Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Cristina93 είπε:

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Κι εμείς έχουμε ιστορικό κρυψορχίας και στις δύο πλευρές που άργησε να χειρουργηθεί. Έχει κάποιος/α εικόνα αν μπορεί να επανέλθει έστω στον μικρό αριθμό που ήταν πριν με τη διακοπή της αγωγής; Παρότι δεν μας είπε ποτέ κάτι τέτοιο ο γυναικολόγος, κάναμε από μόνοι μας για ασφάλεια μερικά σπερμοδιαγράμματα ενδιάμεσα και πήγαινε προς το χειρότερο, πράγμα που μετέφερα στον γυναικολόγο και μας διαβεβαίωνε ότι είναι τυχαίο και είναι σημαντικό να συνεχίσει ο σύζυγος τη θεραπεία μήπως βελτιωθεί η ποιότητα του σπέρματος. Τώρα που βρεθήκαμε στο μηδέν και τον πήραμε τηλέφωνο πάλι, είπε τελικά ότι ίσως (!!!) δεν δουλεύει σε εμάς και ας το σταματήσουμε ή να το συνεχίσουμε (ήταν χύμα ως προς αυτό)...

      Στο Έλενα που είμαστε ήδη, μας είπαν να βρούμε ανδρολόγο ή ενδοκρινολόγο και δεν μας ανέφεραν το πρόγραμμα που λες για την ειδική θεραπεία "διέγερσης". Θα ρωτήσω λοιπόν στο Έλενα στο ενδοκρινολογικό τμήμα!

      Οι περισσότεροι γυναικολόγοι που είδαμε μας είπαν απλά να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει με βιταμίνες και βλέπουμε τη μέρα της ωοληψίας.. επειδή αυτό μας φάνηκε λίγο "φλου" σαν σχέδιο, εμπιστευτήκαμε (δυστυχώς) την άποψη του να δοκιμάσουμε ένα φάρμακο μήπως αλλάξει κάτι προς το καλύτερο (αφού μας διαβεβαίωσε ότι δεν μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στο οποίο επιμένει μέχρι και σήμερα). Όσοι ουρολόγοι/ανδρολόγοι είδαμε δεν μας είπαν ποτέ για θεραπεία (μόνο για βιταμίνες). Στα ιδιωτικά κέντρα εξωσωματικής που είδαμε πριν καταλήξουμε στο Έλενα δεν μας ανέφεραν ούτε εμβρυολόγο ενώ στο Έλενα μπήκε κατευθείαν και ο εμβρυολόγος στη διαδικασία με συνεχείς λήψεις σπέρματος αλλά προς το παρόν έχουμε μόνο μία πλακέτα με δείγμα που είπαν ότι δύσκολα θα αντέξει στην απόψυξη. 

      Είναι πολύ σωστή η άποψή σου αλλά επειδή κι εγώ έχω χαμηλή AMH είπα να μην πάει χαμένος ένας κύκλος. Αποκλείεται να βρεθεί κάτι στο κατεψυγμένο δείγμα του συζύγου ή να δώσει κάτι εκείνη τη μέρα; Ο γιατρός μας εξήγησε το ρίσκο να μη βρεθεί κάτι και μας είπε ότι αν δεν βρεθεί θα καταψύξουμε ή έχουμε την επιλογή χρήσης δότη. Σε κάθε περίπτωση κι εμείς δεν θέλουμε δότη ακόμα άρα εγώ ξεκινάω σήμερα αν και ταραγμένη με προοπτική να ψύξουμε τα ωάρια και να δοκιμάσουμε πώς ανταποκρίνομαι στα φάρμακα (πρωτόκολλο ανταγωνιστών) για να έχουμε έστω περισσότερες πληροφορίες για την επόμενη φορά αν και εφόσον ανακάμψει το σπέρμα. @Kiddo Κρατάω την ιδέα για βιοψία αλλά θα πρέπει να βιαστούμε για να κανονίσουμε να είναι κάποιος stand by για τη μέρα της ωοληψίας. Είναι εύκολο να με ενημερώσεις με ποιόν έγινε η βιοψία γιατί πραγματικά δεν βρίσκω κάποιο όνομα στο forum πέρα από έναν καθηγητή στα Ιωάννινα;

