Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , ZetaK είπε:

      Μου είπε πως δεν μπαίνουμε έτσι στα χειρουργια γιατί είναι μια επεμβατική εξέταση !  Επίσης είχα κάνει από αφαίρεση πολύποδα πριν ξεκινήσω ! Δεν θα μπορούσε να είχε δει και κάτι τότε; 

      Υστεροσκοπηση δεν χρειάζετε να μπεις χειρουργείο . Υπάρχει Κ μη επεμβατική υστεροσκοπηση. Απλώς βάζουν κάμερα Κ βλέπουν. Επίσης για ενδομιτριτηδα μπορείς να κάνεις Κ άλλες εξετάσεις πιο απλές από την υστεροσκοπηση. Γενικά πλέον μετά από αποτυχίες υπάρχουν πολλές μη επεμβατικές εξετάσεις 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ναι κάνει κακό. Και οι πολλές γνώμες γιατρών επισης αλλά όταν σε τρώει το άγχος... 

Κορίτσια σκέφτομαι αύριο να κάνω τη βασική για τα 3 χρωμοσώματα. Έχει 430€ μετά έχει με 520€ που έχει και κάτι φυλετικές αλλά δεν ξέρω αν χρειάζεται. Ύστερα έχει αλλά 2 πακέτα το 4ο πακέτο φτάνει μέχρι 100 περίπου ανωμαλίες αν θυμάμαι σωστα και κάνει 1030€. Τώρα δεν ξέρω σε τι βαθμό αξιοπιστίας είναι. Για τα 3 βασικά πάντως είναι 99,5% και απαντάει με "θετικό ή αρνητικό" και όχι με ποσοστά πχ 70% πιθανότητα. Ο εμβρυολογος μου είπε αν μιλαμε για κάτι , μιλαμε για 1 τις εκατό για νταουν. Οπότε μου λέει κανε την αίματος που στο νταουν είναι σίγουρο το αποτέλεσμα, αφού φοβάσαι την αμνιοπαρακαντηση.

Ευαγγελία νομίζω..

Σωστος ο εμβρυολογος, ενδεικνυται για το down. Παρε κ στο a lab του Λητω για τιμη, μου ειπε ο γυναικολογος μου οτι ειναι πιο οικονομικο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Άργησα αλλά μπήκα! Δε σας πούλησα!!! Τς τς τς @Giotitsa με παρεξήγησες...

Έφαγα ένα σουβλάκι και βάρυνα λίγο...χεχε

Όλα καλά με το μωρό!! Αργώ για β επιπέδου.2 Ιουλίου μου έκλεισε... πάλι ένα μήνα! Το μωρό είναι μάλλον κοριτσάκι και είναι ολόκληρα 207 γραμμάρια. Στα 92 το είχαμε αφήσει...

Εχθές είχα και ενδοκρινολόγο και μου επέτρεψε να χαλαρώσω λιγάκι με μετρήσεις και φαγητό. Είμαι ακόμα εκτός ορίων, αλλά σταθερή σχετικά. Παίζω στο 95 με 98 πρωινό νηστείας πλέον... μόνο με τη διατροφή! Το έριξα από 135 και μετά 110 μ.ο. περίπου που είχα για ένα διάστημα. Είναι πρόοδος. Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω και να κρατηθώ ταυτόχρονα να μην το παρακάνω... Για να δούμε...

3 hours ago, Mamacita Alina said:

Τι παγωτό τρώτε; Ειδικά εσύ γουινσπερτ που είσαι ζαχαρένια. Κανονικό ή λάιτ;

Άσε... εγώ πήρα ένα με στέβια και ενώ το χάρηκα, με φούσκωσε και μετά είχα διάρροια! Τώρα λέω να το χρησιμοποιώ σαν φάρμακο γιατί έχω δυσκοιλιότητα κατά διαστήματα...χεχε

53 minutes ago, marillia said:

Παρόμοιες πρέπει να είναι!!Να σε ρωτήσω προχωρώντας η κύήση κ λογικό κ τα τρυπήματα οι μελανίες γίνονται περισσότερες ή μεγαλύτερες?

