Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάιου 2020!!!


Ξένη

Recommended Posts

Just now, Μαρία_Λ είπε:

@ZOIRITA20813 @kastel κι εγώ τον ρώτησα γιατί να μην περιμένουμε λίγο ακόμη αλλά μου είπε ότι πρέπει να το κάνουμε άμεσα γιατί λιγοστεύει ο χώρος. Κι εμένα μου φάνηκε λίγο νωρίς αλλά αυτός επιμένει τώρα. 

Μου ανέφερε ότι μπορεί το μωρό να μην ανταποκριθεί όπως θέλουμε στη διαδικασία και για αυτό το λόγο θα πρέπει να κάνει επείγουσα καισαρική. Μου είπε επίσης ότι επειδή είναι με τον πισινό προς τα κάτω, δύσκολα θα γυρίσει μόνος του και ότι γενικά η θέση του είναι πολύ δύσκολη για φτ. Και ότι αξίζει την προσπάθεια. Επιμένει ότι όλα θα πανε καλά. Αλλά φυσικά φοβάμαι. Θα είμαι και τελείως μόνη μου. Απαγορεύεται να μπει ο πατέρας γιατι είναι και καλά μια απλή διαδικασία. Αλλιώς ο μικρός είναι 3,2 κιλά και δεν μου είπε ότι υπάρχει κάποιο άλλο θέμα. Αυτός ήταν σούπερ αισιόδοξος και έλεγε ότι το μωρό θα γυρίσει μια χαρά εύκολα. Τι να πω. Ισως είμαι υπερβολική. Ίσως με έχει χτυπήσει και  ο εγκλεισμός στο κεφάλι.

Φαντάζομαι τον εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου οπότε ηρέμησε και άκουσε τον. Σίγουρα φταίει και η καραντίνα που γινόμαστε λίγο υπερβολικοί και φυσικά το γεγονός ότι δεν θα έχεις μαμά ή σύζυγο. Δύσκολο αλλά σκέψου ότι έφαγες τον γάιδαρο! Μια χαρά θα είστε και οι δύο! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 41 λεπτά , Μαρία_Λ είπε:

@ZOIRITA20813 @kastel κι εγώ τον ρώτησα γιατί να μην περιμένουμε λίγο ακόμη αλλά μου είπε ότι πρέπει να το κάνουμε άμεσα γιατί λιγοστεύει ο χώρος. Κι εμένα μου φάνηκε λίγο νωρίς αλλά αυτός επιμένει τώρα. 

Μου ανέφερε ότι μπορεί το μωρό να μην ανταποκριθεί όπως θέλουμε στη διαδικασία και για αυτό το λόγο θα πρέπει να κάνει επείγουσα καισαρική. Μου είπε επίσης ότι επειδή είναι με τον πισινό προς τα κάτω, δύσκολα θα γυρίσει μόνος του και ότι γενικά η θέση του είναι πολύ δύσκολη για φτ. Και ότι αξίζει την προσπάθεια. Επιμένει ότι όλα θα πανε καλά. Αλλά φυσικά φοβάμαι. Θα είμαι και τελείως μόνη μου. Απαγορεύεται να μπει ο πατέρας γιατι είναι και καλά μια απλή διαδικασία. Αλλιώς ο μικρός είναι 3,2 κιλά και δεν μου είπε ότι υπάρχει κάποιο άλλο θέμα. Αυτός ήταν σούπερ αισιόδοξος και έλεγε ότι το μωρό θα γυρίσει μια χαρά εύκολα. Τι να πω. Ισως είμαι υπερβολική. Ίσως με έχει χτυπήσει και  ο εγκλεισμός στο κεφάλι.

