Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

8 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

κοριτσιααααα μου μολις τελειωσα την Β επιπεδου δεν ξερω τι να σας πρωτοπω πρωτον ολα ειναι πολυ καλα δοξα τον Θεο και την Παναγια ειναι ολα καλα ειμαι ευχαριστημενη και ευχαριστω μαζι τον Θεο την Παναγια και ολους τους προστατες μου ευχαριστω αληθεια διοτι ειμαι μια γυναικα ε βαρυ ιστορικο πισω μου το μωρο ειναι οπως ειπε μεχρι τωρα παντα λεμε ενα τελειο μωρο ειπε ο γιατρος με εξαιρετικη ανατομια ειναι 426 γραμμαρια πολυ καλα επισης τα ειδαμε ολα κοριτσια ολα και μας εκανε και και με το χερι τον αντιχειρα πανω σαν να μας λεει ολα καλα μαμα μολις το ειδα εκλαιγα δηλαδη ενταξει τι αλλο να ζητησω φυσικα τιποτα ευχαριστω Παναγια μου και ευχαριστω ολες σας δεν ξερετε τι σημαινει για μενα ειμαι πολυ συγκινημενη ποσο μαλλον εγω κοριτσια εχω βαρυ ιστορικο πισω ουτε καν εκανε λογο για αμνιο φυσικα βαση του ιστορικου μου σας αγαπω @P.L.L. @palmoira @nanoula90

Μπραβο βρε γιωτα μου!! Αν κ ημουν σιγουρη οτι ολα θα ναι τελεια! Το αντρακι σου ειναι μια χαρα εκει μεσα στην φωλιτσα του!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Giotitsa είπε:

κοριτσιααααα μου μολις τελειωσα την Β επιπεδου δεν ξερω τι να σας πρωτοπω πρωτον ολα ειναι πολυ καλα δοξα τον Θεο και την Παναγια ειναι ολα καλα ειμαι ευχαριστημενη και ευχαριστω μαζι τον Θεο την Παναγια και ολους τους προστατες μου ευχαριστω αληθεια διοτι ειμαι μια γυναικα ε βαρυ ιστορικο πισω μου το μωρο ειναι οπως ειπε μεχρι τωρα παντα λεμε ενα τελειο μωρο ειπε ο γιατρος με εξαιρετικη ανατομια ειναι 426 γραμμαρια πολυ καλα επισης τα ειδαμε ολα κοριτσια ολα και μας εκανε και και με το χερι τον αντιχειρα πανω σαν να μας λεει ολα καλα μαμα μολις το ειδα εκλαιγα δηλαδη ενταξει τι αλλο να ζητησω φυσικα τιποτα ευχαριστω Παναγια μου και ευχαριστω ολες σας δεν ξερετε τι σημαινει για μενα ειμαι πολυ συγκινημενη ποσο μαλλον εγω κοριτσια εχω βαρυ ιστορικο πισω ουτε καν εκανε λογο για αμνιο φυσικα βαση του ιστορικου μου σας αγαπω @P.L.L. @palmoira @nanoula90

Κορίτσι τώρα το είδα! Μπράβο σου!!!!!! Χαιρομαι παρα πολύ για εσένα!!! Άντε σε λίγους μήνες να έχεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου, να πλέεις σε πελάγη ευτυχιας και να ξεχάσεις ότι δύσκολο έχεις περάσει ως τώρα! Καλή συνέχεια γιωτιτσα μου!!! Θα περιμενουμε κι επόμενες ενημερώσεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσαρες τώρα γυρίσαμε σπίτι. 12++ φύγαμε από το ιατρείο. Ήταν μπρούμυτα ή μικρή και δεν έλεγε να γυρίσει.

Τα νέα μας όσο αφορά την καρδιά είναι άψογα!!!! Τέλεια καρδιά τέλεια κυκλοφορία τέλεια ανατομία και το υγρό άνευ σημασίας!! Πάει οπότε το θέμα της καρδιάς!

