Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 20/9/2024 at 4:17 ΜΜ, Katiamaxiking είπε:

      Τόση διαφορά οι κύκλοι μεταξύ τους;; Μου φαίνεται πολύ παράξενο..θα δω τον γιατρό την Δευτέρα από κοντά για να δούμε πως θα προχωρήσουμε και τι θα μου πει...οικονομικα μας συμφέρει να κάνουμε άλλη μια ωοληψια γιατί είναι ήδη στο πακέτο που θα πληρώσουμε. 
      οποτε έχουμε 3 έμβρυα κατάψυξη από την προηγ φορά (1 καλο και 2 μέτρια) και να δούμε αυτό τι θα γίνει..δεν είναι και πολύ υπέρ μας οι πιθανότητες προς το παρόν 

      Και μένα με ίδιο πρώτοκολλο μου φαίνεται μεγάλη η διαφορά έχεις δίκιο αλλά από τη στιγμή που έχεις κατάψυξη δες το θετικό αυτού όσο δύσκολο κι αν είναι. Έχω κάνει 3 διεγερσεις και η μία ήταν για ωοληψια δεν είναι εύκολο να γίνεται συνέχεια το καταλαβαίνω όμως δείτε το μήπως κανετε άλλη μια αφού σας συμφέρει και οικονομικά. Στειλε μας νέα από το γιατρό! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Farmakotriftena είπε:

Απίστευτο!!! Όπως κι εμένα χθες σχεδόν μου την είπε μου λεει "στη θέση σου δεν θα έπρεπε να σε απασχολεί το ποσοστό αποβολής αλλά με τόσες ενδείξεις θα έπρεπε μόνο να σε απασχολεί να κάνει αμνιοπαρακαντηση με οποιο κοστος." Και μετά άρχισε να μου λέει για  το εμπειρικό του χέρι.. Και με αποκαρδιωσε εντελως όταν μου είπε πως και καλός να βρει ο μοριακος καρυορυπος πρέπει αυτό το μωρό να παρακολουθειτε στενά. Τώρα που τα πληκτρολογώ, με πιάνει πάλι ταχυκαρδία από το άγχος και τη στεναχώρια.. πήγα στη γραμματέα του να πληρώσω και να κλείσω ραντεβού για την αμνιοπαρακαντηση και είχε αλλοιωθεί η φωνή μου που κρατιομουν με νύχια να μην κλάψω μπροστά τους. Αυτός με έκανε να νιώσω πως εγώ δεν θα καταφέρω να γεννήσω ζωντανό παιδί. Δεν θα έρθει ο Σεπτέμβριος να σας γράφω ότι πάω να γεννήσω κι εγώ.. Μπορώ να φανταστώ Γιώτα μου τι τράβηξες... μας κόβουν στα δύο.. τρέμω για σήμερα.. Αν ακούσω πως δεν μεγάλωσε όπως θα θελαμε;; τι θα κάνω Θεε μου...

 

Και την νιώθω να κλωτσάει συνέχεια. Και ειδικά όταν ειμαι πολύ στεναχωρημένη ή με το που αγγίξω την κοιλιά μου κατευθείαν κουνιέται...

Τι ειναι αυτος καλε; απαραδεκτος! Μπορεις να ηρεμησεις λιγο; το μωρακι τα νιωθει ολα! Πηγαινε σημερα να δουμε κ το συζηταμε μετα, το μωρακι σου ειναι υγιεστατο! Επισης αν φοβασαι την αμνιο κ θες να σου φυγει ομως το αγχος υπαρχει το nipt τεστ που πλεον κανουν οι περισσοτερες. Ρωτα τον αποψε να σου πει περισσοτερες λεπτομερειες γι αυτο, να σου πει τη γνωμη του.