Εμένα το κάτω μέρος της κοιλιάς παίζει σε μωβ, πράσινες και κίτρινες αποχρώσεις! Τα μπούτια επίσης...

19 minutes ago, Jennak83 said:

Κοριτσια μου ειμαι πανευτυχης! Εκει που σκεφτομουν οτι δε με εχουν παρει ακομα για τα υπολοιπα αποτελεσματα, χτυπαει το τηλ απο ενα κινητο. Ηταν ο εμβρυολογος, ολα φυσιολογικα μου ειπε του μοριακου καρυοτυπου! Μας μενουν μονο οι μεταλλαξεις της κυστικης αλλα δε νομιζω μου λεει με ολα τα υπολοιπα φυσιολογικα..μεχρι να μου το πει ειχε φυγει η μιση μου ζωη γιατι λεω για να με πηρε ο ιδιος κατι κακο θα μου πει, την προηγουμενη φορα μου ειχε στειλει τα πρωτα αποτελεσματα με εμαιλ κ καπακι τηλ η γραμματεας του. Αχ μου εφυγε ενα μεγαλο βαρος! Ειμαι τοσο χαρουμενη!

Τι καλά! Να ηρεμήσεις κι εσύ...

Just now, Farmakotriftena said:

Αχ μου γράψατε 6 σελίδες... πήγα να διαβάσω αλλά δεν κρατιέμαι

Όλα τέλεια!!!!! Όλα υπέροχα!!!!!! Το μωρό μεγάλωσε και μάλιστα όχι με τον ίδιο ρυθμό αλλά ανεβήκαμε κλίμακες παντού εκτός από το ρινικό βέβαια... 

Μου είπε πως το ρινικό πλέον δεν τον πολυαπασχολει αλλά αφού φοβάμαι την αμνιοπαρακαντηση ας κάνω τουλάχιστον του αίματος.

Αύριο έκλεισα ραντεβού σε ένα κέντρο στη Αθήνα να πάω να κάνω! 

Το υγρό στη καρδιά παραμένει αλλά δεν μπήκε στα χωράφια της καρδιολογου. Και συμφωνεί απόλυτα πως πέρα από το υγρό η λειτουργία και η ανατομία της είναι άψογη απλά περίμενε να μην υπάρχει . 

Αυτά τα νέα μου!! Ούτε κύηση υψηλού κινδύνου, ούτε να με βλέπει ανά 2 βδομάδες, ούτε χαμηλό αμνιακό ούτε τίποτα! Με εξέταζε από την αρχή με είχε μέσα 1 ώρα και δεν μας πήρε ευρώ. Ο Κουρτης είναι πάνω απ όλα άνθρωπος.

Τώρα για τον χθεσινό τι να υποθέσω ρε κοριτσια;;;; ακούγεται τετριμμένο ότι πολλοί γιατροί σε βλέπουν ως τσέπη, αλλά τι να υποθεσω;;

Τέλος πάντων. Τώρα  βογγαω από βαρυστομαχια. Μια βδομάδα τώρα έτρωγα με το ζόρι ελάχιστα. Σήμερα του έδωσα και κατάλαβε μετά τον γιατρό πήγαμε έξω με τον άντρα μου και τώρα άντε να συνέλθω.. 

Αχ μου γράψατε 6 σελίδες... πήγα να διαβάσω αλλά δεν κρατιέμαι

Όλα τέλεια!!!!! Όλα υπέροχα!!!!!! Το μωρό μεγάλωσε και μάλιστα όχι με τον ίδιο ρυθμό αλλά ανεβήκαμε κλίμακες παντού εκτός από το ρινικό βέβαια... 