      Ο άντρας μου γεννήθηκε με κρυψορχία από τη μια πλευρά και χειρουργήθηκε μικρός.Παρολα αυτά έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια και όπως μας είπε μια ανδρολογος,είναι τυχερός που έχει σπέρμα και κάναμε και ένα παιδάκι.Το 2022 που έδωσε σπέρμα είχε λίγο καιρό που είχε κόψει το κάπνισμα και τώρα που ξαναέκανε σπερμοδιαγραμμα έχει παραπάνω σπερματοζωάρια.Βελτιωθηκε μόνο ως προς την ποσοτητα.Σταματησε και το αλκοόλ,παίρνει και βιταμίνες(απλές,τις pregnacare)και ελπίζουμε με τη μικρογονιμοποίηση να βρεθεί υγιές σπέρμα και να κάνουμε ένα ακόμα παιδάκι.Εχω χαμηλή ΑΜΗ και είμαι 39,την Τετάρτη κάνουμε ωοληψια και ελπίζουμε από τα τρία ωάρια που φαίνονται στον υπέρηχο,να γονιμοποιηθεί έστω το ένα.Ευτυχως έχουμε άψογο γυναικολόγο και η κλινική έχει πολύ καλούς εμβρυολογους,είμαστε στη Θεσσαλονίκη στο Fer...lia του Γένεσις

      Θα σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία και σε λίγο καιρό να γίνεις μανούλα ❤️

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Evangeliaa είπε:

Πω πω κι ο δικος μου λεων ειναι! Σε καταλαβαινω φιλη! Κουραγιοοοο

 

 

 

Επισης....λιποζαν!!! Εγω το χα γραψει στη λιστα μου γιατι καπου το ειχα δει, αλλα μετα τον τοκετο που κράτησε 7 ωρες ειχα αφυδατωθει τοσο πολυ που τα χειλη μου ηταν σαν σταφιδες....

Αν θυμηθω και τιποτα αλλο περίεργο θα σας γραψω, κυριως για το μαιευτηριο γιατι για τα υπολοιπα πανω κατω τα είπατε οπως επισης οτι οντως και μετα ανοιχτα θα ειναι τα μαγαζια. Αν χρειαστειτε κατι στελνετε τους αντρες σας....τι τους εχουμε???

Ναι μπράβο!!!! Έχεις δίκιο, κ γω κορόιδευα που μου Χαν πει βαλτο πάνω πάνω αλλά χρειάστηκε. Εγώ είχα βγάλει και ερπη στα χείλια ρε με το που γεννησα 


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ ψυχολογικά παραμένω χάλια. Είναι πάνω από τις δυνάμεις μου να σκεφτώ θετικά. Το μυαλό μου είναι μονίμως κολλημένο στα χειρότερα.

Έκλεισα ραντεβού και με άλλον εμβρυολογο. Αν σε περίπτωση έκανα αμνιοπαρακαντηση, σε αυτόν θα την έκανα. Οπότε θεωρεισα καλύτερα να τον γνωρίσω και να έχει κι εκείνος μια σφαιρική άποψη από πριν... Θεωρείται από τους καλύτερους στην Ελλάδα. Εξήγησα στη γραμματέα του, ότι είναι επείγον και δόξα το Θεώ μου έκλεισε ραντεβού για σήμερα το μεσημέρι!!! Ευχηθείτε μου κορίτσια καλή επιτυχία... έχω απίστευτη θλίψη , τρέμω μην ακούσω τα ίδια και χειρότερα. Τρέμω να μην έχει κάτι το μωρό μου. Μπήκα στον 6ο μήνα ρε γαμωτο και φοβάμαι για την έκβαση την εγκυμοσύνης μου... Καλημέρα σε όλες!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ ψυχολογικά παραμένω χάλια. Είναι πάνω από τις δυνάμεις μου να σκεφτώ θετικά. Το μυαλό μου είναι μονίμως κολλημένο στα χειρότερα.

Έκλεισα ραντεβού και με άλλον εμβρυολογο. Αν σε περίπτωση έκανα αμνιοπαρακαντηση, σε αυτόν θα την έκανα. Οπότε θεωρεισα καλύτερα να τον γνωρίσω και να έχει κι εκείνος μια σφαιρική άποψη από πριν... Θεωρείται από τους καλύτερους στην Ελλάδα. Εξήγησα στη γραμματέα του, ότι είναι επείγον και δόξα το Θεώ μου έκλεισε ραντεβού για σήμερα το μεσημέρι!!! Ευχηθείτε μου κορίτσια καλή επιτυχία... έχω απίστευτη θλίψη , τρέμω μην ακούσω τα ίδια και χειρότερα. Τρέμω να μην έχει κάτι το μωρό μου. Μπήκα στον 6ο μήνα ρε γαμωτο και φοβάμαι για την έκβαση την εγκυμοσύνης μου... Καλημέρα σε όλες!

Καλημέρα. Λογικό να έχεις άγχος ακόμα...πηγαινε κ σ αυτόν να μιλήσετε και να δεις που θα ηρεμήσεις πολύ μετα την επίσκεψη του εκεί! Ολα θα είναι μια χαρά!! 