Μαρία μου με το καλό σου εύχομαι και ας έρθει όπως θέλει το μωράκι σου!!!Και καισαρική να κάνεις μη νομίζεις είδα και κοπέλα να σηκώνεται κατευθείαν μετά το χειρουργείο και ότι και να χρειαστείς θα είναι οι νοσοκόμες εκεί,  σημασία έχει να είναι καλά το μωρό και να έχεις θετική ψυχολογία...αν έχεις θετική ψυχολογία τα αντιμετωπίζεις όλα αλλιώς...

  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mariaia εγω μενω ανατολικη θεσσαλονικη, όποτε δεν εχω προσωπική άποψη, αλλα εχω ακούσει καλα λογια από 2 άτομα για εναν παιδίατρο Γιδαρη στον Εύοσμο. Εχει πολύ κόσμο λέει, αλλα περιμένουν ουρά κάθε φορά.

Ασχετη ερώτηση. Για το επίδομα κυοφοριας του ικα, η βεβαιωση πητ που παιρνουμε από τον γιατρο μας είναι χειρόγραφη, η πρέπει να συμπληρώσει καποιο συγκεκριμένο έντυπο?


miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, _prasinomata_ είπε:

@Mariaia εγω μενω ανατολικη θεσσαλονικη, όποτε δεν εχω προσωπική άποψη, αλλα εχω ακούσει καλα λογια από 2 άτομα για εναν παιδίατρο Γιδαρη στον Εύοσμο. Εχει πολύ κόσμο λέει, αλλα περιμένουν ουρά κάθε φορά.

Ασχετη ερώτηση. Για το επίδομα κυοφοριας του ικα, η βεβαιωση πητ που παιρνουμε από τον γιατρο μας είναι χειρόγραφη, η πρέπει να συμπληρώσει καποιο συγκεκριμένο έντυπο?

Καλησπερα _prasinomata_!!!! Η βεβαιωση ειναι χειρογραφη αλλα θα πρεπει ο γιατρος να ειναι του δημοσιου και οχι ιδιωτης. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Μαρία μου με το καλό σου εύχομαι και ας έρθει όπως θέλει το μωράκι σου!!!Και καισαρική να κάνεις μη νομίζεις είδα και κοπέλα να σηκώνεται κατευθείαν μετά το χειρουργείο και ότι και να χρειαστείς θα είναι οι νοσοκόμες εκεί,  σημασία έχει να είναι καλά το μωρό και να έχεις θετική ψυχολογία...αν έχεις θετική ψυχολογία τα αντιμετωπίζεις όλα αλλιώς...

 Κορίτσια μου γλυκά!! Χρόνια πολλά κ Χριστός Ανέστη!!

Μαρία μου με το καλό να έρθει το μωράκι σου!! Όλα καλά θα πάνε!! Σου στέλνουμε όλοι την θετική μας ενέργεια!! 

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tzoukos είπε:

Καλησπερα _prasinomata_!!!! Η βεβαιωση ειναι χειρογραφη αλλα θα πρεπει ο γιατρος να ειναι του δημοσιου και οχι ιδιωτης. 

Καλησπέρα  ή συμβεβλημένος με τον ΕΟΠΥΥ

  • Μου αρέσει 1

KF9Mp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Μαρία μου με το καλό σου εύχομαι και ας έρθει όπως θέλει το μωράκι σου!!!Και καισαρική να κάνεις μη νομίζεις είδα και κοπέλα να σηκώνεται κατευθείαν μετά το χειρουργείο και ότι και να χρειαστείς θα είναι οι νοσοκόμες εκεί,  σημασία έχει να είναι καλά το μωρό και να έχεις θετική ψυχολογία...αν έχεις θετική ψυχολογία τα αντιμετωπίζεις όλα αλλιώς...

Σ' ευχαριστώ πολύ Ξένη μου! Να' σαι καλά και να χαίρεσαι το μωράκι σου! Ίσως φταίει που σκέφτομαι και το γιο μου που " αφήνω" πίσω. Θα πάω χαμογελαστή αύριο

ΥΓ: πριν λίγο με πήραν και μου το άλλαξαν για αυριο. 