Μου είπε πως το ρινικό πλέον δεν τον πολυαπασχολει αλλά αφού φοβάμαι την αμνιοπαρακαντηση ας κάνω τουλάχιστον του αίματος.

Αύριο έκλεισα ραντεβού σε ένα κέντρο στη Αθήνα να πάω να κάνω! 

Το υγρό στη καρδιά παραμένει αλλά δεν μπήκε στα χωράφια της καρδιολογου. Και συμφωνεί απόλυτα πως πέρα από το υγρό η λειτουργία και η ανατομία της είναι άψογη απλά περίμενε να μην υπάρχει . 

Αυτά τα νέα μου!! Ούτε κύηση υψηλού κινδύνου, ούτε να με βλέπει ανά 2 βδομάδες, ούτε χαμηλό αμνιακό ούτε τίποτα! Με εξέταζε από την αρχή με είχε μέσα 1 ώρα και δεν μας πήρε ευρώ. Ο Κουρτης είναι πάνω απ όλα άνθρωπος.

Τώρα για τον χθεσινό τι να υποθέσω ρε κοριτσια;;;; ακούγεται τετριμμένο ότι πολλοί γιατροί σε βλέπουν ως τσέπη, αλλά τι να υποθεσω;;

Τέλος πάντων. Τώρα  βογγαω από βαρυστομαχια. Μια βδομάδα τώρα έτρωγα με το ζόρι ελάχιστα. Σήμερα του έδωσα και κατάλαβε μετά τον γιατρό πήγαμε έξω με τον άντρα μου και τώρα άντε να συνέλθω.. 

Καλε στάλθηκε 2 φορές...

Τέλεια! Χαίρομαι πάρα πολύ! Είχα πολλή αγωνία...

Just now, Farmakotriftena said:

Tsilona                  πητ    27/9      κοριτσάκι!!

mamacita Alina   πητ    2/10      κοριτσάκι!!

Jennak83             πητ     3/10      αγοράκι!!

Giotitsa                 πητ    4/10      αγοράκι!!

Elpida20               πητ    5/10       κοριτσάκι!!

farmakotriftena   πητ    5/10      κοριτσάκι!!

Gogouli                 πητ     8/10     κοριτσάκι!!

Winspert               πητ    8/10      αγοράκι!!

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Marioula1234      πητ    10/10     κοριτσάκι!!

Evangeliaa            πητ    12/10     κοριτσάκι!!

Nikoleta ...            πητ    19/10     αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

katerinaki 86        πητ     23/10    αγοράκι!!

Πητ 8/11 κοριτσάκι. Για κανένα μήνα.... Θα δούμε και στη β!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Άργησα αλλά μπήκα! Δε σας πούλησα!!! Τς τς τς @Giotitsa με παρεξήγησες...

Έφαγα ένα σουβλάκι και βάρυνα λίγο...χεχε

Όλα καλά με το μωρό!! Αργώ για β επιπέδου.2 Ιουλίου μου έκλεισε... πάλι ένα μήνα! Το μωρό είναι μάλλον κοριτσάκι και είναι ολόκληρα 207 γραμμάρια. Στα 92 το είχαμε αφήσει...

Εχθές είχα και ενδοκρινολόγο και μου επέτρεψε να χαλαρώσω λιγάκι με μετρήσεις και φαγητό. Είμαι ακόμα εκτός ορίων, αλλά σταθερή σχετικά. Παίζω στο 95 με 98 πρωινό νηστείας πλέον... μόνο με τη διατροφή! Το έριξα από 135 και μετά 110 μ.ο. περίπου που είχα για ένα διάστημα. Είναι πρόοδος. Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω και να κρατηθώ ταυτόχρονα να μην το παρακάνω... Για να δούμε...