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

@Mamacita Alinaουου μαρηηηηηη είμαι 6 μηνών χαχαχαχαχαχαχαχα και Οχι 5,5 είμαι 6 χαχαχαχαχαχαχαχα Εχω όρεξη θα σας πειραζω στα πουλιά αδερφές μου στα πούλια χαχαχαχαχαχαχαχα 

Οοοοτι θυμάται χαίρεται αμάν αμάν χαχαχαχα

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ ψυχολογικά παραμένω χάλια. Είναι πάνω από τις δυνάμεις μου να σκεφτώ θετικά. Το μυαλό μου είναι μονίμως κολλημένο στα χειρότερα.

Έκλεισα ραντεβού και με άλλον εμβρυολογο. Αν σε περίπτωση έκανα αμνιοπαρακαντηση, σε αυτόν θα την έκανα. Οπότε θεωρεισα καλύτερα να τον γνωρίσω και να έχει κι εκείνος μια σφαιρική άποψη από πριν... Θεωρείται από τους καλύτερους στην Ελλάδα. Εξήγησα στη γραμματέα του, ότι είναι επείγον και δόξα το Θεώ μου έκλεισε ραντεβού για σήμερα το μεσημέρι!!! Ευχηθείτε μου κορίτσια καλή επιτυχία... έχω απίστευτη θλίψη , τρέμω μην ακούσω τα ίδια και χειρότερα. Τρέμω να μην έχει κάτι το μωρό μου. Μπήκα στον 6ο μήνα ρε γαμωτο και φοβάμαι για την έκβαση την εγκυμοσύνης μου... Καλημέρα σε όλες!

Οχι βρε αγάπη μου... Οχι βρε κοριτσακι μου.... Ολα καλα θα πανε... Ειμαι σιγουρη... Θα το δεις... Επειδη μιλαμε για χιλιοστα μπορει παντα να γινει καποιο λαθος... Ολα καλα θα ειναι... Καταλαβαινω οτι δεν μπορείς να ηρεμησεις... Ειναι απολυτα λογικο. . Ομως μην μαυριζεις την καρδουλα σου αδικα... Σε παρακαλώ... Σου στέλνω μια μεγαλη αγκαλια κ πολλα πολλα φιλια σε σενα κ στο μωρακι σου.... Θα περιμένουμε ευχαριστα νεα το μεσημερι να χαρουμε ολοι μαζι.... 

  • Μου αρέσει 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Καλημερα κοριτσουδες μου.... Μετραω κ εγω κοριτσια συνέχεια ζαχαρο... Με ενα κομμάτι εκμεκ κανταιφι που εφαγα τις προάλλες ανεβηκε αρκετουτσικα κ δεν επεφτε κιολας... Αλλα εχω δοκιμασει κ τρωω μικρα παγωτακια κ ανεβαινει ελαχιστα οπότε για να μη στερουμαι τα παντα λεω να τρωω απο ενα παγωτακι μικρουλι κ καθε μερα μη σας πω.... Ε δεν μπορώ βρε κορίτσια.... 

Εμένα πάλι με ανεβάζει το ρύζι σαν να έχω φάει 5 εκμέκ... Κάθε φορά που τρώω ρύζι πάει 150 και πάνω... Ημαρτον χαχαχαχα.

Υπάρχει και ένα παγωτό της Δέλτα το cool&sleem νομίζω και αυτό διάβασα δεν ανεβάζει και όντως γιατί το πήρα και δεν με ανέβασε. Τα παγωτακια επίσης ζαχαροπλαστείου τα 0% είναι ότι πρέπει. Υπομονή τελειώνουμε και θα μας φέρουν σοκολατόπιτα και κανταιφια στο μαιευτήριο χαχαχαχα

Just now, tsilona είπε:

Έχουμε και τη @winspert τη μαζόχα που τσιμπιεται χωρίς να της πει ο γιατρός τπτ. Ααχαχαχαχαχα

Καλημέρα κορίτσια μου. Σήμερα έχω β επιπεδου. Δεν κοιμήθηκα καλά, έκανα όλο άσχημα σενάρια. Δεν ξέρω γτ, στην πρώτη δεν ημουν έτσι, πολύ πιο χαλαρή ήμουν, ήταν μάλλον η άγνοια λόγω ηλικίας, τώρα ξέρω 5 Πράγματα παραπάνω. Ααχαχχα

Φοβάμαι ότι κάτι θα με βρει κ πως θα τ αντιμετώπισω μόνη μου αφού ο άντρας μου λείπει. Τώρα θα με πεις, γτ να σε βρει μωρή τρελή; ε δεν ξέρω! Τεσπα, θα σας ενημερώσω! 