Just now, Giotitsa είπε:

χαχαχαχαχα για γελια ειναι ολα αυτα τωρα αυτος θεωρειται γιατρος ε ;;; να κανεις αμνιοπαρακεντιση με οποιο κοστος εσυ δεν του ειπες ριξε το παιδι σου να πνιγει για να κανω και εγω αμνιο με οποιο κοστος και τι αν βγει ο μοριακος καθαρος θα πρεπει το μωρο να παρακολουθειται συγνωμη τον ακουγες και δνε τον εβρισες ;; τι ειναι ολα αυτα που λεμε τι ειναι χασαπης να σου πει παμε να κανουμε και τι εγινε μωρε αν χασεις το μωρο εεε σιγα το πραγμα α ρε φωτια που πρεπει ο Θεος να ριξει και να μας καψει ολους λεω εγω 

να μην στεναχωριεσαι εσυ δεν κανει κοιτα εκει τον μπεμπουλη σου και εγω τον δικο μου και αστα αυτα ειναι αλλος δικαστης περιμενω απλα και υπομονετικα χωρις να εχω ευχηθει ποτε κακο σε κανεναν τους ο θεος ειναι μεγαλος

Ποσο συμφωνω! Ακου θα προσπερασει κ τον μοριακο καρυοτυπο αυτος ρε! Εχε χαρη που παιζουν με τον πονο μας κ εκεινη την ωρα απλα χανεις τα λογια σου, αλλιως του χρειαζοταν ενα χερι βρισιμο! Λεγεται κ γιατρος ο κυριος αυτος..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Jennak83 είπε:

Τι ειναι αυτος καλε; απαραδεκτος! Μπορεις να ηρεμησεις λιγο; το μωρακι τα νιωθει ολα! Πηγαινε σημερα να δουμε κ το συζηταμε μετα, το μωρακι σου ειναι υγιεστατο! Επισης αν φοβασαι την αμνιο κ θες να σου φυγει ομως το αγχος υπαρχει το nipt τεστ που πλεον κανουν οι περισσοτερες. Ρωτα τον αποψε να σου πει περισσοτερες λεπτομερειες γι αυτο, να σου πει τη γνωμη του.

Ποσο συμφωνω! Ακου θα προσπερασει κ τον μοριακο καρυοτυπο αυτος ρε! Εχε χαρη που παιζουν με τον πονο μας κ εκεινη την ωρα απλα χανεις τα λογια σου, αλλιως του χρειαζοταν ενα χερι βρισιμο! Λεγεται κ γιατρος ο κυριος αυτος..

Αυτό αυτό αυτό και πάλι αυτό!!!!

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena @Giotitsa  Ρε κορίτσια μ συγνώμη που πετάγομαι και γω στον Μαλιγιάννη έκανα την αυχενική εκεί έχω κλείσει και τη Β’ μου τον σύστησε ο γιατρός μου ως τον καλύτερο....Τι δεν είναι καλός? Τώρα είδα τα μνμτ....


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

@Farmakotriftena @Giotitsa  Ρε κορίτσια μ συγνώμη που πετάγομαι και γω στον Μαλιγιάννη έκανα την αυχενική εκεί έχω κλείσει και τη Β’ μου τον σύστησε ο γιατρός μου ως τον καλύτερο....Τι δεν είναι καλός? Τώρα είδα τα μνμτ....

Καλός θα είναι... πάντα σε κάποιον καλό σιγουρσ κάποια θα έχει αρνητική εμπειρία. Εγώ χθες είχα τη χειρότερη εμπειρία . Σωστη ή λάθος η διάγνωση του, θα φανεί ίσως σήμερα....

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, minxri είπε:

@Farmakotriftena @Giotitsa  Ρε κορίτσια μ συγνώμη που πετάγομαι και γω στον Μαλιγιάννη έκανα την αυχενική εκεί έχω κλείσει και τη Β’ μου τον σύστησε ο γιατρός μου ως τον καλύτερο....Τι δεν είναι καλός? Τώρα είδα τα μνμτ....