Άσε... εγώ πήρα ένα με στέβια και ενώ το χάρηκα, με φούσκωσε και μετά είχα διάρροια! Τώρα λέω να το χρησιμοποιώ σαν φάρμακο γιατί έχω δυσκοιλιότητα κατά διαστήματα...χεχε

Εμένα το κάτω μέρος της κοιλιάς παίζει σε μωβ, πράσινες και κίτρινες αποχρώσεις! Τα μπούτια επίσης...

Τι καλά! Να ηρεμήσεις κι εσύ...

Τέλεια! Χαίρομαι πάρα πολύ! Είχα πολλή αγωνία...

Πητ 8/11 κοριτσάκι. Για κανένα μήνα.... Θα δούμε και στη β!

Αααα ποικιλια εχειςςςς!κανεις κ στα μπουτια?

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Η winspert έχει αύριο. Η clue λογικά δεν εκανε ακόμα. Η Ευαγγελία έκανε αν θυμάμαι καλα

Εκανα καλε! Εκανα κι εγω κι ολα καλα...ενταξει το πρωτο πραγμα που τον ρωτησα ηταν το ρινικο να ξερεις...5,3 μου το εβγαλε με κατωτερο οριο 4,5 παρακαλω...απ οτι καταλαβα επειδη ειμαι 21 κ 4 βγηκαν χαμηλες οι μετρησεις μου αλλα αυτο ειναι φυσιολογικο ειπε λογω εβδομαδων...και σε 2 εβδομαδες να εκανα τη β επιπεδου στα ιδια ορια θα ηταν μεγαλυτερες οι τιμες. Κατι τετοιο παιζει και με σενα αγαπη @Farmakotriftena

Λοιπον τελος καλο ολα καλα! Πολυ χαρηκα κι εγω και για σενα και για τη @Jennak83 εμπαινα καθε τρεις και λιγο να δω νεοτερα....τωρα που ειναι ολα καλα με ολες μας...φτου φτου...ας αρχισουμε να λεμε για τα ψωνια μας! Εγω αφου επιβεβαιωσα 100% το φυλο θα παω αυριο να παρω κατιτις ροζουλι

  • Μου αρέσει 2

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Άργησα αλλά μπήκα! Δε σας πούλησα!!! Τς τς τς @Giotitsa με παρεξήγησες...

Έφαγα ένα σουβλάκι και βάρυνα λίγο...χεχε

Όλα καλά με το μωρό!! Αργώ για β επιπέδου.2 Ιουλίου μου έκλεισε... πάλι ένα μήνα! Το μωρό είναι μάλλον κοριτσάκι και είναι ολόκληρα 207 γραμμάρια. Στα 92 το είχαμε αφήσει...

Εχθές είχα και ενδοκρινολόγο και μου επέτρεψε να χαλαρώσω λιγάκι με μετρήσεις και φαγητό. Είμαι ακόμα εκτός ορίων, αλλά σταθερή σχετικά. Παίζω στο 95 με 98 πρωινό νηστείας πλέον... μόνο με τη διατροφή! Το έριξα από 135 και μετά 110 μ.ο. περίπου που είχα για ένα διάστημα. Είναι πρόοδος. Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω και να κρατηθώ ταυτόχρονα να μην το παρακάνω... Για να δούμε...

Άσε... εγώ πήρα ένα με στέβια και ενώ το χάρηκα, με φούσκωσε και μετά είχα διάρροια! Τώρα λέω να το χρησιμοποιώ σαν φάρμακο γιατί έχω δυσκοιλιότητα κατά διαστήματα...χεχε

Εμένα το κάτω μέρος της κοιλιάς παίζει σε μωβ, πράσινες και κίτρινες αποχρώσεις! Τα μπούτια επίσης...

Τι καλά! Να ηρεμήσεις κι εσύ...

Τέλεια! Χαίρομαι πάρα πολύ! Είχα πολλή αγωνία...

Πητ 8/11 κοριτσάκι. Για κανένα μήνα.... Θα δούμε και στη β!

