Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 20/9/2024 at 4:17 ΜΜ, Katiamaxiking είπε:

      Τόση διαφορά οι κύκλοι μεταξύ τους;; Μου φαίνεται πολύ παράξενο..θα δω τον γιατρό την Δευτέρα από κοντά για να δούμε πως θα προχωρήσουμε και τι θα μου πει...οικονομικα μας συμφέρει να κάνουμε άλλη μια ωοληψια γιατί είναι ήδη στο πακέτο που θα πληρώσουμε. 
      οποτε έχουμε 3 έμβρυα κατάψυξη από την προηγ φορά (1 καλο και 2 μέτρια) και να δούμε αυτό τι θα γίνει..δεν είναι και πολύ υπέρ μας οι πιθανότητες προς το παρόν 

      Και μένα με ίδιο πρώτοκολλο μου φαίνεται μεγάλη η διαφορά έχεις δίκιο αλλά από τη στιγμή που έχεις κατάψυξη δες το θετικό αυτού όσο δύσκολο κι αν είναι. Έχω κάνει 3 διεγερσεις και η μία ήταν για ωοληψια δεν είναι εύκολο να γίνεται συνέχεια το καταλαβαίνω όμως δείτε το μήπως κανετε άλλη μια αφού σας συμφέρει και οικονομικά. Στειλε μας νέα από το γιατρό! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Giotitsa είπε:

Χαχαχαχαχαχαχαχα να τρως γλυκό ρου κουταλιού αν θες αλλά τώρα την εφαγες παει μετρήσου να δεις ποσο εχεις χαχχαα

Χαχαχαχαχαχαχαχα Χαχχαχαχαζχαχαχαχχαχαα χαχα Εχω λιωσειιιιι

Μα το γλυκό του κουταλιού έχει ζάχαρη μέσα!!!


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Mamacita Alina είπε:

Μα το γλυκό του κουταλιού έχει ζάχαρη μέσα!!!

Ναο έχει όντως αλλά δεν ανεβάζει ζάχαρο και δεν ξέρω πως γίνεται αυτό να σου πω αλήθεια ετσι μου έχουνε πει τώρα αν αληθεύει δεν ξέρω δοκίμασε


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Βρε κορίτσια, εμενα μου φωναζει καθε μερα το παγωτακι απο την καταψυξη..... Εεεεελααααα, φαααεεε μεεεε..... Ε κ το τρωω.... Ο μπεμπης το θελει, οχι εγω.... Χαχαχα 

Δικια μου εισαι εσυ! Χαχαχα κ μενα ετσι φωναζει κ το παγωτο κ ο μπεμπης, ε να χαλασω χατηρι στο παιδι;;; οχιιιιιιι!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ναο έχει όντως αλλά δεν ανεβάζει ζάχαρο και δεν ξέρω πως γίνεται αυτό να σου πω αλήθεια ετσι μου έχουνε πει τώρα αν αληθεύει δεν ξέρω δοκίμασε

Δεν αληθεύει μάνα μου και το έχεις ξανά πει σε άλλη κοπέλα αλλά ξέχασα να στο πω... Το γλυκό του κουταλιού συν του ότι γίνεται με φρούτα που κι αυτά από μόνα τους ανεβάζουν έχει και ζάχαρη.... Αυτή που στο είπε λογικά έφαγε και δεν την ανέβασε και στο είπε ή έτυχε να μη την ανεβάσει.... Η ζάχαρη απαγορεύεται όπως και να χει αλλά χίλιες φορές αν δεν την παλεύεις να φας δύο κομματάκια σοκολάτας παρά γλυκό του κουταλιού.... Είναι σαν να θες εσύ να φάς πατατάκια ή παστό μπακαλιάρο (ξανά λέω) χαχαχαχα νο νο νο νο νο


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία στα κορίτσια μας που έχουν γιατρό σήμερα και αύριο! Να ανέβει λίγο η διάθεση μας με τα ευχάριστα που θα μας γράψετε για τα μπεμπακια σας!