Η κάθε μία σε αυτά έχει δικιά της γνώμη. Ας μη λέμε αρνητικά για γιατρούς ονομαστικά το είπα και χθες αυτό. Είναι κίνδυνος για διαφημίσεις και μπορεί να βρει μπελά το φόρουμ ή να μας κλείσουν το θέμα... Εμένα τον γιατρό μου πχ με το που τον επέλεξα μου έλεγαν φύγε από αυτόν βγάζει μήτρες χωρίς λόγο και είναι το ένα και το άλλο.... Εεε εμένα με έσωσε από επιπλοκή στον τοκετό και αν ήταν άλλος δεν θα τα κατάφερνα.... Είναι στην κάθε μία τι θα τύχει.... Είναι γιατροί αλλά κάνουν και λάθη... Ξέρω πάλι άλλη μια περίπτωση γενετιστή που τον συστήνει ο γιατρός μου και σχεδόν όλοι στο δημόσιο νοσοκομείο κι όμως δεν είχε δει κάτι πολύ σημαντικό στο μωράκι και εν τέλει έκανε επέμβαση όταν γεννήθηκε. Τέλος καλό όλα καλά. Και τον συστήνουν και όλοι.... Οπότε ποτέ δε ξέρεις.... Το θέμα είναι να μην είναι χασάπης και να κοιτάει πορτοφόλια....κατά τα αλλα οσο καλοί και να είναι κάνουν λάθη... οπότε ένας καλός για μένα ίσως για σένα να είναι χάλια και το αντίθετο

Just now, Farmakotriftena είπε:

@Mamacita Alina τι βαρος σου ειχε δώσει στο μωρο; θύμισε μου βδομάδα και η μέρα που την έκανες.. 

Για την τωρινή εγκυμοσυνη λέμε; Γύρω στα 450 γραμμάρια βγήκε και την έκανα 22+1 που βγήκε 21+6...κάπως έτσι στο γράφημα {---•-|----} Αλλά δεν έχει να κάνει το βάρος του μωρού του δικού μου... Μπορεί να ήταν πιο παχύ ή πιο λεπτό, να το επηρεάζει ο διαβήτης, να είναι πιο "φαγανο" και να αποκτά πιο εύκολα λίπος από αλλά κλπ.... Μη τα ψάχνεις άλλο.... Μην ασχολείσαι και με το βάρος.... Είναι ήδη τρεις... Σε λίγες ώρες θα έχεις επιστημονική άποψη.... Μη σκαλίζεις άλλο μόνο κακό σου κάνει όλο αυτό.... Και για να είμαι ειλικρινής αν ο σημερινός γιατρός σου πει όλα καλά και σε δω πάλι να ψάχνεσαι και να κοιτάς τιμές κλπ θα σε μαλώσω.... Άκου τον σημερινό γιατρό που σου έχει δείξει ότι δε σε βλέπει σαν πορτοφόλι και σίγουρα ξέρει πολλά παραπάνω από εμάς τις τρελομαμαδες που από το άγχος δεν σκεφτόμαστε καθαρά... 

  • Μου αρέσει 5

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Η κάθε μία σε αυτά έχει δικιά της γνώμη. Ας μη λέμε αρνητικά για γιατρούς ονομαστικά το είπα και χθες αυτό. Είναι κίνδυνος για διαφημίσεις και μπορεί να βρει μπελά το φόρουμ ή να μας κλείσουν το θέμα... Εμένα τον γιατρό μου πχ με το που τον επέλεξα μου έλεγαν φύγε από αυτόν βγάζει μήτρες χωρίς λόγο και είναι το ένα και το άλλο.... Εεε εμένα με έσωσε από επιπλοκή στον τοκετό και αν ήταν άλλος δεν θα τα κατάφερνα.... Είναι στην κάθε μία τι θα τύχει.... Είναι γιατροί αλλά κάνουν και λάθη... Ξέρω πάλι άλλη μια περίπτωση γενετιστή που τον συστήνει ο γιατρός μου και σχεδόν όλοι στο δημόσιο νοσοκομείο κι όμως δεν είχε δει κάτι πολύ σημαντικό στο μωράκι και εν τέλει έκανε επέμβαση όταν γεννήθηκε. Τέλος καλό όλα καλά. Και τον συστήνουν και όλοι.... Οπότε ποτέ δε ξέρεις.... Το θέμα είναι να μην είναι χασάπης και να κοιτάει πορτοφόλια....κατά τα αλλα οσο καλοί και να είναι κάνουν λάθη... οπότε ένας καλός για μένα ίσως για σένα να είναι χάλια και το αντίθετο