 

Πως βαριέμαι τα λεωφορεία για να κατέβω κέντρο δεεεεε λέγεται, αλλά να βρω να παρκάρω δεν παίζει.. 

Θα κατέβω νωρίτερα να πάω σε φίλη για καφέ κ μετά ντάλα καταμεσήμερο 3 έχω ραντεβού.αυταααααα...

Ααα χτες με είδε μια κ λέει έμαθα είσαι έγκυος, συγχαρητήρια!! Πόσο είσαι; λέω πες εσύ πόσο με κάνεις! Κ λέει 3ων αντε 4ων μηνών.ααχααχχαχαχαχχα δάκρυσα. Τη φώτο με τη κοιλουμπα μου την είδατε εσείς ε; ταμάμ 3ων μηνών ειναι

Έχω πνιγεί στο γέλιο χαχαχαχα. Καλή επιτυχία κοριτσαρε. Όλα καλά θα πάνε κι εγώ πάντως τέτοιες σκέψεις έκανα πριν αφού έκλαιγα στο δρόμο για την β επιπέδου. Ότι να ναι

Just now, Evangeliaa είπε:

Οχι δεν εχω ουτε εγω...

Εε τότε τρωγε άφοβα ότι θέλεις εμείς το έχουμε τύψεις γιατί δεν επιτρέπεται εσύ και όσες δεν έχετε διαβήτη χαρείτε και τις λιγούρες σας καντε και τις ατασθαλίες σας μη στερήσετε κάτι που το θέλετε κρίμα είναι. Καλά δε λέω κάθε μέρα σουβλάκια αλλά μέρα παρά μέρα ας πούμε γιατί όχι χαχχαχα :)


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εμένα πάλι με ανεβάζει το ρύζι σαν να έχω φάει 5 εκμέκ... Κάθε φορά που τρώω ρύζι πάει 150 και πάνω... Ημαρτον χαχαχαχα.

Υπάρχει και ένα παγωτό της Δέλτα το cool&sleem νομίζω και αυτό διάβασα δεν ανεβάζει και όντως γιατί το πήρα και δεν με ανέβασε. Τα παγωτακια επίσης ζαχαροπλαστείου τα 0% είναι ότι πρέπει. Υπομονή τελειώνουμε και θα μας φέρουν σοκολατόπιτα και κανταιφια στο μαιευτήριο χαχαχαχα

Αληθεια; Εμενα λιγο τα μακαρόνια μου το ανεβαζουν. Ακιμα κ τα μαυρα... Προχθες που εφαγα μια πιαταρα, πολλα ομως, πηγε καπου 139 στη μια ωρα... Αλλα εχθες στο ασχετο εφαγα κοτόπουλο με πατατες στο φουρνο, 5 πατατουλες δλδ κ πηγε 166...ουτε ασθενοφόρο να επαιρνα... Χαχαχα αλλα στις 2 ωρες επεσε στο 105...Κ το απογευμα εφαγα παγωτακι κ στη μια ωρα ηταν 87...οποτε τελεια νομιζω... Ανυπομονω για σοκολατοπιτα, κανταιφια κ προφιτερολ... Περα τον Οκτώβρη ομως, οχι τωρα.... Χαχαχα 

  • Χαχα 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Έχεις κι εσύ διαβήτη κύησης; Γιατί η αλήθεια είναι πως δεν θυμάμαι...

Στα κορίτσια που είπα ότι δεν είμαι μόνη έχουν κι αυτά διαβήτη κύησης. Οι λεγόμενες ζαχαρενιες...Σίγουρα η Τσιλονα και η Κλου.... Η Τζενακ μου δε θυμάμαι να πω την αλήθεια. Και ένιωθα τύψεις που ενώ είναι θέμα υγείας εγώ δεν μπορώ να συγκρατήσω τη λιγούρα μου ορισμένες έως πολλές φορές... Να είναι καλά τα κορίτσια σήμερα ενιωσα καλύτερα όμως και αύριο θα φάω σουβλάκι!! Μπου χαχα. Αν ήταν μόνο θέμα κιλών εννοείται δε θα προσεχα και θα είχα πάρει ήδη 20+ γιατί είμαι λιχουδα...