@Farmakotriftena μου, για μένα καλά έκανες και πήρες γνώμες. Εγώ είμαι της άποψης να πας σε δύο και σε τρεις και σε όσους χρειάζεται για να εξασφαλίσεις και την υγεία σας και την ψυχική σου ηρεμία. Δυστυχώς η χτεσινή σου εμπειρία δεν ήταν καθόλου καλή αλλά μην απελπίζεσαι! Καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις πίστεψε με. Εγώ για τέτοιο λόγο άλλαξα γιατρό, καλά θυμάται η @Mamacita Alina! Μετά την Αυχενική, κι αφού είχαμε βρει πολύ υψηλές αντιστάσεις στις μητριαιες αρτηρίες η γιατρός μου είχε πει ότι υπάρχει κίνδυνος για βρέφος IUGR ( ουσιαστικά καθυστερημένη ανάπτυξη). Πηγαίνω μια βδομάδα μετά την Αυχενική για την τακτική επίσκεψη μας και μεταξύ άλλων τραγικών μετρήσεων μου βρίσκει τι έμβρυο 10 ημέρες μικρότερο και μου λέει δεν αναπτύσσεται! Κόκκαλο εγώ! Της λέω να επαναλάβει τη μέτρηση (γιατί έβγαινε πιο μικρό κι από ότι το είχαν βρει στην Αυχενική) και μου λέει δεν υπάρχει νόημα και να ξαναπάω σε δύο βδομάδες να με δει. Εγώ φυσικά είχα πανικοβληθεί. Και μιλάω με τον εμβρυολογο που μου είχε κάνει την Αυχενική και μου κλείνει ραντεβού μετά από δύο βδομάδες για να δούμε την ανάπτυξη του εμβρύου. Μη στα πολυλογώ όταν πήγα το μωρό όχι μόνο δεν ήταν μικρό, αλλά μεγαλύτερό από το μέσο όρο. Όταν δε είδε τις μετρήσεις του φάνηκαν όλες λάθος! 

Όλα αυτά σου τα λέω για να δεις ότι οι μετρήσεις διαφέρουν, ότι κάνουν λάθη, ότι ορισμένες φορές δε σκέφτονται καν τι μας λένε. Πίστεψε στο μωράκι σου αγάπη μου, πήγαινε με το καλό σήμερα για τον επανέλεγχο και εύχομαι από τα βάθη της ψυχής μου όλα αυτά σύντομα να αποτελούν για σένα μια κακή ανάμνηση!!! Είσαι συνέχεια στη σκέψη μου, περιμένουμε νέα!❤

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jennak83 είπε:

Δικια μου εισαι εσυ! Χαχαχα κ μενα ετσι φωναζει κ το παγωτο κ ο μπεμπης, ε να χαλασω χατηρι στο παιδι;;; οχιιιιιιι!

Τι παγωτό τρώτε; Ειδικά εσύ γουινσπερτ που είσαι ζαχαρένια. Κανονικό ή λάιτ;


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ναο έχει όντως αλλά δεν ανεβάζει ζάχαρο και δεν ξέρω πως γίνεται αυτό να σου πω αλήθεια ετσι μου έχουνε πει τώρα αν αληθεύει δεν ξέρω δοκίμασε

Αγάπη στη γιαγιά μου πάντως που είναι διαβητικη της τινάζει στα ύψη το ζάχαρο! Μάλλον είναι στον οργανισμό!


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Δεν αληθεύει μάνα μου και το έχεις ξανά πει σε άλλη κοπέλα αλλά ξέχασα να στο πω... Το γλυκό του κουταλιού συν του ότι γίνεται με φρούτα που κι αυτά από μόνα τους ανεβάζουν έχει και ζάχαρη.... Αυτή που στο είπε λογικά έφαγε και δεν την ανέβασε και στο είπε ή έτυχε να μη την ανεβάσει.... Η ζάχαρη απαγορεύεται όπως και να χει αλλά χίλιες φορές αν δεν την παλεύεις να φας δύο κομματάκια σοκολάτας παρά γλυκό του κουταλιού.... Είναι σαν να θες εσύ να φάς πατατάκια ή παστό μπακαλιάρο (ξανά λέω) χαχαχαχα νο νο νο νο νο

Οκ εντάξει θα ξέρω τώρα χαχαχαχαχαχαχαχα 

Just now, gogouli_ είπε:

Αγάπη στη γιαγιά μου πάντως που είναι διαβητικη της τινάζει στα ύψη το ζάχαρο! Μάλλον είναι στον οργανισμό!

Χαχα ρς δεν ξέρω αν αληθεύει άλλος μου το είπε μαλακιες είπε χαχαχαχαχαχαχαχα ακούς και απο αυτές εγώ γενικά δεν πολυτρωω γλυκα αλλά καμια φορά τα τσακιζω 

  • Χαχα 3

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε σκάστε λίγο με τα γλυκά κ τα παγωτά γτ έχω λυσσάξει μια βδομάδα τωρα για προφιτερολ. Με χει καθίσει στο μυαλό κ δε λέει να φύγει. Έφαγα ένα κομμάτι κέικ το πρωί αλλά δε με χτύπησε ούτε στο δόντι που λενε