Χαχαχαχα εμένα ευτυχώς δεν με επηρεαζει.... Το ευτυχώς τώρα δεν ξέρω αν είναι σωστό γιατί τρώω αβερτα πλέον.... Εγώ στο ζάχαρο έχω το άλλο.... Τα νηστείας μου είναι από 70 έως 85, μετά το φαγητό ας είναι και υδατάνθρακες πάει χαμηλά (εκτός αν φάω ρύζι πχ τώρα το βράδυ έφαγα μια μακαρονάδα όλη δικιά μου ειχα 97 μια ώρα μετά το φαγητό.... Μήπως να αγχωθω και θεωρούνται υπογλυκαιμία όλα αυτά ενώ εγώ χαιρομουν που δεν ανέβαινε; Γιατί απ' ότι διάβασα σήμερα θέλουμε να ανεβαίνει πάνω απ' το 100-110 μετά το φαγητό αρκεί να μη ξεπερνάει τα 130 και εμένα πλέον σπάνια πάει μετά το φαγητό 105....


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

4 hours ago, marillia said:

Αααα ποικιλια εχειςςςς!κανεις κ στα μπουτια?

Ναι αμέ!!! Όταν δε βρίσκω καλό χρώμα στην κοιλιά! Δεν τρρλαίνομαι όμως γιατί πολλές φορές κάνει γρομπαλάκι πρώτα και μετά απορροφιέται και φοβάμαι μην το κάνω λάθος.

3 hours ago, Mamacita Alina said:

Χαχαχαχα εμένα ευτυχώς δεν με επηρεαζει.... Το ευτυχώς τώρα δεν ξέρω αν είναι σωστό γιατί τρώω αβερτα πλέον.... Εγώ στο ζάχαρο έχω το άλλο.... Τα νηστείας μου είναι από 70 έως 85, μετά το φαγητό ας είναι και υδατάνθρακες πάει χαμηλά (εκτός αν φάω ρύζι πχ τώρα το βράδυ έφαγα μια μακαρονάδα όλη δικιά μου ειχα 97 μια ώρα μετά το φαγητό.... Μήπως να αγχωθω και θεωρούνται υπογλυκαιμία όλα αυτά ενώ εγώ χαιρομουν που δεν ανέβαινε; Γιατί απ' ότι διάβασα σήμερα θέλουμε να ανεβαίνει πάνω απ' το 100-110 μετά το φαγητό αρκεί να μη ξεπερνάει τα 130 και εμένα πλέον σπάνια πάει μετά το φαγητό 105....

Μια χαρά είσαι. Κι εγώ αγχώθηκα φια την καμπύλη που ήταν εκτός ορίων και το 100 στη 1 ώρα και το 75 στις 2 και μου είπαν και οι 2 γιατροί (ενδοκρινολόγος και γυναικολόγος) ότι είναι μια χαρά. Δε μας πειράζει το πιο χαμηλό. Δείχνει μου είπαν ότι μεταβολίζω καλά. Τα δικά σου τέλεια μου φαίνονται!

@Evangeliaa δεν σου είπα κι εσένα τέλεια χθες! Συγχαρητήρια. Κι εγώ 21 και 4 θα είμαι όταν θα κάνω β. Κι ο γιατρός ήθελε νωρίτερα...

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Δε μαρεσει που δεν μπαίνει το κορίτσι μας.... 

Αυτό κόλλησε παλι τέλος πάντων ουου φώκιες αχχαχχαχαχαχχα καλημέρα ουου @Clue πλάκα σου κάνω χαχαχχα

  • Χαχα 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Μόνο ευχάριστα νεάκια από δω και πέρα να διαβάζουμε εύχομαι...Ρε κορίτσια έχετε και σεις μια κυκλοθυμία λίγο ανώμαλη??Ώρες ώρες νομίζω ότι αρχίζω και σαλτάρω....Εχθές εκεί που με είχε πιάσει νευρικό γέλιο με κάτι ξαφνικά στο καπάκι άρχησα να κλαίω τραγικό???