Εγω προς το παρον εχω νορμαλ ζαχαρο στις εξετασεις, ολο κ πεφτει! Τωρα στη καμπυλη να δουμε! Κ γω το χω ριξει στα παγωτακια, ενα την ημερα το τρωω! Τι να κανω αμα τα εχεις ετοιμα στην καταψυξη να μην τα φας; κ σουβλακια τρωω κ πιτσες αλλα με μετρο, αλλα τρωω κ τα φρουτακια μου, το χυμο μου καθε μερα. Απο κιλα μακαρι να ηξερα γιατι δεν ειχα ζυγιστει στην αρχη αλλα απο οτι βλεπω κ μου λενε δεν εχω παρει, πιστευω κανα 4αρι καπου εκει..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ ψυχολογικά παραμένω χάλια. Είναι πάνω από τις δυνάμεις μου να σκεφτώ θετικά. Το μυαλό μου είναι μονίμως κολλημένο στα χειρότερα.

Έκλεισα ραντεβού και με άλλον εμβρυολογο. Αν σε περίπτωση έκανα αμνιοπαρακαντηση, σε αυτόν θα την έκανα. Οπότε θεωρεισα καλύτερα να τον γνωρίσω και να έχει κι εκείνος μια σφαιρική άποψη από πριν... Θεωρείται από τους καλύτερους στην Ελλάδα. Εξήγησα στη γραμματέα του, ότι είναι επείγον και δόξα το Θεώ μου έκλεισε ραντεβού για σήμερα το μεσημέρι!!! Ευχηθείτε μου κορίτσια καλή επιτυχία... έχω απίστευτη θλίψη , τρέμω μην ακούσω τα ίδια και χειρότερα. Τρέμω να μην έχει κάτι το μωρό μου. Μπήκα στον 6ο μήνα ρε γαμωτο και φοβάμαι για την έκβαση την εγκυμοσύνης μου... Καλημέρα σε όλες!

Κοριτσαρα μου κλείσε ραντεβού με όποιον θέλεις να νιώσεις ασφαλής αλλά σε παρακαλώ μην είσαι θλιμμένη. Αγχωμενη ναι θλιμμένη όχι βρε αγάπη μου. Η καρδούλα του μωρού σου είναι υγιέστατη που αυτό είναι το απαραίτητο ζωτικό του όργανο. Το κεφαλάκι του και πιο μικρούλι να είναι απλά θα είναι πετιτ σαν μωράκι αν είχε θέμα πχ ο εγκέφαλος θα στο είχαν πει αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα. Θα δεις όμως ου και για το κεφαλάκι η λεκάνη φταίει που πήγε και σφινωθηκε γιατί κάνει ντροπες. Μη στεναχωριέσαι θα πάνε όλα καλά. Η επιτυχία είναι σίγουρη στην εύχομαι με όλη μου τη καρδιά... Μη στεναχωριέσαι όμως σε παρακαλωωωω!!!

Just now, winspert είπε:

Αληθεια; Εμενα λιγο τα μακαρόνια μου το ανεβαζουν. Ακιμα κ τα μαυρα... Προχθες που εφαγα μια πιαταρα, πολλα ομως, πηγε καπου 139 στη μια ωρα... Αλλα εχθες στο ασχετο εφαγα κοτόπουλο με πατατες στο φουρνο, 5 πατατουλες δλδ κ πηγε 166...ουτε ασθενοφόρο να επαιρνα... Χαχαχα αλλα στις 2 ωρες επεσε στο 105...Κ το απογευμα εφαγα παγωτακι κ στη μια ωρα ηταν 87...οποτε τελεια νομιζω... Ανυπομονω για σοκολατοπιτα, κανταιφια κ προφιτερολ... Περα τον Οκτώβρη ομως, οχι τωρα.... Χαχαχα 

Αχ Παναγία μου ότι να ναι και εσένα ε; Φαντάσου προχθές έφαγα σοκολατοπιτα που είπα και στη Τσιλονα και πήγε..... 98!!!!!! Ναι καλά διάβασες!!! 98.... Ενώ με το ρύζι και το κοτόπουλο που έκανα τις προάλλες 155.... Ντόιιινγκ....

Διαβήτη λεει το ονομάζουν γιατί δε μπορείς να βρεις την άκρη μαζί του ... Τελικά δίκιο έχουν!!!

Just now, Jennak83 είπε:

Εγω προς το παρον εχω νορμαλ ζαχαρο στις εξετασεις, ολο κ πεφτει! Τωρα στη καμπυλη να δουμε! Κ γω το χω ριξει στα παγωτακια, ενα την ημερα το τρωω! Τι να κανω αμα τα εχεις ετοιμα στην καταψυξη να μην τα φας; κ σουβλακια τρωω κ πιτσες αλλα με μετρο, αλλα τρωω κ τα φρουτακια μου, το χυμο μου καθε μερα. Απο κιλα μακαρι να ηξερα γιατι δεν ειχα ζυγιστει στην αρχη αλλα απο οτι βλεπω κ μου λενε δεν εχω παρει, πιστευω κανα 4αρι καπου εκει..

