25/3/2021  ,  --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΩΝ} !!!!! :wub:

@Kassandras ΠΗΤ 29/3/2021 , {Δεν γνωρίζουμε ακόμα φύλο ούτε μαιευτήριο :?: περιμένουμε με αγωνία :) } . :wub: 

@Mareva ΠΗΤ 29/3/2021 --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΣΕΠΕΤΗ ,ΧΑΝΙΑ} !!!!! :wub:

 

Σε υπερευχαριστω!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Aria konsta είπε:

:wub: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2021 ΤΟ " ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΑΣ :wub:

@valentina23 : ΠΗΤ 1/3/2021 , --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΡΕΑ} !!!!!  :wub:

@ba_lily  : ΠΗΤ 6/3/2021  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ θΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ} !!!!! :wub:

@Pepi88 ΠΗΤ 7/3/2021 , --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- {ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ} !!!!! :wub:

@Evoulini24 ΠΗΤ 8/3/2021 , --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {Νοσ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ} !!!!!  :wub:

@Aria konsta ΠΗΤ 17/3/2021 ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- {ΡΕΑ} !!!!!  :wub:

@giwta_86 ΠΗΤ 20/3/2021  ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΙΑΣΩ} !!!!!  :wub:

@vivi.nik. ΠΗΤ 24/3/2021  ,  --> Α-Γ-Ο-Ρ-Α-Κ-Ι <-- , {ΙΑΣΩ} !!!!!  :wub:

@basw2  ΠΗΤ 25/3/2021  ,  --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΠΑΤΡΩΝ} !!!!! :wub:

@Kassandras ΠΗΤ 29/3/2021 , {Δεν γνωρίζουμε ακόμα φύλο ούτε μαιευτήριο :?: περιμένουμε με αγωνία :) } . :wub: 

@Mareva ΠΗΤ 29/3/2021 --> Κ-Ο-Ρ-Ι-Τ-Σ-Α-Κ-Ι <-- , {ΚΛΙΝΙΚΗ ΤΣΕΠΕΤΗ ,ΧΑΝΙΑ} !!!!! :wub:

 

Τι ωραίο πινακάκι!!! Πολλά πολλά μπράβο!!!! 

@giwta_86 πέρα απ τους υπερηχους στον ίδιο γιατρό, προβλέπω να μαστε μαζι κ στο μαιευτήριο!!!!!! 

Just now, Aria konsta είπε:

Εγω εγω εδω με πρόσθιο.. ψηλά κι ολας .. τον έχω νιώσει απο την προηγούμενη εβδομάδα αλλα οχι συχνά οχι καθε μερα .. αριστερά από τον αφαλο σαν μπουρμπουλιθρες εξου και τον έβγαλα μπουρμπουλιθρα αχχαχαχα 

Κ εμένα στο ίδιο σημείο είναι! Κάτω αριστερά!!! Σαν ποπ κορν που σκάει θα πω εγώ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , elpida2019 είπε:

Κορίτσια εσείς που νιώσατε το μωράκι σας σε ποιο ακριβως σημείο της κοιλιας και ποσες βδομάδες είστείστ

πρίν από 59 λεπτά , elpida2019 είπε:

Κορίτσια εσείς που νιώσατε το μωράκι σας σε ποιο ακριβως σημείο της κοιλιας και ποσες βδομάδες είστε?

Εγώ σήμερα είμαι 18+2!! Βέβαια το είχα νιώσει αρκετά νωρίτερα αλλά όχι έντονα και ούτε συχνά.. ελαφριά χτυπηματακια μόνο και δεν ήξερα κιόλας αν ήταν αυτό!!Χθες όμως τρελάθηκα!! Το ένιωθα πιο έντονα και πιο συχνά...και η κοιλιά μου είχε εξογκώματα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elpida2019 είπε:

Κορίτσια εσείς που νιώσατε το μωράκι σας σε ποιο ακριβως σημείο της κοιλιας και ποσες βδομάδες είστε?

Κορίτσι μου εγώ είμαι 16 ακριβώς κ το ένιωσα χθες 1η φορά, αλλά είναι το 2ο. Στο γιο μου είχα νιώσει κάτι ανεπαίσθητο στη 17η εβδομάδα και τελικά μετά την 20η σιγουρευτηκα. Φάε κάτι γλυκό, ξάπλωσε, βάλε τα χέρια χαμηλά στην κοιλιά και κάνε υπομονή... Αν όχι τώρα σε 1,2 βδομάδες θα το νιώσεις! Παίζουν πολλά ρόλο πάντως στο ποσό νωρίς το καταλαβαίνει η καθεμία! 

Εγώ έχω ξανά ραντεβού με τη γιατρό 5 Νοέμβρη κ τότε θα κλείσουμε κ το ραντεβού για τη Β επιπέδου. 

Αλλά δεν αγχώνομαι καθόλου προς το παρόν... Το απολαμβάνω το 2ο τρίμηνο πολύ περισσότερο απ το 1ο!

Να ρωτήσω κ εγώ κάτι... Πετρωνει καθόλου η μήτρα σας; εμένα μου συνέβη 3 φορές, ελπίζω απ την κίνηση του μωρού κ να μην είναι συσπάσεις... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...