Όμως για τις εβδομάδες κύησης πού λέμε μου είπε πως είναι όντως 21+6 Και είναι σίγουρο αυτό γιατί μου λέει η καρδιά είναι το 1ο όργανο που σχηματίζεται και δίνει την πιο σίγουρη απάντηση για εβδομάδες κύησης. Επειδή όμως έχω πολύ μικρή κοιλιά, έχω οπίσθια κάμψη μήτρας μου εξήγησε πως το μωρό έχει ελάχιστο χώρο μέσα  συν ότι είναι ακόμα πολύ χαμηλά και έχω στενή λεκάνη οπότε μου λέει αν το μωρό στις μετρήσεις του κεφαλιού είχε το κεφάλι στη λεκάνη που τα μωρά σε τέτοιες περιπτώσεις εκεί φωλιάζουν το κεφάλι τους και τώρα όλο εκεί το είχε , Είναι πολύ πιθανό να βγήκε λίγο λανθασμένη η μέτρηση γιατί σε αυτή την ηλικία το κεφάλι του μωρού είναι μαλακό σαν ζελέ λίγο να πιέστηκε θα μαζεύτηκε και θα έδωσε λάθος αποτέλεσμα. Επίσης μου είπε ότι πάντα δίνουμε απόκλιση γύρω στο 15%. 

Την Τετάρτη έχω ξανά εμβρυολογο... Μακάρι να αποδειχτεί λάθος η μέτρηση του κεφαλιού και της μύτης και να φεύγει και αυτό...

@Evangeliaa όχι κορίτσι μου τα άλλα δύο παιδιά μου στις μετρήσεις έβγαιναν από τον μ.ο και πάνω. Εσένα στην αυχενικη σου έβγαλε ηλικία κύησης βάση CRL? Αυτή πόσες μέρες διαφορά έχει από την τερ σου; 

  • Μου αρέσει 4

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ πολυ χαιρομαι με τα νεα σου @Farmakotriftena....αντε και την Τεταρτη να δεις το μωρακι σου που ειναι υγειεστατο πιο μεγαλο και να σου φυγει το αγχος. Κι εγω την Τεταρτη εχω β επιπέδου.  Κοιτα...απ ο,τι θυμαμαι, στο χαρτι που μας δινει ο γυναικολογος αλλα και ο εμβρυολογος γραφει και την ηλικια κυησης βαση περιοδου και την ηλικια βαση υπερηχου. Αυτες οι 2 εχουν 4-5 μερες αποκλιση δλδ βαση υπερηχου βγαινει λιγες μερες πιο μικρο το μωρο που βαση υπολογισμων μου για το ποτε εγινε η συλληψη ειναι σωστή. 


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κοριτσαρες τώρα γυρίσαμε σπίτι. 12++ φύγαμε από το ιατρείο. Ήταν μπρούμυτα ή μικρή και δεν έλεγε να γυρίσει.

Τα νέα μας όσο αφορά την καρδιά είναι άψογα!!!! Τέλεια καρδιά τέλεια κυκλοφορία τέλεια ανατομία και το υγρό άνευ σημασίας!! Πάει οπότε το θέμα της καρδιάς!

Όμως για τις εβδομάδες κύησης πού λέμε μου είπε πως είναι όντως 21+6 Και είναι σίγουρο αυτό γιατί μου λέει η καρδιά είναι το 1ο όργανο που σχηματίζεται και δίνει την πιο σίγουρη απάντηση για εβδομάδες κύησης. Επειδή όμως έχω πολύ μικρή κοιλιά, έχω οπίσθια κάμψη μήτρας μου εξήγησε πως το μωρό έχει ελάχιστο χώρο μέσα  συν ότι είναι ακόμα πολύ χαμηλά και έχω στενή λεκάνη οπότε μου λέει αν το μωρό στις μετρήσεις του κεφαλιού είχε το κεφάλι στη λεκάνη που τα μωρά σε τέτοιες περιπτώσεις εκεί φωλιάζουν το κεφάλι τους και τώρα όλο εκεί το είχε , Είναι πολύ πιθανό να βγήκε λίγο λανθασμένη η μέτρηση γιατί σε αυτή την ηλικία το κεφάλι του μωρού είναι μαλακό σαν ζελέ λίγο να πιέστηκε θα μαζεύτηκε και θα έδωσε λάθος αποτέλεσμα. Επίσης μου είπε ότι πάντα δίνουμε απόκλιση γύρω στο 15%. 