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Καλημέρα!!!

Μόνο ευχάριστα νεάκια από δω και πέρα να διαβάζουμε εύχομαι...Ρε κορίτσια έχετε και σεις μια κυκλοθυμία λίγο ανώμαλη??Ώρες ώρες νομίζω ότι αρχίζω και σαλτάρω....Εχθές εκεί που με είχε πιάσει νευρικό γέλιο με κάτι ξαφνικά στο καπάκι άρχησα να κλαίω τραγικό???

Χχαχχχαχαχχαχχα σαικο δηλαδή η κατασταση χαχαχαχαχαχαχαχα είναι απο τις ορμόνες εγώ θέλω να θέσω αλλη ερώτηση κορίτσια Εχετε μαζεύει γάλα στα μεμε σας εε χχαχαχχα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Χχαχχχαχαχχαχχα σαικο δηλαδή η κατασταση χαχαχαχαχαχαχαχα είναι απο τις ορμόνες εγώ θέλω να θέσω αλλη ερώτηση κορίτσια Εχετε μαζεύει γάλα στα μεμε σας εε χχαχαχχα

Αχαχαχα άσε σου λέω έτοιμη για ψυχίατρο είμαι...Ακόμα δεν έχω δει κάτι και το κοιτάω και γω πάντως έχουνε γίνει τούμπανα!!!


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, minxri είπε:

Αχαχαχα άσε σου λέω έτοιμη για ψυχίατρο είμαι...Ακόμα δεν έχω δει κάτι και το κοιτάω και γω πάντως έχουνε γίνει τούμπανα!!!

Εγώ Εχω σίγουρα το ενα ζυγίζει τουλαχιστον 2 κιλά και Εχω και τον άνδρα μου δώσε μου λίγο να πιω και μετα λέει στο μωρο να μοιραστουμε το γάλα και λες εσύ για ψυχίατρο χαχαχχα εδώ είμαστε για Δαφνί χαχχαχαχχα

  • Χαχα 3

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

ενταξει το πρωτο πραγμα που τον ρωτησα ηταν το ρινικο να ξερεις...5,3 μου το εβγαλε με κατωτερο οριο 4,5 παρακαλω...

Ορίστε!!! 4η κοπέλα με το ίδιο ρινικό μέσα εδώ!!! Κι εμένα ο πρώτος υπέρηχος β επιπέδου ήταν 21+4 και ο επαναληπτικός που έκανα χθες 22+4 και όντως πήρε την ανηφόρα. Αλλά πάλι κοντά στον μ.ο Και λίγο πιο κάτω. Μου είπε δεν πρόκειται να βγει μεγάλο μωράκι. Γύρω στα 3κιλα στις 40βδομαδες κλεισμένες. Μικρό μωρό πολύ! 

Just now, minxri είπε:

Αχαχαχα άσε σου λέω έτοιμη για ψυχίατρο είμαι...Ακόμα δεν έχω δει κάτι και το κοιτάω και γω πάντως έχουνε γίνει τούμπανα!!!

Λογικη είναι πάντως η κυκλοθυμια στην εγκυμοσύνη. Εγώ δεν την έχω έντονα αλλά την τελευταία βδομάδα που πέρασα αυτό , σίγουρα λόγω ορμονών κιόλας ημουν για ψυχολόγο.

Μπορείς να μου πεις την πητ σου; ενώ σε είχα γράψει στο πινακακι , πρέπει να ανεβάζω λάθος πινακακι και τώρα δε σε δείχνει.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ορίστε!!! 4η κοπέλα με το ίδιο ρινικό μέσα εδώ!!! Κι εμένα ο πρώτος υπέρηχος β επιπέδου ήταν 21+4 και ο επαναληπτικός που έκανα χθες 22+4 και όντως πήρε την ανηφόρα. Αλλά πάλι κοντά στον μ.ο Και λίγο πιο κάτω. Μου είπε δεν πρόκειται να βγει μεγάλο μωράκι. Γύρω στα 3κιλα στις 40βδομαδες κλεισμένες. Μικρό μωρό πολύ! 

