Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου θα ακούσω τις συμβουλές σου. Δεν είχα ιδέα για τα φάρμακα ότι αναστέλλουν την περίοδο και έλεγα τώρα θα μου έρθει...Μακάρι να είναι για καλό τότε ας πρηστεί κι άλλο!...😊

      Πραγματικά σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!😘

      Χαχαχα...Έτσι είναι όπως τα λες για το άγχος!...Σ ευχαριστώ κορίτσι μου μακάρι να είναι καλό σημάδι!😘

      Αχ κορίτσι μου σ' ευχαριστώ τόσο πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια. Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις συμβουλές σου και θα βγάλω από το μυαλό μου το τεστ. Κι εγώ το σκεφτόμουν αυτο  σήμερα... να μην κάνω κανένα μέχρι την χοριακή (ελπίζω να μην ξαναμπώ στον πειρασμό...🤣)

      Eσύ έμεινες τώρα πρόσφατα εγκυούλα ή παλαιότερα?

      Σε ευχαριστω πολύ για τον κόπο που έκανες να μου γράψεις αυτό το μήνυμα και για τα όμορφα σου λόγια!😘

      Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ και τις τρεις ειλικρινά!...Με βοηθάτε πολύ!..❤️

       

      Κανένας κόπος, γι'αυτό υπάρχει αυτή η ομάδα. Μοιραζόμαστε εμπειρίες και αγωνίες και μακάρι να βοηθηθείς έστω και λίγο σε αυτό το ταξίδι της αναμονής 🥲 Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά τον Απρίλιο και τώρα διανύω την 24η βδομάδα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! Πάντως από συμπτώματα δεν είχα απολύτως τίποτα όσο περίμενα για τη χοριακή. Ούτε πρησμένο στήθος, ούτε λίγο. Και αναρωτιόμουν πώς είναι δυνατόν να μη νιώθω το παραμικρό ούτε από τα φάρμακα. Κάθε οργανισμός είναι τόσο διαφορετικός. Προσπάθησε να πείσεις τον εαυτό σου ότι σε αυτή τη φάση κανένα σύμπτωμα δεν είναι αξιόπιστο, ούτε το αρνητικό τεστ. Και στο μεταξύ οι μέρες θα περνάνε.

Σχέση με τα πεθερικα μας!!!?


anemoni1989

Recommended Posts

11 ώρες πρίν, AnnaKaterina12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Να πω και εγώ τον πόνο μου με τα πεθερικά, βοηθήστε με να διαχειριστώ κάποιες καταστάσεις..🙄

Στην αρχή της γνωριμίας όλα ήταν εξαιρετικά! Αισθανόμουν σα να είμαι παιδί τους. Όταν έμεινα εγκυος, το ίδιο δεν είχε αλλάξει κάτι. Ωστόσο, η πεθερα μου άρχισε να δειλά δειλά να μου λέει τι να κάνω. Εγώ αρχικά είχα θεωρήσει ότι το έκανε να με βοηθήσει με το παιδί καθώς ήταν το πρώτο, να φτιάξουμε το δωμάτιο του. Κουνια που με κούναγε..

Όταν γεννήθηκε το παιδί, άρχισε να γίνεται παρεμβατικη και να με "διαταζει" να κάνω αυτά που ήθελε και θεωρούσε εκείνη σωστά. Μου έλεγε ότι δεν χορταίνει το παιδί με το γάλα μου, ότι είναι αραιό (άκουσον άκουσον) να του δίνω φόρμουλες. Γενικά δεν είχαμε θέμα με κολικούς, επέμενε να του δώσω φάρμακο.. Ερχόταν και έρχεται δηλαδή, ότι ώρα θέλει εκείνη, μου κάνει ξαφνικές εφόδους και φέρνει και παρέα μαζί της 9 το βράδυ, 10 το πρωί δεν υπάρχει σταθερό ωράριο..

Της έχω τονίσει πολλάκις ότι δεν θέλω να πάρουμε στράτα και περπατουρα στο παιδι, επιμένει να του αγοράσει λέγοντας μου "πήγα στο μαγαζί αλλά δεν είχε στράτα" και πολλά άλλα.. 