Την Τετάρτη έχω ξανά εμβρυολογο... Μακάρι να αποδειχτεί λάθος η μέτρηση του κεφαλιού και της μύτης και να φεύγει και αυτό...

@Evangeliaa όχι κορίτσι μου τα άλλα δύο παιδιά μου στις μετρήσεις έβγαιναν από τον μ.ο και πάνω. Εσένα στην αυχενικη σου έβγαλε ηλικία κύησης βάση CRL? Αυτή πόσες μέρες διαφορά έχει από την τερ σου; 

Εντάξει εγώ τώρα που βουρκωσα είμαι τρελή; Σε είχα τόσο στο μυαλό μου. Παρακαλούσα τόσο αυτό με τη καρδιά να είναι ένα τίποτα γιατί με αγχωσε (τα άλλα δεν είναι αγχωτικά με το κεφαλάκι θα δεις πως δεν είναι τίποτα) και νιώθω μια ανακούφιση σαν να το ζούσαμε μαζί ειλικρινα!!!

Μπράβο μπράβο μπράβο... Ελπίζω κι εσύ τώρα να έχεις χαμόγελο μέχρι τα αυτιά και να είσαι πιο χαλαρή.... Εγώ για κάποιο λόγο θέλω να πατήσω ένα κλάμα από την ανακούφιση. Άτιμες ορμόνες. Φιλιά στην κοιλίτσα. Μπεμπάρα θα κάνεις παρέα με τη δικιά μου. Πετιτ και τα δύο με τα ίδια μυαλά όλο να αγχώνετε τις μανουλες άτιμες...

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κοριτσαρες τώρα γυρίσαμε σπίτι. 12++ φύγαμε από το ιατρείο. Ήταν μπρούμυτα ή μικρή και δεν έλεγε να γυρίσει.

Τα νέα μας όσο αφορά την καρδιά είναι άψογα!!!! Τέλεια καρδιά τέλεια κυκλοφορία τέλεια ανατομία και το υγρό άνευ σημασίας!! Πάει οπότε το θέμα της καρδιάς!

Όμως για τις εβδομάδες κύησης πού λέμε μου είπε πως είναι όντως 21+6 Και είναι σίγουρο αυτό γιατί μου λέει η καρδιά είναι το 1ο όργανο που σχηματίζεται και δίνει την πιο σίγουρη απάντηση για εβδομάδες κύησης. Επειδή όμως έχω πολύ μικρή κοιλιά, έχω οπίσθια κάμψη μήτρας μου εξήγησε πως το μωρό έχει ελάχιστο χώρο μέσα  συν ότι είναι ακόμα πολύ χαμηλά και έχω στενή λεκάνη οπότε μου λέει αν το μωρό στις μετρήσεις του κεφαλιού είχε το κεφάλι στη λεκάνη που τα μωρά σε τέτοιες περιπτώσεις εκεί φωλιάζουν το κεφάλι τους και τώρα όλο εκεί το είχε , Είναι πολύ πιθανό να βγήκε λίγο λανθασμένη η μέτρηση γιατί σε αυτή την ηλικία το κεφάλι του μωρού είναι μαλακό σαν ζελέ λίγο να πιέστηκε θα μαζεύτηκε και θα έδωσε λάθος αποτέλεσμα. Επίσης μου είπε ότι πάντα δίνουμε απόκλιση γύρω στο 15%. 