Λογικη είναι πάντως η κυκλοθυμια στην εγκυμοσύνη. Εγώ δεν την έχω έντονα αλλά την τελευταία βδομάδα που πέρασα αυτό , σίγουρα λόγω ορμονών κιόλας ημουν για ψυχολόγο.

Μπορείς να μου πεις την πητ σου; ενώ σε είχα γράψει στο πινακακι , πρέπει να ανεβάζω λάθος πινακακι και τώρα δε σε δείχνει.

Ναι σύγουρα εσύ έχεις και ένα λόγο παραπάνω τώρα όμως κοίτα να ηρεμήσεις και να απολαύσεις το υπόλοιπο της εγκυμωσύνης σου με την οικογενειά σ όσο πιο ήρεμη γίνεται..

πητ έχω 15/10 αγάπη μ πρώτα ο θεός!!!!


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα.... Εγω το εχω πει.... Οτι κιλο εχω παρει το εχω παρει στην κοιλια κ στα μεμε.... Κ τα δικα μου τουμπανα ειναι... Αλλα διαρροή δεν εχω δει ακομα... Αληθεια... Εχουν σκουρηνει οι θηλες σας; Εχετε κανει την καφε γραμμουλα στην κοιλια; Εμενα μονο οι θηλες, κ λιγο... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Ορίστε!!! 4η κοπέλα με το ίδιο ρινικό μέσα εδώ!!! Κι εμένα ο πρώτος υπέρηχος β επιπέδου ήταν 21+4 και ο επαναληπτικός που έκανα χθες 22+4 και όντως πήρε την ανηφόρα. Αλλά πάλι κοντά στον μ.ο Και λίγο πιο κάτω. Μου είπε δεν πρόκειται να βγει μεγάλο μωράκι. Γύρω στα 3κιλα στις 40βδομαδες κλεισμένες. Μικρό μωρό πολύ! 

Λογικη είναι πάντως η κυκλοθυμια στην εγκυμοσύνη. Εγώ δεν την έχω έντονα αλλά την τελευταία βδομάδα που πέρασα αυτό , σίγουρα λόγω ορμονών κιόλας ημουν για ψυχολόγο.

Μπορείς να μου πεις την πητ σου; ενώ σε είχα γράψει στο πινακακι , πρέπει να ανεβάζω λάθος πινακακι και τώρα δε σε δείχνει.

γκρρρρ γαβ γαβ γαβ γαβ ερχομαιιιι αχχαχαχα μαρη 3 κιλα το λες μικρο μωρο εσυ αρη τι ηθελες κανενα 4.800 εσυ ειπαμε μαρηηηηηηηη 

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια καλημέρα.... Εγω το εχω πει.... Οτι κιλο εχω παρει το εχω παρει στην κοιλια κ στα μεμε.... Κ τα δικα μου τουμπανα ειναι... Αλλα διαρροή δεν εχω δει ακομα... Αληθεια... Εχουν σκουρηνει οι θηλες σας; Εχετε κανει την καφε γραμμουλα στην κοιλια; Εμενα μονο οι θηλες, κ λιγο... 

εγω την καφε γραμμη ναι την εχω κανει επισης ναι εχω διαρροη στα μεμε αλλα απο καμια σταγονα μου ειπε ειναι λογικο εγω το ξερω οτι γενικα μαζευω απο πολυ νωρις γαλα π,χ απο την 14 εβομαδα ειχα γαλατακι επισης ναι ειναι σκουρες οι θηλες μου εγω κιλα παιρνω με το σταγονομετρο αχαχχαχαχαχα

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...