Του δίνει φαγητο με τα χέρια της ενώ δεν τα έχει πλύνει πριν.. Το βάζει να παίζει στο νεροχύτη, βρέχεται το παιδί και δεν του αλλάζει ρούχα.. 

Το κορυφαίο καπνίζουν δίπλα του ενώ λέμε με τον άντρα μου να μην το κάνουν και σήμερα ήθελαν να του δώσουν sprite να πιει σε 11 μηνων παιδί..

Γενικά, νευριάζει όταν μου λέει να κάνω κάτι και δεν το κάνω ή όταν της λέω εγώ τι θεωρώ σωστό για το δικό μου το παιδί με αγνοεί επιδεικτικά..

Μάστιγα τα πεθερικά..

Τι είναι αυτά που διάβασαν τα ματάκια μου μολις κ άρχισα να παθαίνω απανωτά εγκεφαλικά??? Κορίτσι μου αφού δεν καταλαβαίνει με το καλό γίνε σκ@λα! Αν είναι δυνατόν να κάνει ότι θέλει η πεθερά! Άλλη φορά θα της πεις ότι το παιδί είναι δικό σου κ αν δεν καταλαβαίνει από λόγια θα το ξανά δει φαντάρο! Κ να της πεις ότι εχετε ένα πρόγραμμα κ όταν θέλει να έρθει να τηλεφωνεί πρώτα αν μπορείς! 

Αν είναι δυνατόν, ευτυχώς ο Θεουλης εμένα με λυπήθηκε κ μου έδωσε μια πεθερά που δεν ανακατεύεται.. Κ αν κάτι μια στο εκατομμύριο δεν μου αρέσει που κάνει βάζω τον άντρα μου μπροστά κ δεν το ξανά κάνει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 699
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , mama16 είπε:

Τι είναι αυτά που διάβασαν τα ματάκια μου μολις κ άρχισα να παθαίνω απανωτά εγκεφαλικά??? Κορίτσι μου αφού δεν καταλαβαίνει με το καλό γίνε σκ@λα! Αν είναι δυνατόν να κάνει ότι θέλει η πεθερά! Άλλη φορά θα της πεις ότι το παιδί είναι δικό σου κ αν δεν καταλαβαίνει από λόγια θα το ξανά δει φαντάρο! Κ να της πεις ότι εχετε ένα πρόγραμμα κ όταν θέλει να έρθει να τηλεφωνεί πρώτα αν μπορείς! 

Αν είναι δυνατόν, ευτυχώς ο Θεουλης εμένα με λυπήθηκε κ μου έδωσε μια πεθερά που δεν ανακατεύεται.. Κ αν κάτι μια στο εκατομμύριο δεν μου αρέσει που κάνει βάζω τον άντρα μου μπροστά κ δεν το ξανά κάνει!

Ξέρεις πιο είναι το πρόβλημα μαζί τους; ότι και ο άντρας μου να τους φωνάξει δεν καταλαβαίνουν, επίτηδες θα κάνουν αυτό που τους απαγορευσαμε να κάνουν..εκείνη την ώρα μπροστά μας..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , AnnaKaterina12 είπε:

Ξέρεις πιο είναι το πρόβλημα μαζί τους; ότι και ο άντρας μου να τους φωνάξει δεν καταλαβαίνουν, επίτηδες θα κάνουν αυτό που τους απαγορευσαμε να κάνουν..εκείνη την ώρα μπροστά μας..

Αυτό λοιπόν είναι κ το χειρότερο που κάνουν.... Κ εσύ επιδεικτικά αν έχουν αυτή την συμπεριφορά θα πάρεις το παιδί σου κ καθώς φεύγεις θα τους πεις ότι θα το ξανά δουν όταν το θέλεις εσύ.. Αν είναι δυνατόν.. Με τέτοια συμπεριφορά πως αντέχετε κ δεν φεύγετε επιτόπου.. 

Κ εγώ γενικά είμαι ηπιων τόνων αλλά θα με έβγαζαν απ' τα ρούχα μου αν έβλεπα ότι το κάνουν επίτηδες για να μου σπάσουν τα νεύρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , mama16 είπε:

Αυτό λοιπόν είναι κ το χειρότερο που κάνουν.... Κ εσύ επιδεικτικά αν έχουν αυτή την συμπεριφορά θα πάρεις το παιδί σου κ καθώς φεύγεις θα τους πεις ότι θα το ξανά δουν όταν το θέλεις εσύ.. Αν είναι δυνατόν.. Με τέτοια συμπεριφορά πως αντέχετε κ δεν φεύγετε επιτόπου.. 