Την Τετάρτη έχω ξανά εμβρυολογο... Μακάρι να αποδειχτεί λάθος η μέτρηση του κεφαλιού και της μύτης και να φεύγει και αυτό...

@Evangeliaa όχι κορίτσι μου τα άλλα δύο παιδιά μου στις μετρήσεις έβγαιναν από τον μ.ο και πάνω. Εσένα στην αυχενικη σου έβγαλε ηλικία κύησης βάση CRL? Αυτή πόσες μέρες διαφορά έχει από την τερ σου; 

Μπραβο κοριτσακι μου, σε ειχα πολυ στο μυαλο μου! Ολα καλα λοιπον ειδες;; παρε μια βαθια ανασα λοιπον τωρα κ χαμογελα να ηρεμησει κ λιγο κ το μπεμπακι σου! Ολα θα πανε καλα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κοριτσαρες τώρα γυρίσαμε σπίτι. 12++ φύγαμε από το ιατρείο. Ήταν μπρούμυτα ή μικρή και δεν έλεγε να γυρίσει.

Τα νέα μας όσο αφορά την καρδιά είναι άψογα!!!! Τέλεια καρδιά τέλεια κυκλοφορία τέλεια ανατομία και το υγρό άνευ σημασίας!! Πάει οπότε το θέμα της καρδιάς!

Όμως για τις εβδομάδες κύησης πού λέμε μου είπε πως είναι όντως 21+6 Και είναι σίγουρο αυτό γιατί μου λέει η καρδιά είναι το 1ο όργανο που σχηματίζεται και δίνει την πιο σίγουρη απάντηση για εβδομάδες κύησης. Επειδή όμως έχω πολύ μικρή κοιλιά, έχω οπίσθια κάμψη μήτρας μου εξήγησε πως το μωρό έχει ελάχιστο χώρο μέσα  συν ότι είναι ακόμα πολύ χαμηλά και έχω στενή λεκάνη οπότε μου λέει αν το μωρό στις μετρήσεις του κεφαλιού είχε το κεφάλι στη λεκάνη που τα μωρά σε τέτοιες περιπτώσεις εκεί φωλιάζουν το κεφάλι τους και τώρα όλο εκεί το είχε , Είναι πολύ πιθανό να βγήκε λίγο λανθασμένη η μέτρηση γιατί σε αυτή την ηλικία το κεφάλι του μωρού είναι μαλακό σαν ζελέ λίγο να πιέστηκε θα μαζεύτηκε και θα έδωσε λάθος αποτέλεσμα. Επίσης μου είπε ότι πάντα δίνουμε απόκλιση γύρω στο 15%. 

Την Τετάρτη έχω ξανά εμβρυολογο... Μακάρι να αποδειχτεί λάθος η μέτρηση του κεφαλιού και της μύτης και να φεύγει και αυτό...

@Evangeliaa όχι κορίτσι μου τα άλλα δύο παιδιά μου στις μετρήσεις έβγαιναν από τον μ.ο και πάνω. Εσένα στην αυχενικη σου έβγαλε ηλικία κύησης βάση CRL? Αυτή πόσες μέρες διαφορά έχει από την τερ σου; 

Αχ βρε κοριτσακι μου, να ξερες ποσο αγωνιουσαμε ολες για σενα... Εμπαινα κ ξαναμπαινα να δω νεα σου.... Χαιρομαι τοσο για σενα... Ολα καλα θα πανε κ θα το αφησεις πισω κ θα σκέφτεσαι μονο ομορφα πραγματα... Αντε γιατι αρκετά  σκοτεινιασες κ αγχωθηκες.... Σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια κ ενα γλυκο  φιλι.... Καλημερα.... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κοριτσαρες τώρα γυρίσαμε σπίτι. 12++ φύγαμε από το ιατρείο. Ήταν μπρούμυτα ή μικρή και δεν έλεγε να γυρίσει.