Θα σας πω τα νέα μου μόλις μπορέσω! σας ευχαριστώ για την αγάοη σας και τη συμπαράσταση :) :wub:

  • Μου αρέσει 5

cYJKp1.png5yDop1.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, _prasinomata_ είπε:

@tzoukos ευχαριστω για την απάντηση!! μπερδευτηκα τώρα..  δεν αρκεί να είναι συμβεβλημένος με εοπυ?

Ναι φυσικα αν εχει συμβαση με εοπυυ μπορει. Ο δικος μου μονο εξετασεις μπορει να μου γραψει οποτε το χαρτι μου το εφτιαξαν στο Κεντρο μητερας και παιδιου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ Ξένη μου! Να' σαι καλά και να χαίρεσαι το μωράκι σου! Ίσως φταίει που σκέφτομαι και το γιο μου που " αφήνω" πίσω. Θα πάω χαμογελαστή αύριο

ΥΓ: πριν λίγο με πήραν και μου το άλλαξαν για αυριο. 

Θα σας πω τα νέα μου μόλις μπορέσω! σας ευχαριστώ για την αγάοη σας και τη συμπαράσταση :) :wub:

με το καλο κοροτσι μ κ όλα θα πάνε τελια..σε λιγες ώρες θα χεις αγκαλιά το παιδάκι σ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου κι εγώ σήμερα έχω κάτι πονακια χαμηλά, σαν να έπεσε απότομα όλο το βάρος στο κάτω μέρος της κοιλιάς. Μίλησα με γιατρό και αύριο πρωι πρωι πηγαίνω για nst και υπέρηχο να δούμε από τι προέρχεται ο πόνος. 

  • Μου αρέσει 2

ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Κορίτσια μου κι εγώ σήμερα έχω κάτι πονακια χαμηλά, σαν να έπεσε απότομα όλο το βάρος στο κάτω μέρος της κοιλιάς. Μίλησα με γιατρό και αύριο πρωι πρωι πηγαίνω για nst και υπέρηχο να δούμε από τι προέρχεται ο πόνος. 

Και εγώ χθες πήγα πονούσα πολύ κ πήγαμε 2 το βράδυ... Τελικά ήταν το μωρό που έχει σφηνώσει χαμηλά το κεφάλι του οπότε δεν ήταν κάτι ανησυχητικό ούτε για το μωρό Ούτε για μένα καθόλου κιόλας.... Εύχομαι κ εσένα κάτι τέτοιο ασήμαντο να είναι φίλη μας, να μας γράψεις! 

4 ώρες πρίν, Μαρία_Λ είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πριν λίγο γύρισα από το γιατρό και είμαι λίγο σκασμένη. Το μωρό εννοείται δεν έχει πάρει θέση και μου έκλεισε ραντεβού για την Πέμπτη στο νοσοκομείο. Θα προσπαθήσει να τον γυρίσει μου είπε αλλά υπάρχει μια πιθανότητα για επείγουσα καισαρική. Και εννοείται πρέπει να είμαι μόνη μου. Φοβάμαι πάρα πολύ!!! δεν θέλω κάτι να πάει στραβά. Στείλτε μου τη θετική σας ενέργεια!!!

Μαράκιιιιιιιι σου στελνω όλη μου την θετική ενέργεια!!!θα πάνε όλα καλά!!!!! Πες μας νέα όταν μπορέσεις... Θα σε έχουμε στο νου μας!!! 

πρίν από 3 λεπτά , _prasinomata_ είπε:

@Mariaia εγω μενω ανατολικη θεσσαλονικη, όποτε δεν εχω προσωπική άποψη, αλλα εχω ακούσει καλα λογια από 2 άτομα για εναν παιδίατρο Γιδαρη στον Εύοσμο. Εχει πολύ κόσμο λέει, αλλα περιμένουν ουρά κάθε φορά.