  • Χαχα 8

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Τι παγωτό τρώτε; Ειδικά εσύ γουινσπερτ που είσαι ζαχαρένια. Κανονικό ή λάιτ;

Κανονικο παγωτο τρωω αλλα  ειναι μικρο... Θα ηθελα πολυ να παρω το διλιτρο κ να το τσακισω αλλα κρατιεμαι... Εχω μετρηθει μια ωρα μετα κ εχει ανέβει ελαχιστα το ζαχαρο... Οποτε συνεχιζω... Χαχαχα 

Just now, Jennak83 είπε:

Δικια μου εισαι εσυ! Χαχαχα κ μενα ετσι φωναζει κ το παγωτο κ ο μπεμπης, ε να χαλασω χατηρι στο παιδι;;; οχιιιιιιι!

Ε μα..... Αφου το ζηταει το παιδι, τέλος... Οταν ηρθε ο αντρας μου εχθες ειχαμε μπροστά του συζητηση με τον μπεμπουλη... 

-Τι ειπες μπεμπουλη; Τι θες;;; 

-Παγωτο (μονο εγω τον ακουσα) 

-Κατσε να δουμε.... 

Κ μου λεει ο αντρας μου, τι ειπε, παγωτο θελει;;; Το κατάλαβε.... 

Χαχαχαχα κ καπως ετσι μου εφερε να φαω... 

  • Χαχα 4

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, winspert είπε:

Κανονικο παγωτο τρωω αλλα  ειναι μικρο... Θα ηθελα πολυ να παρω το διλιτρο κ να το τσακισω αλλα κρατιεμαι... Εχω μετρηθει μια ωρα μετα κ εχει ανέβει ελαχιστα το ζαχαρο... Οποτε συνεχιζω... Χαχαχα 

Ε μα..... Αφου το ζηταει το παιδι, τέλος... Οταν ηρθε ο αντρας μου εχθες ειχαμε μπροστά του συζητηση με τον μπεμπουλη... 

-Τι ειπες μπεμπουλη; Τι θες;;; 

-Παγωτο (μονο εγω τον ακουσα) 

-Κατσε να δουμε.... 

Κ μου λεει ο αντρας μου, τι ειπε, παγωτο θελει;;; Το κατάλαβε.... 

Χαχαχαχα κ καπως ετσι μου εφερε να φαω... 

Εγώ και να πω στον άνδρα μου οτι κάτι θέλει το μωρο χεσμενη με έχει αχχαχαχχαχαα μου λέει ολα στο μωρο τα ρίχνεις χαχαχχα

  • Χαχα 4

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Ρε σκάστε λίγο με τα γλυκά κ τα παγωτά γτ έχω λυσσάξει μια βδομάδα τωρα για προφιτερολ. Με χει καθίσει στο μυαλό κ δε λέει να φύγει. Έφαγα ένα κομμάτι κέικ το πρωί αλλά δε με χτύπησε ούτε στο δόντι που λενε

Αχ αυτο το προφιτερολ.... Περναω απο το ζαχαροπλαστειο κ μου φωναζει καθε φορα.... Αλλα εγω Κυρια.... Έρχομαι σπιτι κ τρωω παγωτο.... Χαχαχα χαχαχα χαχαχα χαχαχα 

  • Χαχα 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Ρε σκάστε λίγο με τα γλυκά κ τα παγωτά γτ έχω λυσσάξει μια βδομάδα τωρα για προφιτερολ. Με χει καθίσει στο μυαλό κ δε λέει να φύγει. Έφαγα ένα κομμάτι κέικ το πρωί αλλά δε με χτύπησε ούτε στο δόντι που λενε

Σκαμε μπαμμμμμ χαχαχαχαχαχαχαχα

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Εγώ και να πω στον άνδρα μου οτι κάτι θέλει το μωρο χεσμενη με έχει αχχαχαχχαχαα μου λέει ολα στο μωρο τα ρίχνεις χαχαχχα

Χεσμενη αποκλείεται να σε έχει... Κ εμενα μου λεει οτι τα ριχνω στο μωρο, αλλα μου φερνει... Κ γελαμε φυσικα... Ενα κιλο πρέπει να  εχω παρει απο τον προηγούμενο μηνα... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Χεσμενη αποκλείεται να σε έχει... Κ εμενα μου λεει οτι τα ριχνω στο μωρο, αλλα μου φερνει... Κ γελαμε φυσικα... Ενα κιλο πρέπει να  εχω παρει απο τον προηγούμενο μηνα... 

Μα αφού δεβ μου φέρνει αρα τι με έχει φιλη χαχαχχαα χιουεσμενη χαχαχαχχαχα

  • Χαχα 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...