Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Επίδομα 2000ευρώ γέννας


Ξένη

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια κ εγώ χρειάστηκε να πάω η ίδια στο Κέντρο Κοινότητας του Δήμου.. Εδωσα τα δικαιολογητικά που ανέφερε κ η @BabyGirl_A και έδωσα κ έξτρα κ όλη τη δήλωση Ε1 (εμένα μου τη ζήτησαν)..

Επι τόπου πέρασαν τα στοιχεία κ μου έδωσαν το χαρτί ότι εγκρίθηκε το επίδομα κ αναγράφει κ πότε θα καταβληθούν οι δόσεις..

Επίσης να ξέρετε ότι άνοιξε απο σήμερα το πρωί ηλεκτρονικά στον ΟΠΕΚΑ κ η υποβολή δηλώσεων για το επίδομα παιδιού Α21.. Δεν μπήκα να την κάνω.. Μάλλον θα ασχοληθώ από εβδομάδα :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 6/3/2020 at 9:45 ΜΜ, Marthakat είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κ εγώ χρειάστηκε να πάω η ίδια στο Κέντρο Κοινότητας του Δήμου.. Εδωσα τα δικαιολογητικά που ανέφερε κ η @BabyGirl_A και έδωσα κ έξτρα κ όλη τη δήλωση Ε1 (εμένα μου τη ζήτησαν)..

Επι τόπου πέρασαν τα στοιχεία κ μου έδωσαν το χαρτί ότι εγκρίθηκε το επίδομα κ αναγράφει κ πότε θα καταβληθούν οι δόσεις..

Επίσης να ξέρετε ότι άνοιξε απο σήμερα το πρωί ηλεκτρονικά στον ΟΠΕΚΑ κ η υποβολή δηλώσεων για το επίδομα παιδιού Α21.. Δεν μπήκα να την κάνω.. Μάλλον θα ασχοληθώ από εβδομάδα :roll:

Καλημέρα Μάρθα μου !!!! Είναι πολύ γρήγορη αυτή η αίτηση τσακ μπαμ σε 5λ είναι έτοιμη! 

  • Μου αρέσει 1

lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εκανα και εγω την αιτηση, μονη μου. Μπηκα κατα τυχη και ηταν ολα εκει, συζυγος και θυγατερα. Μαλλον ξεκολλησε γτ δεν εκανα καμια αλλη ενεργεια.. Αντε σε καλη μερια.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημερα κοριτσια!!!Καπου εδω μεσα διαβασα οτι εχεις την δυνατοτητα να δεσμευτουν τα 1000€ απο το μαιευτηριο και με αυτο τον τροπο να πληρωσεις...θα συμπληρωσεις τα υπολοιπα εσυ βεβαια...γνωριζετε αν ισχυει;;;κι αν ναι το κανουν παμελλαδικα ή ειναι στην ευχερεια του μαιευτηριου;;;


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, dinaki23 said:

Καλημερα κοριτσια!!!Καπου εδω μεσα διαβασα οτι εχεις την δυνατοτητα να δεσμευτουν τα 1000€ απο το μαιευτηριο και με αυτο τον τροπο να πληρωσεις...θα συμπληρωσεις τα υπολοιπα εσυ βεβαια...γνωριζετε αν ισχυει;;;κι αν ναι το κανουν παμελλαδικα ή ειναι στην ευχερεια του μαιευτηριου;;;

Τουλάχιστον στα ιδιωτικά νομίζω ζητούν να πληρώσεις με το που θα μπεις, πριν γεννήσεις καν δηλαδή. Για να πάρεις το επίδομα πρέπει να έχει γεννηθεί το παιδάκι να έχει πάρει ΑΜΚΑ κλπ. Οπότε στην καλύτερη να κάνεις την αίτηση 3,4 μέρες μετά τη γέννα? Μπορεί να και να έχεις βγει τότε δηλαδή. Με αυτήν την  λογική δεν νομίζω να το δεχτεί κάποιο μαιευτήριο. Δεν το έχω ακούσει κιόλας κάπου. Που το διάβασες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, RubberSoul είπε:

Τουλάχιστον στα ιδιωτικά νομίζω ζητούν να πληρώσεις με το που θα μπεις, πριν γεννήσεις καν δηλαδή. Για να πάρεις το επίδομα πρέπει να έχει γεννηθεί το παιδάκι να έχει πάρει ΑΜΚΑ κλπ. Οπότε στην καλύτερη να κάνεις την αίτηση 3,4 μέρες μετά τη γέννα? Μπορεί να και να έχεις βγει τότε δηλαδή. Με αυτήν την  λογική δεν νομίζω να το δεχτεί κάποιο μαιευτήριο. Δεν το έχω ακούσει κιόλας κάπου. Που το διάβασες;

εδω σε μια ενοτητα το ελεγαν καποιες κοπελες...δεν θυμαμαι σε ποια ομως


mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 said:

εδω σε μια ενοτητα το ελεγαν καποιες κοπελες...δεν θυμαμαι σε ποια ομως

Τότε ρώτησε στο λογιστήριο που σε ενδιαφέρει να είσαι σίγουρη..καλά θα ήταν αλλά δεν νομίζω.