Μια χαρά κοριτσι μου. Κάνε δουλειά σου. Κι εγώ όταν είχα τα 0% του ζαχαροπλαστείου κάθε μέρα έτρωγα ένα χαχαχαχα είναι και καλοκαιρι τραβιέται πολύ το γλυκάκι το φρουτάκι και όλα αυτά άντε να αντισταθουμε.... 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ ψυχολογικά παραμένω χάλια. Είναι πάνω από τις δυνάμεις μου να σκεφτώ θετικά. Το μυαλό μου είναι μονίμως κολλημένο στα χειρότερα.

Έκλεισα ραντεβού και με άλλον εμβρυολογο. Αν σε περίπτωση έκανα αμνιοπαρακαντηση, σε αυτόν θα την έκανα. Οπότε θεωρεισα καλύτερα να τον γνωρίσω και να έχει κι εκείνος μια σφαιρική άποψη από πριν... Θεωρείται από τους καλύτερους στην Ελλάδα. Εξήγησα στη γραμματέα του, ότι είναι επείγον και δόξα το Θεώ μου έκλεισε ραντεβού για σήμερα το μεσημέρι!!! Ευχηθείτε μου κορίτσια καλή επιτυχία... έχω απίστευτη θλίψη , τρέμω μην ακούσω τα ίδια και χειρότερα. Τρέμω να μην έχει κάτι το μωρό μου. Μπήκα στον 6ο μήνα ρε γαμωτο και φοβάμαι για την έκβαση την εγκυμοσύνης μου... Καλημέρα σε όλες!

Να κανεις ό,τι πιστευεις καλυτερο για το μωρο και για σενα για να εξαλειψεις καθε αμφιβολια, αγχος κλπ για να μπορεσεις να εισαι ηρεμη στο υπολοιπο της εγκυμοσυνης, αλλιως δε βγαινει. Εγω που το περασα κ το περναω μεχρι να δω οτι το παιδι μου ειναι γερο σε καταλαβαινω. Κ πολυ καλα θα κανεις, γιατι σιγουρα τα παιδακια μας ειναι καλα αλλα αυτη η 1 αμφιβολια μπορει να σε τρελανει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mamacita Alina είπε:

Αχ Παναγία μου ότι να ναι και εσένα ε; Φαντάσου προχθές έφαγα σοκολατοπιτα που είπα και στη Τσιλονα και πήγε..... 98!!!!!! Ναι καλά διάβασες!!! 98.... Ενώ με το ρύζι και το κοτόπουλο που έκανα τις προάλλες 155.... Ντόιιινγκ....

Διαβήτη λεει το ονομάζουν γιατί δε μπορείς να βρεις την άκρη μαζί του ... Τελικά δίκιο έχουν!!!

Ακου να δεις τωρα.... Κουλο κ αυτο... Οποτε ποιο ειναι το συμπέρασμα;;; Τρωγε σοκολατοπιτα, οχι ρυζι..... Χαχαχα 

Κ τη μια μερα τρως πατατες κ δεν ανεβαίνει κ μετα απο καποιες μερες ξανατρως κ παει στο θεο.... Αντε βγαλε ακρη... 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εν τω μεταξύ βλέπω ότι μιλάμε για λίστα μαιευτήριου.... Με βάλατε λοιπόν και σε σκέψεις να κάνω κι άλλη λίστα χαχαχα γιατί ως τώρα είχα κάνει για ψώνια γενικά του μωρού...

Βρήκα και τη παλιά μου λίστα θα σας την τοποθετήσω εδώ χιχιχιχι

Αυτά είχα πάρει για το μαιευτήριο. Ρωτήστε ομως κοντά στο φτιαξιμο της βαλίτσας σας τι σας παρέχει το μαιευτήριο μη πάρετε της Παναγίας τα ματια. Γιατί εγώ η αλήθεια είναι τα πήρα χαχαχαχα

Για το μωρό 

10 φορμακια βαμβακερά μακρυμάνικα (5 0-3 μέγεθος και 5 3-6)

10 ζιπουνακια ( 5 κοντομανικα 5 μακρυμάνικα)