Τα νέα μας όσο αφορά την καρδιά είναι άψογα!!!! Τέλεια καρδιά τέλεια κυκλοφορία τέλεια ανατομία και το υγρό άνευ σημασίας!! Πάει οπότε το θέμα της καρδιάς!

Όμως για τις εβδομάδες κύησης πού λέμε μου είπε πως είναι όντως 21+6 Και είναι σίγουρο αυτό γιατί μου λέει η καρδιά είναι το 1ο όργανο που σχηματίζεται και δίνει την πιο σίγουρη απάντηση για εβδομάδες κύησης. Επειδή όμως έχω πολύ μικρή κοιλιά, έχω οπίσθια κάμψη μήτρας μου εξήγησε πως το μωρό έχει ελάχιστο χώρο μέσα  συν ότι είναι ακόμα πολύ χαμηλά και έχω στενή λεκάνη οπότε μου λέει αν το μωρό στις μετρήσεις του κεφαλιού είχε το κεφάλι στη λεκάνη που τα μωρά σε τέτοιες περιπτώσεις εκεί φωλιάζουν το κεφάλι τους και τώρα όλο εκεί το είχε , Είναι πολύ πιθανό να βγήκε λίγο λανθασμένη η μέτρηση γιατί σε αυτή την ηλικία το κεφάλι του μωρού είναι μαλακό σαν ζελέ λίγο να πιέστηκε θα μαζεύτηκε και θα έδωσε λάθος αποτέλεσμα. Επίσης μου είπε ότι πάντα δίνουμε απόκλιση γύρω στο 15%. 

Την Τετάρτη έχω ξανά εμβρυολογο... Μακάρι να αποδειχτεί λάθος η μέτρηση του κεφαλιού και της μύτης και να φεύγει και αυτό...

@Evangeliaa όχι κορίτσι μου τα άλλα δύο παιδιά μου στις μετρήσεις έβγαιναν από τον μ.ο και πάνω. Εσένα στην αυχενικη σου έβγαλε ηλικία κύησης βάση CRL? Αυτή πόσες μέρες διαφορά έχει από την τερ σου; 

αντε κοριτσι μου τελειαααα μπραβο χαρηκα τοσο πολυ σε ειχα στο μυαλο μου τοσο πολυ εμπαινα καθε δεκα λεπτα μεσα να δω αν εγραψες εγω ειμαι σιγουρη οτι οι μετρησεις ειναι λαθος κοριτσακι μου θα δεις οτι ολα θα ειναι τελειαααααα

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Εντάξει εγώ τώρα που βουρκωσα είμαι τρελή; Σε είχα τόσο στο μυαλό μου. Παρακαλούσα τόσο αυτό με τη καρδιά να είναι ένα τίποτα γιατί με αγχωσε (τα άλλα δεν είναι αγχωτικά με το κεφαλάκι θα δεις πως δεν είναι τίποτα) και νιώθω μια ανακούφιση σαν να το ζούσαμε μαζί ειλικρινα!!!

Μπράβο μπράβο μπράβο... Ελπίζω κι εσύ τώρα να έχεις χαμόγελο μέχρι τα αυτιά και να είσαι πιο χαλαρή.... Εγώ για κάποιο λόγο θέλω να πατήσω ένα κλάμα από την ανακούφιση. Άτιμες ορμόνες. Φιλιά στην κοιλίτσα. Μπεμπάρα θα κάνεις παρέα με τη δικιά μου. Πετιτ και τα δύο με τα ίδια μυαλά όλο να αγχώνετε τις μανουλες άτιμες...

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!

Σας ευχαριστώ όλες πολύ! Με συγκινησατε!! Μετά από 2 μέρες κοιμήθηκα ήρεμη!! Αγωνιώ τώρα για την Τετάρτη. Να βγουν κι εκει αλλά αποτελέσματα να ηρεμήσω Θεέ μου εντελώς...

Καλο μήνα κορίτσια!!

  • Μου αρέσει 4

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...