Just now, RubberSoul said:

Τότε ρώτησε στο λογιστήριο του μαιευτηρίου που σε ενδιαφέρει να είσαι σίγουρη..καλά θα ήταν αλλά δεν νομίζω.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Κορίτσια καλησπέρα, όσες γεννησατε πρόσφατα κ περιμένατε τα αναδρομικά που είπε η κυβέρνηση ότι θα δοθούν τώρα τον Απρίλιο για το επίδομα γέννας σας μπήκαν? Διάβασα ότι χθες θα τα έβαζαν. Μπήκαν σε καμία? Γέννησα αρχές Ιανουαρίου, μου μπήκε η πρώτη δόση χίλια ευρώ, την δεύτερη περιμένω να την πάρω στο 5μηνο που έλεγαν αλλά χίλια αλλά είναι να πάρω κ χίλια ευρώ που έλεγαν ότι θα μπουν τον Απρίλιο. Ήταν η τρίτη μου γέννα οπότε συνολικά υποτίθεται θα βάλουν 3000 ευρώ..

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, όσες γεννησατε πρόσφατα κ περιμένατε τα αναδρομικά που είπε η κυβέρνηση ότι θα δοθούν τώρα τον Απρίλιο για το επίδομα γέννας σας μπήκαν? Διάβασα ότι χθες θα τα έβαζαν. Μπήκαν σε καμία? Γέννησα αρχές Ιανουαρίου, μου μπήκε η πρώτη δόση χίλια ευρώ, την δεύτερη περιμένω να την πάρω στο 5μηνο που έλεγαν αλλά χίλια αλλά είναι να πάρω κ χίλια ευρώ που έλεγαν ότι θα μπουν τον Απρίλιο. Ήταν η τρίτη μου γέννα οπότε συνολικά υποτίθεται θα βάλουν 3000 ευρώ..

Δε ξερω τι δε καταλαβαινετε απο τις ανακοινωσεις

 Τελος απριλιου πηραμε ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ οσες γεννησαμε το 2023 και εχουμε εξοφληθει.

Εσας δεν ειναι αναδρομικα. Ειναι κανονικα πληρωμη αφου προλαβατε την αυξηση. Πηρατε 1000€ τον φεβρουαριο. Αρχρς ιουνιου το μωρο γινεται 5 μηνων αρα τελος ιουνιου θα παρετε αλλα 2000€.(1000€ γεννας + 1000€ προσαυξηση) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Elle12 είπε:

Δε ξερω τι δε καταλαβαινετε απο τις ανακοινωσεις

 Τελος απριλιου πηραμε ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ οσες γεννησαμε το 2023 και εχουμε εξοφληθει.

Εσας δεν ειναι αναδρομικα. Ειναι κανονικα πληρωμη αφου προλαβατε την αυξηση. Πηρατε 1000€ τον φεβρουαριο. Αρχρς ιουνιου το μωρο γινεται 5 μηνων αρα τελος ιουνιου θα παρετε αλλα 2000€.(1000€ γεννας + 1000€ προσαυξηση) 

Όχι δεν το είχα καταλάβει έτσι κ ευχαριστώ για την διευκρίνιση. Δεν έλεγε πουθενά ότι τον Ιούνιο θα μπουν 2000 αντί για 1000. Υποτίθεται θα ήταν 2 ισόποσες δόσεις. Αφού δεν μπήκαν τον Φεβρουάριο 1500 περίμενα ότι θα χωριστούν σε 3 δόσεις τα ποσά. 1000 ευρώ στον Φεβρουάριο, 1000 μετα από 5 μήνες Κ ανάλογα με ποσά παιδιά είχε η καθεμία ότι θα έβαζαν κάποιο ποσό κ τον Απρίλιο.

Εγώ που γέννησα αρχές Ιανουαρίου κ ακόμα δεν είχε βγει αυτή η ανακοίνωση ότι αυξάνεται το επίδομα γέννας κ πήρα μειωμένο ποσό θεωρούσα ότι ισχύουν τα αναδρομικά κ εκεί. Οσες πχ γέννησαν Μάρτιο η πρώτη δόση που ίσως μπήκε (ή θα μπει) θα είναι με τα αυξημένα ποσά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


21 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, όσες γεννησατε πρόσφατα κ περιμένατε τα αναδρομικά που είπε η κυβέρνηση ότι θα δοθούν τώρα τον Απρίλιο για το επίδομα γέννας σας μπήκαν? Διάβασα ότι χθες θα τα έβαζαν. Μπήκαν σε καμία? Γέννησα αρχές Ιανουαρίου, μου μπήκε η πρώτη δόση χίλια ευρώ, την δεύτερη περιμένω να την πάρω στο 5μηνο που έλεγαν αλλά χίλια αλλά είναι να πάρω κ χίλια ευρώ που έλεγαν ότι θα μπουν τον Απρίλιο. Ήταν η τρίτη μου γέννα οπότε συνολικά υποτίθεται θα βάλουν 3000 ευρώ..

Καλησπέρα απ'ό, τι κατάλαβα θα μπουν μαζί με τη δεύτερη δόση.. για εμάς που γεννησαμε τώρα κι είχαν ήδη μπει τα πρώτα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...