Κουβερτακια 

Πάνες αγκαλιας

Σεντονακια για το πιρεξακι

Σαμπουάν/αφρολουτρο &πετσέτα μπάνιου

Μπιμπερο

Αποστειρωτη

Βραστηρα

Πιπίλα

Γαντακια και σκουφάκι 

Καλτσακια

Ρουχαλακια εξόδου

Ψαλίδακι για τα νύχια

Οινόπνευμα και αποστειρωμενες γάζες

Παμπερς

Για τη μαμά

4 νυχτικακια και 1 ρομπιτσα

Σερβιετες λοχείας

εσώρουχα μιας χρήσης

Χτένα σαμπουάν αφρολουτρο πετσέτα

Παντόφλες

Ρούχα και παπούτσια εξόδου (εγώ βγήκα με αυτά που μπήκα βασικά χαχαχαχα)

Ζακέτα καλού κακου

Λάστιχακια μαλλιών

Άοσμο ή πολύ απαλό αποσμητικο

Επιθέματα στήθους

Γενικά στη βαλίτσα

Τα χαρτιά που θα χρειαστούν για να δηλωθεί το μωρό

Φωτογραφική μηχανή (εγώ είχα το κινητό)

Χρήματα

Κανένα περιοδικό ή βιβλίο αν είστε του διαβάσματος ή γενικά κάτι να περνάει η ώρα οταν κοιμάται το μωράκι

Αυτά προς το παρόν.... Λίστα για γενικά ψώνια αργότερα .εκεί γίνεται πιο χαμουλης χαχαχα

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Just now, winspert είπε:

Ακου να δεις τωρα.... Κουλο κ αυτο... Οποτε ποιο ειναι το συμπέρασμα;;; Τρωγε σοκολατοπιτα, οχι ρυζι..... Χαχαχα 

Κ τη μια μερα τρως πατατες κ δεν ανεβαίνει κ μετα απο καποιες μερες ξανατρως κ παει στο θεο.... Αντε βγαλε ακρη... 

Αυτό ακριβώς είπα κι εγώ στον άντρα μου. Του λέω από αύριο το μεσημεριανό θα είναι σοκολατοπιτα χαχαχαχα.

Το ρύζι φαντάσου ενώ μια φορά το είχα φάει κοκκινιστό με μοσχαράκι όλα καλά που κοκκινιστά δεν πολύ κάνει και το βραστό πιλάφι με κοτόπουλο λόγο στομαχόπονου με πήγε στο θεό... Ααα και δεν έπεφτε κιόλας στο δυωρο ήταν ακόμη στο 120-115.... Οοοοοοτι να ναι.... Εγώ παραγγειλα πάντως το κανταιφι με το παγωτό στο μαιευτήριο ααααμ οοοοχι


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ. Μακάρι σε λίγες ώρες να σας στείλω καλό μήνυμα. Δεν μπορώ να σκεφτώ θετικά όμως. Το μυαλό μου πάει μόνο ότι θα σας στείλω κάτι κακό. Μου έχει γυρίσει σε πλήρη απαισιοδοξία. Φταίει ίσως η εμπειρία που είχα στην β επιπέδου. Σε κάθε όργανο που πήγαινε ο γιατρος έτρεμα από μέσα μου και έλεγε τώρα θα δει κι εκει κι εκει μόνο άσχημα.

 

Μακάρι @Mamacita Alina να είναι έτσι... όλες οι μετρησεις του εγκέφαλο ήταν τέλειες. πιο πολύ έχω κολλήσει στο ρινικό οστό και όχι τόσο στο κεφάλι για να είναι ειλικρινής.  Από την άλλη σκέφτομαι την τρομάρα που είχα πάρει τότε με τον τράχηλο που τελικά ήταν απλά μια λάθος μέτρηση η οποία κόντεψε να με στείλει. Όμως έχω εμπιστοσύνη στον εμβρυολογο που πήγα. Είναι κι αυτός πολύ καλός και τον έχω σε όλα τα παιδιά μου. Το θεωρώ απίθανο να έκανε λάθος. Πιο πιθανό είναι αυτό που λες εσύ @Mamacita Alina. Να ηταν το μωρο στη λεκάνη. Δεν θυμαμαι όμως. 

Πάντως δεν έχω βρει ηρεμία σε αυτή την εγκυμοσύνη. Μουτζα έχω φάει. Από την αρχή όλο προβλήματα και νοσοκομεία. Δεν μπορώ. Θέλω απλά να είναι ένας κακος εφιάλτης όλα αυτά και να έρθει η στιγμή που θα γεννήσω και χαλάλι όλα μα όλα...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ. Μακάρι σε λίγες ώρες να σας στείλω καλό μήνυμα. Δεν μπορώ να σκεφτώ θετικά όμως. Το μυαλό μου πάει μόνο ότι θα σας στείλω κάτι κακό. Μου έχει γυρίσει σε πλήρη απαισιοδοξία. Φταίει ίσως η εμπειρία που είχα στην β επιπέδου. Σε κάθε όργανο που πήγαινε ο γιατρος έτρεμα από μέσα μου και έλεγε τώρα θα δει κι εκει κι εκει μόνο άσχημα.

