Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μέχρι πότε είχες διαφορά σε ημέρες, από υπέρηχο σε υπέρηχο; μέχρι την αυχενικη; μέχρι την β επιπέδου; και τελικά βάση ποιας ημερομηνίας υπολογιζατε το μωρό για να δείτε τις καμπύλες του;

Λοιπόν, τ άνοιξα. Είχα τερ 25-8-13  και στις 22-11-13 ήμουν 9+4 ΒΑΣΗ υπερηχου. Αν τα μετρήσεις δε βγαίνουν. 

Αυτές οι μέρες διαφορά έπαιζαν πανω κάτω 1-2-3 μέρες 

Just now, Giotitsa είπε:

2eppq34.jpg

το μωρουλινακι μου !!!!

Γλυκουλιιιι μου χειλάκια καλοσχηματισμεναααα!!! 

  • Μου αρέσει 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Λοιπόν, τ άνοιξα. Είχα τερ 25-8-13  και στις 22-11-13 ήμουν 9+4 ΒΑΣΗ υπερηχου. Αν τα μετρήσεις δε βγαίνουν. 

Αυτές οι μέρες διαφορά έπαιζαν πανω κάτω 1-2-3 μέρες 

Γλυκουλιιιι μου χειλάκια καλοσχηματισμεναααα!!! 

Ναι το σπουργιτακι μου


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Μαριουλα ακριβώς μα ακριβώς αυτό τριβελιζει το μυαλό μου από προχθές... Οι γιατροί μου είχαν πει Λόγω του ότι μου ήρθε περίοδος μόνο μια φορά στους 7 μήνες μετά από τη γέννηση του μωρού και ένα μήνα μετά έμεινα έγκυος , να μην υπολογίζουμε την κύηση βάση περιόδου. Έτσι στον 1ο υπέρηχο το μωρό έβγαινε 9 μέρες μικρότερο (από την τερ) και μέχρι την αυχενικη-δλδ.μεχρι τη 12ηβδ- έπαιρνε μέρες μέχρι που στην αυχενικη έβγαινε μόνο 3 μέρες μικρότερο(Από την τερ) το ερώτημα μου είναι , εκεί κλειδώνει η ημερομηνία; δλδ αποκλείεται να υπάρχουν αυτές οι αρχικές αποκλίσεις που είχα στις αρχές; (δλδ να παίζει να είναι λίγες μέρες μικρότερο όπως έβγαινε αρχικά) γιατί ο γυναικολόγος είχε πειραματιστεί και είχε υπολογίσει το μωρό με βάση τις μέρες που είχαμε βρει αρχικά (9 ημέρες μικροτερο) για την ακρίβεια δεν έβαλε 9 έβαλε 7μερες και τότε οι καμπύλες ήταν πολύ καλύτερες.

Η περίμετρος του κεφαλιού βγαίνει 2 βδομάδες μικρότερο(βάση την ημερομηνία αυχενικης) αν πάμε βάση την ημερομηνία έβγαινε στους πρώτους υπέρηχους βγαίνει μόνο μια βδομάδα μικρότερο που δεν σημαίνει τίποτε απολύτως.

Γνωρίζει βρε κορίτσια κάποια να μου πει; είναι κάποια που της βγαίνει μικρότερο το μωρό από την τερ ; ο γιατρος υπολογίζει βαση τερ ή βάση υπερηχου αυχενικής;

ποτε ειχες τελευταια φορα περίοδο χαρα μου; αδικα αγχωνεσαι αληθεια! θυμαμαι πολυ καλα πως εγω εμεινα εγκυος πρωτη κ μετα εσυ αρα δεν γινεται να εισαι 5 μερες μεγαλυτερημου οπως εχεις στο τικερακι σου... εμενα ο γιατρος βαζει σε καθε υπερηχο την τελευταια ημερομηνια περιοδου κ βαση αυτης γινονται οι μετρησεις

Just now, Giotitsa είπε:

2eppq34.jpg

το μωρουλινακι μου !!!!

πανεμορφο μου πλασματακι τι ομορφο που ειναι!!! χειλαρες και μυτουλα τοσθι μικρουλα ♥️

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Δεν είναι μια τρελααα:wub::wub::wub:

Μονο τρελα.... Ειναι απλα μοναδικο... Τωρα το βλεπεις μεσα στην κοιλιτσα σου κ σε λιγο καιρο θα ειναι στην αγκαλια σου... Κ θα ειναι το παιδακι σας... Ο, τι πιο σημαντικό στον κόσμο αυτο!!!!! 

Just now, tsilona είπε:

126crok.jpg

Ωωωω κοιλιτσες ομορφες!!!!!! 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...