Κ εγώ γενικά είμαι ηπιων τόνων αλλά θα με έβγαζαν απ' τα ρούχα μου αν έβλεπα ότι το κάνουν επίτηδες για να μου σπάσουν τα νεύρα 

Αυτό που κάνω είναι να παίρνω το παιδί από κοντά τους και να το πηγαίνω μια βόλτα! Δεν αξίζει η ευγένεια σε τέτοιες συμπεριφορές..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , AnnaKaterina12 είπε:

Αυτό που κάνω είναι να παίρνω το παιδί από κοντά τους και να το πηγαίνω μια βόλτα! Δεν αξίζει η ευγένεια σε τέτοιες συμπεριφορές..

Κάτι είναι κ αυτό που κάνεις, το μνμ το παίρνουν. Βέβαια όσο δεν έχουν κάποια σοβαρή επίπτωση, πχ να μην ξανά δουν το παιδί για 1 μήνα, δεν αλλάζουν συμπεριφορά... 

Καλή δύναμη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , mama16 είπε:

Κάτι είναι κ αυτό που κάνεις, το μνμ το παίρνουν. Βέβαια όσο δεν έχουν κάποια σοβαρή επίπτωση, πχ να μην ξανά δουν το παιδί για 1 μήνα, δεν αλλάζουν συμπεριφορά... 

Καλή δύναμη!!!

Θα δω πως θα το διαχειριστώ και θα επιστρέψω για feedback.. Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, AnnaKaterina12 είπε:

Το κάνουν και σε εσένα να μπαίνουν σπίτι σας χωρίς καν να χτυπάνε την πόρτα; Δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνουν αυτό και γιατί πάντα οι πεθερές δημιουργούν το πρόβλημα! 

Σιρόπι σταφυλι..μάλιστα..φουλ στη ζάχαρη και το συντηρητικό σε μωρο παιδί..

Αυτό που με εξοργίζει είναι ότι όταν τα κάνουν γελάνε κιόλας, λες και είμαστε τσίρκο. Τις προάλλες αυτό τους είπα, το παιδι δεν είναι κλόουν..

 

Η αλήθεια είναι αυτή, επιβάλλεται να αλλάξω τρόπο συμπεριφοράς.

Δεν τους εμπιστεύομαι να τους αφήσω το παιδί, κάνουν τόσα μπροστά μου και τρέμω στην ιδέα τι μπορεί να κάνουν όταν δεν βλέπω..sprite, τηγανιτές πατάτες, παγωτό και κινητό καμια ωρα για να απασχολειται 🙄😒 (ας ευθυμήσουμε λιγάκι γιατί σας τρέλανα και εσας)

Καλά τους είπες έλεος πραγματικά..να.μαζευτουμε όλες εμείς οι πεθεροπληκτες να βρουμε μία λύση ρε αδερφέ 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Κάτι είναι κ αυτό που κάνεις, το μνμ το παίρνουν. Βέβαια όσο δεν έχουν κάποια σοβαρή επίπτωση, πχ να μην ξανά δουν το παιδί για 1 μήνα, δεν αλλάζουν συμπεριφορά... 

Καλή δύναμη!!!

κανενα μνμ δ παιρνουν,αφου συνεχιζουν

θελει πιο αποτελεσματικα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lem92 είπε:

Καλά τους είπες έλεος πραγματικά..να.μαζευτουμε όλες εμείς οι πεθεροπληκτες να βρουμε μία λύση ρε αδερφέ 🤣🤣

Χαχαχα στο κεντρο με πανο διαμαρτυρίας 😅

Στην γνωριμία είναι τόσο καλές και συμπαθητικές!! Κελεπούρια🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, vikib είπε:

κανενα μνμ δ παιρνουν,αφου συνεχιζουν

θελει πιο αποτελεσματικα

Εντάξει ήθελα να το πω πιο μαλακά ότι κάνει προσπάθεια αλλά θέλει πιο αποτελεσματική λύση ( να μην βλέπουν το μωρό)!😁

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...