 

Μακάρι @Mamacita Alina να είναι έτσι... όλες οι μετρησεις του εγκέφαλο ήταν τέλειες. πιο πολύ έχω κολλήσει στο ρινικό οστό και όχι τόσο στο κεφάλι για να είναι ειλικρινής.  Από την άλλη σκέφτομαι την τρομάρα που είχα πάρει τότε με τον τράχηλο που τελικά ήταν απλά μια λάθος μέτρηση η οποία κόντεψε να με στείλει. Όμως έχω εμπιστοσύνη στον εμβρυολογο που πήγα. Είναι κι αυτός πολύ καλός και τον έχω σε όλα τα παιδιά μου. Το θεωρώ απίθανο να έκανε λάθος. Πιο πιθανό είναι αυτό που λες εσύ @Mamacita Alina. Να ηταν το μωρο στη λεκάνη. Δεν θυμαμαι όμως. 

Πάντως δεν έχω βρει ηρεμία σε αυτή την εγκυμοσύνη. Μουτζα έχω φάει. Από την αρχή όλο προβλήματα και νοσοκομεία. Δεν μπορώ. Θέλω απλά να είναι ένας κακος εφιάλτης όλα αυτά και να έρθει η στιγμή που θα γεννήσω και χαλάλι όλα μα όλα...

αν σου πω ποσο σε καταλαβαινω ισως δεν με πιστευεις γιατι θα πεις δεν το περνας εσυ αλλα εγω και ομως ειναι σαν να το περναω εγω επισης εγω θα σου πω αλλα κοριτσι ο εμβρυολογος μπορει να ειναι ο καλυτεροτατος ετσι και να μην εχει κανει λαθος οπως λες αλλα ρε κοριτσια μην ξεχνατε κατι αυτα ειναι μετρησεις θα το ξαναπω μετρησειςςςςςς κανεις δεν ξερει το μωρο ποσο πραγματικα ειναι η μυτη μεσα και κατσε δηλαδη για 4 εκατοστα διαφορα και τι εγινε παει να πει οτι εχει νοσημα το μωρο πραγματικα δνε μπορω σε καταλαβαινω αλλα προσπαθησε λιγο εστω να σκεφτεις θετικα απο την εμπειρια μου θα ηθελα να σου πω να καθυσηχαστεις το μωρο ειναι μια χαρα γιατρος εχω γινει πραγματικα η εγκυμοσυνη σου απλα απο την αρχη ηταν λιγο καπως αλλα προσπαθησε λιγο να το χαρεις υπαρχουν και αλλες γυναικες που ταλαιπωρουνται χειροτερα και ειναι ολη μερα ξαπλα εγω πλεον με οσα εχω περασει δεν πιστευω ουτε σε κορυφες γιατρους αλλα ουτε σε εμβρυολογους εγω πιστευω στον Θεο μονο ο Θεος ξερει αμα σου πω εγω τι εβρισκαν στο παιδι που εχασα θα σε πιασει πονοκεφαλος και θα ξημερωσουμε επισης ημουν μονιμως με το αγχος οτι κατι εχει αλλα ηρεμησε δεν σε μαλωνω σε καταλαβαινω να ξερεις

Just now, Mamacita Alina είπε:

Οοοοτι θυμάται χαίρεται αμάν αμάν χαχαχαχα

ναι μαρηηηηη οτι θυμαμαι χαιρομαιιιι

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

@Farmakotriftena εύχομαι οι νέες μετρήσεις να είναι τέλειες και να είναι όντως ένα κακό όνειρο μέχρι τώρα... Περιμένουμε τα νέα σου

@tsilona επίσης καλές μετρήσεις εύχομαι και βάλε αντιηλιακό και κανένα καπέλο.  Στις 3 το καταμεσήμερο πρόσεχε μην γκαγκανιάσεις!

Πως θα την παλέψουμε? Άρχισα την γκρίνια του καλοκαιριού! Επιτρέπεται να καθόμαστε αγκαλιά με το air condition από το πρωί ως το βράδυ? Επίσης, κανένα επίδομα εγκυμοσύνης για να πληρώνουμε τη Δεη υπάρχει? Χεχε

Εγώ είμαι πολύ καλά! Νιώθω το μωρό αρκετά συχνά και είναι κάτι ανάμεσα σε μπουρμπουλήθρες και ποπ κορν!!! Τελειώνει και η δουλειά και έχω υπέρηχο μεθαύριο!!!

Πήρα κι ένα παγωτό με στέβια!

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...