θα συμφωνησω ολοι κανουν λαθη. επισης ρε κοριτσια αυτοι οι υπερηχοι στην ουσια μια εικονα ειναι . διαγνωση δεν κανουν κ οι γιατροι δεν βαζουν κ το χερι τους στην φωτια οτι οντως ξερουν τι σημαινει μια πιο περιεργη εικονα ενος μωρου υποθεσεις κανουν. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Mamacita Alina @Farmakotriftena Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας η αλήθεια είναι ότι οι γιατροί και οι δικηγόροι είναι πολύ περίεργη φάρα τις περισσότερες φορές σε κοιτάνε στην  τσέπη όχι όλοι αλλά οι περισσότεροι αυτό το λέω και από προσωπική εμπειρία..!!!   @FarmakotriftenaΚαλή επιτυχία σου εύχομαι μακάρι ότι σου είπαν να είναι βλακείες....και σε λίγους μήνες να κρατάς το μωράκι σου στην αγκαλιά σου σφιχτά και να του δίνεις πολλά πολλά φιλάκια!!!!

  • Μου αρέσει 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

@Mamacita Alina @Farmakotriftena Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας η αλήθεια είναι ότι οι γιατροί και οι δικηγόροι είναι πολύ περίεργη φάρα τις περισσότερες φορές σε κοιτάνε στην  τσέπη όχι όλοι αλλά οι περισσότεροι αυτό το λέω και από προσωπική εμπειρία..!!!   @FarmakotriftenaΚαλή επιτυχία σου εύχομαι μακάρι ότι σου είπαν να είναι βλακείες....και σε λίγους μήνες να κρατάς το μωράκι σου στην αγκαλιά σου σφιχτά και να του δίνεις πολλά πολλά φιλάκια!!!!

Και μακάρι να ήταν μόνο αυτοί οι επαγγελματικοι τομείς.... Παντού μα παντού θα κουτουλησουμε εκμεταλλευση.... Το κακό είναι ότι οι γιατροί ασχολούνται με ότι πιο σημαντικό... Την υγεία.... Και είναι αμαρτία τόσο μεγάλη να βλέπουν πορτοφόλι και να κινούνται ανάλογα.... 

Just now, minxri είπε:

@Mamacita Alina @Farmakotriftena Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας η αλήθεια είναι ότι οι γιατροί και οι δικηγόροι είναι πολύ περίεργη φάρα τις περισσότερες φορές σε κοιτάνε στην  τσέπη όχι όλοι αλλά οι περισσότεροι αυτό το λέω και από προσωπική εμπειρία..!!!   @FarmakotriftenaΚαλή επιτυχία σου εύχομαι μακάρι ότι σου είπαν να είναι βλακείες....και σε λίγους μήνες να κρατάς το μωράκι σου στην αγκαλιά σου σφιχτά και να του δίνεις πολλά πολλά φιλάκια!!!!