Ασχετη ερώτηση. Για το επίδομα κυοφοριας του ικα, η βεβαιωση πητ που παιρνουμε από τον γιατρο μας είναι χειρόγραφη, η πρέπει να συμπληρώσει καποιο συγκεκριμένο έντυπο?

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρία_Λ είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ Ξένη μου! Να' σαι καλά και να χαίρεσαι το μωράκι σου! Ίσως φταίει που σκέφτομαι και το γιο μου που " αφήνω" πίσω. Θα πάω χαμογελαστή αύριο

ΥΓ: πριν λίγο με πήραν και μου το άλλαξαν για αυριο. 

Θα σας πω τα νέα μου μόλις μπορέσω! σας ευχαριστώ για την αγάοη σας και τη συμπαράσταση :) :wub:

Μαράκι περιμένουμε νέα σου! 

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Κορίτσια μου κι εγώ σήμερα έχω κάτι πονακια χαμηλά, σαν να έπεσε απότομα όλο το βάρος στο κάτω μέρος της κοιλιάς. Μίλησα με γιατρό και αύριο πρωι πρωι πηγαίνω για nst και υπέρηχο να δούμε από τι προέρχεται ο πόνος. 

Να είσαι ήρεμη βέβαια ε; είσαι στο μήνα σου οπότε τέτοιοι πόνοι είναι μάλλον αναμενόμενοι..!να πας να δεις και το μπουμπούκι σου. 

Just now, Mariaia είπε:

Και εγώ χθες πήγα πονούσα πολύ κ πήγαμε 2 το βράδυ... Τελικά ήταν το μωρό που έχει σφηνώσει χαμηλά το κεφάλι του οπότε δεν ήταν κάτι ανησυχητικό ούτε για το μωρό Ούτε για μένα καθόλου κιόλας.... Εύχομαι κ εσένα κάτι τέτοιο ασήμαντο να είναι φίλη μας, να μας γράψεις! 

Καλα έκανες και πήγες.. Τόσο πολύ πονούσες;; εγώ νιώθω βάρος παντού αλλά πολύ πόνο δεν έχω νιώσει ακόμη. 

  • Μου αρέσει 1

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kastel είπε:

Μαράκι περιμένουμε νέα σου! 

Να είσαι ήρεμη βέβαια ε; είσαι στο μήνα σου οπότε τέτοιοι πόνοι είναι μάλλον αναμενόμενοι..!να πας να δεις και το μπουμπούκι σου. 

Καλα έκανες και πήγες.. Τόσο πολύ πονούσες;; εγώ νιώθω βάρος παντού αλλά πολύ πόνο δεν έχω νιώσει ακόμη. 

Ούτε εγώ νιώθω πολύ πόνο αλλά νιώθω λες και όλο το βάρος του μωρού να έχει πέσει στο κάτω μέρος της κοιλιάς.....


ghbcp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε αλλα νέα, πήγα κ εγώ γιατρό. 2.800 ο μικρός.. Η γιατρός είπε ότι είναι μια χαρά και καλύτερα να μην είναι πολύ μεγάλος γιατί κ εγώ είμαι ολίγον κοντή και, στενή (παρά τα +18)!! Και στα αρνητικά τώρα:ο καρδιοτοκογράφος έδειξε 0 συσπάσεις!! Ο τράχηλος μακρύς για την εβδομάδα... Μου ήρθε ζαλάδα! Εκτός αν σπάσουν τα νερά, δεν με βλέπω να γενναω κορίτσια μου. Φυσικά είπαμε ότι αν δεν γεννήσω μέχρι της 06/05 θα με στείλει 08/05 με πρόκληση. Αυτααααααα....

Just now, ZOIRITA20813 είπε:

Ούτε εγώ νιώθω πολύ πόνο αλλά νιώθω λες και όλο το βάρος του μωρού να έχει πέσει στο κάτω μέρος της κοιλιάς.....

Έχει πάρει θέση;; μήπως εμπεδωθηκε; 

  • Μου αρέσει 2

UuEIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...