Πάντως αν εσένα σε καλύπτει ο γιατρός και την πρώτη φορά δεν είχες παράπονο, στα αναλύει και δε σε ξεπεταει να πας και να μην αγχώνεσαι.... Ούτως ή άλλως και κάτι να σου κακοφανει τελικά παίρνεις από αλλού δεύτερη γνώμη!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Αχ βρε κοριτσι μου...αντε να κανεις τους επανελεγχους σου, να δεις που ολα θα ειναι καλα να ηρεμησεις πλεον! Τους γιατρους που ανεφερες δεν τους ξερω, αλλα θα σου πω οτι ο γυναικολογος μου ειναι μεγαλος σε ηλικια, μπορει να τον εμπιστευομαι για την εμπειρια του αλλα βλεπω τα κολληματα του και ποσο "ακυρωνει" αλλους γιατρους αλλων ειδικοτητων...Νομιζουν πως τα ξερουν ολα...οταν γεννησα το πρωτο παιδι που εδινε συμβουλες παιδιατρου και μου ακυρωνε τον παιδιατρο...πραγματα που εχουν αλλαξει π.χ. ο τροπος που κοιμαται ενα μωρο...δεν λεω καλη η εμπειρια αλλα και οι νεοι γιατροι μπορουν να ειναι το ιδιο ή και περισσοτερο αξιοπιστοι με καλύτερες σπουδες και μέσα...συμβαδιζουν με την εποχη βρε παιδι μου και παραδεχονται οτι δεν ειναι Θεοι και δεν τα ξερουν ολα.... Οσο για τις μετρησεις ειναι λογικο να υπαρχουν αποκλισεις...μιλαμε για χιλιοστά, για φαντάσου...λιγο η τελιτσα να ξεφυγει, λιγο το χερι του μπαρμπα να ειχε τρεμουλο....εγω θα σου ελεγα να εμπιστευθεις τα εμπειρα χερια των πιο νεων γιατρων αλλα παλι εσυ ξέρεις...τωρα θα μου πεις εγω εχω προτιμησει τον παλιο γυναικολογο, ομως με τον νεο εμβρυολογο εξισορροπω τα πραγματα...χαχα!

Να σου πω πως σημερα εχω κι εγω τη β επιπεδου και πιο πολυ με καιει να παω να τον ρωτησω για τα ορια της μυτης...χαχαχα.

Καλη επιτυχια στη σημερινή σου εξεταση..περιμενω νεακια σου οπως και ολες μας αλλωστε!

@Mamacita Alina και @minxri έχει κάνει παράθεση στην ευαγγέλια σορρυ πρώτον εγώ δεν είπα δεν είναι καλός αλλά οτι δεν Εχω ακούσει ποτε για αυτον οτι δεν ξέρω καν το όνομα του σαν γιατρός τώρα αν είναι καλός η Οχι δεν το ξςρω μπορω να ξαναπαραθεσω την συζήτηση ρωτησα μήπως δεν είναι τόσο καλός εγώ που να τον ξςρω αφού δεν το Εχω άκουστα 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Giotitsa είπε:

@Mamacita Alina και @minxri έχει κάνει παράθεση στην ευαγγέλια σορρυ πρώτον εγώ δεν είπα δεν είναι καλός αλλά οτι δεν Εχω ακούσει ποτε για αυτον οτι δεν ξέρω καν το όνομα του σαν γιατρός τώρα αν είναι καλός η Οχι δεν το ξςρω μπορω να ξαναπαραθεσω την συζήτηση ρωτησα μήπως δεν είναι τόσο καλός εγώ που να τον ξςρω αφού δεν το Εχω άκουστα 

Ναι οκ αγάπη για την Farmakotriftena πήγαινε το μνμ πιο πολύ που πήγε επίσκεψη  απλά επειδή μιλάγατε μαζί έβαλα και σένα μέσα sorry


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Ναι οκ αγάπη για την Farmakotriftena πήγαινε το μνμ πιο πολύ που πήγε επίσκεψη  απλά επειδή μιλάγατε μαζί έβαλα και σένα μέσα sorry

Εγώ δεν τον ξέρω τον άνθρωπο ούτε την δουλειά του ξέρω ενα όμως ξέρω δεν λες σε μια γυναίκα πήγαινε και κανε αμνιο με οποίο κόστος συγνώμη είναι κουβέντα αυτή δηλαδή να μην πουμε το σωστό τι είναι αυτά παίζουμε με ανθρώπινες ψυχές επισης ποιος αναιρεί εναν μοριακό καρυότυπο και λέει οτι και κάλος να βγει θα παρακολουθούμε το μωρο εμένα αυτές οο κουβέντες δεν μου άρεσαν τώρα Στηβ δουλειά δεν ξέρω αν είναι κάλος

Just now, Evangeliaa είπε:

Στις 4.00 κορίτσια εγω β επιπέδου....ετοιμαζομαστε να παμε!!! Φουουουου...αγχος!

Αντε κορίτσι πλησίασε πες μας τα παντα μετα

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...